MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav

Notices

Ljubav Podsjeti me sto to bjese svaki dan ;)

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-06-09, 10:54   #1
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Daci na dobrome putu
Default Ljubav i ponos...

E pa iz mog iskustva ne idu baš skupa..Koliko je ponos prepreka da ljubav bude u prvom planu?

Je li se vama dogodilo da zbog previše ponosa izgubite onog koga volite-a poslije shvatite da je ipak moglo bit drugačije-samo da ste imali malo više tolerancije i za drugu stranu!??
Old 06-06-09, 11:32   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Nije da se nijesam muvala po zoni u kojoj se mijeshaju ponos i ljubav.mada, slazhem se sa jednim stihom pjesme (ne znam ko je pjeva neshto tipa 'kad ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere spakuje')
Kada volim - nemam mjeru - ne vagam kolichinu ljubavi koju pruzham njemu (e danas te volim toliko, sjutra dodajem 300 grama, prekosjutra cu malo podrgrijati i sl). Onda je samo ljubav na prvom mestu, bez kalkulacija i kombinacija sa ponosom, vjerom i snagom iste...
Ali kada se ta ljubav pretvori u ono, shto u mom srcu ne izaziva i ne stvara te najljepshe i dobro poznate osjecaje kad volish i kad si voljen, onda se zatvaraju vrata i 'obuvaju se cipele' za neke druge nove ljubavne svjetove, potrudim se da sakrijem ozhiljke (s razlichitim intezitetima uspjeshnosti), i naravno nastavljam dalje...
Da li je to ponos, ili neshto drugo - ne znam!
Old 06-06-09, 12:22   #3
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Kako kad...ako je ljubav uzvracena i na istim smo "talasnim duzinama" nemam problem sa tim da ga pozovem kad mi se hoce, izjavim mu ljubav 3 puta dnevno...ali kad ne znam sta on misli - cutim i ja makar pukla, nema sanse da prva pozovem ili tako nesto. A upravo zbog ponosa ni prevaru ne oprastam...

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 13:24   #4
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Ponosna.. da ne trazim nesta na silu, moljakanjem, navaljivanjem ili nekim finijim nacinom pritiska.

A uvijek cu prva da nazovem osobu koja ceka moj poziv i koja me voli...

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 13:54   #5
Okugata
Guest

ponosna sam uvek bila i ostala. ne mislim to menjati. ako ja prva nastupam, onda cu sve otvoreno bez onih glupiranja sto kaze Ribica na silu, moljakanje i sl. ako smo zavrsili, to je za mene gotovo ista situacija. cesto su mi to zamerali, ali iskreno briga me
  Reply With Quote
Old 06-06-09, 13:56   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Kad ponos uzme sve u svoje ruke,
ubije ljubav iz nehata....

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 14:21   #7
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

ponos ostaje sa mnom i čini da volim sebe. Oni dođu i odu, na ovaj ili onaj način
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 14:43   #8
vaka-ash
MiM team Expert

vaka-ash's Avatar

Registrovan: Sep 2008
vaka-ash nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via Skype™ to vaka-ash
Default ja dobro,a ti pobro ?

-Nespretno otkinuh prelijepu ruzu iz komshijinog dvorishta i donesoh je njoj.Pomirisavshi ruzu i odmah zatim i njen vrat uvidjoh da je ovo "zadnje ljepshe" bogami -Lijepu si mi ruzu poklonio,vitezhe izgovori ona i poljubi me u obraz kao "pobratim"..-

Naiskrenije i najdublje emocije sam znao iskazati i pokazati i prstom "uperiti" u njih a zatim reci voljenoj : da je to zbog "nje" nastalo i da to je njoj namijenjeno..Kakav crni ponos,suzdrzavanje,sputavanje,"taktike" igre "machke i misha"i "oprez" chemu to -ako imash jasnu namjeru da budesh sa nekim i da mu ucinish zhivot ljepshim ???Uvjek sam bio za "stav" da prikazem "meni"(cak i sa svim prilozima) od moga srca -da li ce se to konzumirati: mjesec, god,5,100g stvar je "druge" strane i kolko ona ima "damu" da prihvati :.."kazhi ljudima golu istinu i zbunices ih kao da gledaju najvecu fantaziju"-bjeshe to kamen spoticanja i najvecim od njavecih:

Najbolje je otvoriti svoje srce i ako se to ne primijeti,prihavti i uzvrati ,mislim da je jasno da imate "pobratima" pred sobom...

http://www.youtube.com/watch?v=1jrkd...eature=related follow the path of Father Makarije

http://www.youtube.com/watch?v=_VtVr...eature=related Vakashlor

http://www.youtube.com/watch?v=kIPlaor68DU&NR=1 -Conan Wheel of Pain - Growing Up
vaka-ash is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 15:10   #9
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Vakashu, podržavam veći dio ovoga što si napisao, naročito o istini. Rekla bih da se ne razumijemo, ili sam ja ovu temu pogrešno razumjela. Lako se utopimo u vezama, identifikujemo sa onim što mislimo da partner/ka želi da postanemo/budemo i često se dešava (i meni se je desilo) da ni ne primijetimo kad postanomo krpe. Od čistog straha da ne izgubimo nešto do čega nam je stalo. Ili za što mislimo da nam pripada. Ili mislimo da smo zaslužili. Kako krpe kad je ljubav u pitanju? E lako- zbog toga što nekog volimo činimo prvo sitne ustupke, pa onda veće. Iako nam se neki od tih ustupaka ne dopadaju i ruše samopouzdanje i samopoštovanje, nastavljamo dok ne postanemo splačina. Trik je u tome što se partner/ka nije zaljubio/la u ljigavicu i lignju, nego u jaku samouvjerenu osobu koja je znala da ga postavi na svoje mjesto i drži do sebe.
Sreća (rijetko) je kad se nađu dvoje koji ili imaju jaku svijest o sebi i samopoštovanje, ili su oboje međuzavisni (co-dependent)... Iz ove druge kombinacije nastaje mnogo "naških" veza punih laži, prevara, licemjerja, a uredno žive zajedno i ubjeđuju sebe i druge da je sve to u redu. Po meni, to je ultimativni stadijum postajanja pizde, ljige i splačine. Zato, da, istinu prema sebi pa prema svim ostalima. Budimo realni
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 15:19   #10
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Ponosna.. da ne trazim nesta na silu, moljakanjem, navaljivanjem ili nekim finijim nacinom pritiska.
ovo nema puno veze sa ponosom, vjeruj mi..u pitanju je neka vrsta bolesti...patologije...
Old 07-06-09, 15:42   #11
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
bogami ja moljakam, moljakam, moljakam - ali kad izmolim, za sve se osvetim
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 19:58   #12
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Ponosna sam, ali sam nekad umela da zaboravim na taj ponos i kažem nešto...
Sa godinama sam sve više ponosna.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 20:22   #13
Daci
MiM team Expert

Daci's Avatar

Daci na dobrome putu

Mišljenja sam da sve zavisi od situacije do situacije i od osobe do osobe..... U svakom slučaju, ja bih, najverovatnije, odbacila ponos.... S tim što, naravno, mora postojati granica do koje se smije otići.... Nikada ne smijemo dozvoliti da budemo gaženi.... A opet, u čovjekovoj prirodi je da prašta, i da se pokaje....
Old 07-06-09, 20:29   #14
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
bogami ja moljakam, moljakam, moljakam - ali kad izmolim, za sve se osvetim
That's it...
NSX is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 22:57   #15
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
That's it...
Ponekad mi suza kane kad shvatim jedinstvo teorije i prakse koje obiljezava mentalni sklop Zabjelcana
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 23:36   #16
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan

Ponosna jesam, i nikad ne bih išla preko neke granice i gazila po svojim stavovima i samim tim izgubila sebe.
Znam biti i vrlo tolerantna ali sve zavisi kakva je situacija u pitanju.
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 11:06   #17
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by unreachable View Post
Ponosna jesam, i nikad ne bih išla preko neke granice i gazila po svojim stavovima i samim tim izgubila sebe.
Znam biti i vrlo tolerantna ali sve zavisi kakva je situacija u pitanju.
Slažem se, jedino treba znati granicu i napraviti razliku između ponosa i tvrdoglavosti! Valja nekad i žrtvovati nešto!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 11:23   #18
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Lako je biti katakter, dok se ne nađeš u toj situaciji.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 09-06-09, 12:00   #19
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Prava ljubav ne bi trebalo da dovede do ovakve delikatne situacije, to je ono baš moje idealističko razmišljanje.
Ali kako u životu nije sve idealno pa ni ljubav, u stvari uvijek jedna strana više bude opijena ljubavi ili zaljubljena u ljubav, pa s te strane kod te osobe je odsustvo realističkog razmišljanja pa oni odbacuju ponos zbog ljubavi.
Mada stoji i ovo ljudi su mnogo puta svašta odbacivali zbog ponosa i na kraju ostajali ponosni ali SAMI...
Ponos zna da pokrene i rat...
Ponos je dobra u kontrolisanim količinama, kad se pretjera može i da bude loš gospodar...
Pretjerati sa ljubavlju zna isto da bude loše, pa ti se desi ne gledaš ništa više, ne misliš na ništa više, ne pamtiš ništa više, govoriš riječi koje okolina ne razumije i sam sebi pretvoriš noći u košmare straha........A i to opet sve zavisi u koje godišnje doba se zaljubiš, znam dobro da je za mene proljeće vrijeme idealno za ljubav i postajem tada nesvjesno „ratnik“ sa ružom u ruci.....
U tom godišnjem dobu sve se rađa, buja i miriše, a posebno što me ne može ostaviti indiferentnim buđenje kestena, i zaista iskreno nema šanse u tom periodu da kontrolišem osjećaje zarad ponosa....A baš me briga, ja i volim što sam takav...
Old 09-06-09, 12:16   #20
ljubic bejbic
MiM team Forumaš

ljubic bejbic's Avatar

ljubic bejbic nepoznate kvantitete u ovom trenu

ponos...ja uvek kad mi dodje takva neka situacija,mada ja to cesto mesam i sa svojim inatom i tvrdoglavoscu..a kud cu jadna..dakle ja uvek stanem pa kazem sebi:''nije ti on neprijatelj pobogu,nit krvnik, sa njim si jer ga volis..'' i onda smeksam i obuzdam otrovnu jezicinu....tipa:e necu vala pa da si mi iz oka ispao..

Tags
ljubav, ponos

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules