MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ženska zona

Notices

Ženska zona Ženski dio univerzuma. Muškarci imaju pravo da vire :D

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-09-10, 10:58   #41
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
nisu zaboravili,samo što se to danas smatra romantikom
a sto fali romantici?
ne moze se praznina iznutra nadoknaditi nicim materijalnim niti nas pare mogu uciniti srecnim i ispunjenim..s tim se ljudi tesko nose, a jos teze suocavaju i onda bjeze od samih sebe zakopaju glavu ko nojevi u pijesak i ne izranjaju danonocno sa posla (sto vise posla vise para)..ko još ima vremena da sjedi uz more i gleda zalazak sunca? ko jos pokusava da upije ljepotu trenutka? da sa dragim/dragom gleda oblake?
seka is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 13:30   #42
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by seka View Post
a sto fali romantici? .ko još ima vremena da sjedi uz more i gleda zalazak sunca? ko jos pokusava da upije ljepotu trenutka? da sa dragim/dragom gleda oblake?
Moram da je postavim i ovđe:

OBLAK

U predvečerje, iznenada,
Ni od kog iz dubine gledan,
Pojavio se ponad grada
Oblak jedan.

Vjetar visine ga je njiho,
I on je stao da se žari,
Al oči sviju ljudi bjehu
Uprte u zemne stvari.

I svak je išo svojim putem:
Za vlašću, zlatom il za hljebom,
A on – krvareći ljepotu –
Svojim nebom.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 01-10-10, 07:58   #43
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
ja odmah da ti kažem da ne bih...prvo, biti prosjak, a imati zdrave ruke i noge je više nego nečasno! Biti beskućnik, opet, a imati zdrave ekstremitete, po meni je nečasno! Bar se može kopat za par stotina eura i naći krevet za pedesetak mjesečno!
Moglo bi mi se desiti da se zaljubim u čistog, okupanog zemljoradnika, radnika...svejedno...ali u lenjivca nesposobnoga, ne pa da je u zlatnoj kolijevci rodjen.
Slažem se, ne znam kojoj normalnoj ženi može biti privlačan lijen i nesposoban muškarac. Nije ni neprirodno ni nenormalno željeti sposobnog čovjeka. E sad, druga je stvar ako se mučenik trudi, ali nešto mu se ne da da se finansijski sredi. Ako je inače karakterno ok, takav može da prođe (da nije tako, 60% muške populacije u CG bi ostalo single.

Pametan muškarac kad-tad uvidi da li je cura sa njim zbog para, glup teško i pored svih dokaza. Doduše, nije uvjek lako provaliti, ponekad ni sama sponzoruša nije tu načisto. Znala sam jednu koja je otvoreno rekla: "Ja sam samu sebe ubijedila da ga volim, a kako ne bih njega. Majke mi, naučila sam da ga volim." Ona sad vjeruje u to da bi samoj sebi djelovala manje kurvinski. Dotični nije bog zna bistar, tako da ljubav cvjeta.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 11:38   #44
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Generalno žene od muškaraca traže pažnju, a to se većinom svodi na materijalno pokazivanje pažnje. Nije u pitanju koliko muškarac para ima, već koliko od toga što ima daje ženi. Isto to se tiče i sposobnosti. Sposoban muškarac je obično sposoban za sebe, a ne za nekog drugog, pa tako ni ženu.
Kakve to veze ima ili može imati sa ljubavlju? Nikakve. Ljubav sa materijanom imovinom i poslovnim sposobnostima partnera nema nikakve veze. Ljubav je cjelovit odnos koji podrazumijeva stvaranje duhovne, duševne i fizičke iskren i uzajamne humane bliskosti. Novac i materijalno bogatstvo to ne mogu stvoriti. No, veza između materijalnog bogatstva i uspostavljanja partnerskog odnosa, braka, ljubavničkog odnosa, seksualne veze i materijalnog bogatstva je ogromna. Kada se sa nekim stupa u vezu, naročito onu koja podrazumijeva zajednički život, prvo što se gleda jesu materijalni uslovi u kojima se ta veza može odvijati. Ljubav u uspostavljanju veze ne igra nikakvu ulogu. To ne znači da nema privlačnosti, sviđanja, simpatije, voljenja, strasti, zaljubljivanja itd. prilikom uspostavljanja i trajanja veze, već da sve to je imalo samo ulogu privlačenja pažnje, a ne i temelj na kojem se uspostavlja veza. Veza koja obećava bolju budućnost u interesnom smislu je ona koja se bira ukoliko ima izbora. Ukoliko izbora nema, što je čest slučaj, uzima se ono što kioliko-toliko zadovoljava osnovne potrebe, tj. njihovo bolje zadovoljavanje nego individualno. ... Treba jasno razlikovati ljubav od veze. Veza ne počiva na ljubavi, niti ljubav na vezi. U vezi su glavni interesi i pravila ponašanja, a u ljubavi neograničeno uspostavljanje bliskosti. Veze se zato uspostavljaju i rasturaju svakodnevno, a ljubav za ogromnu većinu ljudi predstavlja bajkovitu priču, ideal kojem se ni ne teži.
Old 06-10-10, 15:11   #45
Dingospo
Banned

Registrovan: Feb 2010
Dingospo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Generalno žene od muškaraca traže pažnju, a to se većinom svodi na materijalno pokazivanje pažnje. Nije u pitanju koliko muškarac para ima, već koliko od toga što ima daje ženi. Isto to se tiče i sposobnosti. Sposoban muškarac je obično sposoban za sebe, a ne za nekog drugog, pa tako ni ženu.
Kakve to veze ima ili može imati sa ljubavlju? Nikakve. Ljubav sa materijanom imovinom i poslovnim sposobnostima partnera nema nikakve veze. Ljubav je cjelovit odnos koji podrazumijeva stvaranje duhovne, duševne i fizičke iskren i uzajamne humane bliskosti. Novac i materijalno bogatstvo to ne mogu stvoriti.
Vrlo lijep komentar ali sta je sa onim ljudima koji nemaju dovoljno razvijen duh da bi primili i davali ljubav? U vremenima u kojima je odlazak u shoping vrhunska sreca za vecinu zena tesko da se moze reci da je "ljubav" dominantna u odnosima medju ljudima. Danas dominira INTERES kao princip tj "program" koji koristi vecina ljudi. Sklapaju se prijateljstva iz interesa, sluzi se sefovima i direktorima na poslu zbog interesa. Osmjehuju se zbog interesa ili zbog razmisljanja da ce takvo ponasanje da nekad ima bilo kakav oblik koristi. Ljubav je tako kod mnogih dozivljena kao trgovina "ja tebi ovo, ti meni ono". Ljubav nece donijeti sigurnu materijalnu situaciju u kuci(ovo je ipak siromasna zemlja a zene su gladne krpica, putovanja, sve vise zena vozi dzipove, razna skupocjena auta...) tako da je razmisljanje o materijalnoj sigurnosti itekako tijesno poveano sa smjernicama "voljeti" iako materijalno sa duhovnim nema bas veze, danas se voli materijalno

Takav princip funkcionise po cijelom svijetu, sve je trgovina... Vlast trguje zbog nekih kontrausluga, poslusna je i svi veliki je tapsu i kazuju "vi ste bajni" iako svi znamo ovdje da nista bajno nije...... Vlast kupuje podanike i poslusnike raznim stvarima materijalnim itd itd..... Ljubav je danas trgovina.
Dingospo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 15:27   #46
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation
Arrow

E tacno cu se samozapalit'!
Old 06-10-10, 15:39   #47
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Dingospo View Post
Vrlo lijep komentar ali sta je sa onim ljudima koji nemaju dovoljno razvijen duh da bi primili i davali ljubav? U vremenima u kojima je odlazak u shoping vrhunska sreca za vecinu zena tesko da se moze reci da je "ljubav" dominantna u odnosima medju ljudima. Danas dominira INTERES kao princip tj "program" koji koristi vecina ljudi. Sklapaju se prijateljstva iz interesa, sluzi se sefovima i direktorima na poslu zbog interesa. Osmjehuju se zbog interesa ili zbog razmisljanja da ce takvo ponasanje da nekad ima bilo kakav oblik koristi. Ljubav je tako kod mnogih dozivljena kao trgovina "ja tebi ovo, ti meni ono". Ljubav nece donijeti sigurnu materijalnu situaciju u kuci(ovo je ipak siromasna zemlja a zene su gladne krpica, putovanja, sve vise zena vozi dzipove, razna skupocjena auta...) tako da je razmisljanje o materijalnoj sigurnosti itekako tijesno poveano sa smjernicama "voljeti" iako materijalno sa duhovnim nema bas veze, danas se voli materijalno

Takav princip funkcionise po cijelom svijetu, sve je trgovina... Vlast trguje zbog nekih kontrausluga, poslusna je i svi veliki je tapsu i kazuju "vi ste bajni" iako svi znamo ovdje da nista bajno nije...... Vlast kupuje podanike i poslusnike raznim stvarima materijalnim itd itd..... Ljubav je danas trgovina.
ti baš nisi imao dobra iskustva u vezama, a?
malo previše uopštavaš stvari... nisu svi ljudi takvi i nije ljubav trgovina.
sigurno da ima i žena i muškaraca koji partnere biraju prema njihovom materijalnom stanju, ali tu onda nema ljubavi, osim prema novcu.
mislim da je ženama instinktivno da traže muškarce boljeg materijalnog stanja, ali ne da bi one trošile to bogatstvo, nego da bi eventualno buduće potomstvo bilo obezbeđeno.
meni je lično važno da je muškarac sposoban, ne mora imati milione, ali mora biti sposoban da zaradi novac, a ne da ga ja ili neko drugi izdržava. i jednog dana, ako bih sa njim zasnovala porodicu i rađala decu, ne bih ni ja očekivala da on mene izdržava.
Yello is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 17:36   #48
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Ljubav nije trgovina, ali, isto tako veza nije isto što i ljubav. Ljubav podrazumijeva vezu, ali veza ne podrazumijeva ljubav. Ono što dominira u vezama između polova, a i između ljudi uopšte, nije ljubav, već interes, jer malo je ljudi koji nemaju nikakvih egzistencijalnih problema i koji mogu da ostvare sve što požele a da je to moguće. Većina nas radi pola dana da bi mogla da živi, a ostatak aktivnog dana troši to što je zaradila. I svugdje se govori o zaradi i sposobnosti da se zaradi. Ljubav u takvom odnosu snaga praktično ni nema šansu. Rijetki idealisti ne mogu ni da se sretnu.
Old 06-10-10, 21:59   #49
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
sve vise zena vozi dzipove, razna skupocjena auta...
Sram ih bilo.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 22:13   #50
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Quote:
ovo je ipak siromasna zemlja a zene su gladne krpica, putovanja, sve vise zena vozi dzipove, razna skupocjena auta...) tako da je razmisljanje o materijalnoj sigurnosti itekako tijesno poveano sa smjernicama "voljeti" iako materijalno sa duhovnim nema bas veze, danas se voli materijalno
Upravo pročitah neđe na forumu misao "da je danas kod nas finansijska situacija toliko loša da su žene počele da se udavaju iz ljubavi". Možda je istina, ko zna?
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 08:56   #51
Dingospo
Banned

Dingospo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by sanjica View Post
ti baš nisi imao dobra iskustva u vezama, a?
malo previše uopštavaš stvari... nisu svi ljudi takvi i nije ljubav trgovina.
sigurno da ima i žena i muškaraca koji partnere biraju prema njihovom materijalnom stanju, ali tu onda nema ljubavi, osim prema novcu.
mislim da je ženama instinktivno da traže muškarce boljeg materijalnog stanja, ali ne da bi one trošile to bogatstvo, nego da bi eventualno buduće potomstvo bilo obezbeđeno.
meni je lično važno da je muškarac sposoban, ne mora imati milione, ali mora biti sposoban da zaradi novac, a ne da ga ja ili neko drugi izdržava. i jednog dana, ako bih sa njim zasnovala porodicu i rađala decu, ne bih ni ja očekivala da on mene izdržava.
Ja jesam imao dobra iskustva . Naravno, susrijetao sam se takodje sa ne bas malim brojem ljudi koji su se nasli u ovom opisu koji sam dao. Isto misljenje mojem dijeli ogroman broj drugova i poznanika sto muskog sto zenskog pola(koji takvo razmisljanje su kreirali iskustvenim putem). Ja nidje nisam rekao da su svi ljudi takvi, samo sam napisao je ogromna vecina takva . Ja sam svakako birao za ljubav u onom manjem procentu ljudi. I sama kazes "isntiktivno" biraju, heheh. Nije to instikt nego vrlo racionalno izabrana smjernica tj upucujes svjesno samu sebe da izabiras materijalno situiranog muskarca . Instikt je nesto sasvim drugo.
Old 07-10-10, 09:01   #52
Dingospo
Banned

Dingospo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Sram ih bilo.
Nisi ukapirala, nema tu sto da ih je sram Poenta je bila "zelja za kupiti ono sto vide od drugih" kao simbol uspjeha i ostvarenja. Danas ne bas mali broj zena vise uziva u garderobi koju izabere a to sto ne zna pravopis tj to sto je polupismena je nebitna stvar, vazno je da grand show ljulja
Old 07-10-10, 09:44   #53
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Quote:
Nisi ukapirala, nema tu sto da ih je sram Poenta je bila "zelja za kupiti ono sto vide od drugih" kao simbol uspjeha i ostvarenja. Danas ne bas mali broj zena vise uziva u garderobi koju izabere a to sto ne zna pravopis tj to sto je polupismena je nebitna stvar, vazno je da grand show ljulja
Izvini sto moram primijetiti, ali i muskarci uzivaju u statusnim simobilima.I oni imaju svoje izduvne ventile...od skupocjenih satova, preko istih tih dzipova...nekretnina i slicno.
Ne primijetih da im je pismenost i stepen obrazovanja uslov da u svemu tome uzivaju.
Old 07-10-10, 10:11   #54
Dingospo
Banned

Dingospo na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Izvini sto moram primijetiti, ali i muskarci uzivaju u statusnim simobilima.I oni imaju svoje izduvne ventile...od skupocjenih satova, preko istih tih dzipova...nekretnina i slicno.
Ne primijetih da im je pismenost i stepen obrazovanja uslov da u svemu tome uzivaju.
Slazem se , zenama treba sporet i pegla da budu statusni simboli hahaha
Old 07-10-10, 12:17   #55
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Znaš kako, primetila sam kod mnogih ljudi slične komentare. neretko mi momci kažu: "Sve žene su sponzoruše" ili devojke: "Svi muškarci su svinje koje varaju svoje devojke". Malo me je bunilo to što ja nemam takav pogled na svoju okolinu i pitala sam se da li sam ja toliko naivna pa te stvari ne vidim?
Onda sam promenila perspektivu. Samo sam pogledala u kom se oni društvu kreću i sve mi je bilo jasno.
U mom društvu nema nepismenih sponzoruša.

Zaključak: Tvoj doživljaj sveta je odraz tvog unutrašnjeg stanja.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 14:32   #56
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
...

Zaključak: Tvoj doživljaj sveta je odraz tvog unutrašnjeg stanja.
Ne mora da znači. To bi stajalo kod osoba koje su potpuno subjektivne i ceo svet posmatraju isključivo iz svoje vizure i kroz svoje iskustvo. To je njihova nemogućnost da izađu iz sebe. Ono što im se nije desilo- ne postoji, nemaju oči za druge tj. posmatraju samo ono što ih se lično tiče i sve pojave provlače kroz svoj film. To je usko i nerealno posmatranje stvarnosti.

Postoje ljudi koji umeju to da razgraniče i da vide koji trend je inače zastupljen u društvu i da njega komentarišu iako oni sami nisu kroz to prošli.

Ovo što Dingospo govori zaista postoji u društvu, to kome se šta desilo je manje bitno jer sama ta pojava realno postoji. Ja u svom okruženju imam ljude različitih profila, naši životi i iskustva se razlikuju ali svi ćemo se složiti da nešto u društvu postoji ali to ne znači da svi taj trend pratimo ili da nas je on na neki način oštetio. Čak će pre i da nam iskustvo bude bolje kad imamo otvorene oči i za ono što se dešava oko i mimo nas.
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 07-10-10, 17:58   #57
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Zanimljivo mišljenje. Da je napisano u uobičajenom stilu “Sve su žene kurve, samo su neke skuplje a neke jeftinije” ne bih opšte komentarisala, to odavno ignorišem. Kako god, i pored smirenog tona neke stvari prosto bodu oči

Quote:
Ljubav podrazumijeva vezu, ali veza ne podrazumijeva ljubav.
Quote:
Veza ne počiva na ljubavi, niti ljubav na vezi.
Odluči se koje je mišljenje ispravno.
Sve i da zanemarimo ovu kontradiktornost, ostaje problematično „Ljubav podrazumijeva vezu”. Ne bih rekla da je ovo tačno. Želiš li da kažeš da je nemoguće voljeti nekoga s kim nisi u vezi?

Ljubav možda nema direktno veze sa poslovnim sposobnostima partnera, ali indirektno itekako ima. Prije svega zato što se može smatrati vrlinom, a normalna žena će prije zavoljeti nekoga zbog vrlina, nego zbog mana. Sad, ima i takvih koje budu privučene partnerovim manama, ali njih obično smatramo mazohistima, a ovdje govorimo o sponzorušama.
Sem toga, kada jednom primijeti njegovu lijenost i nepreduzimljivost, žena će teško muškarcu dati priliku da pokaže kako ima i pozitivnih karakteristika, jer joj ne treba neko na koga ne može računati u svakoj situaciji. Muškarci tu nisu ništa tolerantniji, bar 90% njih će se otvoreno zgražavati nad ženskom lijenošću.
Materijalna imovina zaista nema nikakve veze sa ljubavlju, to si u pravu, ali ne shvatam kako si došao do zaključka da je presudna kod uspostavljanja veze. Koja te je poražavajuća statistika dovela do takvog stava i kakvim si to ljudima okružen? Ja primjećujem sporadične primjere koristoljublja i u većoj mjeri nego ranije, ali daleko od toga da je to pravilo. Dešavalo se da čak i proračunate sponzoruše koje su pucale na bogatstvo, džipove, jahte ( a moglo im je i biti s obzirom na fizičke atribute i popularnost) završe sa momcima bez stalnog zaposlenja, sa biciklom kao jedinim prevoznim sredstvom i u iznajmljenom stanu, bez ikakvog interesa sem da se bude sa voljenom osobom. I ja sam se čudila, ali dešava se.
Po tebi ispade da samo oni koji nemaju nikakvih egzistencijalnih problema mogu biti sigurni da vole i da su voljeni, svi ostali su pod znakom pitanja. Bogami, nije ti lako ako stvarno tako misliš.
Zanima me ovo:
1. Da li se uopšte možeš zaljubiti pored sve te racionalnosti? (mislim na pravu ljubav a ne prolaznu strast)
2. Kada jednom ostvariš vezu kako si siguran da te partnerka zaista voli, da je to “duhovna, duševna i fizička iskrena i uzajamna humana bliskost”, a ne običan interes sa njene strane (pošto je procijenila da ćeš takav kakav si omogućiti sigurno okruženje za nju i eventualno potomstvo)? Evo, ja priznajem da me tvoje široko shvatanje interesa i neodređeno shvatanje ljubavi totalno zbunilo, pa više nisam sigurna da nisam možda i ja gadni intereždžija.
Old 07-10-10, 19:38   #58
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

u sustini sam svjestan cinjenice da ljubav i gradjenje ljubavi ne moze da se zasniva na interesu i interesovanjima, niti je to spojivo. dozivjeti tu vrstu prosvjetljenja podrazumijeva i njenu implementaciju u prakticnom smislu. to govori da bi ljubav tad bila ideal, kojoj se neprestano tezi, a da pod tim idealom shvatamo potpuno stvaranje medjusobne bliskosti u svim sferama ljudskog bica koje zahtjeva jedna takva veza. ako je biti sposoban i materijalno situiran povod za stvaranje neke veze i predstavlja njemo osnovno pravilo, to ne znaci i da je utemeljava. temelj jedino moze da bude polaziste otvorenog i nadsve iskrenog stava, da ideal ljubav nije moguce graditi icim sem neprestanim istinskim upoznavanjem sebe i drugog. stavljanje materijalne koristi odnosno interesa iznad toga ne govori da odredjene veze ne mogu da funkcionisu, no to po principu nije ljubav.
.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 08-10-10, 08:51   #59
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
u sustini sam svjestan cinjenice da ljubav i gradjenje ljubavi ne moze da se zasniva na interesu i interesovanjima, niti je to spojivo.
Ovo je u redu, tu se slažemo.
Škaklja me ovaj dio o sposobnosti i materijalnoj situiranosti. Prvo bih to dvoje razgraničila, jer prvo ne mora nužno da dovede do drugog. Ne govorimo ovdje o sposobnosti da se stvore milioni, već o sposobnosti čovjeka da se pokaže kao produktivno i vrijedno biće, spremno da preuzme brigu o sebi. Ne očekujem od muškarca da bude opsjednut svojim bankovnim kontom, već da ima volju da radi, usavršava se, da bude dobar u svom poslu (nebitno koji je to posao). Nema tih vrlina koje me mogu privući tipu kome dani prolaze samo u ispijanju kafica, posjećivanju kladionica i tračanju. To ne pokazuje da sam proračunata, već prije da sam zrela i da mi se dopadaju zreli muškarci. Šta tu nije u redu?
Old 08-10-10, 10:46   #60
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

ne kazem ja, da osoba ne treba da brine o sebi, daleko od toga. to znaci, ne samo da se vodi racuna o svom zaposlenju, vec i kako da se od tog rada i nesto ustedi, kako bi nam zivot bio sto manje zavisniji od drugog. sve to stoji i tu nema sto da se doda. medjutim, ja sam govorio o necem drugom da sposoban covjek u svakodnevnom smislu, ne znaci i sposoban za nesto sto se zove ljubav i gradjenje iste. isto tako ubacivati neke materijalne predznake, u osnovi, nema sta da trazi. trebamo reci da je sposobnost i materijalno obezbjedjenje, bitna stavka u zivotu, ali i ne posrijednik u stvaranju jednog slozenog sistema kao sto je ljubav.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ljubav, pare

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules