MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 02-11-10, 18:00   #21
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Anketa: Više od 40 posto Nordijaca za zajedničku državu
Autor/ AFP

REYKJAVIK - Oko 42 posto stanovnika iz pet nordijskih zemalja, Švedske, Danske, Norveške, Finske i Islanda, raspoloženo je za zajedničku "saveznu državu", rezultati su ankete objavljeni povodom summita Nordijskog vijeća koji se u utorak održava u Reykjaviku.

Tako je 11 posto ispitanika "vrlo raspoloženo", a 31 posto je "raspoloženih" za tu federaciju, iako joj se većina protivi (40 posto nije za savez, 18 posto nije nimalo raspoloženo za savez), rezultati su ankete koju je realizirao za Nordijsko vijeće institut Oxford Research, prenio je AFP.

Udruživši snage, pet nordijskih zemalja bi formiralo državu od 25 milijuna stanovnika, koja bi bila deseta svjetska ekonomska sila i koja bi tako ojačala političku težinu jedne zone
u kojoj je najveća zemlja Švedska sa 9,3 milijuna stanovnika.

Anketiranim osobama su postavljena pitanja o scenariju prema kojem bi nordijske zemlje imale "samo jednog šefa države, jednu vanjsku politiku i zajednički pravni sistem sa poluautonomnom vladom u svakoj zemlji", priopćila je nevladina organizacija Oxford Research.

.......................
ovi se ne kolju ka stoka no gledaju kako da žive bolje, da im se ne namakne jaram velikih evropskih i svetskih sila.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 02-11-10, 23:13   #22
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

a jesul pitali ove 58 sto neredovno placaju kanalizaciju i struju, glavnih osobona i karakteristika neokvazipatriotizma ispranih mozgova, bil oni?
klali su se i oni pero, klali, ka sto su se klali i drugi uzduz i poprijeko, dako i mi izadjemo iz te faze u fazu uredjene, placene i na pijedestal patriotizma naopakozanjihovutintarugatakodefinisaliipostavili kanalizacije i ostalih patriotsko-komunalnih osobina i identitetskih klasifikacija. zamisi samo kad se bude, kao u sveckoj i finskoj, glasalo za partije koje se razlikuju samo po tome da li su za ili protiv nove mreze od cetiri cola izmedju zatrijbca i zagorica, preko neobradjenih polja i gomila smeca, to ce bit patriotski orgazam!
Old 03-11-10, 00:46   #23
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Bolje da se ovi nashi ujedine a odjebu EU. Kako bi EU i USA ostale posrane, toliko godina sistemacki radile da nas zarate i rascijepe a na kraju mi se opet ujedinimo, tipa EU.
Pa im lijepo kazemo MRSHHHHHH!!!!
Ali nashe vlasti vole da ga sisaju i primaju, zato ce oni u EU!
Old 04-11-10, 16:44   #24
Terrestrial
MiM team Forumaš i po'

Terrestrial's Avatar

Registrovan: Jul 2010
Terrestrial ima famoznu auruTerrestrial ima famoznu auruTerrestrial ima famoznu auruTerrestrial ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by H U L K View Post
Bolje da se ovi nashi ujedine a odjebu EU. Kako bi EU i USA ostale posrane, toliko godina sistemacki radile da nas zarate i rascijepe a na kraju mi se opet ujedinimo, tipa EU.
Pa im lijepo kazemo MRSHHHHHH!!!!
Ali nashe vlasti vole da ga sisaju i primaju, zato ce oni u EU!
I sta bi postigli ponovnim "ujedinjenjem"?Videli smo kako je bilo,nema razloga misliti da bi ovog puta bilo uspesnije
Old 04-11-10, 17:35   #25
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

onm je mislio na budvu i kotor, ne siri pricu bez potrebe.
Old 04-11-10, 19:00   #26
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Ma otadzbina je tamo dje je dobro.
mozda domovina, otadzbina se ne bira.

p.s. kako bi na izborima, obamisto?
Old 04-11-10, 20:04   #27
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

oce li mi ko reci, kakav se to osjecaj patriotizma javlja kod ljudi koji vole svoju domovinu? u cemu se to ogleda?

mislim kod iskrenih patriota, a ne kod kvazi patriota, koji se kriju iza plasta lopovluka i visih interesa.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 20:16   #28
Pera Detlic
Banned

iskrene patriote su par exellence budale! ovi što rade iz interesa- pa što im se čudit? naravno da će da rade zbog interesa no što ove budale rade u korist svoje štete to je problematično..za njih prije svega.

jes laufere no su se oni klali i preklali prije 200 godina a mi kolko je juče.A što smo na stupnju pećinskog čoeka to je posebna priča...Krenuo jedan moj pajtos prošle god. da prodaje osiguranje tamo u neku zabit kod Bijelog Polja- I ubjeđuje čoeka sat vremena da uzme osiguranje i zašto je to dobro, kad u neki vakt mu reče taj brkojlo-"A šta će mi osiguranje kad će za dvije godine ponovo rat?" Tog dana je ovaj moj prestao da prodaje osiguranje.

Last edited by Pera Detlic; 04-11-10 at 20:18..
Old 04-11-10, 20:20   #29
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
oce li mi ko reci, kakav se to osjecaj patriotizma javlja kod ljudi koji vole svoju domovinu? u cemu se to ogleda?

mislim kod iskrenih patriota, a ne kod kvazi patriota, koji se kriju iza plasta lopovluka i visih interesa.
Ljubav ka i svaka druga - neko voli žene, neko voli muškarce, neko pare, neko da se kocka... A neko domovinu, bez obzira koliko to bilo neracionalno i neisplativo. Apriori voliš taj narod, milo ti ih je sres po svijetu u čut da neko priča ka ti - koliko god različiti bili dijelite neku zajedničku kulturu, rezone i nasljeđe. A nerijetko i krv. I to bi te u krajnjem navelo da s tim ljudima dijeliš i rov, ne bilo primijenjeno. To je valjda patriotizam. A ovo plaćanje poreza i ostala priča ti je trta-vrta, da oprostiš.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 20:31   #30
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
iskrene patriote su par exellence budale! ovi što rade iz interesa- pa što im se čudit? naravno da će da rade zbog interesa no što ove budale rade u korist svoje štete to je problematično..za njih prije svega.

jes laufere no su se oni klali i preklali prije 200 godina a mi kolko je juče.A što smo na stupnju pećinskog čoeka to je posebna priča...Krenuo jedan moj pajtos prošle god. da prodaje osiguranje tamo u neku zabit kod Bijelog Polja- I ubjeđuje čoeka sat vremena da uzme osiguranje i zašto je to dobro, kad u neki vakt mu reče taj brkojlo-"A šta će mi osiguranje kad će za dvije godine ponovo rat?" Tog dana je ovaj moj prestao da prodaje osiguranje.
sta ti je kvalitet, njima ce trebat najmanje jos sto godina da dodju do nase faze, a mi do njihove nikad! i jos se zalite!

p.s. takotiBoga, kakvo mu je osiguranje pokusao uvalit i za koliko?
Old 04-11-10, 20:32   #31
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Ljubav ka i svaka druga - neko voli žene, neko voli muškarce, neko pare, neko da se kocka... A neko domovinu, bez obzira koliko to bilo neracionalno i neisplativo. Apriori voliš taj narod, milo ti ih je sres po svijetu u čut da neko priča ka ti - koliko god različiti bili dijelite neku zajedničku kulturu, rezone i nasljeđe. A nerijetko i krv. I to bi te u krajnjem navelo da s tim ljudima dijeliš i rov, ne bilo primijenjeno. To je valjda patriotizam. A ovo plaćanje poreza i ostala priča ti je trta-vrta, da oprostiš.
e jebigasad, a dje je tu kanalizacija? ne moze se sve sves na ljubav, mora se i o siru ponekad? nikad mi ga ti neces u neveoe ulazit s takvim poimanjem patriotizma, ni u rov, ni placanje kanalizacije, okle si ti?
Old 04-11-10, 20:34   #32
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

ako bonja ovo bude citao, najebali smo. u stvari nijesmo mi, no ti, ja sam u sumi ka kosmetu, jednu noc ovamo, drugu s rugovcima, necu u tu vasu patriocku zicilizaciju!
Old 04-11-10, 20:43   #33
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
e jebigasad, a dje je tu kanalizacija? ne moze se sve sves na ljubav, mora se i o siru ponekad? nikad mi ga ti neces u neveoe ulazit s takvim poimanjem patriotizma, ni u rov, ni placanje kanalizacije, okle si ti?
O siru na ekonomiju, o patriotizmu na psihologiju... O kanalizaciji na ostale nauke ... Pošlo je (skoro) sve u dum, ja ti velim....
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 20:51   #34
Pera Detlic
Banned

ma probao je ono Grawe životno, aj što je njemu no je i meni probao da ga udene..

sad kad je bilo ova zajebancija na cetinju o petru 1 petrović, pa na proslavi u sali
pjevaju Milaš, Krivi, Rifko, Miraš, Jevrem... i mora da ima još po neki tajkun al ne viđo:

"sinovi smo tvog stijenja i čuvari tvog poštenja"

e pa izašao sam momentalno da se iserem (da prosti bonja ako svrne) od nekog patriotizma koji me obuzeo u tom momentu.
Old 04-11-10, 20:52   #35
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

e djudjasu, sad si ga stvarno najebao!!!
bonjaaaaaaa!!!!!!! eoo ti ga jedan sto ne vjeruje u komunalni patriotizam, a vjeruje da postoji ljuuubaaav!!!!!
Old 04-11-10, 20:54   #36
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pera Detlic View Post
ma probao je ono Grawe životno, aj što je njemu no je i meni probao da ga udene..

sad kad je bilo ova zajebancija na cetinju o petru 1 petrović, pa na proslavi u sali
pjevaju Milaš, Krivi, Rifko, Miraš, Jevrem... i mora da ima još po neki tajkun al ne viđo:

"sinovi smo tvog stijenja i čuvari tvog poštenja"

e pa izašao sam momentalno da se iserem (da prosti bonja ako svrne) od nekog patriotizma koji me obuzeo u tom momentu.
pitanje je da li si platio komunalije, pa da se toliko i tako dicis njihovim koriscenjem, a patrijotasu?

aj priznaj, jel istina da si drasku vukovicu ti javio da je ugovor potpisan i da se skrajne kod rugovaca? tako ti se prica, pa ti vidji.
Old 04-11-10, 20:56   #37
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

a jel istina da se samo na cetinje kaze patrijotizam, a u ostalim djelovima crne gore se to isto stanje zove domoljublje?
Old 04-11-10, 20:57   #38
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

@Djudja

a recimo, konkretno, zar nije covjek koji se npr. zalaze za legalizaciju prostitucije, patriota?! tako sto bi se uveo red u tu oblast i drzavi donjelo vise novca kroz poreze, pa samim i tim i korist naradu? a tu je i takodjer kontrola zaraznih bolesti. nije li to patriotizam, za razliku, nista protiv da je svakome ista kultura, obicaji i sl. istovjetna, vec nebi li trebalo da patriotizam i pored zajednickog osjecaja zajednice ima nesto konkretnog sa ciljem da unaprijedu svoje podneblje?

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 20:59   #39
Pera Detlic
Banned

postoje neki zakoni u toru, ograđenom a postoje i neki ljudski i božji, ja se držim ovih drugih..

a sad znamo i kod koga se skriva!
nego ko će sad vozit onaj Labanov audi to je muka?
Old 04-11-10, 21:03   #40
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

i kod koga i od koga. najmanji zajednicki= koga.
koga njega?
koga mene?
ti koga, hic koga.
aj ti to izmijenjaj brate mili, pa to ni sa univerziteta u blacama nebi mogli da provale.

salu na stranu, zahvalili su ti ovi iz njemacke ambasade sto siproslijedio poruku trazenim hajducima da se skrajnu za neko vrijeme. ocekujem da ce oni prije nazad u berane, no ja i ti. istyraga je koncentrisana na prigradska naselja, a oni u sred onamo namo, vidio ih jedan brakocevic sto svercuje gradju na kosmet i pitao se s njima, hajducki da jebe rak raka.
Reply

Tags
državi, ili, laž, ljubav, ljudi, naciji, obmana, patriotizamuzvišena, prema, velika

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules