MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 16-10-09, 13:06   #1
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation
Question Ljubav za cijeli život !

Jedna jedina ljubav za cijeli život?

Moguće ili ne?

Ja duboko vjerujem da je moguće, ako je jaka vječna ljubav prema jednoj osobi ako nekoga istinski voliš,to može trajat zauvijeki!!!!!!

A vi?
Old 16-10-09, 13:17   #2
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Nešto baš nisam sigurna...Mislim da je moguća, ako je neostvarena.

Nadam se da ću promeniti mišljenje...
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 14:00   #3
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Jeste moguća i ima primjera za to, samo što je mali procenat ljudi koji imaju tu sreću.

Što se tiče neostvarene ljubavi, ako su se dvoje nekad voljeli, a igrom sudbine nikad bili zajedno, koliko god vremena da prođe uvjek će postojati nešto posebno kad se sretnu.
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 14:06   #4
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Interesantan tekst

Ljubav za cijeli život...

Bila jednom jedna djevojčica, koja je sanjarila o svom savršenom princu koji će se pojaviti, oboriti ju s nogu i učiniti da se osjeća poput princeze i najljepše djevojke na svijetu. Djevojčica je odrastala, vjerujući u svoj san. A onda, jednoga dana, u njezin život je ušetao On. Čovjek njezinih snova. Njezin princ. Postavio je pitanje, rekla je da. I njezina životna bajka je počela....
Događaju li se ovakve priče u stvarnom svijetu, koji je opterećen neimanjem vremena za ljubav, prijatelje, obitelj ? Svijetu u kojem ponekad čak nemamo vremena za jedan osmjeh, zagrljaj ili lijepu riječ? Vjerujemo li i dalje u ljubav? A u brak za cijeli život?
Nekoliko dana prije Valentinova, Dana zaljubljenih, Američka istraživačka agencija AC Nielsen provela je ispitivanje o tome što u 21. stoljeću predstavljaju ljubav i brak. Rezultat? Većina ljudi (čak 70 %) ipak vjeruje da bi brak trebao trajati cijeli život, u skladu s obećanjem dok nas smrt ne rastavi. Pritom su muslimanske i katoličke zajednice u Aziji na vrhu popisa područja koja vjeruju u brak za cijeli život. Štoviše, većina ih navodi brak kao jedan od najhitnijih životnih ciljeva. Neočekivani rezultat istraživanja je da na
Zapadu u brak za cijeli život najviše vjeruju Amerikanci, i to je veći postotak muškaraca nego žena koji tvrdi da je brak jako bitan u današnjem društvu. No, ipak, podatak koji izaziva najveće čuđenje je da Europljani iz katoličkih i konzervativnih zemalja pokazuju pomanjkanje entuzijazma za ideju o braku kao nečemu bitnom što traje cijeli život Čak 70 % Španjolaca, Talijana i Portugalaca tvrdi da je brak sasvim nevažna institucija, a ako se i odluče stati pred oltar, onda smatraju da to ne traje cijeli život Kod Talijana, nepopravljivih romantičara, manje od 50 % ljudi vjeruje da brak traje za cijeli život Umjesto braka, 77 % Europljana vjeruje da je stabilna i dugotrajna veza jednako dobra kao i brak, odbijajući time onaj tradicionalni koncept braka.
Zaista, mnogi se pitaju izumire li stari koncept braka. Živimo u stoljeću s rekordnim brojem razvoda, sve je veći broj parova koji žive u izvanbračnim zajednicama, a raste i broj djece koja se rađaju upravo u takvim zajednicama. Ujedno, po prvi put u povijesti, žene više žele karijeru nego supruga i više cijene neovisnost od braka kao glavni životni cilj. A muškarci se slažu s tim, pa se čini da postoji podjednako odbacivanje tradicionalnog pojma braka kod oba spola.
Oboje su vjerovali u brak za cijeli život. Naša djevojčica s početka priče i njezin princ. Zato princ i je na svoje pitanje dobio potvrdan odgovor. I sada je ta djevojka, ona nekadašnja djevojčica, ponovno počela sanjariti. Sanjarila je o savršenom mjestu za savršeni dan. Dan vjenčanja. Tražila je po svom malom kraljevstvu i čak se počela pitati da li takvo mjesto postoji.
U modernom svijetu u kojem živimo, sve je iskomercijalizirano. Ponekad najhitniji događaji u životu gube smisao jer sve se svodi na kupovanje, trošenje novaca, a ono najdragocjenije- emocije-prelaze u drugi plan. Ma, sjetite se samo Valentinova. Dana zaljubljenih koji se sve više pretvara u dan kada trgovci zadovoljno trljaju ruke, a proizvođači slatkiša obaraju rekorde u prodaji čokolada. Cvjećarnice su pune nestrpljivih muškaraca koji se guraju ne bi li upravo oni kupili onaj najljepši cvijet svojoj voljenoj. Tako je i s vjenčanjem. Časopisi su puni agencija koje, naravno, sve redom nude najbolje usluge za pripremu vjenčanja. Možete birati između najljepših vjenčanica za koje ćete izdvojiti pozamašnu svotu novaca. Čitati o prstenju koje košta desetke tisuća kuna ali- nemojte se ustručavati i štedjeti jer- upravo takvo prstenje će svojim sjajem pomoći da vaša ljubav nikada ne izblijedi. A onda su tu i posebna mjesta koja birate za svoj savršeni dan i koja će vaše vjenčanje učiniti boljim od svih ostalih na kojima ste bili i o kojima ste slušali. Možete se odlučiti i za vjenčanje u inozemstvu, pa čak ići tako daleko i svojim uzvanicima osigurati prijevoz i smještaj. A tek medeni mjesec... Tu je pak izbor nevjerojatan. Britanski časopis Brides kao top destinacije preporučava grčki Santorini za kraći boravak, Maldive kao savršen bijeg od svakodnevice, Apuliju u Italiji kao originalan i još uvijek neotkriveni izbor, te Maroko kao prihvatljiv a opet trendy izbo: A ako ste avanturistički tip, birajte Kinu.
I tako... odlučite se za vjenčanje, krenete s planovima, zatražite pomoć i onda ste pomalo izgubljeni jer... želite da taj dan bude poseban ali dosta vam je tog osjećaja da se od vas na sve strane traže velike svote novaca. A onda čak i požalite što ste se upustili u tu avanturu. Zaista, ispada da je tradicionalno značenje riječi vjenčanje također izgubilo to svoje početno značenje. Vjenčanje je događaj koji slavi početak braka, stoji u rječniku. I to je sve. A ako je brak zajednica dvoje ljudi koji se vole, onda shvaćamo da definicija braka i vjenčanja nigdje ne govori o tome koliko veliko ili luksuzno vjenčanje treba biti.
A onda je usnula san. San o njezinom savršenom vjenčanju. Bio je to san u kojem nije bilo bitno mjesto, ni vrijeme. Nije bilo bitno je li to vjenčanje u dvorcu, crkvi, uz more. Je li prsten zlatni ili platinasti. Jer... ništa od toga nije moglo garantirati da će brak trajati cijeli život. Ono što je bilo bitno je osjećaj ljubavi koji ju je prožimao dok je sanjala svog princa i taj trenutak dok mu se približavala. Na dan svog vjenčanja. I kad se probudila... znala je. Znala je da su ona i princ najvažniji, a... onog trenutka kad je na dan vjenčanja hodala prema njemu u svojoj haljini, osjetila je što znače milijuni dolara. Taj pogled koji je dobila od svog dragog... Bio je to neprocjenjivi emocionalni luksuz. I znala je... sada živi svoj san...
Pouka? Ako se odlučite ozakoniti svoju vezu brakom i želite da to bude zaista veliki dan, neprestano imajte na umu činjenicu da je to u prvom redu vaše vjenčanje. Svečani čin u kojem ćete vas dvoje biti glavni likovi u priči koja slijedi. Luksuz ne predstavlja potrošiti čim više novaca. Luksuz znači biti jedinstven. Znači učiniti svaki detalj svog vjenčanja posebnim: od izbora mjesta, popisa uzvanika, hrane, jela, glazbe, fotografa pa do odabira haljine, cipela, rublja i.....Toliko drugih sitnica. I kada sami odlučite o svakom detalju, imat ćete svoje vjenčanje iz snova. Jer- za kraljevsko vjenčanje ne treba potrošiti kraljevske svote novaca.
Vjenčanje je prošlo... počeo je zajednički život. Znali su... vole se i žive u nekoj posebnoj zemlji. Zemlji nježnosti. Onoj koju ni na jednoj karti nećete pronaći. Nju otkrivate sami, na putovanju kroz život s osobom koju volite. Ali., isto tako oboje su znali da u životu ništa ne traje vječno, da i najveće ljubavi umiru ali... obećali su da će se truditi da njihova priča iz jednom davno voljeli su se preraste u živjeli su sretno do kraja Svota.
Zaključak? Nije toliko bitno vjerujete li u brak za cijeli život ili ne. Najvažnije je da volite, da vjerujete u ljubav. Na vama je da odlučite želite li dugu i stabilnu vezu ili ćete se ipak odlučiti na brak. Ali... iako to ne bi priznali, vjerujem da mnogi ipak sanjare bajku naše djevojčice. I žele da ta bajka postane njihova. Bajka o tom jednom savršenom, samo njihovom, danu. A nakon toga... treba se puno truditi i održati tu životnu bajku. Jer... ne sastoji se ljubav samo od lijepih trenutaka. Ljubav tj. ostajanje u ljubavi, a ne zaljubljenost, „je svjestan i odlučan čin volje, umijeće koje moramo savladati kao i svako drugo umijeće, kao "umijeće drvodjelstva ili umijeće glazbe. I zahtijeva brigu, odgovornost, respekt i znanje." ( Erich Fromm)

Tanja Diklić
Old 16-10-09, 14:11   #5
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post

Nadam se da ću promeniti mišljenje...
I ja se nadam da hoćeš i to već pri prvom našem susretu .....!!!
Old 16-10-09, 14:15   #6
Skorpija
MiM team Početnik

Registrovan: Aug 2008
Skorpija nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by gromovnik View Post

Moguće ili ne?

Ja duboko vjerujem da je moguće, ako je jaka vječna ljubav prema jednoj osobi ako nekoga istinski voliš,to može trajat zauvijeki!!!!!!

A vi?
ja ne vjerujem u ovo..

moguce je al samo pravim sretnicima...ako gledam po sebi..na zalost..ne
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 14:26   #7
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Vidiš škorpija, ja imam curicu zajedno smo već duže vremena, 4 mjeseca 12 dana 35 minuta.
Javno kažem volim je sada isto čak šta više nego prvog dana.
A isto mislim da na osnovu svog iskustva ne mogu iznositi generalni zaključak da je ljubav za cijeli život moguća, a jedno je sigurno ako u to ne vjeruješ onda to zaista nije moguće.....
Old 16-10-09, 14:39   #8
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:

Moguće ili ne?

Ja duboko vjerujem da je moguće
Bolje ti upri duboko nedje drugo pa ce ljubav sama doci ako joj je sudjeno
NSX is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 14:50   #9
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
Bolje ti upri duboko nedje drugo pa ce ljubav sama doci ako joj je sudjeno
TI SE SIGURNO ŠALIŠ OVIM POSTOM....
UAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Old 16-10-09, 15:13   #10
Skorpija
MiM team Početnik

Registrovan: Aug 2008
Skorpija nepoznate kvantitete u ovom trenu

nisam ni iznijela zakljucak da je moguce ili ne..samo kazem vjerovatno je moguce..ali kod mene ne..kontaS? ..nismo se razumijeli
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 15:45   #11
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Vidiš škorpija, ja imam curicu zajedno smo već duže vremena, 4 mjeseca 12 dana 35 minuta.
Javno kažem volim je sada isto čak šta više nego prvog dana.
A isto mislim da na osnovu svog iskustva ne mogu iznositi generalni zaključak da je ljubav za cijeli život moguća, a jedno je sigurno ako u to ne vjeruješ onda to zaista nije moguće.....
Ljubav je ka berza svaku euforiju prati korekcija

ps

Ja mislim da je moguća jedna ljubav za cio život........................... ako je život dovoljno kratak!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 16-10-09, 18:46   #12
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

"Mnogi ljudi traže pravu osobu, umjesto da pokušaju da budu prava osoba."
Old 06-11-09, 21:53   #13
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:

Moguće ili ne?

A vi?

Da . Moguće je .
Old 06-11-09, 22:31   #14
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

Quote:

Moguće ili ne?

A vi?
moguće, ali rijetko

ne vjerujem baš u to

isto tako je (realnije) moguće pronać nakon niza neuspjelih veza srodnu dušu i ostat s njom za stalno

ima raznih varijanti
Old 06-11-09, 23:06   #15
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

sad je problem i tezhina i da se voli neko cijeli zhivot, je li...?
jbt, nishta ne trebash da radish, no da volish...i opet neki ne mogu, ili nece...
Old 06-11-09, 23:15   #16
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:

Moguće ili ne?

A vi?
Moguća je dok ne prestane.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 08:36   #17
Ibretnica
MiM team Forumaš i po'

Ibretnica's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Ibretnica nepoznate kvantitete u ovom trenu

MOzhemo da vjerujemo da je moguce..
MOzhemo i da tvrdimo isto na osnovu primjera oko nas...jer josh uvjek nismo prozhivjeli taj zhivot...
Ljubav mojih roditelja je bila velika...za cijeli zhivot...punih 55 godina su bili u braku
Ja volim i voljena sam...nadam se za cijeli zhivot...i vjerujem u to !
Ali nikad ne znamo shta nam nosi ''sjutra''..
- u slobodno vrijeme razmazeno derishte

Dovoljno?
Ibretnica is offline   Reply With Quote
Old 07-11-09, 09:33   #18
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Ljubav može da postoji samo ako je za cijeli život. Ne postoji prolazna ljubav. Postoje prolazne veze, prolazne srasti, prolazna zaljubljivanja, prolazne simpatije i voljenja, ali ljubav, ako se počne stvarati i živjeti onda ne prestaje, dok god su živi njeni akteri. Da li je to sa i prema jednoj jedinoj osobi ili više njih manje je bitno, jer karakteristika onih koji su sposobni za ljubav jeste da stvaraju i žive ljubav gdje god im to dozvole, gdje god je to moguće... No, malo je ljudi sposobnih za življenje ljubavi, jer su učeni da je ljubav stvar zajedničkog života, porodice i braka, tj. da se ljubav stvara i živi u monogamnoj emotivnoj i interesnoj zajednici, a ne stvar iskrenog i otvorenog ličnosnog odnosa, koja se stvara i živi gdje god i kad god je to moguće.
Old 07-11-09, 10:28   #19
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
sad je problem i tezhina i da se voli neko cijeli zhivot, je li...?
jbt, nishta ne trebash da radish, no da volish...i opet neki ne mogu, ili nece...
nece to je sigurno...mrsko im potruditi se oko voljene osobe.
  Reply With Quote
Old 09-11-09, 10:24   #20
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Quote:
nece to je sigurno...mrsko im potruditi se oko voljene osobe.
A ti shvataš ljubav kao jednostrani čin.
U kome će ti neko ispunjavati sve što zamisliš.
Da ja naisam protivu toga, ali i ti moraš dati nešto za ljubav...
NEKADA SKRO Ja sam našao slučajno djetelinu sa šest listova...
I pored moje čvrste sujevjernosti to mi je znak da ovdje na M&M mi se smješi vječna ljubav za cijeli život.
Treba je znati identifikovati, odgonetnuti i smjeli poći njoj u susret.
Ovi zadnjih par rečenica su se nametnule same po sebi,zaista volim što je to tako...

Tags
cijeli, ljubav, život

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules