MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Sport > Fudbal

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 22-09-12, 09:53   #21
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Carrera: Fokus na Chievo

Massimo Carrera je zatražio od svojih igrača da se u potpunosti fokusiraju na predstojeći meč sa Chievom.

"Prošlo je dosta vremena od kada smo posljednji put savladali Chievo, tako da moramo istrčati na teren sa pravim mentalitetom. Znamo da nas očekuje veoma težak meč i moramo biti veoma fokusirani."

"Mi smo svjesni da svi žele da nas dobiju. Sve ekipe dolaze sa željom da budu prvi koji će nam oduzeti sva tri boda. Moramo se boriti i dati sve od sebe. Kvalitet nije uvijek dovoljan da se savlada ekipa kao što je Chievo."

"Imamo dosta dobrih igrača u ekipi i siguran sam da ko god od njih bude igrao uklopiće se u naš sistem igre. Ukoliko se odlučimo da odmorimo Pirla, Pogba i Marrone su igrači koji su sposobni da odrade posao umjesto njega."

"Ja donosim odluke sa klupe, ali razgovaram sa Antoniom tokom sedmice i prije meča kako bi smo razmotrili različite varijante. Tokom meča konsultujem se sa Filippijem."
seka is offline   Reply With Quote
Old 22-09-12, 10:13   #22
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

... vs...

veceras, Juventus - Chievo u 20.45h

Juventus će nakon gotovo mjesec dana igrati na domaćem terenu. Nakon pobjede u 1. kolu Serie A nad Parmom od 2:0 koja je ostvarena 25. augusta Juventus je odigrao 3 gostujuće utakmice. Ostvarili su pobjedu od 4:1 nad Udineseom, sa 3:1 je savladana Genoa.

Na rasporedu je meč protiv Chieva koji je jedan od mečeva koji čine trenutni gust raspored Juventusa, ali u Torinu razmišljaju utakmicu za utakmicom. Ovog vikenda u Torino dolaze gosti iz Verone koji su osvojili 3 boda u prva 3 kola...

"Leteći magarci" imaju jednu pobjedu i dva poraza u prva tri kola. Pobjedu su ostvarili u prvom kolu nad Bolognom a bilo je 2:0. Potom su bili poraženi od Parme sa 2:0 te Lazia na Bentegodiu sa 3:1 u prošlom kolu. Ekipi Domenica Di Carla je potreban pozitivan šok i nadaju se da će izvući pozitivan rezultat protiv Juventusa koji će im dati samopouzdanje te dići formu.

Chievo je tokom ljeta doveo i prodao neke igrače. Došli su Samassa (Valenciennes), Dainelli (Genoa), Stoian (Roma), Di Michele (Lecce), Guana (Cesena), Rigoni (Novara) te najskuplje pojačanje ovog ljeta, rumunski štoper Papp koji je došao iz Vasluia za nešto manje od 3 miliona eura. Chievo je prodao Bradleya Romi te Uribea Atletico Nacionalu. Cilj ekipe ove sezone je što prije osigurati opstanak u Serie A te završiti što bliže gornjem dijelu tabele. Prošle sezone su završili deseti.

Utakmica protiv Lazia je označila početak serije težih utakmica za ovaj tim budući da poslije gostovanja Juventusu dočekuju inter a potom putuju u Palermo. Nakon ovog meča dočekuju Sampdoriu i Fiorentinu. Jasno je da moraju što prije početi osvajati bodove i svjesni su da će to biti veoma teško protiv šampiona Italije. Međutim, golman Sorrentino kaže kako će Juventusov niz nepobjedivosti biti prekinut prije ili kasnije i da Chievo želi ući u historiju.

A oni su jedna od rijetkih ekipa koje su u zadnjih 5 utakmica protiv Juventusa uspjeli ostati neporaženi. Ostvarili su jednu pobjedu i četiri remija protiv torinskog kluba u zadnjih 5 utakmica a zadnja pobjeda Juventusa je ostvarena u 1. kolu sezone 2009/10 kada je Iaquinta postigao jedini gol na utakmici. Prošle sezone je meč na Bentegodiu završen bez golova dok je u Torinu bilo 1:1 (golove su postigli De Ceglie i Drame).

Di Carlo neće imati većih problema oko sastavljanja tima a van stroja je Alberto Paloschi. Očekuje se da će napraviti dvije promjene u odnosu na meč protiv Lazia. Vacek bi trebao početi umjesto Luciana a Cruzado umjesto Di Michelea. U vrhu napada će sam igrati Pellissier kojem će ovo biti 299. utakmica za Chievo.

Očekuje se sljedeći sastav Chieva (4-3-2-1): Sorrentino; Sardo, Dainelli, Cesar, Jokic; Vacek, Rigoni, Hetemaj; Thereau, Cruzado; Pellissier

Sa druge strane, Juventus je u srijedu odigrao meč prvog kola grupne faze Lige prvaka protiv Chelseaja koji je završen rezultatom 2:2. Žele da nastave sa stoprocentnim učinkom u Serie A pobjedom protiv Chieva a Conte će napraviti određene promjene u sastavu. Očekuje se da bi mogao da odmara jedan od standardnog odbrambenog trojca, Vidal će gotovo sigurno biti zamijenjen Giaccheriniem, desno bi trebao početi Isla dok će od početka igrati Fabio Quagliarella koji je bio strijelac na Stamford Bridgeu. Massimo Carrera kaže da su svi spremni osim Pepea i Padoina i da bi Nicklas Bendtner mogao da dobije minutažu u ovom meču.

Juventus je odigrao ukupno 9 utakmica protiv Chieva u Torinu. Slavili su 6 puta dok 3 puta nije bilo pobjednika.

Utakmicu će suditi Carmine Russo. On je do sada Juventusu sudio četiri puta a Stara dama ima zabilježene dvije pobjede i dva remija. Zadnja utakmica koju je sudio Juventusu bila je pobjeda od 3:0 nad Cataniom u Kupu Italije 2011. godine. Pomoćnici će mu biti Francesco Altomare i Nicola Andrea Nicoletti dok će Roberto Ianello biti četvrti sudac.

Pozvani igrači:

1 Buffon
2 Lucio
3 Chiellini
4 Caceres
6 Pogba
8 Marchisio
9 Vucinic
11 De Ceglie
12 Giovinco
15 Barzagli
17 Bendtner
19 Bonucci
21 Pirlo
22 Asamoah
23 Vidal
24 Giaccherini
26 Lichtsteiner
27 Quagliarella
30 Storari
32 Matri
33 Isla
34 Rubinho
39 Marrone

Last edited by seka; 22-09-12 at 10:26..
Old 23-09-12, 09:34   #23
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Juventus - Chievo 2 : 0

Juventus je, mozda teze nego sto je ocekivao, stigao do tri boda protiv Kjeva i tako nastavio impozantnu seriju meceva bez poraza.Napadali su crno-bijeli citavih sat vremena, ali je golman gostiju Sorentino u ovom periodu bio najbolji pojedinac na terenu. Dvostruki strijelac za "staru damu" bio je Kvaljarela..Makazicama nakon udarca iz ugla, donio je veoma vaznu prednost ekipi iz Torina. I pet minuta potom potvrdio pobjedu svog tima.
Old 23-09-12, 11:43   #24
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

QUAGLIARELLA LA LA LA
Old 24-09-12, 19:47   #25
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Pojavila se priča po italijanskim novinama da je porodica Ferrero, Torinska porodica vlasnik Ferrero SpA sa bogastvom oko 20 milijardi dolara, a inače druga najbogatija porodica u Torinu iza Anjelijevih, spremna da kupi 25% akcija Juventusa od manjinskih dioničara.

Vlasnici Nutele, Kindera i mnogo drugh poznatih brendova strastveni su navijači Juventusa i u kumovskim vezama sa Anjelijevima.

Iznijeli su ponudu za kupovinom 25% akcija Juventusa od manjinskih dioničara i da Giovanni Ferrero, koji je i dobio ime po Giovanniju Anjeliju, postane potpredsjednik Juventusa.

Italijani su to ocijenili kao brak iz snova.

izvor: juve fans portal
Old 24-09-12, 20:00   #26
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

...vs...

utorak, 25.09.12. 20:45

Ove sedmice se igra i redovno peto kolo u italijanskoj Seriji A, a na teren će u utorak navečer prvi izaći nogometaši Fiorentine, koji trenutno zauzimaju odlično peto mjesto sa sedam osvojenih bodova te aktuelnog prvaka Juventusa, koji su još bolje otvorili novu sezonu, zabilježivši sve četiri pobjede, zbog čega se ustvari i nalaze na liderskoj poziciji. Inače, lani su oba njihova duela pripala ekipi iz Torina, a posebno je zanimljivo da je na ovom istom stadionu u Firenci rezultat glasio čak 5:0 za goste.

Naravno da će taj debakl i biti jedan od glavnih motiva za domaće nogometaše da ovaj put ipak ostave puno bolji utisak, a svakako da bi tome trebala doprinijeti i dobra atmosfera u ekipi nakon što su u prve dvije domaće utakmice u ovoj sezoni ostvarili pobjede nad Udineseom i Cataniom. S druge strane, u gostima kod Napolija su i pored hrabre i otvorene igre na kraju poraženi sa 2:1, da bi im proteklog vikenda taj isti pristup ipak donio bod sa gostovanja kod neugodne Parme, gdje je rezultat inače glasio 1:1. Pored toga, treba istaći da su i na samom početku sezone u italijanskom Kupu slavili sa sigurnih 2:0 protiv drugoligaša Novare, što nam samo govori da je novi trener Montella na pravom putu, a pogotovo jer je u Firencu tokom ljeta stiglo i puno novih igrača, od kojih se pak većina zasad odlično uklopila u ovaj napadački stil igre koji njeguje njihov trener. Upravo zbog toga se nadamo da će i protiv favorizovanog Juventusa na sličan način pokušati da dođu barem do jednog boda, dok bi uz malo više sreće i raspoložene napadače Jovetića i Ljajića te iskusnog Tonija možda na kraju čak mogli doći i do punog plijena. Također, puno se očekuje i od sjajnog plejmejkera Borja Valere, koji se zasad i pokazao kao najveće pojačanje, dok za kraj još treba dodati da za prvi tim ne konkurišu povrijeđeni veznjaci Aquillani i Della Rocca te napadač El Hamdaoui.

Vjerovatni početni sastav Fiorentine: Viviano – Roncaglia, Rodriguez, Tomović –Cuadrado, Migliaccio, Pizarro, Borja Valero, Cassani - Ljajić, Jovetić

Bez obzira što su u ovu sezonu ušli bez prvog trenera Contea i njegovog pomoćnika Alessia, koji su zbog umiješanosti u aferu oko namještanja utakmica od strane italijanskog saveza kažnjeni sa 10 mjeseci suspenzije, aktuelni prvaci iz Torina su nastavili tamo gdje su stali lani, što znači da trenutno zauzimaju lidersku poziciju na tabeli. I ne samo to, zasad su jedina momčad u Seriji A sa maksimalnim učinkom u prva četiri kola, postigavši pritom čak 11, a primivši svega dva pogotka. Pored toga, treba istaći da su na samom startu sezone već došli do jednog trofeja, i to u Superkupu Italije, gdje su sa 4:2 savladali ekipu Napolija, dok su i u prvom kolu Lige prvaka na gostovanju kod aktuelnog evropskog prvaka Chelseaja uspjeli ostati neporaženi, odigravši 2:2. Inače, treba istaći da i ove sezone ekipa iz Torina uglavnom igra u formaciji 3-5-2, gdje svakako ključnu ulogu ima veoma čvrsta odbrana i izuzetno pokretljivi vezni red, dok se u napadu u posljednje vrijeme najviše oslanjanju na brzinu i lucidnost novajlije Giovinca i sve boljeg Quagliarelle. Za kraj još dodajmo da za ovaj susret ne konkurišu povrijeđeni veznjaci Pepe i Padoin, dok su upitni i nastupi rovitog štopera Chiellinija i braniča Lichtsteinera.

Vjerovatni početni sastav Juventusa: Buffon – Lucio, Bonucci, Barzagli – Isla, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Giovinco, Quagliarella

Jeste da ekipa Juventusa i dalje ima najbolju odbranu u ligi, ali isto tako i ambiciozna i talentovana momčad Fiorentine silno želi da bude prva koja će skinuti skalp aktuelnom prvaku u ovoj sezoni, tako da će sasvim sigurno i ovaj put pred svojim navijačima zaigrati izuzetno ofanzivno, zbog čega i očekujemo da ovo bude jedna veoma zanimljiva i atraktivna utakmica sa puno pogodaka.
Old 25-09-12, 08:45   #27
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Golman Fiorentine preti Juventusu

Emilijano Vivijano je kako kaže ultra navijač "Ljubičastih", bolje mu ne spominjite Juventus.

U vanrednom petom kolu Serije A, večeras u Firenci, Fiorentina dočekuje Juve.

Emilijano Vivijano golman "ljubičastih" jedva čeka meč.

"Daćemo sve od sebe, ja posebno. Veliki sam navijač Fiorentine, zna se šta to znači. Nećemo se predati, iako Juventus ima najjači tim. I ako nas pobede moliću se do kraja sezone da ne budu prvaci", jasan je Vivijano koji aludira na veliki mržnju koju navijači Toskanaca osećaju prema šampionu.

On nije želeo da priča o Antoniju Konteu, koji je suspedovan i neizvesno je hoće li uopšte biti na stadionu jer su mu iz Firence poručili da nema mesta na tribinama.

"Neću o Konteu, dok ne isključite mikrofon", rekao je novinarima Vivijano.

sportske.net
Old 25-09-12, 08:48   #28
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Karera: "Konte ne mora da bude na tribinama"

Konteov zamenik Masimo Karera tvrdi da neće biti problem ako Antonio Konte meč protiv Fiorentine bude pratio sa tribina.

Antonio Konte služi desetomesečnu suspenziju i ne može da vodi Juventus sa klupe.

Stoga, italijanski trener obično meč prati sa tribina, ali bi to mogao da bude problem na meču protiv Fiorentine zbog velike netrpeljivosti između dva kluba.

Masimo Karera, koji trenutno vodi Juve u odsustvu Kontea, smatra da nije neophodno da Antonio bude na stadionu.

"Da budem iskren, Konte ne mora da dolazi, čak ne mora ni da gleda meč", rekao je Karera.

"Mi smo telepatski povezani jer taktiku uvežbavamo mesecima", zaključio je Karera.

sportske.net
Old 25-09-12, 08:57   #29
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

"Stara Dama" zove Balotelija!?

Čelnici Juventusa žele da iskoriste nezadovoljstvo Marija Balotelija, te planiraju senzacionalnu ponudu za napadača Mančester Sitija u januarskom prelaznom roku, tvrde engleski mediji.

Naime, prema izveštajima koji su se pojavili u vezi sa jučerašnjim derbijem između Sitija i Arsenala, nakon utakmice je došlo do nove svađe i sukoba Marija i Manćinija kada je italijanski stručnjak Balotelija bukvalno ugurao u tunel.

Manćini nije želeo da negira incident, ističe da se ne seća i tvrdi da je Mario „verovatno bio ljut jer nije igrao više“.

Naime, ostrvski mediji spekulišu da je Baloteli sve nezadovoljniji svojim statusom u timu i da čak razmišlja o tome da ode sa „Itihada“.

Izlaz je navodno spreman da ponudi Juventus koji je, po ostrvskim tvrdnjama, spremio čak 31 milion evra za tamnoputog napadača u januaru.

Spekuliše se da bi čvrsta ruka Antonija Kontea uspela da od Balotelija konačno uozbilji i natera da ga u potpunosti ispolji sav svoj kvalitet.

Ima li istine u ovim navodima ostaje da se vidi...

sportske.net
Old 25-09-12, 09:03   #30
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Asamoah: Juve je velika obitelj

Lijepo iznenađenje za sve navijače Juventusa ove sezone, Kwadwo Asamoah, danas je dao intervju za popularni Supersport.com. Najviše je govorio o dolasku u Juventus i o svojim ciljevima u tekućoj sezoni.

Kako biste opisali sebe?
"Za početak, rekao bih da sam prilično sramežljiva osoba, ali na terenu to ne postoji. To je ono zbog čega bih rekao da se 'osjećam živim'.

Ovoga ljeta ste prešli iz Udinesea u Juventus. Kakve su reakcije?
"Sve se odvilo jako brzo, bilo je kao u snu. Dobro sam se prilagodio, a siguran sam da bi se prilagodio i svaki igrač koji bi stigao ovdje jer je Juve poput obitelji. Drago mi je što sam ovdje".

Nedugo nakon dolaska ste osvojili talijanski Superkup u Kini.
"Imao sam problema s povjerenjem trenera, ali sam ipak igrao u toj utakmici. To mi je bila prva utakmica u ovom dresu. Postigao sam lijep pogodak, igrao sam jako dobro i proglašen sam za igrača utakmice. Zasigurno je to trenutak koji ću pamtiti cijeli život".

Imate li svoj uzor. Smije li se znati koji je to igrač?
"Andrea Pirlo mi je drag igrač. Po meni, on je igrač koji igra na visokom nivou dug niz godina i osvojio je mnogo trofeja. Ostao je isti igrač i drago mi je što svlačionicu dijelim baš s njim".

Što vas motivira?
"Uvijek pokušavam biti najbolji. Kao dječak sam imao sam da postanem profesionalac. Sada sam tu i želim dati sve od sebe na treninzima i utakmicama kako bih postao što bolji. To je moja motivacija".

Šanse za Svjetsko prvenstvo (reprezentacija Gane)?
"Sudjelovali smo na dva velika natjecanja u prošlim godinama. Imamo veliku priliku i želimo se plasirati u Brazil. Pred nama je blistava budućnost (smijeh)".

Reakcije iz Lige Prvaka?
"To je najbolje klupsko natjecanje na svijetu. Tu igraju najbolji klubovi i najbolji igrači. Ja, kao i svaki igrač, želim sudjelovati u Ligi prvaka što je duže moguće. S Juventusom želim stići do finala, iako će to biti jako teško za ostvariti".

Ciljevi u ovoj sezoni?
"Želim osvojiti sve što se može. Kad bi osvojili Ligu Prvaka, Scudetto i Coppa Ialiu, to bi bilo izvanredno postignuće za nas".
Old 26-09-12, 08:29   #31
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Juve "preživeo" Firencu

Juventus u Seriji A nije izgubio od maja 2011. godine i gostovanja Parmi na "Enio Tardiniju".

Tako je ostalo i ove večeri, u izmeštenom terminu vanrednog 5. kola Serije A, pa je šampion Italije upisao i 44. utakmicu bez poraza u kalču. Ali, teško da je Juve u prethodnih godinu i po dana bio bliže da bude bačen na pleća.

Fiorentina je u svakom smislu nadigrala (za njih) velikog rivala iz Torina, "ljubičasti" su promašili možda i deset šansi za gol, bez da su dozvolili protivniku da stvori ijednu opasnu pred Vivijanom, ali... Ostalo je 0:0 i ostalo je da u Firenci nije izgubio slavni Juventus još od 1998. godine i vremena Batistute, Rui Košte, Edmunda, Tolda, itd.

Najbolju šansu na utakmici imao je Jovetić posle centaršuta Ljajića, ali je njegov udarac glavom sa peterca zaustavila prečka! Da nije, Bufon bi mogao da gleda kako prvi strelac Serije A postiže peti pogodak u pet kola... I Ljajić je imao stopostotnu šansu ali je u situaciji "1 na 1" sa Bufonom šutirao pored gola, malo iskosa sa desne strane.

Šanse koje se "ne promašuju" nisu koristili ni Paskval, ni Kvardado, pa se može reći da je Juve pevajući napustio prepuni "Artemio Franki" koji je danima živeo za ovu pobedu. Montelini momci dali su sve od sebe u 90 minuta meča sa, u prestonici Toskane, najomraženijim timom, zaslužili su tri boda, ali pobeda se ostvaruje postignutim golom... Izgledalo je kao da je crno-bela boja tima koji 14 godina nije izgubio u Firenci prosto omađijala "ljubičaste".

U jednom jesu uspeli igrači Viole. Oni su zaustavili Juventusovu seriju od sedam uzastopnih pobeda u gostima, započetu prošle sezone. Takođe, šampion Italije nije izgubio, ali prvi put nije ni pobedio ove sezone u ligi.
Old 29-09-12, 10:37   #32
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

29.09.2012., u 20.45h

...vs...

Roma se jako loše provodila na gostovanjima u Torinu. Juventus je sveukupno u Torino pobjedio 49.puta. Zabilježen je i 21.remi i osam pobjeda Rome. Klasični rezultat 2-0 je ujedno i najčešći rezultat u ovim duelima. Taj rezultat zabilježen je deset puta. (1942.,1959.,1963.,1967.,1970.,1970-1971.,1978.,1979-1980.,1987.,2004-2005.,2008.)
Devet puta je zabilježeno 2-1, osam puta je bilo 1-0, sedam puta je bilo 3-0. Takodje su zabilježene i pobjede i 7-1 i 7-2.
Old 29-09-12, 10:45   #33
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Old 29-09-12, 11:01   #34
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Rimljane čeka vreo doček u Torinu najveći razlog je Zdenjek Zeman. Poznat je kao čovjek koji najgore priča o Juventusu i već dvije decenije vodi svoj rat protiv najvećeg italijanskog kluba.Nije dobrodošao u Torino i to je dobro poznato svima onima koji znaju istoriju nekadašnjih duela Juventusa i Rome u Seriji A. Njemu je to jasno stavljeno do znanja i ovoga puta, i zvižduci mu svakako sleduju.

Mirko Vučinić, kaže da bi i on vjerovatno isto reagovao da je navijač, a ne fudbaler.

- Vjerovatno bih ga dočekao zvižducima da sam navijač. Međutim, ja sam fudbaler i pružiću mu ruku, toliko mu dugujem. - rekao je Vučinić za koga će meč sa Romom imati posebno značenje, jer je za "vučicu " odigrao 147 utakmica i postigao 46 golova, ali se Juventusu pridružio 2011. godine.
Old 29-09-12, 11:21   #35
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Juventus-Roma preview

Old 30-09-12, 09:40   #36
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Juventus - Roma 4:1

Juventus se poigravao sa "vučicom"

Juve pokazao Romi ko je gazda i završio posao već poslije 19 minuta. Pogađali Pirlo, Vidal, Matri i Đovinko...

Derbi između Juventusa i Rome je imao predigru danima unazad, iz oba tabora su upućene svakakve riječi (prednjačili su Đuzepe Marota i Zdenjek Zeman), ali na terenu "Juventus arene" nikakve dileme nije bilo - šampion se poigravao sa "vučicom", slavio je sa 4:1, i to je rezultat koji na kraju može da bude i po ukusu gostiju, jer su mogli da prime makar još toliko...

"Staroj dami" je za veliku pobjedu bilo dovoljno furioznih osam minuta, a Roma je u Torinu poražena, a da se nije praktično ni zagrijala.

Naime, sve je bilo gotovo u periodu od 11. do 19. minuta - prvo je Andrea Pirlo pogodio iz slobodnog udarca, Arturo Vidal je potom iskoristio penal, a tačku na utakmicu je stavio Alesandro Matri.

U posljednjim trenucima utakmice se upisao i Sebastijan Đovinko za konačnih 4:1.

"Ovakav meč nam je trebao, da se vratimo na pravi put poslije remija i slabe partije u Firenci. Bili smo mnogo bolji, zaslužili smo ovaj trijumf", rekao je Đovinko.

Mirko Vučinić je odigrao veoma dobrih 90 minuta, u nekoliko navrata je dobro zagrijao Martena Stekelenburga, ali nije imao sreće da se upiše u strijelce.

"Uragan Juventus počistio Romu i Zemana", napisala je "Gazeta delo sport" nakon meča u kojem je Juve stvorio bezbroj prilika i otkrio sve mane rimskog tima.

Juventus je tako ostao neporažen i u 45. utakmici zaredom u Seriji A (posljednji poraz u maju prošle godine), dok je "vučica" upisala i drugi poraz.

Tim Zdenjeka Zemana, koji je žestoko izviždan pred početak meča od strane navijača Juvea, tako je ostao na osam bodova, od čega je tri osvojio službenim rezultatom protiv Kaljarija.

Jedini gol za Romu dao je Osvaldo sa bijele tačke...

"Juve je bio dominantan. Moja ekipa niti je napadala niti se branila, sve je bilo pogrešno. Da li su moje ideje zastarjele? Vidio sam jako malo od onog što želim, ali sam siguran da Roma može da ćemo uspjeti, samo treba vremena", kazao je Zeman.

Old 02-10-12, 08:51   #37
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Juventus - Shakhtar

Liga šampiona, 2.kolo, 02.10.2012. u 20:45

U okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka Stara dama u Torinu dočekuje ukrajinski Shakhtar.

Talijanski i ukrajinski prvak će igrati međusobno trinaest dana nakon što su u okviru prvog kola igrali protiv Chelseaja odnosno Nordsjaellanda. Stara dama je u Londonu odigrala 2:2 dok je Shakhtar protiv danske ekipe slavio sa 2:0. Liga prvaka se nakon 33 mjeseca vraća u Torino te će Juventus biti maksimalno motivisan protiv Shakhtara koji je u odličnoj seriji rezultata i koji se nada pozitivnom rezultatu u ovoj utakmici...

Shakhtar nije poražen u zadnjih 26 utakmica a u isto toliko mečeva su upisali 19 pobjeda. U domaćem prvenstvu su u dosadašnjih 10 utakmica ostvarili 10 pobjeda te imaju maksimalnih 30 bodova uz gol-razliku 34:5. Pored pomenutih rezultata savladali su Metalurg sa 2:0 u meču Superkupa Ukrajine, Dynamo Kyiv sa 4:1 u Kupu Ukrajine te Nordsjaelland u prvom kolu grupne faze Lige prvaka sa 2:0. U zadnjem kolu ukrajinskog prvenstva su savladali Dnipro sa 2:1 i sada ih očekuje gostovanje najboljem timu u Italiji.

Shakhtar je u zadnjih 8 godina osvojio 6 titula prvaka Ukrajine i u ovom periodu su redovan učesnik Lige prvaka. Zadnje dvije sezone su uzeli duplu krunu. Za sve uspjehe ovog kluba zaslužan je milijarder Rinat Akhmetov koji je u klubu od 1996. godine i od tada je investirao mnogo novca. Klub je 5 godina nakon što klub preuzeo Akhmetov osvojio svoju prvu titulu prvaka Ukrajine a nakon dolaska Mircee Lucescua na mjesto trenera 2004. godine klub je, kao što je pomenuto, osvojio 6 titula prvaka te Kup UEFA-e 2009. godine.

U ekipi Shakhtara se nalazi nekoliko fudbalera koji već nekoliko godina tu igraju poput Pyatova, Srne, Hübschmana, Kuchera, Fernandinha, Luiza Adriana, Williana, Shevchuka, Gaia, Rata, Chygrynskog ili Rakytskog. Najviše je Ukrajinaca, velika većina igra za reprezentaciju, a za Shakhtar igra čak devet Brazilaca od kojih su tu najduže trojac Fernandinho (zamjenik kapitena) - Luiz Adriano - Willian. Najbolji strijelac ekipe je do sada Henrikh Mkhitaryan koji je u 10 prvenstvenih utakmica postigao 13 golova. Ekipa je veoma dobro organizovana, kompaktna i ambiciozna te, osim što imaju za cilj osvajanje nove titule prvaka u domaćem prvenstvu te kupa, žele proći grupnu fazu Lige prvaka što će biti veoma teško u grupi sa Juventusom i Chelseajom.

Ovo takmičenje su otvorili pobjedom a sada ih čeka susret protiv veoma snažnog Juventusa. Shakhtar je svjestan snage najvećeg talijanskog kluba ali se nadaju da će se Torina vratiti neporaženi. Lucescu neće imati većih problema oko sastavljanja ekipa za ovaj susret i očekuje se sljedeći sastav u formaciji 4-4-1-1: Pyatov, Srna, Kucher, Rakitskiy, Rat, Ilsinho, Fernandinho, Stepanenko, Willian, Mkhitaryan, Luiz Adriano.

Sa druge strane, Juventus u ovaj meč ulazi 3 dana nakon visoke pobjede nad Romom u Torinu od 4:1. Stara dama je odigrala fantastičan meč u kojem su mogli dati još nekoliko golova a u drugom poluvremenu su štedili snagu za duel protiv ukrajinskog prvaka.

Antonio Conte će moći računati na sve fudbalere osim Simonea Pepea i očekuje se sljedeća formacija Juventusa: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Vučinić, Matri.

Juventus i Shakhtar su odigrali samo jednu utakmicu u Torinu i to u okviru Kupa UEFA-e sezone 1976/77 a Stara dama je pobijedila rezultatom 3:0. Juventus je protiv ukrajinskih timova odigrao ukupno šest utakmica i slavili su u četiri navrata.

Sudac ovog meča će biti Bas Nijhuis. Pomoćnici će biti Rob van de Ven i Angelo Boonman dok će Patrick Langkamp biti četvrti sudac.

Pozvani igrači:

1 Buffon
2 Lucio
3 Chiellini
4 Caceres
6 Pogba
8 Marchisio
9 Vucinic
11 De Ceglie
12 Giovinco
15 Barzagli
17 Bendtner
19 Bonucci
20 Padoin
21 Pirlo
22 Asamoah
23 Vidal
24 Giaccherini
26 Lichtsteiner
27 Quagliarella
30 Storari
32 Matri
33 Isla
34 Rubinho
39 Marrone

izvor: juvebalkan.com
Old 03-10-12, 09:24   #38
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Juventus - Shakhtar 1:1

Juventus je u drugom kolu grupne faze Lige prvaka remizirao protiv Shakhtara u Torinu. Strijelci su bili Bonucci i Alex Teixeria.

Na stadionu je bilo samo 33.000 gledalaca, navijači su se ranije bunili da su cijene ulaznica previsoke i Stara dama je praktično bila bez podrške u ovoj utakmici (navijači koji su bili prisutni su protestvovali tako što nisu navijali) te se to se vidjelo na igri. Shakhtar je bolje otvorio utakmicu i već u 5. minuti imaju prvu priliku. Rat je ubacio sa lijeve strane a Mkhitaryan na drugoj stativi loptu šalje preko gola. Ukrajinski tim je imao terensku inicijativu u tim minutima ali zamalo da Juventus povede.

Vučinić je ubacio po zemlji a Matri za malo kasni. U 17. minuti odlična lopta Pirla za Marchisia koji iz solidne situacije prebacuje gol Pyatova. A onda u 22. minuti gol za goste. Willianov udarac je bio izblokiran ali mu se lopta vraća u noge. On je šalje do Alexa Teixeire koji se našao ispred Buffona i loptu poslao u mrežu gola Juventusa. Shakhtar je do tada bolje igrao ali Juventus izjednačuje samo dvije minute kasnije. Pirlo iz kornera dodaje Bonucciu koji topovski loptu šalje pod prečku gola Pyatova.

Juventus je igrao bolje nakon tog gola a samo 5 minuta kasnije Matri sa 20ak metara upućuje snažan udarac pravo u ruke Pyatova. Polako su preuzimali terensku inicijativu, Shakhtar nije ništa uradio nakon izjednačenja Juventusa a Stara dama zamalo da povede u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Asamoah je odlično probido po lijevoj strani i izborio korner. Pirlo ubacuje a udarac Bonuccia glavom brani Pyatov. Na poluvrijeme se otišo sa rezultatom 1:1.

Juventus je daleko bolje počeo u drugom poluvremenu. Konstantno su napadali ali je prvu priliku u nastavku stvorio Shakhtar. Willianom udarac odlazi za malo pored gola. U istoj minuti jako dobra prilika za Juventus. Pirlo je proigrao Giovinca koji je samo minut prije toga zamijenio Vučinića, Giovinco ubacuje u sredinu za Matria koji zahvata loptu lijevom nogom ali prebacuje gol Pyatova.

Juve je nastavio sa napadima, Lichtsteiner ubacuje loptu ali i Giovinco i Marchisio kasne na nju. Do kraja utakmice je ozbiljnije prilike stvorio Shakhtar. Udarac Mkhitaryana odlazi pored gola, Willianov udarac je okrznuo stativu. U sudijskoj nadoknadi Willian pogađa prečku a sudac svira kraj utakmice.

Nakon 2 odigrana kola na vrhu grupe su Chelsea i Shakhtar sap o 4 boda, Juventus ima 2 boda a Nordsjaelland je bez bodova.
Old 06-10-12, 16:34   #39
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Conteu smanjena kazna, u decembru se vraća na klupu

Sportski tribunal Olimpijskog komiteta Italije smanjio je treneru Juventusa Antoniju Conteu suspenziju sa 10 na četiri mjeseca.

Conte je prošle sezone vodio Juventus do prve titule poslije 2003. godine, a ekipa u Seriji A nije zabilježila nijedan poraz. Ipak, sud ga je suspendovao jer u sezoni 2010./2011. kao trener Siene nije prijavio da je znao za najmanje dva slučaja namještanja utakmica.

Tribunal Olimpijskog komiteta je posljednja instanca kada su ovakvi slučajevi u pitanju, što znači da suspenzija definitivno ostaje četiri mjeseca.

Conte se na klupu Stare dame vraca 9. decembra, kada torinski tim gostuje kod Palerma.
Old 06-10-12, 16:45   #40
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

............vs...

U okviru 7. kola Serie A Juventus putuje u Sienu. Meč se igra u nedjelju sa početkom od 15:00h.

Posljednji meč prije pauze radi odigravanja utakmica kvalifikacija za SP 2014. godine šampion Italije igra u Sieni. Antonio Conte će se suprotstaviti svom bivšem klubu sa ciljem da ostvari i šestu pobjedu u sedam odigranih utakmica u ovoj sezoni Serie A.

Nakon remija u Firenzi bez golova Stara dama je ubjedljivo savladala Romu sa 4:1 te su lako mogli postići još golova. Potom su u okviru Lige prvaka remizirali protiv Shakhtara u Torinu. Siena nije imala obaveza sredinom sedmice te su se od poraza od Lazia pripremali za susret protiv talijanskog prvaka...

Ekipa, koja je prošle sezone završila na četrnaestom mjestu, je tokom ljeta pretrpjela određene promjene. Na mjesto trenera došao je Serse Cosmi koji je potpisao dvogodišnji ugovor te je stiglo nekoliko novih fudbalera. Tu su od ovog ljeta Ze Eduardo, Rosina, Campos, Felipe, Neto, Paci, Valiani i Contini dok su klub napustili Destro, Brkić, Gazzi, Pesoli, Rossettini, Brienza i Giorgi. Cilj je ostati u ligi pogotovo nakon što je ekipa sezonu počela sa minusom od šest bodova.

Nakon prvih 6 kola osvojili su 8 bodova što znači da trenutno imaju 2 boda. To ih stavlja na trenutno predzadnje mjesto na tabeli umjesto diobe šestog mjesta te imaju najmanje bodova u ligi uz Cagliari. U zadnjem kolu su bili poraženi u Rimu od Lazia sa 2:1.

Cosmi je objektivan i kaže kako njegov tim mora da odigra savršenu utakmicu ukoliko želi da stvori probleme talijanskom prvaku. Dodaje kako Juventus ne gubi utakmicu ni kada je na 50% svojih mogućnosti te je svjestan težine ovog meča.
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules