MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-06-09, 11:10   #1
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default Da li mi kontrolišemo ljubav ili ona nas?

Da li vjerujete u ljubav, koja se doživljava u kontekstu zaljubljenosti, kao u "silu" nad kojom nema kontrole, koja "zvekne" kad je njoj milo - kad joj se čovjek najmanje nada i onda više nijesi "sav svoj"?
Reply With Quote
Old 29-06-09, 11:20   #2
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Da! Takva mi se desila u "ludim" godinama i još uvijek traje a ni još uvijek nijesam "sva svoja"
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 11:30   #3
vaka-ash
MiM team Expert

vaka-ash's Avatar

Registrovan: Sep 2008
vaka-ash nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via Skype™ to vaka-ash

Naravno da ces kontorlisati i ljubavi i strast ,necu koristiti banalne primjere-da mi ne zamjerite ali znate sami kad se : "osjeti vrelina iza ugla" morash se"vaditi" iz svakoga oblika "prepustanja" i vezanosti i voditi rachuna o svojim "high prioritetima" ..zar nas to ne chini ljudskim bicima?......

http://www.youtube.com/watch?v=1jrkd...eature=related follow the path of Father Makarije

http://www.youtube.com/watch?v=_VtVr...eature=related Vakashlor

http://www.youtube.com/watch?v=kIPlaor68DU&NR=1 -Conan Wheel of Pain - Growing Up

Last edited by vaka-ash; 29-06-09 at 19:57..
vaka-ash is offline   Reply With Quote
Old 29-06-09, 11:37   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

ja bi najrađe da joj se prepuštim...
Zaljubljenost umije da me kontroliše i da se igra sa mnom...imala sam običaj da radim stvari za koje sam tada tvrdila da ne bih - na nešto se zažmuri, 'proguta', ponašamo se malo drugačije nego inače...imam utisak da u toj fazi stavovi omekšavaju i mnogo su iznad ograničenja koje smo sebi postavili...a od različitih situacija zavisi kakvo iskustvo poslije toga stičemo.

Kod ljubavi se već može računati na neku 'kontrolu' - mada je i ovo gruba riječ. To je ipak neko staloženije i mirnije osjećanje kojeg si svjestan, i svjesno voliš osobu tj.sve ono što njega/nju čini, svjesno se daješ i voliš i tijelom i umom - dušom.
mada, meni nema razlike između zaljubljenosti i ljubavi to su samo rotirajuće faze u jednoj vezi..voliš konstantno, a zaljubljivanje se obnavlja..nekad pažnjom, iznenadnim poljupcem, gestom, izgovorenom pravom riječju u pravo vrijeme...sve ono što osvježava i učvršćuje ljubav...

Last edited by Zor_djevojka; 29-06-09 at 12:03..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 30-06-09, 01:01   #5
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
Da li vjerujete u ljubav, koja se doživljava u kontekstu zaljubljenosti, kao u "silu" nad kojom nema kontrole, koja "zvekne" kad je njoj milo - kad joj se čovjek najmanje nada i onda više nijesi "sav svoj"?
Ma cus, vjerujem... probala, bolan, probala!!!

vjerujem da se ne moze kontrolisati ako si zaljubljen, ako nijesi i ako kalkulises, racionalno, smisljeno pristupas "oplodjavanju" i svim radnjama koje rade zaljubljeni, onda kontrolises, ali to nije ni ljubav ni zaljubljenost!
A i gledala sam uzasno teske, zatvorene, nedrustvene osobe, koje su pod uticajem njenog velicanstva ljubavi postale potpuno drugacije i bolje bogomi!
Old 30-06-09, 13:48   #6
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Ne ! Vjerujem u ljubav u kojoj si svoj i gdje kontrola postoji .
Nekome se možda događa da izgubi kompas i kontrolu ali onda je to , sasvim individualna stvar .
Old 30-06-09, 13:53   #7
Okugata
Guest

zaljubljenost je samo hemija u mozgu, proces koji se odvoja neko vreme, ali vremeno zamre. posle nastupa ili prekid veze, jer shvatis da niste jedno za drugo ili tolerancija i postovanje sa povremenim romanticnim izjavama ljubavi...da ne kazem 'podgrevanje ljubavi'
  Reply With Quote
Old 30-06-09, 14:11   #8
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Da! Takva mi se desila u "ludim" godinama i još uvijek traje a ni još uvijek nijesam "sva svoja"
Ja bih tebe stavila za moderatora pdf ljubav!
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 30-06-09, 14:43   #9
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Quote:
Oh,da...Itekako...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 15:12   #10
B-BB
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2009
B-BB na dobrome putu

naravo...ako ljubav nije takva onda nije ljubav
B-BB is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 15:15   #11
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by B-BB View Post
naravo...ako ljubav nije takva onda nije ljubav
Znači li ovo da ljubav ne može biti destruktvna?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 16-02-11, 21:01   #12
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

Quote:

Vjerujem. I nijesam sva svoja . Jok.
Old 16-02-11, 21:16   #13
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Da se kontrolirati od "ludosti" svako ko to zeli i hoce. Ko nece da bude "sav svoj" ...taj zaigra.
Old 16-02-11, 21:18   #14
Gretta
Banned

Registrovan: Oct 2010
Gretta nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via Skype™ to Gretta

Quote:
Verovala ili ne u takvu ljubav, ona mene odnese svojom silinom kada je naisao onaj koji me je dodirnuo u srce.... Sva svoja vise i ne zelim da budem, jer sam njegova...
Gretta is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 13:24   #15
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Quote:

Ne mora biti sila u ovom kontekstu da gubimo samog sebe... Ali ona nas svakako vodi; preneto na ovu terminologiju- ona nas kontroliše, da... Mada nešto mi se ne sviđa taj termin... Kad volimo, sve oko nas je drugačije... Drugačije sve vidimo i doživljavamo, a to je zato što nas ljubav vodi.

Ne znam da li iko može da kontroliše ljubav; ja ne mogu... Ako se pojavi, ne umem da je zaustavim, doziram ili šta već... i u tom smislu kontrolišem. Ali takođe, ne gubim se kad volim... Samo me to osećanje sveobuhvatno oplemenjuje i prepuštam se tome... Tako da mogu da kažem da me ono kontroliše ako ćemo to tako da izrazimo... I od toga nema ništa lepše...
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 13:57   #16
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Ne vjerujem u to da ljubav "zvekne" kad joj se najmanje nadaš, bar se meni to nikada nije desilo. Mislim da moraju postojati neke faze kojih je čovjek potpuno svjestan i da svak ko je imalo sklon introspekciji primijeti kod sebe te promjene i prelaz od zainteresovanosti, preko naklonosti, privlačnosti, do ljubavi. Kako god taj razvoj emocija bio postepen a ne buran i silovit, teško se može kontrolisati dok god ga hranimo i ohrabrujemo, a svi to radimo, jer je osjećaj jedinstven.
Ja svoju ljubav nisam mogla kontrolisati, mada se dešavalo da to želim više od svega, ali me to nije nimalo sprečavalo da jako dobro kontrolišem svoje postupke. Ili kraće, ne sjećam se da sam ikada bila u fazi "nisam sva svoja". Tačno znam da ovo zvuči hladno i uštogljeno, ali tako je.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 18-02-11, 01:02   #17
nuit Vl
MiM team Forumaš

nuit Vl's Avatar

Registrovan: Dec 2010
nuit Vl uskoro postaje slavannuit Vl uskoro postaje slavannuit Vl uskoro postaje slavan

na krilima ljubavi leteti je bajno....
nuit Vl is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 20:17   #18
Madame Audrey Zee
MiM team Početnik

Madame Audrey Zee's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Madame Audrey Zee nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ljubav?...E tu ti nista ne mogu reci..."ja nista ne razumijem".
http://www.youtube.com/watch?v=jCs_Av51moI ...eto tako i za ljubav
Madame Audrey Zee is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ili, kontrolišemo, ljubav, nas, ona

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules