MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Rezultati ankete: Kako riješiti problem?
Stan na kredit 19 63.33%
Podstanarstvo 9 30.00%
Zajednica 2 6.67%
Glasači: 30. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-04-08, 21:01   #41
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Startovala si od ničega..., a sad imaš 30.000€... Nemaš stana.., ali nemaš ni kredita... To ti je Kliko objašnjavao ako se ne varam... Kupi ćevape.., malena...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 21:04   #42
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Ma vi ste ludi Šta ću s 30 000? Kupim neko doobrrro auto i boli me za sve

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 21:08   #43
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Sam samo pojašnjavao druga Klikića... Ja ne bih prodavao osim ako ne bih imao mogućnost da uložim u nešto ekstra...

p.s. Da smo ludi to stoji

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 09-04-08, 21:24   #44
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
Temis,javljam se na oglas
Aj na PM da zakazemo datum...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 22:01   #45
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
@Batboy: to je jedan od mogucih scenarija, mada nisi cak uzeo najgori moguci. Ne bih spekulisao dalje o mogucim kombinacijama kako sve moze da ode gore ili dolje. Konkretno u tvom primjeru, neko mi je izio cevape Kad su u pitanju nekretnine, cijene mogu u nekim periodima da idu i gore i dolje, ali bas zbog inflacije, gledano na duge staze, NEMINOVNO je da ce cijena stana biti znacajno veca kroz 25 godina nego sto je danas. Da se vratimo sad na glavnu dilemu: po cevap teoriji,ja mogu, ukoliko sam kupio stan prije 25 godina, danas da kupim 200.000 cevapa. Koliko cevapa mogu da kupim ako sam svo vrijeme zivio kao podstanar? Po cevap teoriji dakle, najsigurnije i najisplativije bi bilo da se zivi u zajednici i to sa njenim roditeljima, a da se po mogucnosti ne daju njima pare ni za hranu koju izijemo.Tad bi stvarno imali para za brdo cevapa s lukom Sad ozbiiljno, definitivno smatram da jer, narocito za mlade parove najbolja varijanta kupovina sopstvenog stana. U Crnoj Gori treba da se desi cudo pa da cijene ne porastu znacajno u sledecih 5 godina. Ako znaci uzmes kredit na 25 godina, ti ga ne moras otplacivat svih 25 niti mu robovati...ako osjetis da je tako najbolje za tebe, stan mozes prodati kroz 5 godina, zaradit na njemu mozda 40-50% i otplatit kredit.

Malo sam razmisljao o ovoj tvojoj tvrdnji i iskreno, posumnjao sam da si mozda pogrijesio. Ispravi me ako ja sad grijesim: 1988. godine kvad.metar stana na Zabjelo je bio ispod 1000 DEM sto je danasnjih 500 EUR, ali recimo da je bio toliko, znaci da je tvoj stan otprilike velik 150 kvadratnih metara(150kvm=150 hilj.DEM=75 hilj EUR) Je li stvarno stan od 150 kvadrata na Zabjelo danas vrijedan "samo" 95 hiljada eura?
eh eh.....ja pricham o evrima i mozda sam prenaglio moguce da je ta cijena u markama bila...stan ima 72 ili 76 kvadrata a godina je 1993a kad smo ga dobili.....i tada je vrijedio toliko ja mislim....evo da se i ogradim....jer ne mogu sto posto da tvrdim.....88e ta lamela nije ni postojala
----------------------------------------------------
“To understand everything is to forgive everything”
Nocturne is offline   Reply With Quote
Old 09-04-08, 22:09   #46
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

nezavisno od te priche.....prije 5-7godina kvadrat stana je koshtao do maximalno 700e za neku lokaciju tipa - zabjelo,stari aerodrom itd....od kad su rusi navalili u CG pochela je i opshta prodaja djedovine ....shto prochitah u novine,svaki konobar sa olovkom i notesom danas prodaje nekretnine....sav priliv ovog novca je uslovio i povecanje svega shto na shta mogu da pomislim da postoji u CG....u narednih 10godina CG ce bar 70% biti izgradjena i cijene koje su vec pochele da padaju ce da budu josh nize(zato jer je sad porasla cijena placeva zbog gradnje zgrada)....tako da kupovina stana ovdje ne znachi nikakvu investiciju nego klasichan deficit u dzepu na duze vrijeme.

mislim da ce tek za par godina stambeni krediti biti mnogo prihvatljiviji,shto zbog pada kamate,shto zbog pada cijene stanova....

Last edited by Nocturne; 09-04-08 at 22:12..
Old 10-04-08, 01:03   #47
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

A shto ne gradish kucu?
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 07:27   #48
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

girl from venera's Avatar

Registrovan: Jan 2008
girl from venera nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Nocturne View Post
definitvno bi se sebi ***** u zivot? ne znam....ali ochigledno da nisi uzimala kredit na duze staze.ja sam trgovao auto na 5godina i budi sigurna da nikad vishe u zivotu ne bi preko godinu dana kredit uzeo....nemash pojma kako je gadno da 60 mjeseci izdvajash po 200e za neshto.....a da ne pricham tek kako je za 25-30god kredit da uzmesh i to duplo veci od onoga shto sa ja placao...i shta moze sve da ti se desi u godinu dana a ne za 25godina zivota......shto je najgore shto ne znash oce li ti se stan i dopasti jer jedino shto sad mozesh da kupish je stan u izgradnji koji nikad nije isti kao na njihovim slikama i planovima.....
Ne znam kakvi su tebe jadi gonili dragi Nocture al kod mene situacija uopće nije crna, dapače ne može bolja! Kupila sam stan, kredit sam uzela na 10 god, plaća dobra i ne osjetim da kredit otplaćujem...Ako bi nekad i ostala bez prihoda uvjek ga mogu iznajmljivati! Stan je u novogradnji i upotpunosti odgovara slikama i planovima...Naravno da je rizik uzimati kredit na više godina al tko ne riskira ne profitira, s nekretninom nećeš propasti cijena ima i onako stalno raste, dok je automobil samo trošak!
svoje suze gutam, tajanstvo stvari i života zebe
ne poznam ništa a najmanje sebe.
girl from venera is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 09:44   #49
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by girl from venera View Post
Ne znam kakvi su tebe jadi gonili dragi Nocture al kod mene situacija uopće nije crna, dapače ne može bolja! Kupila sam stan, kredit sam uzela na 10 god, plaća dobra i ne osjetim da kredit otplaćujem...Ako bi nekad i ostala bez prihoda uvjek ga mogu iznajmljivati! Stan je u novogradnji i upotpunosti odgovara slikama i planovima...Naravno da je rizik uzimati kredit na više godina al tko ne riskira ne profitira, s nekretninom nećeš propasti cijena ima i onako stalno raste, dok je automobil samo trošak!

da ali ne shvatash da si ti u nekih 5% drushtva(ako si uopshte iz CG) koji sebi platom mogu priustiti da zive i placaju stan...tom politikom sam se i ja vodio kad sam trgovao auto....imao sam ochevu,majkinu i pola sestrine plate....pare su se dijelile shakom i kapom....i troshile isto tako...pa kad sam odluchio da bar jedan dio para ode na neshto konkretno....posle nepune 2godine...prc....pa sa konja na magare sa platom....zato ti kazem...nikad ne znash shta te moze zadesiti....da nakon tri godine izgubish posao...i da izdash stan....shta si napravila?izdajesh stan da bi placala kredit?koja mu je svrha onda....da se vratish da zivish kod majke i oca?

ne znam....ja lichno...shto kaze cipiripi,radije bih digao kredit za kucu da gradim nego shto bih stan kupio...al to sam opet ja...
Old 10-04-08, 10:01   #50
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

girl from venera's Avatar

Registrovan: Jan 2008
girl from venera nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
da ali ne shvatash da si ti u nekih 5% drushtva(ako si uopshte iz CG) koji sebi platom mogu priustiti da zive i placaju stan...tom politikom sam se i ja vodio kad sam trgovao auto....imao sam ochevu,majkinu i pola sestrine plate....pare su se dijelile shakom i kapom....i troshile isto tako...pa kad sam odluchio da bar jedan dio para ode na neshto konkretno....posle nepune 2godine...prc....pa sa konja na magare sa platom....zato ti kazem...nikad ne znash shta te moze zadesiti....da nakon tri godine izgubish posao...i da izdash stan....shta si napravila?izdajesh stan da bi placala kredit?koja mu je svrha onda....da se vratish da zivish kod majke i oca?

ne znam....ja lichno...shto kaze cipiripi,radije bih digao kredit za kucu da gradim nego shto bih stan kupio...al to sam opet ja...
Žensko sam i ne kontam se ženiti nego udavati tako da gradnja kuće stvarno nema smisla Ti si u drugačijoj poziciji!
Ne znam koliko je isplatnije kuću graditi kad su cijene materijala strašno skočile, bar je kod nas (Hercegovina) trenutno isplatnije kupiti stan nego kuću graditi!
svoje suze gutam, tajanstvo stvari i života zebe
ne poznam ništa a najmanje sebe.
girl from venera is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 10:16   #51
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Quote:

...shto kaze cipiripi,radije bih digao kredit za kucu da gradim nego shto bih stan kupio...al to sam opet ja...
jos bolja opcija za koju nismo mogli da glasamo. Evo, i ja sam za.
Old 10-04-08, 10:23   #52
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
jos bolja opcija za koju nismo mogli da glasamo. Evo, i ja sam za.
svoj na svome....svoj mir,svoje svadje,buke,radosti da ti niko ne smeta i ne shache po glavi.....ljepota da nema bolje.....da ne pricham o tome da je nikad ne gradish ispod 100 kvadrata.....tako da ti ni mjesta ne fali.....
Old 10-04-08, 10:26   #53
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

...svoje dvoriste...sam uredjujes,odrzavas,docerujes i dogradjujes kako ti odgovara i kako kad mozes...
Old 10-04-08, 10:54   #54
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

...svoj bazen, svoj heliodrom,... ne kažem, ima prednosti
Old 10-04-08, 11:22   #55
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Ovaj kredit što je digla Girl from Venera je dosta povoljan s moje tačke gledišta.

Kuća je rupa bez dna, stalno moraš da ulažeš, obično je daleko od grada i, ako nije na moru, pa možeš da izdaješ sobe, nije isplativa.

Sjetite se početka priče, dvoje se zaljube, ali imaju primanja 300-400 evra Al trebala sam i tu opciju uvrstiti u anketu, imate vi momci dobrih ideja

Old 10-04-08, 12:14   #56
Nocturne
DeViLiSh|HuSbAnD

Nocturne's Avatar

Nocturne na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Ovaj kredit što je digla Girl from Venera je dosta povoljan s moje tačke gledišta.

Kuća je rupa bez dna, stalno moraš da ulažeš, obično je daleko od grada i, ako nije na moru, pa možeš da izdaješ sobe, nije isplativa.

Sjetite se početka priče, dvoje se zaljube, ali imaju primanja 300-400 evra Al trebala sam i tu opciju uvrstiti u anketu, imate vi momci dobrih ideja
kuca je neshto oko chega se trudish...upravo u toj "rupi bez dna" ti nikada ne moze biti dosadno....uvijek cesh imati shta da radish i nechim da se bavish....pa kad ljeti izadjesh u bashticu a trava sva zelena i hladi ti noge dok pijuckash neko sveje pice....uh....ne bih ja to ni za 6 stanova mijenjao.....

vi ne gledate merak ovdje nego isplativost.....tj kako da uzmete neshto pa da zaradite na tome.....samo neka ste mi zdravo
Old 10-04-08, 12:42   #57
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Merak? Pa meni je merak i da imam kuću u Meksiku

Ja sam imala kuću, na moru i divno je bilo samo ljeti. Blizu more, po cio dan u dvorištu, među cvijećem i leptirićima u kupaćem kostimu do uveče Međutim, dođe zima, pa svuda mrkli mrak, nigdje žive duše, pa ti do grada treba jedno 45 minuta pješke, pa počne da duva, pa lupaju grilje, pa se polome, pa vlaga uhvati zidove, uh da ti ne pričam sve Ta nam je kuća pojela para ni trepnula nije

Mladi bračni parovi obično nemaju toliko para, još kad dođe dijete...

Mada ne kažem da nije dobra ideja

Old 10-04-08, 12:50   #58
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Merak? Pa meni je merak i da imam kuću u Meksiku

Ja sam imala kuću, na moru i divno je bilo samo ljeti. Blizu more, po cio dan u dvorištu, među cvijećem i leptirićima u kupaćem kostimu do uveče Međutim, dođe zima, pa svuda mrkli mrak, nigdje žive duše, pa ti do grada treba jedno 45 minuta pješke, pa počne da duva, pa lupaju grilje, pa se polome, pa vlaga uhvati zidove, uh da ti ne pričam sve Ta nam je kuća pojela para ni trepnula nije

Mladi bračni parovi obično nemaju toliko para, još kad dođe dijete...

Mada ne kažem da nije dobra ideja
Ohhhh kako divna priča...

p.s. Malo sam.., znate već...

Old 10-04-08, 13:10   #59
supercica04
Breaking The Waves

supercica04's Avatar

Registrovan: May 2007
supercica04 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Ohhhh kako divna priča...

p.s. Malo sam.., znate već...

Znamo!!!

a tu si lijo?
Bat, ne zna da sam ovde hihihihi

Last edited by supercica04; 10-04-08 at 13:18..
supercica04 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 15:41   #60
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

kako me nasmijaste fino! I sta ispade na kraju, bolje je praviti kucu, tj. UZETI KREDIT za istu. Samo ne shvatih zasto je dobro uzeti kredit za kucu, ali ne i za stan.

I jos ne shvatam zasto je tema LJUBAV i novac, kad je ovdje ljubav samo 2,3 puta pomenuta.

Kazu analiticari da dolazi bolje vrijeme, tj. da padaju cijene, odnosno, blize se realnoj cijeni (akcenat na blize, jos su daaaaaaaleko, daleko...). Npr. kvadrat stama u Budvi se moze naci za 200 EUR (ccc), a u januaru ga je nemoguce bilo naci za te pare. Pad i u PG.

Tags
ljubav, novac

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules