MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-04-08, 15:44   #41
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Prevareni ste

Dosta toga rečeno je o onome koji vara, o drugoj strani koja prašta, i o samom činu varanja. Varanje se tako definiše kao apsolutno "loše". Ali, postoji i jedna dobra strana u prevari. Strana koju svi u tom opštem stanju besa, neverice, razočarenja i ko zna čega još jednostavno previde.

Kada muškarac prevari ženu sa nekom drugom jer ta "druga" može da mu pruži nešto što prva ne može (iako je tu pitanje "zašto" ta druga a ne ona sa kojom je), iz takve situacije može izaći "prosvetljen" uvidevši da je ona sa kojom je prava i dovoljna.

Ipak, procenat takvih je mali. Retko ko nakon priznanja svoga partnera da ga je varao želi da sluša da se on(a) pokajao(la) i da je umesto kraja, vezi došao novi početak.

Da li se vaš partner promenio posle prevare? Kako se promenio? To dosta govori o tome koliko mu je taj čin prevare "značio", tj. da li je svestan rizika gubitka vas i vaše veze. Dok pričate sa njim/njom o tome, vaša komunikacija će imati određeni ton i samim tim ćete odrediti šta mu i koliko sve to znači.

Sa druge strane, možda vam i ne pada na pamet da ostanete u vezi sa tom osobom i radije biste bili sami nego sa "lažljivcem i prevarantom". To je sve normalno, ali šta ako upadnete u sledeću vezu paranoični i počnete da uhodite i proveravate partnera? Ako odlučite da ostanete sa vašim nevernim partnerom, imaćete opravdanje za takvo ponašanje i niko vas zbog toga neće napadati. Dobro, nećete postati uhoda ili zapovednik, ali možete očekivati da ćete znati malo više o tome gde i kako vaš partner provodi vreme.

Veza će posle razotkrivanja neverstva ili trajati jako dugo ili odmah pući. U prvom slučaju, veza se nakon toga smiri, partneri se ponovo upoznaju i nastave zajedno trudeći se da im bude dobro.

Osoba koja je izneverila vezu i svoga partnera odjednom će početi da se ponaša isuvuše pažljivo i romantično da bi vam pokazala koliko joj vi u stvari značite. To će vam smetati jer niste navikli na obasipanje tolikom pažnjom, ispunjavanje želja, itd.

Vi, u zavisnosti od toga koliko ste bili povređeni njenim/njegovim pređašnjim akcijama (sa drugim/drugom), možete reagovati na dva načina: uživati u tome i nadati se da ne morate ni prst da mrdnete jer ste zaslužili da vam se najzad pokloni tolika pažnja, ili, ako ste mnogo povređeni i ne možete da oprostite, uživate u tome dok traje: smislili ste malu osvetu.

Prvo ste bili besni, onda je on(a) pao/pala na kolena, izvinio(la) se i vi ste sve to kao prihvatili, i kada se on(a) smiri i pomisli da ćete biti zajedno i da je sve sređeno, vi onda kažete - zbogom.

Nema univerzalnih pravila šta raditi i kako se postaviti u situaciji nakon neverstva. Ili ostajete ili odlazite, sredine nema. Ako odlučite da pređete preko svega i da sve zaboravite a da niste prethodno pričali o tome i izneli sve na sto čisto i jasno, onda će vam biti teško. Mučiće vas razne stvari i nećete znati koga da poslušate i šta da radite.

Od trenutka kada saznate, vidite ili osetite da vam neko nije veran, vi nemate mira. Ne reagujte odmah, sačekajte da barem jedna noć prođe. Iako zvuči kao recept, pravog miksa nema, a krajnji ishod trebalo bi da bude iskren i miran. Sigurno je samo to da stvari više neće biti kao pre.

(izvor)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 14:03   #42
Syb
MiM team Početnik

Syb's Avatar

Registrovan: May 2008
Syb na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by mary View Post
Po meni jedna od najbolnijih stvari koje se mogu desiti u vezi dvoje ljudi je prevara.Ima nas raznih,neko bi presao preko toga i nastavio kao da nista nije bilo,a neko ne.
Ja licno preko toga ne bih mogla preci.Za mene bi to bio kraj i ljubav bi prestala.Interesuju me vasa misljenja ili iskustava
Mislim da to nije najgora stvar koja se moze dogoditi. Smatram da je vecina momaka oprezna po tom pitanju i da nema onog koji nije prevario curu. Ne razbijam glavu oko toga, a da mi se dogodi iskreno voljela bih da mi kazhe (mada sam neshto sigurna da mi nikad ne bi rekao)tek tada bih najrazumnije mogla djelovati. Sto se tice intenziteta ljubavi, sigurna sam da se ne bi mogao smanjiti u 4 minuta .
Ovo ne znaci da podrzavam prevaru u vezi , chak shto vishe uznasnuta sam kad chujem ovaj prevario curu, ona prevarila momka, ma nisu oni prevarili partnere vec sebe.
Syb is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 14:07   #43
Prle007
MiM team Početnik

Prle007's Avatar

Registrovan: May 2007
Prle007 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Prle007

Не, ако се за превару не сазна :-)
Смрад ухвати лафа у кљусама,
затрије се име црногорско,
не остаде крста од три прста!"
Prle007 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 19:52   #44
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Kada je jaka ljubav,ni prevara je ne moze slomiti
pehar is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 22:05   #45
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

kad je ljubav jaka, prevari mjesta nema
Old 28-05-08, 22:26   #46
Pera Detlic
Banned

Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Kada je jaka ljubav,ni prevara je ne moze slomiti
Ne slomi je al zube polomi.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 22:40   #47
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
kad je ljubav jaka, prevari mjesta nema
Tako je, nema prastanja nema tolerancije
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 00:13   #48
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Divim se onim ljubavima koje su bile toliko jake da ne umru ni posle prevare...

Mnogo ranije gledala sam jedan film(pa i neka je samo film)kad je zena prevarila muza a on joj nakon sto je bol stisala sa njom sjeo na ivici kreveta i razgovarao sa njom hrabro,dostojanstveno a velikodusno pricao...Rekao joj je da je za toliko godina braka shvatio da mora da bude pazljiviji prema njoj,i da mu ona oprosti sto je se tako malo trudio,sto je zanemarivao i sto je dozvolio da ona pomisli na drugog,da je krivica i njegova,i da joj prasta samo zato sto osjeca da se ona iskreno kaje i da joj,kao covjek koji je uprkos svemu i dalje voli,pruza ruku i jednu jedinu sancu da se brak popravi ako ne zbog njih samih onda zbog sina...I ta mi je scena bila daleko dirljiva i muz koji joj je oprostio je u mojim ocima pokazao svoju velicinu kao covjek i ako sam se pitala da li zaista neko moze naci kroz veliku,snaznu ljubav nacin da zivi sa prevarom...Jer prevara je obicno "noz" koji je iskida na djelove koje i ako se zakrpe mora imati oziljke...A nase duse suzene...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png

Last edited by Temis; 31-05-08 at 00:16..
Temis is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 01:24   #49
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Temis zlato ja tebe ne bi varo!a evo primjer da ljubavi nema after prevare.baba mi se nekad klela u jezdu i dafinu.vise ih je voljela no ove te je rodila,i kako su je prevarili,vise ih ne moze svarit.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 31-05-08, 10:46   #50
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Ona strana u vezi koja se odluči na prevaru, vjerovatno to radi zbog nedostatka motivacije da ostane u toj vezi, što će reći da joj nešto nedostaje pa to traži u drugoj osobi.
Dakle, na neki način veza je doživjela kraj prije kraja i prevara je samo signal da je vrijeme da pukne.
Moje lično iskustvo govori da poslije prevare nema ljubavi jer se ona temelji na povjerenju, i kako vjerovati nekome ko vas je jednom prevario. Kaže stara poslovica: "Prevario jednom, prevario zauvijek!"
Oni koji oproste prevaru i nastave vezu, sebe osude na muke i ubrzo se uvjere da ništa ne može biti isto kao što je bilo, a onome ko je varao daje vremena da kalkuliše i preboli, pa tek onda raskine vezu. Takve treba nogirati po hitnom postupku i ne dati im priliku da nam se približe, jer su imali boljih načina da nam saopšte da ljubavi više nema.

Kada muškarac prevari ženu sa nekom drugom jer ta "druga" može da mu pruži nešto što prva ne može (iako je tu pitanje "zašto" ta druga a ne ona sa kojom je), iz takve situacije može izaći "prosvetljen" uvidevši da je ona sa kojom je prava i dovoljna.

Ma meni taj "prosvijetljeni" više ne treba niti ću mu dati priliku da on odlučuje da li sam ja bolja i dovoljna, čekajući novu priliku da posumnja u moje kvalitete pa da ih opet testira na taj način. U takvoj situaciji ja sam ta koja odlučuje da on više nije dostojan mene i potpuno mijenjam sliku o njemu, nakon čega zaista nema načina da ta veza funkcioniše.

Last edited by Supernova; 31-05-08 at 11:04..
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 17:34   #51
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Spremnost za prevaru

Nije teško proveriti: možemo pitati bilo kog svog prijatelja koji je u dužoj emotivnoj vezi da li veruje svojoj devojci da ga ona nikada ne bi prevarila. Najveći broj odgovora biće potvrdan. Uostalom, duga i ozbiljna veza ne bi mogla da opstane da u njoj ne postoji poverenje. Ipak... Da li postoji način da se prepozna opasnost od prevare, pa da se preventivnim akcijama spreči da do prevare uopšte dođe? Odakle treba krenuti? Ako je vaša devojka istinski zaljubljena u sebe, spremna je i za prevaru. Možda odatle.

Imaju li muškarci razloga da se ozbiljno brinu, ili bar ozbiljnije nego što je to ranije bio slučaj? Izgleda da imamo. Ranije se smatralo da je muškarac genetski predodređen da švrlja, kao da ga je neki evolucioni mehanizam terao na produženje vrste. S vremenom su se žene izborile za jednakost s muškarcima, pa tako analogija više nikom nije nejasna. Od nastanka te teorije nauka je prošla dug put i danas je sasvim jasno da i žene u potpunosti i u istom procentu koriste taj model ponašanja. Žene su sposobne i za laž i za prevaru. Setite se samo pod kojim okolnostima je počela vaša veza. Ako ste je uz malo truda preoteli od bivšeg momka, onda očekujte da to može da se ponovi kad joj se neko bude udvarao na lepši ili čak samo drugačiji način.

Narcizam je put koji vodi direktno u prevaru. Mnoge devojke pokazuju pojačano interesovanje za sopstvenu ličnost, a onaj ko voli sebe, voleće i da ga voli neko drugi, a to niste vi. Umesto vas, biće eksploatisan neko drugi. Što bi se reklo, čuvajte se žene koja vadi poslednji krastavac iz svoje salate da bi od njega napravila masku za lice. Da li se takvo ponašanje može smatrati impulsivnim? I da li u toj impulsivnosti može da se preda lako i bez borbe nekom drugom mu? Jedna od mnogobrojnih razlika između muškarca i žene kada je u pitanju prevara jeste to što žena najčešće vrši preljubu zbog nezadovoljstva u braku. Za razliku od žena, muškarci varaju i kada se nalaze u savršenoj bračnoj sreći. Šta može da nam ukaže na to da je osoba s kojom smo sklona prevari? Nemogućnost koncentracije na druge ljude i neodgovornost; oni koji sebe, svoje obaveze i svoje vreme smatraju bitnijim od tuđeg spremniji su i za prevaru.

Ako želite da znate kako će vaša žena izgledati u starosti, pogledajte njenu majku. A kada je u pitanju procena verovatnoće za prevaru, pogledajte njenog oca. Ako je on varao a ćerka gledala kako majka pati, velika je verovatnoća da će se ona onda uzdržavati od neverstva. Statistika, međutim, kaže da se žene iz rasturenih porodica pre upuštaju u seks i imaju više partnera. No, statistika ne mora uvek da bude i u pravu. Ipak, sve ovo je samo teorija. U praksi stvari mogu, a i trebalo bi, da izgledaju sasvim drugačije, naročito ako shvatite i prihvatite činjenicu da to hoće li vas žena prevariti zavisi u najvećoj meri - od vas.

Ukoliko je volite i to joj pokazujete svakoga dana u dovoljnim količinama, ne bi trebalo previše da se brinete. Međutim, ako mislite da je pravo na prevaru samo vaše, iz prostog razloga što ste muškarac, prevarili ste se. Današnje žene uzvraćaju udarce, lako i jednostavno, i to do te mere da prevare koju one mogu da izvedu mogu da traju godinama a da vi pri tom ništa i ne posumnjate. U slučaju da ste zaboravili, izborile su se za sva svoja prava, što ne podrazumeva samo pravo glasa i socijalnu zaštitu. Računica je emancipovanija: ako vi varate nju - i ona će prevariti vas. A kako ćete se snalaziti posle toga ostaje nepoznanica.
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 18:24   #52
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja mislim da nije prevara kad neko bude s nekim, a nije njegov ljubavni partner.

prevara je kada taj neko kaze da nije bio, a ustvari jeste. jer ako neko iskreno kaze svom partneru da je bio s nekim lijevim, to je po meni skroz posteno...

sto vi mislite?
Old 18-06-08, 20:57   #53
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by wawy View Post
ja mislim da nije prevara kad neko bude s nekim, a nije njegov ljubavni partner.

prevara je kada taj neko kaze da nije bio, a ustvari jeste. jer ako neko iskreno kaze svom partneru da je bio s nekim lijevim, to je po meni skroz posteno...

sto vi mislite?
Ako bi ja to rekao mojoj ženi, naravno da nije prevara, no ako bi ona rekla meni, jbg onda
Homer is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 21:36   #54
wawy
MiM team Guru

Quote:
Ako bi ja to rekao mojoj ženi, naravno da nije prevara, no ako bi ona rekla meni, jbg onda
hhahaaaa, e qq.. nemo da te zena cuje sto pricas... il ce bit - to drugo...
Old 18-06-08, 22:21   #55
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

sta ostaje posle prevare?mucna tisina...ne glasam za prevaru
pehar is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 22:25   #56
wawy
MiM team Guru

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
sta ostaje posle prevare?mucna tisina...ne glasam za prevaru
ok @pehar, al ako tvoj momak zna da si bila s drugim momkom, ne vidim da je to prevara...
Old 21-06-08, 01:17   #57
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

ja sam zbunjena....malo mi cudna konstatacija drugarice koja se nedavno vratila sa godisnjeg odmora koji je provela kod tetke u jednoj stranoj zemlji...kaze da to nije prevara sto je provela vece sa bivsim deckom sa kojim se zabavljala pre nego sto se udala kaze nije bilo nista vise osim poljubaca i par milovanja kaze sexa nije bilo....i kaze da se ona sad nakaon povratka oseca super jer nije prevarila muza a mogla je??!!...kako to?.....pitala sam je....kako ona misli da nije prevarila muza?...ona kaze da nije jer nije sa tim covekom isla "do kraja" i da po njoj to nije prevara da su oni samo ostali dobri prijatelji....ali prijatelji ne razmenjuju takve " pozdrave" kada se dugo ne vide...zar ne?!

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 01:53   #58
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Prevara se ne moze posmatrati kao apsolutna kategorija. Jedna te ista stvar za nekoga moze biti prevara, za nekoga ne. Ako tvoja drugarica ne smatra da je prevarila muza, onda joj treba vjerovati. Za nekoga bi prevara bila i sama pomisao na drugu osobu.
Old 21-06-08, 02:15   #59
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by angliana75 View Post
ja sam zbunjena....malo mi cudna konstatacija drugarice koja se nedavno vratila sa godisnjeg odmora koji je provela kod tetke u jednoj stranoj zemlji...kaze da to nije prevara sto je provela vece sa bivsim deckom sa kojim se zabavljala pre nego sto se udala kaze nije bilo nista vise osim poljubaca i par milovanja kaze sexa nije bilo....i kaze da se ona sad nakaon povratka oseca super jer nije prevarila muza a mogla je??!!...kako to?.....pitala sam je....kako ona misli da nije prevarila muza?...ona kaze da nije jer nije sa tim covekom isla "do kraja" i da po njoj to nije prevara da su oni samo ostali dobri prijatelji....ali prijatelji ne razmenjuju takve " pozdrave" kada se dugo ne vide...zar ne?!
pa i ja msilim da ga nije prevarila.
to mi sve djeluje kao krenula je, vjerovatno je imaal zelju da bude sa tim bivsim, ali se iskontrolisala..
tako da bih i ja bila ponosna da sam na njeno mjesto
tu su okolnosti takve da po meni nije prevara
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 02:18   #60
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by milenaaaa View Post
pa i ja msilim da ga nije prevarila.
to mi sve djeluje kao krenula je, vjerovatno je imaal zelju da bude sa tim bivsim, ali se iskontrolisala..
tako da bih i ja bila ponosna da sam na njeno mjesto
tu su okolnosti takve da po meni nije prevara
Uh, imam najbolju kumu na svijetu

Tags
ljubav, nakon, prevare, umre

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules