MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Rezultati ankete: Da li vjerujete u ljubav na prvi pogled?
Da! 17 58.62%
Ne. 11 37.93%
Nekad sam vjerovao/la ali danas ne...eto možda... 1 3.45%
Glasači: 29. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-10-09, 12:44   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Privlačnost i ljubav na prvi pogled

Nije mali broj onih koji veruju u ljubav na prvi pogled, ili bi bar voleli da veruju da nešto te vrste postoji. Prilično često, međutim, ne radi se o ljubavi na prvi pogled, makar tako i izgledalo po intenzitetu emocija, već o privlačnosti na prvi pogled.

Nekada se dešava da se privlačnost između dve osobe tek vremenom razvije, onda kada se bolje upoznaju. U tome nema ničega lošeg, niti se tu radi o mirenju sa sudbinom i prihvatanju slabijeg od onog o čemu sanjamo; vrlo često, privlačnost koja se tako razvije je veoma jaka i dugo traje. Naravno, ima i kada su njih dvoje vrlo brzo svesni da su privlačni jedno drugom, i ni tu nema ničeg lošeg, ako se ne pobrka za nešto što nije.

Naime, mnogi situaciju "privlačni smo jedno drugom od kako smo se videli" pobrkaju sa "mi se volimo i zauvek ćemo ostati zajedno". A to ne ide tako. Vrlo često ste prilično brzo u stanju da kažete da li vam je neko privlačan; međutim, nije moguće istom brzinom odrediti koliko se dobro slažete jedno s drugim, koliko ste sposobni za život u zajednici, i da li bi ta osoba koja vas sad izuzetno privlači i za koju vam se, možda, čini da morate biti s njom ili ćete umreti, bila sposobna i voljna da ostane s vama i podrži vas i u teškim trenucima.

Da ne bude zabune, ne kažemo da je privlačnost na prvi pogled loša. Nije, daleko od toga. Ne kažemo ni da se iz nje ne može izroditi ništa trajno. Može. Samo, ne treba upasti u zamku ideje da je ta osoba koja vas trenutno izuzetno privlači, a o kojoj u suštini ne znate ništa, pravi izbor životnog partnera sa kojim ćete deliti dobro i zlo dokle god ste živi. Možda jeste, možda nije, vreme će pokazati.

A do tada, uz neophodne mere opreza (pre svega mislimo na zdravlje), uživajte u toj uzajamnoj privlačnosti, i pustite da se vremenom desi ono što će se desiti - uviđanje da niste jedno za drugo, ne na duge staze, ili pak spoznaja da se u mnogo čemu drugom, ne samo u krevetu, odlično slažete, i da bi vam dobro išlo zajedno, ili bar da bi vredelo probati zajedno.
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by inzaghi9; 07-10-09 at 12:46..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 07-10-09, 12:54   #2
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

".....Da ne bude zabune, ne kažemo da je privlačnost na prvi pogled loša. Nije, daleko od toga. Ne kažemo ni da se iz nje ne može izroditi ništa trajno. Može....."

Može!!! Meni jeste
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 13:06   #3
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Simpatije, tj privlačnost na prvi pogled, DA.
Seks "na prvi pogled DAaaaaaa", u to vjerujem i to nije uopšte loše da se svakome desi.
Ali ali ali šta je ljubav na prvi pogled.
Za ljubav je potrebno ipak malčice više.......
Old 07-10-09, 13:10   #4
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Ne brkaj lonce Grome! Iz privlačnosti se može razviti ljubaF! Redom ide redica.....
Old 07-10-09, 13:12   #5
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Ne brkaj lonce Grome! Iz privlačnosti se može razviti ljubaF! Redom ide redica.....
Apsolutno tako.
A iz privlačnosti na prvu može se razviti i sex a i ne mora.
A iz neprivlačnosti ili odbojnosti na prvu isto se može kasnije razviti ljubav, eto to ti je moj slučaj.....
Old 07-10-09, 13:46   #6
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Ljubav na prvi pogled je izmišljena u Holivudu, da film ne bi predugo trajao.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 14:19   #7
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
".....Da ne bude zabune, ne kažemo da je privlačnost na prvi pogled loša. Nije, daleko od toga. Ne kažemo ni da se iz nje ne može izroditi ništa trajno. Može....."

Može!!! Meni jeste
polako de, sacekaj jos koju godinu..
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 07-10-09, 14:22   #8
rebeka
muzika je put do ♥

rebeka's Avatar

Registrovan: May 2008
rebeka uskoro postaje slavanrebeka uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to rebeka

ja ne vidim dobro, pa mi treba vise puta da pogledam
obicno progledam iz 2 ili 3 puta...
Old 08-10-09, 03:37   #9
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

ljubav na prvi pogled.....NE......
privlacnost, simpatija..da... ali LjUBAV....
iskreno, smijesno mi je to...
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 07:32   #10
cvrcak
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2009
cvrcak na dobrome putu

ma ja se uvjek zaljubim na prvi pogled...dobro to sto se cesto prevarim, ne racuna se))
Leptirici, osmjesi, pogledi, slucajan dodir...
Tako da sto se mene tice zaljubljenost DA, DA, DA, ali ne i ljubav na prvi pogled!!!!
cvrcak is offline   Reply With Quote
Old 12-10-09, 20:27   #11
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Privlačnost na prvi pogled , moguća je ali ljubav ne . Za ljubav je potrebno mnogo više .
Old 13-10-09, 15:24   #12
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

"Leptirići" nisu znak ljubavi

Nije mali broj romantičnih osoba koje smatraju da, kad im nešto "zatreperi u stomaku", kad osete čuvene "leptiriće" svaki put kad vide određenu osobu, da je to znak ljubavi. A nije - "leptirići" su znak strepnje, ne ljubavi.

"Leptiriće" možete osetiti već kad prvi put u životu vidite neku osobu, tako da oni ne mogu da budu znak ljubavi - kako možete da volite nekog koga prvi put u životu vidite, s kime nikad niste razgovarali, o kome ne znate ama baš ništa, samo ste ustreptali kad ste ga ugledali? Ono što se zapravo desilo jeste to da ste na osnovu tog jednog pogleda stekli izvestan utisak o toj osobi (utisak koji bi i te kako mogao da vara, jer o njoj ne znate ništa), na osnovu tog utiska postali zainteresovani, i strepite da ta osoba neće biti zainteresovana za vas. Po pravilu (ima i izuzetaka, naravno), "leptiriće" osetite kad ocenite da vas osoba interesuje, ali da je "van vaše lige", tako da i te kako imate razloga da se plašite odbacivanja. Nekad vas strah zaustavi, a nekad ne dopustite da se to desi, već priđete toj osobi.

I onda? Ta osoba vas odbaci? Nekad da, ali nekad i ne. Nekada se upustite u vezu s njom. Ima onih koji se redovno upuštaju u veze isključivo s osobama u čijem prisustvu im "zaigraju leptirići u stomaku". I, te veze se često završe loše, bude tu mnogo raskidanja, mirenja, ponovnog raskidanja, mnogo sukoba i nesrećnih trenutaka... Ima uzbuđenja, ima snažnih emocija, ali spokoja i osećaja sigurnosti i poverenja nema.

A onda, posle nekog vremena, dosade dam te veze u kojima imate snažne emocije, ali ne i sreću. I ne dopuštate više sebi veze s osobama u čijem prisustvu osetite "leptiriće". Prođe još vremena, i upoznate nekog ko vam ne izaziva "leptiriće", ali vam nije ni neprijatno s njim. Vidite se jednom, dvaput, triput, nema "leptirića", ali je prijatno. U nekom trenutku oduševi vas nekim pažljivim gestom. Kasnije vas podrži onda kad vam je to najpotrebnije. "Leptirići"? I dalje ih nema. Ali ima nečeg drugog: osećaja sigurnosti. I ostanete s tom osobom. Godinama kasnije, "leptirića" i dalje nema, ali ste srećni, sigurni i voljeni, i tu osobu ne biste menjali ni za koga, pa makar uz nekog drugog osetili jato orlova kako divljački leti po vašem stomaku.

Ne kažemo da "leptirići" redovno vode do loših veza. Samo, nisu znak ljubavi, tako da bi bilo dobro biti oprezan i ne zaletati se.

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-10, 05:26   #13
mace81
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2009
mace81 na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mace81

ok, onda leptirici na prvi pogled DA ))
mace81 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 09:43   #14
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Default Postoji li ljubav na prvi pogled?

Pitanje iz naslova mnogi su sebi postavili, a odgovori se razlikuju od osobe do osobe. Neki ljubav na prvi pogled smatraju mitom, neki misle da to zapravo nije ljubav, već zaljubljenost ili "hemija", a neki smatraju da postoji. Šta je od toga tačno, i kakav to značaj ima za vas?

U principu, oni koji nikada nisu iskusili ljubav na prvi pogled smatraju da je reč o običnom mitu. Da nekog zavolite čim ga vidite? Nema šanse, kako da zavolite nekog koga i ne poznajete? Možda zavolite predstavu koju steknete čim vidite tu osobu, ali nju samu možete da zavolite (ili ne) tek kad je upoznate.

Drugi pak kažu da ljubav na prvi pogled postoji - i da to znaju iz ličnog iskustva, jer im se desila. Da, prvi put su videli tu osobu, i da, odmah su osetili ljubav prema njoj. Neverne Tome mogu da pričaju šta hoće, oni iz sopstvenog iskustva znaju da ljubav na prvi pogled postoji.

Ukoliko ljubav na prvi pogled postoji, a vi je niste iskusili, da li ste time nešto propustili? Nešto veličanstveno, nešto predivno? Ukoliko ste iskusili ljubav kao takvu, niste propustili, ljubav je ljubav.

Ono što se postavilo kao interesantno pitanje jeste kakva veza nastaje posle te ljubavi na prvi pogled. U redu, pogledali ste se, volite se, ali šta s tim? Da li to znači da vas je sudbina spojila, da vam je zapisano u zvezdama da ćete zauvek ostati zajedno? Ne.

Pokazalo se da veza koja počne ljubavlju na prvi pogled ima podjednake šanse da uspe kao i veza onih ljudi koji su se postepeno zavoleli. Naime, za vezu nije dovoljna samo ljubav, potrebno je i obostrano poštovanje, razumevanje, saosećanje, pružanje. Ako toga nema, veza neće opstati. Ono što ljubav na prvi pogled može, i što i radi, jeste da vas i tu osobu "gurne" jedno ka drugom - a šta ćete vas dvoje s tim uraditi zavisi od vas.

(izvor)

Last edited by inzaghi9; 01-04-10 at 09:47..
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 10:01   #15
Pera Detlic
Banned

Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic
Smile Da li vjerujete u ljubav na prvi pogled?

Da li vam se nekad desilo?

i da li mislite da bi moglo ponovo?
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 10:08   #16
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Meni se to više puta desilo, ali to je privlačnost na prvi pogled.. i to magnetska
a iz nekih privlačnosti se razvilo nešto poput ljubavi, dok su iz drugih ostale platonske emocije..
Tako da ću kliknuti - treću opciju

Last edited by Milly; 11-05-10 at 10:13..
Milly is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 10:09   #17
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Meni se to nikad nije desilo, jer mi je potrebno mnogo stvari da bih se emotivno pokrenula... Ali verujem da se drugima to dešava. Tako da mislim da je to moguće (zato ću kliknuti -Da), samo ne verujem da meni može to da se desi.

Last edited by deep dark river; 11-05-10 at 10:16..
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 10:25   #18
Pera Detlic
Banned

Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Pazi dip dark. Pitanje je da li ti vjeruješ za sebe, a ne da li vjeruješ za druge!

Ja vjerujem da se nekima dešava ali meni ne. Zato moj lični odgovor je NE.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 10:31   #19
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

a meni se učinje zbog topica, da ti se upravo boom - bang - trŠ desio, i do čitanja tvog posta, mi je bilo milo zbog tebe
Old 11-05-10, 10:41   #20
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Perhane, ova tema veČ postoji.
I naravno, vjerujem jer još traje i traje i trajaće
Reply

Tags
ljubav, pogled, privlačnost, prvi