MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Sport > Fudbal

Notices

Rezultati ankete: Ko osvaja svjetsko prvenstvo?
Brazil 2 14.29%
Argentina 2 14.29%
Spanija 1 7.14%
Italija 0 0%
Njemacka 2 14.29%
Francuska 0 0%
Engleska 0 0%
Holandija 1 7.14%
Portugal 1 7.14%
Belgija 0 0%
Urugvaj 1 7.14%
Kolimbija 0 0%
Hrvatska 1 7.14%
BiH 2 14.29%
Neko drugi 1 7.14%
Glasači: 14. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-06-14, 19:12   #21
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

E mos mislit kako je kad se Rosanjela uneredi?

Kompleksi nas masakriraše!
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 05-06-14, 19:15   #22
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

kikica moja ljuta
Old 07-06-14, 09:22   #23
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Fudbalski reprezentativci BiH na veličanstven način, uz zvuke sambe i ples atraktivnih Brazilki, a u prisustvu više stotina brazilskih i jednog bosanskohercegovačkog novinara, dočekani su u Guaruji, gdje je njihova baza tokom predstojećeg Svjetskog prvenstva u Brazilu.Popularne "Zmajeve" došlo je da pozdravi oko 300 stanovnika Guaruje, koji su ovacijama i skandiranjem pozdravili jedinog debitanta na predstojećem Mundijalu.

U čast BiH napravljen je i vatromet, a u nebo iznad Atlanskog okeana pušteno je na stotine žuto-plavih balona.grači i selektor su bili vidno oduševljeni podrškom tih ljudi, te su sa balkona hotela mahali prisutnim građanima.

Brazilci su na doček izabranika selektora Safeta Sušića došli i sa zastavama BiH.

U blizini hotela "Casa Grande" intonmirana je himna BiH.

Brojni kafići na plaži okićeni su zastavama BiH, a gradska uprava Guaruje prelijepu višekilometarsku plažu u svom gradu ukrasila je i transparentom na portugalskom i bosanskom jeziku: "Neka naše lijepe plaže pomognu hrabrim Zmajevima. Dobrodošli."Djevojčice i dječaci su ushićeno sa svojim roditeljima došli vidjeti Džeka, a mnogi od njih su došli i s albumima Svjetskog prvenstva gdje su uz brazilske najomiljeniji fudbaleri BiH.

Osim sambe, u čast igrača i stručnog štaba BiH, njihovom dočeku prisustvovala je i prelijepa Mis Guaruje, Sintija Viona, koja je na bosanskom poručila: "Volim te, Bosno!"

Isto je učinila i simpatična djevojčica Mis Junior Guaruje.Među brojnim zvanicama, centralnu ulogu u dočeku selekcije BiH imala je gradonačelnica Guaruje Marija Antonieta de Brito.

I ona je poslala emotivnu poruku Bosancima i Hercegovcima: "Dobrodošli, Zmajevi."Posebnu pažnju izazvala je grupa brazilskih bakica koje su sa vuvuzelama brazilskim i bosanskim zastavama klicale u čast nacionalnih timova obje države.

Među prisutnima su bila i dvojica Bosanaca. Fuad iz Foče, kojeg je život doveo u Santos gdje živi i radi, kao i Krajišnik koji od ’75. živi u Kanadi, a specijalno je došao kako bi prisustvovao svečanom činu dolaska reprezentacije BiH.

On je bio u novom Džekinom dresu, a brojni Brazilci su ga molili da mu ga pokloni na šta on nije pristao. Doček je obezbjeđivao veliki broj uniformisanih policajaca kao i onih u civilu, ali i veliki broj pripadnika brazilske vojske.
Old 11-06-14, 10:44   #24
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Reprezentativac Barselone vjeruje da će njegova selekcija biti na vrhunskom nivou u prvom meču protiv Hrvatske. Mnogi su počeli da sumnjaju u kvalitete domaćina nakon minimalne pobjede protiv Srbije uz lošu igru.

"Trenutak istine je pred nama. Protiv Hrvatske nijesu u pitanju samo tri boda, trebalo bi da pošaljemo poruku našim budućim rivalima. Uz finale to je najvažniji meč na šampionatu za nas." - kazao je bek Barselone i reprezentacije.

Za Alveš izuzetnu prednost na otvaranju ali i u ostalim mečevima mogla bi da stvori publika.

"Igramo na domaćem terenu i narod će biti na našoj strani. To će potvrditi da je za sve Brazil favorit. Za nas je dar što vidimo naše navijače i sada shvatamo koliko je važno što smo domaćini Mundijala." - rekao je Alveš koji je dodao da je nekad vrlo teško ostaviti po strani situaciju u zemlji kako bi se poslale prave slike svijetu.

Last edited by Sanuška; 11-06-14 at 10:56..
Sanuška is offline   Reply With Quote
Old 11-06-14, 20:20   #25
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

RTCG prenosi sve utakmice ili samo neke?

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Kej za 20.000 akcija JGPK!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 12-06-14, 10:08   #26
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Prognoza vecerasnje utakmice
Old 12-06-14, 11:38   #27
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Djudjina prognoza:
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 12-06-14, 12:38   #28
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Po meni je realna prognoza ali Argentina na posljednjim prvenstvima zna zestoko da podbaci.
Ja bih zbog Mesija volio da Argentina osvoji mada ne bih imao nista protiv ni da to ucini Spanija, Belgija, BiH ili Hrvatska.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 12-06-14, 14:16   #29
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Spanija ili Argentina...
Old 12-06-14, 17:22   #30
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Prostitutke u Brazilu ispostavile cjenovnik usluga

Brazilske prostitutke spremne dočekuju početak Svjetskog prvenstva i tvrde da imaju posebne ponude za navijače.

Kako je turnir konačno stigao u kuću fudbala, oko 4.000 djevojaka u “Vila Mimosi” u Rio de Janeiru, očekuju veliku invaziju navijača zemalja učesnica, piše Mirror. Najviše ovakvih barova u Brazilu na jednom mjestu nalazi se oko milju od stadiona Maracana i šest milja od slavne Copacabane.

Zastave su postavljene na svakom koraku, a djevojke su u bikinijima sa motivima fudbala.

Prostitutke su utvrdile i specijalne cijene svojih usluga, tako da polusatni seks košta 16 funti, dok sat njihovih usluga iznosi 26 funti.

Prostitucija u Brazilu je legalna i njom se mogu baviti žene od 18 do 77 godina. Međutim, protiv zakonito je podvoditi prostitutke ili držati bordel, pa su barovi pout “Vila Mimose” ustvari paravan za prostituciju.

Mel ima 20 godina i majka je dvoje djece

"Postala sam prostitutka prije tri sedmice. Znam da će biti puno više mušterija tokom Svjetskog prvenstva. Novac mi treba da izdržavam porodicu, platim kiriju i račune. Čekamo Engleze. Ne znam njihov jezik, ali komuniciraću s njima onako kako najbolje znam", rekla je Mel, i dodala kako je odredila cijene svojih usluga.

"Naplaćivaću 16 funti pola sata, ali će sat iznositi 26 funti jer su prevalili dalek put", istakla je Mel.

Njena 22-godišnja rođaka Suelen ima jedno dijete, a na ulici se pojavljuje pod imenom “Čokolada”. Obučena u bijeli dres Engleske kaže da jedva čeka da počne SP.

"Želim da upoznam nove muškarce iz Evrope, posebno iz Londona. Naravno, želim i da Brazil pobijedi", rekla je Suelen koja se prije šest mjeseci preslila u Rio zbog “posla”.

"Mel i ja smo rođake i ovo je naš način da zaradimo. Imamo pet do šest klijenata u jednoj smjeni, zavisno od toga koliko smo zauzete. Nijesam imala vremena da učim engleski, ali se nadam da ću uduplati zaradu. Obično zarađujemo oko 400 funti sedmično, ali nadam se da ćemo zaraditi mnogo više tokom Mundijala", smatra Suelen.

Maria je 18-godišnja studentkinja koja se nada da će joj neki navijač ponuditi novi život. Ovdje sam da nađem nekog “gringa” koji će me odvesti i ponuditi mi miran život. Ne želim luksuz, nego dostojanstven život kako bih mogla da pomognem porodici", kazala je Maria.

Njena prijateljica Tatian, koja ima tetovažu zmaja na leđima, pohvalila se kako je naučila nekoliko rečenica na engleskom.

"Znam reći “Zdravo dušo, želiš li nešto ukusno?” i “Dopusti mi da ti pružim nešto dobro, mogu uraditi nešto vrlo lijepo za tebe”, kazala je Tatian, koja je udata i ima dvoje djece. Radi petkom, subotom i nedjeljom od od tri popodne do devet sljedećeg jutra.

Tvrdi kako obično ima od 15 do 20 klijenata tokom smjene i naplaćuje uobičajenu cijenu od 16 funti za pola sata. Njen muž misli da radi kao menadžerka u baru.

"Ubio bi me da sazna. Najgore je to što mi se ovo sviđa. To je lagana zarada. Mogu zaraditi blizu 10.000 funti od navijača
. Na meti su mi Englezi, čula sam da vole nas seksi Brazilke", zaključila je Tatian.

Nije muz pizda,Tatian,zna on sve...

Old 12-06-14, 17:26   #31
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

primace i kartice..
Old 12-06-14, 17:29   #32
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Samo se primaknes Pos terminalu otpozadi..

Old 12-06-14, 17:30   #33
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

boze ludace...

prognoza za veceras?
Old 12-06-14, 17:32   #34
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Jedino mi nije jasno ko ce segat ono za 26 funti citavih sat vremena.Bolje 16 pa po ure,nekako bi se izdrzalo.
Nerijeseno koleginice, 2-2,javio mi je Simunic jutros.

Old 12-06-14, 17:39   #35
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

moz ti to bolje...
Old 12-06-14, 17:47   #36
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Default genijalna Vedrana

Republika Kocka
Jun 12

Moj se muž jutros probudio u 03.02 urlajući:”Ne, nee, neee…” Jecao je: “Ponekad gubim vjeru. Modrića su ošišali, Šuker se, javljaju portali, zaljubio u Severinu, ne možeš istovremeno voljeti Severinu i brinuti o Hrvatskoj…”

“Zlato, svašta novine pišu. Negdje sam pročitala da je Josipović ofarbao jaja u bijelo i crveno da bi tako dao podršku Kockastima. Siroti naš Joško. Nije otišao u Brazil jer to ne bi dobro odjeknulo, Hrvati gole guzice, a on leti…” “Ne seri!” “Ne prostači na ovaj Sveti dan!” “Trebao je biti tamo! Ovo je hrvatska Bitka svih bitaka!”

Moram biti strpljiva. Ako danas izgubim živce napustit će me zbog one male droce. Poslala mu je poruku, vdimo se većeras Kod ante. Nepismena krava misli da mi može oteti muža na Dan Republike samo zato jer ima sise broj pet i trideset godina manje.

Izbrisala sam četiri poruke, u tri je spominjala Antu i Kockaste, u četvrtoj da se smoči kad se sjeti moga muža. To se meni već dvadeset godina ne dešava. Napaljena kuja. Na četvrtu sam joj poruku odgovorila, oprosti, među nama je gotovo, volim ženu više nego hrvacku. Njegov sam mobitel stavila na mute i bacila ga u košaru sa prljavim rubljem.

Večeras moramo svi biti skupa. Doći će nam i djeca i njihovi bračni partneri i naše troje unučadi. Pjevat ćemo, još Hrvacka ni propala dok mi živimo! Poslala mi je kći fotku, Vito danas ima godinu dana, možda je to znak?

Preslatka fotkica. Mali u kockastom dresiću sa kockastom kapicom na glavi i kockastim tenisicama na nogicama sa kockicama na debelim obrašćićima gleda u nonu, mene, i maše mi zastavicom na kockice. Suze su mi na oči došle. Ja sam kćeri poslala sebe u kockastoj majici, jedva sam našla XXXL, i kockastim bermudama i još imam na glavi kockastu kapu. Ako danas mi Hrvati i mi Hrvatice ne budemo svi za jednoga, jedan za sve, kad ćemo biti svi za jednoga i jedan za sve. Kad?

“Malo sam mislio, da te ne gnjavim, ti ne voliš nogomet…” “Ja ne volim nogomet? Ja? Pokazala sam mu kapu koju danas nosim na glavi i kockaste bermude i kockastu majicu. Ja ne volim nogomet? Želiš reći da nisam Hrvatica, želiš reći da sam iz miješanog braka…” Ja jesam iz miješanog braka, pokojna mama mi je bila Mađarica što ne znači da ću navijati za Mađarsku. Moje je srce kockasto!

“Mislio sam skočiti do Ante…” “Djeca će nam doći, sve hrvatske porodice moraju večeras biti skupa, Božić je kurac od ovce prema ovome danas, kurac…” “Ne spominji kurac i ovcu na Sveti dan. Iako, kad malo bolje promislim, ako ih večeras ne nabijemo na kurac…”

“Što ako popušimo?” “Ti nisi normalna, ti stvarno nisi normalna. Danas kad sve hrvatsko što diše hrvatsko našim dečkima šalje tople misli i pozdrave, ti…” “Ne viči na mene, i ja se nadam da će Modriću narasti kosa i da će Severina Šukeru roditi sina, nisam ja bez srca, ali ako ipak… I ti znaš da Hrvati uvijek useru kad je biti il ne biti.”

Nisu Kockasti samo Hrvati. Za nas igraju dva Brazilca, jedan Švicarac, selektor nam je Nijemac, glavne nade su nam Bosanci…” “Onda smo na konju.”

“Bila bi Hrvatska na konju da za nju ne igraju Hrvati.” Spustila sam se sa kreveta i kleknula: “Dragi Bože, dragi Bože, dragi Bože, spasi nas! Oslobodi nas kuge, vojske, rata i Hrvata.”

Autor: Vedrana Rudan
Old 12-06-14, 18:03   #37
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Hrvatsku trese fudbalska groznica uoči večerašnjeg otvaranja Svjetskog prvenstva u fudbalu i utakmice između Brazila i Hrvatske, na koju je, na poziv brazilske predsednice Dilme Rusef otputovao i premijer Zoran Milanović.

Utakmica, koja počinje u 22 časa, organizovano će se pratiti širom Hrvatske, uglavnom na gradskim trgovima i u kafićima.

Tako će biti i u Zagrebu gde je gledanje utakmice, koju mediji nazivaju istorijskom, organizovano na nekoliko gradskih trgova i lokacija, kao i u brojnim kafićima koji su za tu priliku već nekoliko dana ukrašeni "kockicama" i hrvatskim zastavama.

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić dozvolio je kafićima i

restoranima da tokom Svjetskog prvenstva rade do dva časa posle ponoći.

Veliki broj automobila već danima je ukrašen hrvatskim zastavicama, a brojni građani nose dresove "kockastih".

Klub navijača hrvatske fudbalske reprezentacije "Uvijek vjerni" organizovao je navijačku zonu na Trgu bana Jelačića, gdje je postavljen video-bim. Navijačka zona trajaće mjesec dana od podneva do dva ujutru.

Poseban sportski i muzički program priprema se i u gradskom parku Bundek gdje će navijači sve utakmice moći da prate na video-bimu ili pod velikim šatorom, a večeras je uoči utakmice najavljen koncert Mate Miše Kovača.

Zbog velikog broja navijača na pojedinim linijama očekuju se izmjene u gradskom saobraćaju, a večeras od 18 časova do dva ujutru biće obustavljen saobraćaj u centru grada, na Trgu bana Jelačića.

Uoči početka Svjetskog prvenstva, zagrebačka policija izdala je upozorenje građanima koji će utakmice pratiti na javnim prostorima da je zabranjeno nošenje oružja ili predmeta pogodnih za nanošenje povreda. Takođe zabranjena su i pirotehnička sredstva, kao i znakovi i transparenti neprimjerenog sadržaja, čiji natpisi podstiču mržnju na bilo kojoj osnovi.

Policija je one koji neće pratiti utakmice molila za toleranciju i razumijevanje "euforije koja će zavladati našim gradom, da bi svi zajedno u primernoj atmosferi vrhunskog sportskog događaja podržali našu reprezentaciju".

Najavljeno je i da će se večerašnja utakmica između Hrvatske i Brazila, u organizaciji Grada Pule, moći pratiti i u pulskom amfiteatru i to na platnu veličine 10 puta 7,5 metara uz ozvučenje od 2 puta 4.000 vati.

ocemo li mi ikada ovako...
Old 12-06-14, 21:13   #38
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

1:0 kockasti(autogol,al racuna se,ne)
Old 12-06-14, 21:33   #39
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

1:1.Gabo izjednacio..
Old 12-06-14, 21:41   #40
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Osnovano sumnjamo da je neko danas probao da nam obije vrata,tako da mi je SP u drugom planu.Valja li sto utakmica?

Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules