MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 22-03-10, 00:46   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Ljubav kad prestane...

Odnosno kad za nama ostanedoba nježnosti i strasti, kada utihnu i svađe, provokacije, kad nastane mučna tišina i poprilična rupa u razumijevanju, kad sve upućuje na kraj, potreban je jedan odlučujući korak, vaš ili vašeg partnera, da vam donese olakšanje i razriješi situaciju.

Šta tad činite?

Okrećete leđa, zatvarate ili pak priškrinete vrata, u tišini ili uz galamu? Ostavljate li mjesta za predomišljanje ili definitivno stavljate tačku na ono što je nekad bilo lijepo i etiketirate ga pod prošlošću?

Ili čekate da druga strana načini prvi korak, “objavi” kraj i da joj vi gledate leđa? A onda taj 'džoker' iskoristite $utra, ukoliko se predomislite, uz izgovor “nisam ja rekao/rekla kraj”, i zakucate ponovo na ona vrata koja su nekad bila vaša?

Da vam olakšam, kratko i jasno :

Znate li tj. umijete li da odete?
I umijete li da ispraćate?
Reply With Quote
Old 22-03-10, 02:15   #2
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Mislim da se u zivotu svih nas desio bar neko od koga nam je tesko bilo otici i sve i da smo htjeli nismo bas tako lako mogli,pa nam se tad obicno i znao oduziti taj odlazak...do tamo negdje dok se ne dogodi neka situacija kad vise ne postoji ono nazad vec samo naprijed,bez nje/njega...I to nije nista strasno,niti cudno kad se uzmu u obzir emocije i vrijeme ulozeno u tu vezu...

Kad odlazim nikad ne odlazim burno,uvjek u tisini,s premalo toga za reci,ali s glavom gore...Bitno je otici kao covjek...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 02:28   #3
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post

[/COLOR]
Davno nedje mi se desilo da sam ispratila...čini mi se dostojanstveno, iako imadoh crći! Nijesam tražila objašnjenja, po meni je to nepotrebno ako on već želi da ide, srećan mu put.
I odlazila sam ali to je bilo "sporazumno" nakon nekih kratkih, ni rasplamsalih, vezica, tako da nije bilo dramatično. Ali kao što ne tražim objašnjenja kad ispraćam, ne volim da ih dajem kad idem! Čemu to kad je jasno sve! Da sam voljena ne bih bila ispraćena, da volim ne bih odlazila i sva objašnjenja su nepotrebna!
Old 22-03-10, 11:09   #4
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Ne znam, cini mi se da umijem i jedno i drugo. Odlazim kukavicki, samo nestanem bez price i objasnjenja tako da cesto muski stvor i ne zna u cemu je problem. Ovo se desava poslije sabiranja negativnih poena... [sto cu]. Ovaj sad posljednji je u crveno [imao je i neke startne negativne] i jos nije ukapirao da sam otisla. Nemam petlje da otvoreno kazem, ali se trudim da se popravljam tu.
Ispracam- vrlo hladno naizgled, i bez kuknjave- ne dozvoljavam da vide kako mi je. Pi koji sam ja magarac.
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 12:20   #5
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

Uvijek sam uljudna, koliko se može, je li? Poželim srećan put, i svu sreću koju želi. Toliko sam pristojna da ne zaplačem ili da se ne ućutim. Da ničim ne pokažem svjetove koji se u meni ruše, i te strašne oluje koje divljaju i nose sve sa sobom. Odnose godine, dane, trenutke, riječi...

Nema rastanka koji je lak. Bilo da odlazim ili ispraćam. I tada se ne borim, samo sklopim oči i molim se u sebi da prestane, da kad ponovo pogledam više ne bude tu. I zatvorim ta vrata. Uvijek. I zauvijek.
Old 22-03-10, 14:43   #6
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Ljubav kad prestane, tada nastaje tama i sve u životu se svodi na rutinu............
Old 22-03-10, 15:55   #7
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Umem da odem i da se vratim istoj osobi...Stalno sebi ponavljam nikad necu vise da kontaktiram sa njim,i sve te reci odnese vetar.A sta znam?!Boga mi,i i on je odlazio,vracao se.Sada je neka tisina,nismo u kontaktu,odgovara meni a verovatno i njemu.Ponekad neki sms a od toga ispadne rasprava,pa opet cutimo...i mislim da ni on nije normalan kao i ja
pehar is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 16:12   #8
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

sve moje veze pa i brak su se zavrsile onako sa " ma znas sta...bla bla bla.."
i tako ja to sve ispricam sto mi je na srcu...i na dusi....i ili on ode ili sam ja odlazila...i naravno nikad nismo ostali u kontaktu...
valjda smo rekli jedno drugom sto smo imali...
medjutim znala sam da se ja vratim njima...kao kukavica...zato sto svaku vezu bas emotivno tesko prozivljavam....a narocito kad ona iscezava....
jako brzo se vezem za osobu...pa mi valjda svaki rastanak tesko i pada...
desavalo mi se da se i oni vrate...ali uglavnom sam ja bila uvek ta koja je posle izvesnog vremena nudila i trazila pomirenje....
mislim da je to sve zbog mog uzasnog straha od samoce....

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 17:06   #9
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Meni se desilo samo jednom da je prestalo "tek tako", bez vidljivog razloga...i koliko je trajala ljubav (godinu i po) isto toliko su trajali i pokusaji da se to ozivi...sad sam besna na sebe jer sam protracila toliko vremena na tu nesretnu "reanimaciju" k'o da smo bili zajedno pola zivota, pa steta da se pod stare dane rastajemo...sledeci put kada se desi lepo uz kaficu i prijateljski razgovor - arrivederci amore, ciao, i lepo svako svojim putem, da ne dangubimo. Posteno.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 15:30   #10
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:

Nikad ne odlazim i nikad ne ispraćam, ali isto tako nikog ne zadržavam, a pogotovo ne molim i ne uvjeravam. Kad neko odluči da ide kažem da je to najlakše i da ne vidim smisla u odlaženju, ali šta se tu može? Moj princip je da nikoga ne ostavljam i da stvaramo razumijevanje, ali to ne znači poslušnost i podređivanje, nekome ili nečemu, već stalno otkrivanje što je prihvatljivo za oboje, a nije usmjereno protiv ostalih ljudi. Human pristup. Na tome insistiram i kada me ostavljaju onda to čine zbog toga što ne odstupam od tih principa. Humanost, iskrenost, otvorenost, dobronamjernost, fizička, duševna i duhovna bliskost, povjerenje, poštovanje i sl. principi su bez kojih nema ljubavi. A ja ne mislim da odustajem od principa ljubavi. Oni koji neće ljubav odlaze i ne treba ih ispraćati. Ako požele ljubav onda su uvijek dobrodošli, a ako ne, onda nemaju po šta da dolaze.
Old 23-03-10, 15:39   #11
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

del del del ... shift + del .. remove ..del, del..
empty trash
Old 23-03-10, 15:44   #12
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Milly View Post
empty trash
Blago tebi, super si se organizovala!
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 17:29   #13
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Milly View Post
empty trash
Evo zašto najbolje obožavam Milly od svih forumaša

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 08:38   #14
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Dragi moji, uvijek sam pod utjecajem Jesenjina. želim iskreno jutros ovdje na M&M da kažem jednu njegovu misao glupu, a da pri tome ne povrjedim ovaj pasji život, pas mu jebo mater i ko mi ga dade......
Dok volim, znam dobro da sam potpuno svoj i da tada funkcionišem „out of time“ kletve ljudske mizerije i naravno tada ne živim po pravilima krive ustaljene spiritualne ljudske dogme .
Živ sam dok volim, dok je ljubav u meni, dok mogu da volim… u pravom smislu… dok dajem svoju ljubav drugima…dok radim na tome da potencijal ljubavi koji posedujem uvećavam ne štedeći pri tome sebe.
Ljubav je živa, čini me živim, ako se ugasi u meni… umirem, mrtav sam… i ako živ naizgled ipak crne mi slutnje dušu paraju.
Kada ljubav prestane tada proljeća kasne, jutra postaju mračna, siva i depresivna i ne obečavaju ništa sem dosade i dokolice ničim izazvane.
A šarmantni maestral prelazi u hladnu bure, a voda sa bunara nije više hladna i pitka.
Kako prestaje ljubav?....Ne znam...Ljubav se jednostavno ugasi jednog trenutka, i to onog trenutka kada oboje dođu u fazu zasićenja jedno drugog...

Last edited by gromovnik; 24-03-10 at 08:41..
gromovnik is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 10:39   #15
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by gromovnik View Post
Kako prestaje ljubav?....Ne znam...Ljubav se jednostavno ugasi jednog trenutka, i to onog trenutka kada oboje dođu u fazu zasićenja jedno drugog...
Bogami ti ja u ovo ne vjerujem.
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 12:03   #16
nekouprolazu
MiM team Početnik

nekouprolazu's Avatar

Registrovan: Feb 2010
nekouprolazu na dobrome putu

Quote:
Odnosno kad za nama ostanedoba nježnosti i strasti, kada utihnu i svađe, provokacije, kad nastane mučna tišina i poprilična rupa u razumijevanju, kad sve upućuje na kraj, potreban je jedan odlučujući korak, vaš ili vašeg partnera, da vam donese olakšanje i razriješi situaciju.

Šta tad činite?

Okrećete leđa, zatvarate ili pak priškrinete vrata, u tišini ili uz galamu? Ostavljate li mjesta za predomišljanje ili definitivno stavljate tačku na ono što je nekad bilo lijepo i etiketirate ga pod prošlošću?

Ili čekate da druga strana načini prvi korak, “objavi” kraj i da joj vi gledate leđa? A onda taj 'džoker' iskoristite $utra, ukoliko se predomislite, uz izgovor “nisam ja rekao/rekla kraj”, i zakucate ponovo na ona vrata koja su nekad bila vaša?

Život je satkan od susreta i rastanaka.

Lepo je živeti u ubeđenju da ljubav ima neograničeni rok trajanja, ali nažalost ukoliko se zapostavi tj. ne neguje na adekvatan način često zna nakon niz godina da postane nešto što se podrazumeva i da odnos dvoje ljudi prosto "sklizne" u rutinu i naviku.

Ima li šta pogubnije od rutine, od tolike predvidivosti i jednoličnosti odnosa u kome nema adrenalinskih naleta ushićenosti i zadovoljstva, nastalog usled osećaja pripadnosti i kompletnosti koja se stvara postojanjem druge polovine.

Za iskorak iz sveta rutine i one sladunjave "ušuškanosti" t.j. lažne sigurnosti koja se oseća u dugogodišnjoj vezi potrebna je ogromna hrabrost i čisto srce.

Da umem da odem, i to sa zahvalnošću što sam imala priliku da volim i da budem voljena...
Odlazim bez osude dajući oboma šansu da pronađemo srodne duše sa kojima ćemo umeti da večno održavamo plamen ljubavi.

Kada odlazim to činim onako kako sam i došla-kao prijatelj.
A kada se odnos izliže više nije ni bitno ko će da povuče takav potez, verovatno onaj ko u tom momentu ima više smelosti i snage...
nekouprolazu is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 21:34   #17
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Sa posljednjom nadom..Možda da sam malo više sirovija i surovija ne bi imali ni tu šansu za eventualni povratak koji bi opravdao moju nadu, ali..valjda trebam prvo da raskrstim sa sobom, pa sa njima...
I treba mi vremena da prebolim.
i, naravno, da se oporavim, mnogo vremena.
dosta treba da zauvijek i bespovratno okrenem svoje debelo prkno ..a kad to uradim, zaista mirno i čistog obraza mogu drugoj strani da poručim, da odluka nije zbog toga što ja tako hoću, nego što iz sveg priloženog tako jednostavno mora..Za ljubav, svađu, seks, raskid je potrebno dvoje..ja sama to ne mogu..druga strana pomaže - svjesno ili nesvjesno...
Umijem da odem i kad mi se pokažu vrata i u slučaju da sama znam 'put' do izlaska..
Kad su 'ispraćaji' u pitanju, tu sam malo neorganizovana..tj. 'iskrao' se nenadano i neočekivano, tako da ne znadoh što me snađe , ali sam mogla da nanjušim 'pakovanje' kofera pred odlazak...i sklanjala se s vrata kroz koja odlaze...ni ne pokušavajući da ih zaustavim...Sama činjenica da je poželio da ode, meni je kristalno jasna i ne trebaju mi bespotrebna objašnjenja zašto i zbog čega...

Last edited by Zor_djevojka; 08-04-10 at 17:40..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 21:47   #18
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Šta tad činite?
Malo vise masturbacije i Lige sampiona. I Leonard Cohen.
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 22:16   #19
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
Najbolji odgovor do sada

Ja mislim-ako hoće da ide, široko mu polje!
Ne uspevam da sakrijem emocije, pogotovo da je to šamar za moj ego, pa se iznerviram, iako se trudim da se "lepo" rastanemo.

Tako mi je jedan rekao: "Tebi će biti mnogo teško kad ja odem..." a meni došlo da ga oteram u tri lepe...

Posle pišem neku patetiku, malo cmizdrim, pa me prođe...Do sledećeg
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 23:24   #20
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
Kako je tebi lijepo u zivotu..Ni zasto se ne sjekiras...
Samo mi treba jos nekih detalja da bih ti povjerovala,jer sumnjam da si makar jednom u zivotu mogao da se skoncentrises za ovo dvoje i da te boli uvo...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kad, ljubav, prestane

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules