MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-11-09, 19:48   #21
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by gromovnik View Post
NEKADA SKRO Ja sam našao slučajno djetelinu sa šest listova...
I pored moje čvrste sujevjernosti to mi je znak da ovdje na M&M mi se smješi vječna ljubav za cijeli život.
o.O Djetelinu si nasao na M&M?!
NSX is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 20:06   #22
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
o.O Djetelinu si nasao na M&M?!
o.O po DA ako izvadiš jednu rečenicu iz konteksta...
Old 11-11-09, 12:58   #23
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Živimo u uzipačenom i iskrivljenim svijetu, gdje se najveće vrijednosti zaboravljaju i gube ili su zamjenjene nekim drugim novim, ne ustručavam se reći nakardnim smislom života bez zdravog rezona a sve više zasnovanog na tamnim mislima, tamo nekih likova koji nam serviraju način života pod cool a oni su već poodavno izgubili vezu sa realnim svijetom.
Znam dobro da nisam usmjeren ka takvom načinu životu.
Sticajem razno raznih društveno-socijalnih okolnosti, danas je odagnan miris prave ljubavi iz naših nozdrva a servira nam se zdravo za gotovo kres na brzake sa odsustvom emocija jedno za drugo. Malo mi to izgleda životinjski ili možda konfekcijski za svoj novac možeš dobiti takvu uslugu hajmo reći i tako poput svake robe u dućanu.
Znam šta znači ljubav i znam sta znači voljeti.
A isto tako dobro znam lako je voljeti teško je biti voljen.
Sigurna sam da postoji samo jedna ljubav koja će zaista obilježi naše živote, moja emocionalna aktivnost u ovom trenutku je usmjerena ka traženj te istinske i prave „soli“ koja će me opiti za cijeli život i držati za buduću izabranicu dok nas smrt ne razdvoji.
Nekada je ljubav i bolna, al ipak ona je za mene nešto predivno, sveto.
Iako je veoma teško pronaći pravu ljubav i mnogi je nikad nisu ni doživjeli, ni spoznali, i mnogi od nas je nikada neće ni pronaći, al' ipak postoje i oni koji su se pronašli i žive u ljubavi i harmoniji već decenijama. Ja se nadam da sam od svevišnjeg odozgo predodređen za takvo nešto.
Za mene je ljubav cilj i svrha života, a svi koji su neiskreni prema sebi, ili taje svoja osjećanja, oni su u svojoj vlastitoj klopci, ta se brava najteže otvara.
Za pravu ljubav vrijedi i umrijeti i živjeti.

Last edited by gromovnik; 11-11-09 at 14:10..
gromovnik is offline   Reply With Quote
Old 14-11-09, 20:37   #24
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by ginger View Post
moguće, ali rijetko

ne vjerujem baš u to

isto tako je (realnije) moguće pronać nakon niza neuspjelih veza srodnu dušu i ostat s njom za stalno

ima raznih varijanti
Zbog čega toliko nepovjerenje u ljubav za cijeli život ???? Vjerujem da svek sremi tome i da svak želi takvu ljubav . Ako je čovjek negativan i nepovjerljiv prema sebi i prema partneru , naravno da takvu ljubav neće nikada niti pronaći ili ju znati prepoznati .
Takva je ljubav najljepša i ona postoji .
Old 17-11-09, 17:53   #25
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
"Mnogi ljudi traže pravu osobu, umjesto da pokušaju da budu prava osoba."
Istina je to!

»Ljubav je dovoljna ljubavi«, kaže jedan pjesnik.

Ljubav ne može da razočara, da nestane, jer ona je ispunjenje, ona čini cjelovitim neko biće. »Ja te volim (majko, ženo, prijatelju, druže, Živote, Bože...)«, ne traži odgovor, ne zahtijeva ništa, dovoljno je samo sebi. Ja volim! Šta ima više, ljepše, od toga?

Sebičnost, pohlepa da nekoga potčinimo, potreba da budemo voljeni, zahtijeva odgovor, uslovljava. »Ja te volim«, zahtijeva: »Volim i ja tebe«. Neispunjenost u sebi traži ispunjenost spolja. Ako taj odgovor izostane, nastaje razočarenje, patnja, antagonizam, često i duboka mržnja. Znači, ljubavi tu nije ni bilo, samo »bolna jedna potreba da ljubim« i budem ljubljen.

Ljubav uvijek ostaje ljubav - čista, neuslovljena, nesebična.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 17-11-09, 18:32   #26
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Istina je to!

»Ljubav je dovoljna ljubavi«, kaže jedan pjesnik.

Ljubav ne može da razočara, da nestane, jer ona je ispunjenje, ona čini cjelovitim neko biće. »Ja te volim (majko, ženo, prijatelju, druže, Živote, Bože...)«, ne traži odgovor, ne zahtijeva ništa, dovoljno je samo sebi. Ja volim! Šta ima više, ljepše, od toga?

Sebičnost, pohlepa da nekoga potčinimo, potreba da budemo voljeni, zahtijeva odgovor, uslovljava. »Ja te volim«, zahtijeva: »Volim i ja tebe«. Neispunjenost u sebi traži ispunjenost spolja. Ako taj odgovor izostane, nastaje razočarenje, patnja, antagonizam, često i duboka mržnja. Znači, ljubavi tu nije ni bilo, samo »bolna jedna potreba da ljubim« i budem ljubljen.

Ljubav uvijek ostaje ljubav - čista, neuslovljena, nesebična.
Tačno!
Na ovakvu ljubav niko ne uzvraća mržnjom!
Ovakva ljubav, čista, bezuslovna prevazilazi sitne negativne pojave jer ima tu snagu i ne izokreće se u mržnju kod prve prepreke!
Old 25-12-09, 22:39   #27
FLoRyy
Banned

Registrovan: Mar 2008
FLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auru

moguce je.........
FLoRyy is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 11:00   #28
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Onakva, kao iz romantičnih filmova, ne.
Holivud je proizveo milione nesrećnih i razočaranih u ljubav.

Postoji, ali je mnogo teža i komplikovanija od uobičajne predstave romantične ljubavi.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 14:43   #29
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by draganna View Post
Zbog čega toliko nepovjerenje u ljubav za cijeli život ???? Vjerujem da svek sremi tome i da svak želi takvu ljubav . Ako je čovjek negativan i nepovjerljiv prema sebi i prema partneru , naravno da takvu ljubav neće nikada niti pronaći ili ju znati prepoznati .
Takva je ljubav najljepša i ona postoji .
ja sam hedonist, romantičar i optimist
istovremeno sam i realist

balansiram
Old 28-12-09, 15:54   #30
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Fenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by ginger View Post
ja sam hedonist, romantičar i optimist
istovremeno sam i realist

balansiram
Lijepo rečeno. Ljudi koji su jakooo dugo u braku kažu da na ljubavi treba raditi, ne možeš se u nekoga zaljubiti i onda reći to je to, potrebno je mnogo rada i truda da se taj plamen održi. Osobno vjerujem da takva ljubav postoji, samo ju ne percipiramo svi isto. A katkad nismo spremni kada se pojavi.

Last edited by Fenixxx; 28-12-09 at 16:03..
Fenixxx is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 21:42   #31
Okugata
Guest

sad skoro sam srela par koji je 48 godina u braku. vole se i postuju vise nego moj decko i ja. nisam skidala pogled sa njih, kao da sam retardirana, jer se nisam mogla nacuditi koliko dobro zajedno funcionisu posle toliko godina, da se nisu smorili jedno od drugog. pitala sam ih da li se svadjaju cesto, a oni se poceli smejati, kazu samo se sprdaju i zezaju jedno drugo.
e vala, takvog jednog da nadjem, ne znam gde bi mi bio kraj
  Reply With Quote
Old 28-12-09, 22:31   #32
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

probaj da promijenis to sto imas
NSX is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 22:35   #33
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Svako na kraju dobije ono što želi, samo ako zna da pati svoje želje. Ja ne znam zašto se brinete.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 28-12-09, 23:28   #34
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Ja vjerujem u ljubav za cio zivot...cak i ako je nikada ne dozivim, i dalje cu vjerovati da ona postoji.
Afrika is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 11:49   #35
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Ja kada ne bih vjerovao u takvu ljubav ne bi ni postojao.
Zbog svoje nesebičnosti kao i sex. hiperaktivnosti u poslednje vrijeme razmišljam da poligamija nije tako ni loša stvar.
To ne smatram kao svoj egzibicionizam ili nedaj Bože kao iskrivljenost duha, jer ovo nisu moja nikakva spekulisanja na ovom ovoj temi već samo slobodna razmišljanja da ako možeš i ako si predodređen da možeš usrećiti više žena onda trebaš to i uraditi.
Usprkos nekakvim drugim civilizacijskim normama koje vrede za ove prostore, većina ljudi će se samnom složiti da takvo ponašanje i nije to čega se mi muški trebamo ustručavati i na primjeran i civilozovan način iznositi takvo mišljenje i predlagati i stavljati do znanja pripadnicama ljepšeg pola da i one počnu tako razmišljati.
A posebno u takvoj konstalaciji odnosa ili u takvom ljubavno humanizmu ne može se reći da se ljubav, gubi nestaje a sigurno jasno dolazi do izražaja muška nesebičnost koja ide dotle da želi da usreći ili blagodari više žena.
U takvim okvirima se voli na jedan poseban možda bezobziran način a sigurno ne sebično i ne posesivno.......

Last edited by gromovnik; 30-12-09 at 11:53..
gromovnik is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 12:04   #36
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Fenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavan

Ne čini mi se da je tome što ti predlažeš svim ljudima ovog svijeta temelj ljubav, jer kako voljeti više osoba jednakim intenzitetom i istom ljubavlju?
Old 30-12-09, 12:13   #37
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Feny u životu treba razmišljati i na drugačiji način, o zahvalnosti i uzvraćanju ljubavi osobi koja to zaslužuju u ovom slučaju više njih ženskih osoba........... Mislim da se svako to može postići ako po strani ostave sebični, uski i parcijalni interesi pojedinca ponaosob. Ja bih ovakav vid ljubav okarakterisoa kao i jedan vid žrtve.
Kod muškog ega svakako je veća odustnost tog posesivnog elementa u vezi pa vjerovatno odatle ženska nerazumljivost mog ovakvog stava
Old 30-12-09, 12:16   #38
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Ok, imamo različiti stav ja samo mislim da to nije ljubav Možda sam po tome pripadnica onog malog broja koji još vjeruju da se samo jednu osobu može istinski voljeti ali što ću, tako je kako je.
Old 30-12-09, 13:01   #39
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Ljubav za čitav život može da se nađe, samo što je pitanje koliko će trajati. Problem nastaje pošto se neki ljudi razvijaju kao ličnosti dok su živi, pa tako u tom slučaju nakon godina provedenih zajedno partneri više nisu iste osobe i tu postaje zaj**ano iako je prvobitno ta ljubav bila za čitav život.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 13:04   #40
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Nije to tvoj slučaj svi se razvijaju čitav život, samo se katkad partneri ne mogu uskladiti tijekom tog procesa.

Tags
cijeli, ljubav, život

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules