MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-07-10, 21:56   #41
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

apsurdno je to sto oni koji stavljaju ljubav iznad sexa smatraju da je za drugo potrebno prvo, a ne obrnuto..
NSX is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 15:45   #42
Londoners
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
Londoners na dobrome putu

Kad se blizis 40 toj sve te manje zanima PLATON-DUSA.Vise si za sex jer ga nema jos dugo.Jedno 10 ak godina i ciao,ciao ha,ha,ha,A jesam odvratna bljak ha,ha,ha.

Napisah ovo pod uticajem romanticnog krstarenja.Jedna grupa mladi sve oko 25.Druga oko 45.Mladi SEDE COOLIRAJU i razmisljaju jer su mladi pa i nije normalno da kapiraju mnogo zivot.Druga grupa POLUDELA IGRA,znaju sta je zivot ali nema vise toliko snage i energije u njimna ha,ha,ha,Udarile bore.

Sve u svemu PLATONSKE LJUBAVI da ako si do 25 godina a ako si 40+ i platonski si zaljubljen onda mora da imas neki dobar problem down the way.Ha,ha,ha,

Posle 55 sve su platonske ljubavi opet jer tesko da u krevetu ista mozes i da uradis bez vijagre.Ha,ha,ha,Rekli tako ljudi.

Ja tek ima 38 god ha,ha,ha,HVALA.Znaci ne radim nista.Ni sex ni Platona,podizem decu ha,ha,ha,I SVRATIM NA FORUM.Ali ne znam sto ovi mladi rade na istom?Umesto da se POJEDINI prepucavaju sto cesto rade bolje da udare po necemu drugome.

Last edited by Londoners; 10-09-10 at 15:46..
Londoners is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 15:46   #43
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

@Londonerica
Platonska ljubav je ako ti sada u mislima prevariš muža sa mnom
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 15:49   #44
Londoners
MiM team Početnik

EVO PREVARILA.Imas lepu njuskicu ha,ha,ha,

A kada ce isplata?Uh sorry,ja mislila sem duse i sexa ima i neki dinar.Ha,ha,ha,Da vidis kako ce sada da skoce na mene.Ha,ha,ha
Old 10-09-10, 15:54   #45
Londoners
MiM team Početnik

To ti pricam iz iskustva.Mislim na pare.Kada ce godisnji odmor ,malo jace udaris po sexu i odmah vise love dobijes da odmoris dusu..LEPOTE BRAKA.Sta ces.Ha,ha,ha,
Old 15-06-11, 00:23   #46
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Da li da ovu pricu stavim ovde?

Jer je cudno neko vreme za mene...

Kroz moj zivot, iz veceri u vece, paradiraju bivsi momci i bivse neostvarene ljubavi... Verujem da nista nije slucajno i mislim da se sve ovo zbiva da bih se sa svima njima rastala i usla u neku novu fazu svojih izbora i svog zivota...

I tako, sretoh vec drugi put za kratko vreme svoju pretposlednju neostvarenu ljubav.
Koliko je sve trajalo? Cekajte, dok prebrojim...
Da li mi se svideo odmah po upoznavanju? Ne, ne, proslo je bilo ravno dva meseca.
Dakle...mesec, dva, tri... tacno devet meseci mi se svidjao, nije ni prekratko.
I tako, videsmo se jedanput, slucajno, vetar, sneg, promrzli kratki razgovor...
I sad, u junu - dvaput zaredom, neocekivano.
Najpre ostadoh zatecena ostacima te retke lepote.
Da je malo viseg rasta i da je malo manje sklon gojenju, reklo bi se - pravi lepotan. Ovako, vise neko lepog lica. Mora da je u devetnaestoj bio andjeoski lep, koliko i ja u to vreme... Astroloska karta me je zacudila prividnom srodnoscu. Licile su nam zvezde, licili smo i mi, i on bi bi za mene mogao pomisliti tacno ono sto i ja za njega...
Pomislila sam na pocetku cak - da nisam premlada za njega? Decenija i nesto nije bogzna sta, ali sam ja ostala mlada iznutra i svojim likom, a on...nije. On je imao zivot, njegovu punocu i njegov pad, i lice i nalicje...
A ja...samo samu sebe i potragu za Gralom.
Ipak, proseda kosa mu ne smeta da se okrene za skladnom figurom neke devojke dvostruko mladje od mene...on je esteta, takve su nam zvezde...
Zato, hrabro stavljam teatarsku masku... Odlucila sam da se smejem, da budem jednostavna, duhovita, opustena, da zablistam svojim sarmom, ali da istovremeno dobro posmatram situaciju i drzim je pod kontrolom...
Ipak, napet pogled moje drugarice preko puta uverava me da i nisam bas toliko savrsena glumica koliko sam se nadala...U tom napetom pogledu ima i bola i brige - nemoj opet pasti na ovog sarmera za koga nikada necemo saznati sta zapravo misli. Ne, mila, necu...
Na kraju veceri, on bezi u noc, bez pozdrava, gotovo uplaseno.
Imam potrebu da mu kazem :'Ej, polako, iskuliraj, necu ti nista...
Ti si slobodan covek. Ti si drag covek. Ali ti nisi 'onaj vitez za nju' '.

-----------------------------------------------------------------

Navlacim na njenu krhku ruku zveckave grivne.
'Kao stvorene su za tebe', kazem.
'Boze, zaboravila sam kakve su ti oci, tamne kao najdublja noc!
Prelepa si', dodajem.

Ona kaze :'Kako ti uspeva da uvek izgledas tako elegantno?
Pogledaj se - uvek si prava, prava dama. Dovoljan je taj ljubicasti sal kojim si se obavila, tako, sva u crnom, i izgledas najskuplje obuceno u kafeu.
Umes da nosis. Koliko si se prolepsala otkako smo se upoznale! Blistas...
Ali to si ti: uvek doterana, uredna. Kako ti je dobra narukvica, mnogo mi se dopada...A i ove koje si meni kupila, bas sam takve zelela, potpuno si pogodila'...

Cutimo.
Minuti prolaze.

'Ne znam kada mi je poslednji put decko rekao da sam lepa. Nikada nije rekao ono sto si ti rekla...da si fascinirana mojim ocima'.

'Da tebe nemam, ne bih nikada dobila kompliment, takodje', kazem joj sa gorkim osmehom koji je sracunat da deluje bezbrizno i lakomisleno...

U nekom drugom svetu, njen decko bi se odmakao od nje i rekao,
potpuno zaveden (a ima cime) :
'Kakve to samo oci imas! Crne kao tajna, kao najdublja noc'.

U nekom drugom svetu, prosedi slobodni gospodin bi rekao :'Hoces da te provozam?
Znas koliko volim reku... Mogli bismo malo da hodamo uz obalu...Ako su ti cipele dovoljno udobne...jer si uvek tako elegantna'.

Rekla bih :'Ne brini. Ja uvek izaberem najudobnije elegantne cipele u radnji. Jer volim da pesacim'.

Minuti prolaze... Dobila sam na poklon privezak sa bilijarskom kuglom na kojoj je moj srecan broj. I mudrujem kako je za ljubav potrebna uravnotezenost, samosvest i hrabrost...

Pa, idemo dalje... Krasno vece!

Last edited by Lady of Rohan; 15-06-11 at 00:41..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 00:34   #47
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Platonska ljubav je kad podivljas i pozelis da omiljenu muzicku zvezdu ugrizes za butinu.
Za lepu, cvrstu nogu u uzanim crnim pantalonama.
Ili je to platonska strast?

Mozda za mene nisu ova nezna gospoda.

Mozda je to ta zestina koje se plase u meni.
Mozda je to ta zestina koja mi je potrebna...

Videcemo...
Zivot ide dalje...a ja koracam cvrsto i ponosno,
uzdignute glave, ociju nasminkanih kao madame Greco,
obavijena ljubicastim salom...

Taj ponos mi je preostao.

Last edited by Lady of Rohan; 15-06-11 at 07:14..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 08:50   #48
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Da li da ovu pricu stavim ovde?

Jer je cudno neko vreme za mene...

Kroz moj zivot, iz veceri u vece, paradiraju bivsi momci i bivse neostvarene ljubavi... Verujem da nista nije slucajno i mislim da se sve ovo zbiva da bih se sa svima njima rastala i usla u neku novu fazu svojih izbora i svog zivota...

I tako, sretoh vec drugi put za kratko vreme svoju pretposlednju neostvarenu ljubav.
Koliko je sve trajalo? Cekajte, dok prebrojim...
Da li mi se svideo odmah po upoznavanju? Ne, ne, proslo je bilo ravno dva meseca.
Dakle...mesec, dva, tri... tacno devet meseci mi se svidjao, nije ni prekratko.
I tako, videsmo se jedanput, slucajno, vetar, sneg, promrzli kratki razgovor...
I sad, u junu - dvaput zaredom, neocekivano.
Najpre ostadoh zatecena ostacima te retke lepote.
Da je malo viseg rasta i da je malo manje sklon gojenju, reklo bi se - pravi lepotan. Ovako, vise neko lepog lica. Mora da je u devetnaestoj bio andjeoski lep, koliko i ja u to vreme... Astroloska karta me je zacudila prividnom srodnoscu. Licile su nam zvezde, licili smo i mi, i on bi bi za mene mogao pomisliti tacno ono sto i ja za njega...
Pomislila sam na pocetku cak - da nisam premlada za njega? Decenija i nesto nije bogzna sta, ali sam ja ostala mlada iznutra i svojim likom, a on...nije. On je imao zivot, njegovu punocu i njegov pad, i lice i nalicje...
A ja...samo samu sebe i potragu za Gralom.
Ipak, proseda kosa mu ne smeta da se okrene za skladnom figurom neke devojke dvostruko mladje od mene...on je esteta, takve su nam zvezde...
Zato, hrabro stavljam teatarsku masku... Odlucila sam da se smejem, da budem jednostavna, duhovita, opustena, da zablistam svojim sarmom, ali da istovremeno dobro posmatram situaciju i drzim je pod kontrolom...
Ipak, napet pogled moje drugarice preko puta uverava me da i nisam bas toliko savrsena glumica koliko sam se nadala...U tom napetom pogledu ima i bola i brige - nemoj opet pasti na ovog sarmera za koga nikada necemo saznati sta zapravo misli. Ne, mila, necu...
Na kraju veceri, on bezi u noc, bez pozdrava, gotovo uplaseno.
Imam potrebu da mu kazem :'Ej, polako, iskuliraj, necu ti nista...
Ti si slobodan covek. Ti si drag covek. Ali ti nisi 'onaj vitez za nju' '.

-----------------------------------------------------------------

Navlacim na njenu krhku ruku zveckave grivne.
'Kao stvorene su za tebe', kazem.
'Boze, zaboravila sam kakve su ti oci, tamne kao najdublja noc!
Prelepa si', dodajem.

Ona kaze :'Kako ti uspeva da uvek izgledas tako elegantno?
Pogledaj se - uvek si prava, prava dama. Dovoljan je taj ljubicasti sal kojim si se obavila, tako, sva u crnom, i izgledas najskuplje obuceno u kafeu.
Umes da nosis. Koliko si se prolepsala otkako smo se upoznale! Blistas...
Ali to si ti: uvek doterana, uredna. Kako ti je dobra narukvica, mnogo mi se dopada...A i ove koje si meni kupila, bas sam takve zelela, potpuno si pogodila'...

Cutimo.
Minuti prolaze.

'Ne znam kada mi je poslednji put decko rekao da sam lepa. Nikada nije rekao ono sto si ti rekla...da si fascinirana mojim ocima'.

'Da tebe nemam, ne bih nikada dobila kompliment, takodje', kazem joj sa gorkim osmehom koji je sracunat da deluje bezbrizno i lakomisleno...

U nekom drugom svetu, njen decko bi se odmakao od nje i rekao,
potpuno zaveden (a ima cime) :
'Kakve to samo oci imas! Crne kao tajna, kao najdublja noc'.

U nekom drugom svetu, prosedi slobodni gospodin bi rekao :'Hoces da te provozam?
Znas koliko volim reku... Mogli bismo malo da hodamo uz obalu...Ako su ti cipele dovoljno udobne...jer si uvek tako elegantna'.

Rekla bih :'Ne brini. Ja uvek izaberem najudobnije elegantne cipele u radnji. Jer volim da pesacim'.

Minuti prolaze... Dobila sam na poklon privezak sa bilijarskom kuglom na kojoj je moj srecan broj. I mudrujem kako je za ljubav potrebna uravnotezenost, samosvest i hrabrost...

Pa, idemo dalje... Krasno vece!
Dusa mi je da citam cijeli post - jeste li se oburdali ili niste?
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 15-06-11, 17:27   #49
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Tema su platonske ljubavi, koliko ja znam.

Ako sam lepo prevela.
Old 15-06-11, 21:41   #50
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Platonska ljubav je izmisljotina za kukavice, impotentne i bezosecajne. Ljubav je sveobuhvatna i ne moze trajno da se iskljuci jedan njen deo, sve ostalo nije ljubav....
Old 09-11-14, 18:15   #51
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Platonska ili bestjelesna ili duševna ljubav je, prema mom shvatanju, neka vrsta osjećanja da nam je neko posebno blizak, svejedno da li bilo fizičkog dodira ili ne. Taj neko nas privlači na neobjašnjiv, razumu nejasan način. Nešto slično onome što se misli pod "srodna duša" ("soulmate").
E sad, pitanje je da li to osjećanje bliskosti/privlačnosti možemo nazvati ljubav u ljudskom smislu, pošto ne uključuje cjelovit odnos stvarnih bića, već samo jedan dio toga odnosa. To je pitanje slično onome da li čovjeka bez nekog dijela možemo nazvati čovjekom. Npr. da li je ljudsko biće ono koje nema tijelo, već samo duh i dušu, ili koje nema duh, tj. um/razum, već samo dušu i tijelo itd. Nekako ne mogu da mrtvog čovjeka nazovem čovjekom, već mrtvacem, baš kao što eventualno nečiji duh/avet ne mogu da nazovem čovjekom, već duhom.
Ima prilčan broj ljudi sa kojima osjećam veću ili manju bliskost i povezanost, svojevrsnu privlačnost, volim ih na neki način, ali ne mogu reći da je to ljubav, jer je za ljudsku ljubav potreban cjeloovit odnos uzajamnog prihvatanja i prožimanja. Ljubav nije moguća ako nije uzajamno prihvatanje i prožimanje u duhu, duši i tijelu. Neki oblik simpatije, bliskosti, privlačnosti, povezanosti, voljenja itd. može da bude, ali samim tim ne radi se o ljubavi.
Zato platonski odnos ne bih nazvao ljubavlju, već formom bliskosti koji jeste dio ljubavi, ali nije ljubav.
Old 14-11-14, 11:48   #52
Give and get
MiM team Početnik

Give and get's Avatar

Registrovan: Oct 2014
Give and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Leptirić View Post
[COLOR="Purple"]Pa da li je platonska ljubav prava ljubav? Da li je to opsesija ili se stvarno moze definisati kao istinsko i chisto osjecanje jednako i obichnoj fizichkoj vezi s nekom osobom?
Da, neka vrsta ljubavi je, a opsesija je onoliko koliko je osoba inače sklona opsesivnim osjećajima . Ako se ne radi o tom opsesivnom ludilu, onda u odnosu postoji sve što i u onome koji nije platonski, i jaka privrženost, i nježnost, i briga, i povjerenje, i čežnja... sve osim seksa, a njega nema jer ga zbog nečeg ne može ili ne smije biti. Čovjek voli nekoga jer ne može drugačije, a ne zato što očekuje nagradu za to svoje voljenje.
Give and get is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ljubav, platonska

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules