MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Filosofija i religija

Notices

Filosofija i religija Otvorene debate.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-10-09, 17:48   #1
August Dominus
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2009
August Dominus na dobrome putu
Default Beskrajna ljubav jedina je istina - sve je ostalo opsjena

http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%....je.istina.pdf

Ovu knjigu ne trebate kupovati, ovdje vam je besplatna. Dakle, ovo nije ništa od tri gluposti: religije, službene znanosti i njuejdža. objašnjava kako se izvući iz svih problema koje imate, a vjerojatno ste okvirno upoznati s teorijom Davida Ickea da bi razumjeli.

Završava sažeto:

* "Ako živite svoj život znajući da ste jedno cijela se vaša perspektiva transformira. Ono što je izgledalo važno ili zastrašujuće postaje razlog za histeričan smijeh. Kada gledate svijet iz perspektive Jednog, sve one stvari koje vas smetaju, frustriraju, deprimiraju ili plaše izgledaju nevažne, što i jesu. Kada se takve situacije pojave, vrijedi se zapitati: kako bi na to gledalo Jedno? Bi li Jedno bilo briga što je netko rekao "jebem?" Bi li Jedno osuđivalo seksualne sklonosti? Bi li se Jedno razbjesnjelo zato što neki sportski tim nije pobijedio? Bi li Jedno odlazilo na birališta i podržavalo neku političku stranku? Bi li Jedno slijedilo neku religiju ili kontempliralo o potencijalnim opasnostima od danskog kolača sa sirom? Bi li se jedno moralo štititi od iluzorne "Tame? " Bi li Jedno brinulo o svojoj astrologiji i karmi i o tome što je bilo u prethodnom životu? Bi li Jedno osjećalo potrebu da uspije ili "bude" netko? Bi li Jedno išlo u rat ili se borilo za mir? Bi li se Jedno brinulo zbog bilo čega, žalilo za "prošlošću" ili se bojalo "budućnosti? " Bili Jedno bilo u strahu od "smrti, " kad ona ne postoji? Na sve je odgovor negativan, jer su sve to opsjene. Zašto mi onda radimo te stvari, kad smo mi Jedno? Jedina je razlika ona između Jednote svjesne sebe i Jednote koja je zaboravila što je. Mi se ponašamo kao mali zato što vjerujemo kao mali; a vjerujemo u ono što smo programirani vjerovati. Ne mora biti tako. Možemo pustiti našu svijest da pjeva i zna da smo Sve što postoji. Živjeli smo u lažnom identitetu, aliasu koji nije mi. Ali možemo pogledati u iluzorno ogledalo i ponovno procijeniti ono što mislimo da vidimo. Mi nismo naše ime, tijelo, obitelj, rasa, nacija ili religija. Mi nismo naša imovina, posao, status, slava, uspjeh ili neuspjeh. Mi nismo čak ni naša ličnost, misli ili emocije. što smo onda mi? Mi smo Beskrajna Svijest. Kako to znam? Jednostavno. Ne postoji ništa drugo."
August Dominus is offline  
Reply With Quote
Old 01-10-09, 19:15   #2
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Lijepa misao na početku knjige...

"Većina ljudi je netko drugi. Njihova mišljenja tuđa su mišljenja, njihovi su životi mimikrija,
njihove strasti citati."

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 19:21   #3
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Lijepa misao na početku knjige...

"Većina ljudi je netko drugi. Njihova mišljenja tuđa su mišljenja, njihovi su životi mimikrija,
njihove strasti citati."
I meni se u čitavoj knjizi najviše sviđaju citati Oskara Vajlda
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 08:24   #4
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Knjigu treba pročitati , svakako .
A u naslovu stoji istina i ključ životne radosti .
Old 05-10-09, 08:30   #5
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Možda i treba pročitati knjigu, u stvari sve treba čitati što ti tuđe pod ruku.
Ali i ako je pročitaš vidjet ćeš da to i bilo koje štivo nije univerzalni obrazac za ljubav.
Ljubav svakome ne miriše isto i svakome nisu su lijepi smiraji u jutra jesenja.....
Old 05-10-09, 10:29   #6
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by draganna View Post
Knjigu treba pročitati , svakako .
A u naslovu stoji istina i ključ životne radosti .
Jesi li ti pročitala tu knjigu?
Old 05-10-09, 16:01   #7
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by zagorski View Post
Jesi li ti pročitala tu knjigu?
Jesam . Skinula sam ju sa Interneta prije mnogo mjeseci . Knjiga je kompleksna i o njoj bismo mogli raspravljati u više smjerova .
Knjiga je vrijedna pažnje , jer ćeš svakako nakon što ju pročitaš moći zauzeti bar neki svoj stav o onome o čemu govori .

'Jesi li za izlazak danas, Bille?'
'Ne hvala, prijatelju, lijepo mije sjediti ovdje.'
'Ali, mogli bismo izaći kad bismo htjeli, zar ne?'
'Naravno da bismo mogli.'
'Onda u redu - nije li divno biti slobodan?'
Old 05-10-09, 16:09   #8
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Naslov knjige je fin, a sadržinu iste čini ono što je Icke pokupio u prolazu...
Blade is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 19:01   #9
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by zagorski View Post
I meni se u čitavoj knjizi najviše sviđaju citati Oskara Vajlda
Paradoksalno. Ali fakat dobro je sKročio ove izreke.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 20:33   #10
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Quote:
Originally Posted by draganna View Post
Jesam . Skinula sam ju sa Interneta prije mnogo mjeseci . Knjiga je kompleksna i o njoj bismo mogli raspravljati u više smjerova .Knjiga je vrijedna pažnje , jer ćeš svakako nakon što ju pročitaš moći zauzeti bar neki svoj stav o onome o čemu govori .
Nemam ništa protiv ako ti se knjiga dopada. Međutim, ne bismo o njoj mogli raspravljati jer ja ne uzimam za ozbiljno te teorije o iluminatima, reptilima i zavjerama takve vrste. Posebno ako se ta priča krije iza naslova "Beskrajna ljubav jedna je istina". Na stranu to što taj naslov više liči na naziv neke telenovele, ali ono što nam autor knjige nudi je zbirka opštih mjesta zavjereničke ideologije povezanih ljepljivom trakom u klimavu cjelinu. Koliko samo beskrajne ljubavi ima npr. u ovom citatu:

"Ta psihološka igra tako snažno utječe na doživljaj stvarnosti da ljudi po-
staju bijesni, opsesivni ili ogorčeni zbog najbeznačajnijih sranja, i ta kratko-
vidnost cementira njihove guzice za mrežu. U stvari, sve su to sranja. Nema
ničega, osim Beskrajne Ljubavi, što nije sranje. Ali kako se samo lako damo
uhvatiti. Na primjer, u Ja sam ja, ja sam slobodan ukazao sam na riječ jebem.
Oh, Bože moj, zar je stvarno to rekao? 'Ethel, upravo je rekao onu nepristojnu
riječ, pa to je skandalozno.' Obožavam kako novine, zaštitnice morala kakve
jesu, uvijek tu riječ pišu j**** . Čemu jebene zvjezdice? Kada vidite j**** , što
vam prođe kroz glavu? Jebem, upravo to. Znači, moralno je ispravno misliti
'jebem', ali ne to i reći. Kakva sranja!..."

Beskrajna ljubav dakle nije sranje. Osobito se cementirane guzice ne mogu nadati beskrajnoj ljubavi.Vrlo poučno. I slikovito. Beskrajna ljubav je kad prosvijetljeni Icke kaže i misli da jebe bez zvjezdica...

Ko voli nek' izvoli.
Reply

Tags
beskrajna, istina, jedina, ljubav, opsjena, ostalo, sve

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules