MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ženska zona

Notices

Ženska zona Ženski dio univerzuma. Muškarci imaju pravo da vire :D

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-09-10, 16:57   #21
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

A Masja, ne rece sta bi ti izabrao?
Old 12-09-10, 17:22   #22
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
A da li bi mogle da prihvatite partnera koji je bogat zahvaljujući nečasnim radnjama?
Ne.
Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Ovdje treba razgraničiti dvije teme:

1. Ljubav ili pare
2. Da li pare imaju uticaja na ljubav

Prva tema je o sponzorušama i tu nema ništa nejasno. One idu samo na pare.

Druga tema je mnogo zanimljivija, jer zamislite sebe u situaciji da birate između:

- partnera koji ima zadovoljavajuće psihofizičke karakteristike
- partnera koji ima zadovoljavajuće psihofizičke karakteristike, stan, auto i pristojan izvor prihoda.

Šta biste odabrale?
Broj 2 naravno, ako ovako pitaš. Ali u praksi, čovek je čovek i svako je drugačija osoba i ljudi se ne mogu porediti "na papiru". "Zadovoljavajuće psihofizičke karakteristike"-šta to znači? Izabrala bih onog čiji mi karakter više odgovara.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 12-09-10, 17:27   #23
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

da i ja sam tio da pitam sta joj to dodje "zadovoljavajuce psihofizicke karakteristike"?
a sta ako ih nema a ima sve ostalo?
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 11:59   #24
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Da li biste mogle da se zaljubite i imate partnera koji je prosjak ili beskućnik? Ako je odgovor ne, onda vam pare ipak igraju ulogu, a koliku, to je drugo pitanje.
Ne bismo, bar ja

Meni je iskreno smešno kad neko krene da viče "Nisu pare bitne, nisu pare bitne"...nisam u životu bila sa nekim zbog para, nijedan dečko sa kojim sam bila nije bio bogat...tj. jeste jedan, sa tim što ja za to nisam znala kad smo se smuvali nismo dugo ni bili zajedno, niti sam nešto od njega dobila...ali ipak sa druge strane kad krene neko da priča "Pare nisu bitne" dođe mi da mu postavim upravo ovo pitanje. Veza je jedno (kako došlo tako prošlo), a brak je sasvim drugo...kad glad zakuca na vrata ljubav izađe kroz prozor.

Ne bih se udala za nekog ko ne ume da stvori, na stranu početni kapital...daleko bilo da bi mi smetao nečiji novac Više bih cenila nekog ko je prosečnog imovinskog stanja, ali da znam da je vredan i da će uvek umeti da se stvori koliko nam je neophodno, nego nekog maminog i tatinog sina koji ima novca, a ne zna sebi pertle da zaveže.

Ali nikako i nikad ne bih bila u braku sa nekim ko jedva sastavlja kraj sa krajem, kome se pare ne zadržavaju u novčaniku...sve se može kad se hoće, ne tražim kule i gradove Sposobnost da se stvori nešto je u neku ruku i sastavni deo ličnosti osobe sa kojom ulazimo u brak, tako da ja lično ne bih mogla ni da volim nekog ko tu sposobnost nema. Nije to samo "Ja hoću veliku kuću i poslugu i pare i svako leto odmor na Kubi", već taj neko treba da izdržava našu decu. Šta će mi neko koga ću ja da teglim na grbači dok on pije pivo ispred TV-a? Mada ne sumnjam da ima ljudi koji bi ovo izneto okarakterisali kao "udaju zbog para".

A kad vidim situaciju koju je Sneguljica opisala procenim na osnovu toga koliko poznajem osobe koje su stupile u brak. Ne verujem da se svaka udaje zbog para, a sa druge strane ne verujem ni da je svaki dobrostojeći muškarac toliko glup da ne vidi da li je neko sa njim isključivo zbog novca ili ne. I zato mislim...da novac ili nečija sposobnost da ga zaradi jeste jedan od presudnih momenata za brak.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 12:27   #25
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Ne znam zašto ali nama ljubaF cveta kad imamo para a nešto smo sičijavi, neUrozni, netrpeljivi kad se dofatimo poslednje papirnate novčanice tamo ispod peškira. A ka za inat tada đečina krenu sa prohtjevima, izvoljevanjima...krene graja, vika....pa se opet beskonačno volimo i najbolja sam majka na svijet ......i tako u krug.
Zaključak: Mi smo (svo četvoro) sponzoruše.
Đao ponio pare i ko ih izmisli!

Last edited by Madagaskar; 14-09-10 at 12:29..
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 14:46   #26
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

para je bitna i sve se vrti oko nje, a to je manje vise poznato i to ni ja ne sporim. ne sporim isto takodjer da covjek treba da zaradi novac i da time brine o svojoj egsistenciji.

bilo koja osoba koja na taj nacin ne brine o sebi ona nije produktivna u smislu osnovnih zivotnih pitanja. ne mislim da time ne moze da voli i da bude sa nekim u vezi.

Isto tako smatram da osoba mora da bude psihofizicki zdrava da bi jedna veza bila svrishodna. bez zdravlja, covjeku nije oduzeto da nekoga voli, nego ne bi bio u mogucnosti da svoje psihicke,fizicke i duhovne atribute ispoli do kraja.

sad, u svemu ovome, meni nije presudan novac, iako je bitan, vec
da novac ne treba da stavim iznad ljudskih osjecanja.

ljubavna se ne stvara novcem, materijalnim stvarima, isto tako gladan covjek koji moze biti zeljan ljubavi, ali nije u mogucnosti da je obuhvati.

znaci, ljubav bez para nije moguca a isto tako i sa parama
Old 14-09-10, 17:21   #27
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Registrovan: May 2008
Fenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavan

Pare žele ljubav ali ljubav često ide bez para.

Naravno da je bitno moći platiti račune, uživati pomalo u životu ali niti jedna krajnost nije dobra. Kako osoba vlada svojim osobnim financijama mnogo govori o njoj. Čas iznimkama koje je život toliko puta okrenuo da je više teško snaći se.
Old 15-09-10, 12:03   #28
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Predrasuda je da čim se vidi bogat tip sa ribom da ju je uhvatio na lovu kao i da je ona sa njim zbog toga.

Mada ne sporim, ima žena koje se nazivaju sponzorušama je l'... i koje gledaju kako da svoj život urede tako da ništa ne rade a imaju luksuz. Dakle, svojevrstan halapljivi parazitizam koji je meni nečasniji i od prostituisanja.

Ali takođe, ima žena kao što sam npr. ja koje vole uspešne, perspektivne muškarce bez ikakvih kristoljubivih razloga već zato što im je to privlačno. Ne mogu da se zamislim sa neambicioznim tipom (ako je ozbiljna priča u pitanju) jer i sama nisam takva i koliko god da mi partner ima novca, ja nikad ne bih mogla da sama ne jurim novac i uspeh i da se oslonim na partnera. E sad.. uspeh kojem se uvek divim, donosi novac pre ili kasnije... I jeste, uglavnom sam bila sa dobrostojećim tipovima a jedan (koji je btw i napredovao dok je bio sa mnom) je toliko bio velikodušan i galantan da je to bilo neprijatno, bukvalno sam ga zaustavljala i odbijala koliko je nekad umeo da preteruje... Da li sam bila sa njim zbog novca i silnih poklona? Naravno da ne i na kraju sam ja otišla od njega iz emotivnih razloga, a mogao je ceo život da mi bude sređen (ne samo u smislu njegovog finansijskog pomaganja nego mog zaposlenja prevashodno) i da ni o oko čega ne drhtim...

Tako da je jako bitno kako je došao do tog novca jer nekom je novac uzrok da budu sa nekim iz parazitskih razloga, a nekima on dođe kao aktuelna ili potencijalna posledica nečeg drugog šta ih privlači. Mene npr. nikad ne bi mogao da privuče kriminalac; koliko god da ima novca- on bi mi uvek bio nizak i ne bih mogla da ga poštujem.
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 16:09   #29
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Madagaskar View Post
Ne znam zašto ali nama ljubaF cveta kad imamo para a nešto smo sičijavi, neUrozni, netrpeljivi kad se dofatimo poslednje papirnate novčanice tamo ispod peškira. A ka za inat tada đečina krenu sa prohtjevima, izvoljevanjima...krene graja, vika....pa se opet beskonačno volimo i najbolja sam majka na svijet ......i tako u krug.
Zaključak: Mi smo (svo četvoro) sponzoruše.
Đao ponio pare i ko ih izmisli!
Tako je i kod nas u kući. Prvog u mesecu smo najbolje raspoloženi. Već oko 25. se ujedamo
Inače, moji su se na početku braka dogovorili da se oko novca neće svađati, a na kraju se nikada nisu svađali zbog drugih stvari, uvek zbog novca.
Novac je čoveku važan samo kad ga nema. Kad ga dobije, postaje toliko nebitan, kako bi uostalom i trebalo da bude.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 20:43   #30
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

što ih više imate, više se i koljete...
Old 17-09-10, 20:53   #31
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

nema ljubavi bez istinskog upoznavanja, kako mana, tako i vrelina. to sa novcem ne mozemo.
Old 17-09-10, 21:47   #32
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

mislis vrlina?

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 22:42   #33
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

ups, jeste
Old 17-09-10, 22:43   #34
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Mislim....nisi pogrijesio ni sa onom prvom varijantom...
Old 18-09-10, 10:26   #35
sizif
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Jul 2010
sizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu auru

novcem se kupuje seks...a ljubav se ne moze kupiti niti prodati ...posle prve ljubavi sve ostale su blede kopije...
sizif is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 13:52   #36
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

nekima ni druga ljubav ne dodje nista
Old 18-09-10, 15:34   #37
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Smijem li ovdje sjetiti se Halila Džubrana:

"Ljubav ne daje ništa osim sebe i ništa ne uzima, osim od sebe.

Ljubav ne posjeduje, niti dopušta da je posjeduju;

Jer, ljubav je dovoljna ljubavi.

I nemojte misliti da možete usmjeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se učinite vrijednima, usmjeriće puteve vaše"

Sve drugo je tržište, ambicija, interes, stvaranje pobjedničkog tima (koga i šta pobjeđuje do, na kraju balade, sebe?), sebičnost u dvoje...

Čim neko počne da objašnjava zbog čega nekoga voli, to nije ljubav. Srcu ne trebaju riječi, intelekt ih koristi kao opravdanje.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 09:47   #38
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

shavatam cinjenicu da su pare potrebne za prezivljavanje, shvatam i to da svako zeli sebi samo najbolje.. ali ne shvatam price o tome da li bi prihvatili partnera ovakvog ili onakvog.. ili kakvog partnera bi izabrali.. ma od kad to razum bira koga ce srce zavoljeti? zar su ljudi zaboravili kako to izgleda voljeti nekoga? zar su pare osnova za srecu? meni je zao onih koji ne znaju za drugu vrstu ljubavi, koji ne znaju za nista drugo osim novca i misle da im novac pruza sigurnost.. ali zar ima vece sigurnosti nego kad imas osjecaj da bez oobzira na sve, uz tebe je uvijek neko kome si ti sve.. pa onda zajedno mozemo stvarati i kule i gradove.. to je ono sto je bitno a pare i materijalani svijet je samo nesto u sto neki bjeze da ne bi morali krpiti emotivne rupe i praznine u sebi samima..
seka is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 09:51   #39
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by seka View Post
zar su ljudi zaboravili kako to izgleda voljeti nekoga? .. ali zar ima vece sigurnosti nego kad imas osjecaj da bez oobzira na sve, uz tebe je uvijek neko kome si ti sve.. pa onda zajedno mozemo stvarati i kule i gradove..
nisu zaboravili,samo što se to danas smatra romantikom
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 10:18   #40
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

„Ako je duh bogat, nema razloga da se ne dijeli i ne daje. Ako nešto dijeliš, onda dijeliš nesebično, bez želje da ti drugi uzvrate: u samom činu davanja ti nalaziš zadovoljstvo, pa si već nagrađen i više nego što si mislio. Radosno davanje: duša se pretvori u vrt pun proljeća i cvijeća. Nema veće sreće no kad u te uđe proljeće i kad tvoje biće rađa cvijeće. Nema ljepšeg prizora za ljudsko oko no kad se pupoljak otvara i rascvjetava. Ovo se ne može dokazati, ali može pokazati. Ne možeš razumom dokazati zašto živiš i zašto voliš: to se događa, kao što se cvijet razvije i miriše. Ljubav se ne može pojmovno odrediti... Ona je prevazilaženje vlastitih granica i ulivanje u druge: to je kao izvor u tebi koji se izliva i dijeli sa svima. U tvom srcu ima toliko pjesama da moraš pjevati, toliko snage da moraš igrati, toliko ljubavi da moraš voljeti...“

Đuro Šušnjić – Dijalog i tolerancija
Paramanand is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ljubav, pare

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules