MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-07-07, 18:52   #21
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Prevare - kada?

Svi znaju da se prevare smatraju nemoralnim - a opet, zna se i da nisu nikakva retkost. Možda će vas zanimati u kom periodu veze se najčešće dešavaju prevare, kao i koji su najčešći uzroci.

U Americi je sprovedeno jedno istraživanje s ciljem da odgovori na ova pitanja (kod nas, koliko znamo, još uvek nije sprovedeno neko slično istraživanje). Pokazalo se da, u velikom broju veza, već nakon treće godine zajedničkog života dolazi kriza kod oba partnera, i da su prevare najčešće posle tri, četiri i pet godina zajedničkog života.

Što se razloga za prevaru tiče, ispalo je da žene najčešće varaju jer im nedostaje partnerova pažnja, pa to pokušavaju da nadoknade sa strane, dok muškarci najčešće varaju zato što im je seks u vezi postao jednoličan, pa sa strane traže malo "zabave i razonode".

Kao što svi znamo, prevare se dešavaju i u vezama koje traju duže od pet godina. Pomenuto istraživanje pokazalo je da u tim dužim vezama prevareni partner ili partnerka često ne primećuju ni sasvim očigledne signale da postoji neko treći, da su toliko uvereni u ljubav voljene osobe da su sasvim sigurni da njihov dragi ili njihova draga nikada ne bi počinili preljubu.

Još jedna zanimljivost je s kim budu počinjene prevare u dugogodišnjim vezama. Istraživanje ne kaže ništa za žene, a što se muškaraca tiče, oni svoje partnerke najčešće varaju ili sa svojim koleginicama, ili s partnerkinom najboljom drugaricom.

Razume se, ovo su samo statistike, i to statistike iz druge zemlje. Kao što većina zna, prevara se može desiti u bilo kom trenutku veze, razlozi mogu biti najrazličitiji (može i žena da prevari iz "muškog" razloga, ili muškarac iz "ženskog", a može se raditi i o nečemu drugačijem), a nema ni potpuno pouzdanog predviđanja s kime će prevara biti izvršena. Univerzalno je samo to da se prevara ne dešava sama od sebe, već da nešto u vezi nije bilo u redu još pre nego što je do preljube došlo.

izvor : burek.co.yu
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 10:59   #22
bila22vila
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2007
bila22vila nepoznate kvantitete u ovom trenu

Prevara
npr.
Ugledamo osobu.. magnetično nas privuče.. u očima dr. osobe vidimo sebe. Sve je novo, napeto, puno neizvjesnosti. Ma gorimo...
( neka traje npr. 1 godinu )
Dalje....
U stabilnoj smo vezi. Zbližavanje je u tijeku. Primamo i dajemo suosijećanje, sigurnost, pažnju. Osijećamo se zadovoljno . Još nismo sigurni kuda sve to vodi,ali užvamo u trenutku.
npr.
Veza ide dalje. Postajemo 100 % sigurni da je osoba tu za nas u svakom trenutku, da će osoba bez obzira što god da napravimo ostati uz nas jer je emocionalno postala ovisna o prednosti koje ima u vezi. I tu ( po meni ) nastaje fjasko. Barem je meni bilo tako...
Zbog nekakve navike , osoba prestaje sebe doživljavati kao jedinku i 100 posto se poistovjeti sa svojom polovicom. Gubi individualnost, gubi sebe. To više nije davanje i primanje.. sve ostaje grčevito držanje za ono šta smo imali. Energija ne teče, ona gnuša. I naravno, pošto smo svi živa bića, željni da se uvijek iznova i iznva regeneriramo, da se osijećamo živima pokušavamo tu energiju obnoviti ponovnim osijećanjem zaljubljenosti, početnog poleta ili samo razonode.
Prevara sama po sebi nije neki bauk. Problem nastaje zbog podvojenosti u osobi kada se vrati stalnom " sigurnom " partneru i počne se osijećati kao da tu više nema mentalnog izazova. Zato, ako imamo volje vezu non-stop održavati živom, dinamičnom, iskrenom.. treba volje , truda i šta je najvažnije... dvi osobe koje žele da se vole.
bila22vila is offline   Reply With Quote
Old 02-08-07, 00:41   #23
Wild
MiM team Početnik

Wild's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Wild na dobrome putu
Send a message via MSN to Wild

Hmm ne znam, ja sam jednom prevarila bivseg i grizla me savest sledeca tri meseca.
Doduse razlog jeste bio pa recimo nedostatak paznje i njegova uvek hladna licnost...samo sto nisam imala hrabrosti da raskinem. Dok nije doslo do toga da moji razlozi za prekid budu zaista ruzni
Old 07-09-07, 14:28   #24
lana 81
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2007
lana 81 na dobrome putu
Default ...

Prevara....ne gledam to tako, najgore je kad čovek sam sebe prevari...idealizujem neku osobu stvorim od zabe princa pa kad se osvestim vidim gde sam, to je po meni najgora prevara....uspem da samu sebe prevarim
lana 81 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 14:46   #25
petar
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Apr 2007
petar uskoro postaje slavan

to je najgore,ali ako stvarno zelis to samo naprijed ne vidim nista lose tu
petar is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 20:25   #26
ludica
MiM team Početnik

ludica's Avatar

ludica na dobrome putu

Najčešći način forsiranja promena u životima mnogih je neverstvo i brakolomstvo. Ono je najbolji dokaz strašne zapuštenosti ljubavne i seksualne kulture. Statistike su poražavajuće kada se meri broj razvoda u odnosu na broj venčavanja. U nekim zemljama reč je o epidemijama. A neverstvo se ne može ni izmeriti jer nema parametra kojim se to može postići. Nedostaje mu iskrenost. Promeniti partnera i saznati kako izgleda biti u odnosu sa novim, obećavajućim partnerom nameće se kao, malte ne jedino rešenje za hronično nezadovoljstvo. U takvom projektu ima mnogo nade i mnogo rizika jer formula negovanja dobrog partnerskog odnosa nije u onom drugom, već u ličnoj odgovornosti. Aboridžani to rade mnogo mudrije. Njihovi mladi u adolescenciji žive u izdvojenim kampovima gde je osnovno pravilo slobodna ljubav i menjanje partnera. Nakon raznovrsnih iskustava, svako zna ko je partner njegovog života i više nema eksperimentisanja. Ako u bašti svoga života stalno iznova prekidamo i kopamo novi bunar da bi smo pronašli vodu u opasnosti smo da umremo od žeđi.
ludica is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 20:28   #27
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Promjena partnera ne rjesava probleme koje covjek nosi u sebi. Promjena partnera je kao da promijenite olovku dok pisete. Boja slova se mozda mijenja,ali rukopis ostaje isti.
Old 09-09-07, 02:27   #28
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

za mene bi najveća prevara bila da moj dragi mene više ne voli, a i dalje mi to govori.
a što se žena tiče neka ga. nije sapun neće se izlizat.
seka is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 12:36   #29
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

kad citam ovo i slusam ljude oko sebe pitam se dje i kako sam ja to rasla, jesam li ja luda ili ovo drustvo ide prebrzo za mene unaprijed...
mrzim prevare, ne razumijem zasto to neko radi sebi i drugima. radije cu mirno da spavam nego da nekoga lazem i mucim se.
za prevaru izgovor moze biti umor od stare veze, nezainteresovanost partnera, razne falinke u vezi, ali to nisu opravdanja. ako je vec tako, zasto ne raskinete tu vezu koja ne vrijedi?ili, ako stvarno volite, zasto ne pokusate nesto da promijenite? ili sacekate da prodje faza u kojo je vas partner (npr. zapostavljanje)
ova fraza - nije sapun da se istopi mi je potpuno ok ako se radi o kombinaciji, o necemu neobaveznom, laganica, od danas do sjutra, ali ako je to nesto vrijedni i jako.. ne razumijem. zasto bih ja ili on trazili nesto pored? ako imamo potrebu znaci da jos nismo za nesto ozbiljno, i opet je najpostenije resenje-raskid.
blago vama kad tako kontate stvari, vjerovatno je mnogo manje bolno, tj. manje su sanse da budete povrijedjeni
explosion is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 12:56   #30
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

svako ima pravo na svoje mišljenje i svako svoju vezu gradi onako kako njemu odgovara!
svi različito gledamo na prevaru, kao uostalom i na sve drugo!
ja samo malo liberalnije gledam na neke stvari, ali to ne znači da moj brak ne valja. vjeruj mi bolji je nego mnogi oko mene!
po mom mišljenju veza ili brak nisu dvoje ljudi koji idu istom stazom naprijed, već dvoje ljudi koji na dvije staze idu paralelno u istom pravcu.
nije u redu kad neko nekoga guši i pokušava od njega da napravi neku drugu osobu. vjeruj mi da takvi brakovi pucaju! prodju godine i ljudi se više ne poznaju!
Old 10-09-07, 13:05   #31
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Moram reci da se slazem sa sekom. Brak je prava apotekarska vaga. Mora u milimetar da se vaga. Kad prevagne, puce posao...
Sto se prevare tice, ne znam zaista kako cu biti shvacena posle nekih svojih izjava, ali. Apsolutno me ne zanima hoce li me ko vise prevariti, dje mi je druga polovina kad se ne cujemo, laze li me ili ne. Sita sam tema koje cujem oko sebe, svako svakoga provjerava, salju se poruke, o tudjemu se jadu cini. Priznajem, svaki me je prevario do sada. Neki od njih i vise puta. I iskreno ne stidim se zbog takvih desavanja u svom ziwotu. Jdniostavno mislim da postoji toliko lijepih stvari o kojima bih mogla da razmisljam.
Slazem se da je greska nametati nekome odredjenio sablon zivljenja i ponasanja. To bi mi bilo nesto tipa ENORMNOG SMARANJA ili sl. Sve su mi drugarice poudate, cak sam i kumovala jednom. Imam samo da kazem explosion, nije stvar jeli tako manje bolno, vec je to realnost. A kad je covjek spreman na sve, teze ce se kasnije razocarati.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 13:10   #32
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

u zivotu sve treba očekivati, i u pravu si mala mu, jer kad sve očekujes i ništa te ne može iznenadit lakše ti bude kad na kraju uđeš u fazu da treba da se razočaraš...ne varaju samo oni koji nisu sposobni da nađu nešto da bi prevarili...mislim na muškarce...tako da ne bih o lažnom moralu...
Old 10-09-07, 13:25   #33
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Quote:
Originally Posted by mozak View Post
ne varaju samo oni koji nisu sposobni da nađu nešto da bi prevarili....
Ne shvatih ovo...
Al u pravu si, necemo sad o laznom moralu.. Pusti dja*ola tamo
...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 13:29   #34
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

ma pushti...sve su to fini i dobri momci...nema nas na svijet bijeli...bači đaola đaoli ga makli...
Old 10-09-07, 14:52   #35
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
kad citam ovo i slusam ljude oko sebe pitam se dje i kako sam ja to rasla, jesam li ja luda ili ovo drustvo ide prebrzo za mene unaprijed...
mrzim prevare, ne razumijem zasto to neko radi sebi i drugima. radije cu mirno da spavam nego da nekoga lazem i mucim se.
za prevaru izgovor moze biti umor od stare veze, nezainteresovanost partnera, razne falinke u vezi, ali to nisu opravdanja. ako je vec tako, zasto ne raskinete tu vezu koja ne vrijedi?ili, ako stvarno volite, zasto ne pokusate nesto da promijenite? ili sacekate da prodje faza u kojo je vas partner (npr. zapostavljanje)
ova fraza - nije sapun da se istopi mi je potpuno ok ako se radi o kombinaciji, o necemu neobaveznom, laganica, od danas do sjutra, ali ako je to nesto vrijedni i jako.. ne razumijem. zasto bih ja ili on trazili nesto pored? ako imamo potrebu znaci da jos nismo za nesto ozbiljno, i opet je najpostenije resenje-raskid.
blago vama kad tako kontate stvari, vjerovatno je mnogo manje bolno, tj. manje su sanse da budete povrijedjeni

Quote:
za mene bi najveća prevara bila da moj dragi mene više ne voli, a i dalje mi to govori.
e ovo su npr 2 nacina gledanja na sami zivot.ovako kao posmatrac dala bih explosion samo odgovor na ono sto je donekle pitala.ne radi se tu o tome kako je ko rastao,da li si ti luda,staromodna ili ne.to je potpuno normalno da svako gleda na stvari sa drugacije perspektive,tj one koja mu najvise odgovara.
mislim da seka nije mislila na to da se ona i njen muz bucaju sa strane.koliko vidim ona bi za porodicu(posebno za cerkicu dala sve)ali jednostavno razumije te neke potrebe muskarca da ponekad svrne sa strane,a bogami ni mi cure nije da ih nemamo.
e sad,ti ponovo vise volis da dovedes mak na konac,ako tebe neko prevari ili ti njega prekida se ljubav i tako dalje.
u sustini mislim sledece,ljudi pokusavaju da izbjegnu "teske" situacije u zivotu.jedna od tih teskih je kad ti partner dodje i kaze"bio sam sa nekom drugom" i onda sta ces?u oba slucajeva ponos je povrijedjen i ne sumnjam da ce i jedna i druga strana se pitati danima posle toga zasto ga je on/ona prevario,sta fali u njihovom braku,da li je zadovoljan i tako dalje.
e sad,postoje ljudi koji mogu preci preko toga a i oni koji ne mogu...

ono sto uvjek kazem
-previse ponosa ubije covjeka
a premalo ga pokopa.

zavisi kolika je vasa ljubav i spremnost da se ide dalje.

a to da nema opravdanja,e bogami nema ga!

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 20:21   #36
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Smile

[QUOTE=Amelie;142915]
mislim da seka nije mislila na to da se ona i njen muz bucaju sa strane.koliko vidim ona bi za porodicu(posebno za cerkicu dala sve)ali jednostavno razumije te neke potrebe muskarca da ponekad svrne sa strane,a bogami ni mi cure nije da ih nemamo.

u sustini mislim sledece,ljudi pokusavaju da izbjegnu "teske" situacije u zivotu.jedna od tih teskih je kad ti partner dodje i kaze"bio sam sa nekom drugom" i onda sta ces?u oba slucajeva ponos je povrijedjen i ne sumnjam da ce i jedna i druga strana se pitati danima posle toga zasto ga je on/ona prevario,sta fali u njihovom braku,da li je zadovoljan i tako dalje.
e sad,postoje ljudi koji mogu preci preko toga a i oni koji ne mogu...

zavisi kolika je vasa ljubav i spremnost da se ide dalje.

ovome stvarno nemam šta da dodam! veliki poljubac za tebe! shvatila si me bolje nego neke moje "prijateljice"!
Old 10-09-07, 21:18   #37
WALTER
MiM team Forumaš i po'

WALTER's Avatar

Registrovan: Mar 2007
WALTER na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by seka View Post
Svaka čast gospođice!
Stare podgoričanke kažu mužu:
supu prospi,meso doma vrni
WALTER is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 21:47   #38
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Smile

Quote:
Originally Posted by WALTER View Post
Svaka čast gospođice!
Stare podgoričanke kažu mužu:
supu prospi,meso doma vrni
dobro veče gospodine. nisam još imala čast sa vama razmjeniti par riječi! napravili ste veliku grešku gospodjo, a ne gospodjice! ja se time ponosim!

znale su stare žene!
Old 11-09-07, 07:37   #39
WALTER
MiM team Forumaš i po'

WALTER's Avatar

Registrovan: Mar 2007
WALTER na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by seka View Post
dobro veče gospodine. nisam još imala čast sa vama razmjeniti par riječi! napravili ste veliku grešku gospodjo, a ne gospodjice! ja se time ponosim!

znale su stare žene!
kad sam se vratio malo nazad vidio sam da si udata,izvini!
WALTER is offline   Reply With Quote
Old 11-09-07, 09:02   #40
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

e zato ja kazem-nisam odavle ne umijem tako da razmisljam, a znam da bih srecnija bila da umijem.
razumijem ja vas, samo ne umijem da mislim da neko ima potrebu da vara ako ima sve.mozda sam naivna, mozda se razocaram pa shvatim da ste u pravu i da je to normalno. tesko da cu ja nekoga pritiskati, slati poruke i provjeravati, ali kad bih saznala ne znam kako bih reagovala. znam da kad sve ocekujes, a dobrom se nadas bolje prodjes u zivotu, ali sta da radim kad tako razmisljam... mislim da ne bih mogla zivjeti sa nekim za koga znam da me vara. radije cu biti sama. ko zna, sve mi se cini da su mi sanse za to ogromne slusajuci ljude oko sebe, jer ne izgleda mi da cu razmisljanja iz korijena promijeniti.
explosion is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ljubav, nakon, prevare, umre

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules