MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-09-12, 00:41   #21
Lotta
MiM team Početnik

Lotta's Avatar

Registrovan: Sep 2012
Lotta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Antonela View Post
Ne znam da li je ljubav kad ne mozete bez nekoga ili je to sebicnost i posesivnost
I jedno i drugo. Zavisi kakva ste osoba, i sa kakvom ste osobom u vezi.
Old 10-09-12, 07:08   #22
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Nije ovisnost, iako jeste sva moguca privrzenost i posvecenost. Nije onaj opste poznati "fokus" u zaljubljenickom smislu, vec onaj u humanom i ljudskom.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 07:39   #23
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Ne znam da li je ljubav kad ne mozete bez nekoga ili je to sebicnost i posesivnost
To je nezrelost.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 09:13   #24
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
To je nezrelost.
... mada ako ne možete, a ipak preživljavate, onda je možda i ljubav
Old 10-09-12, 09:15   #25
Superwoman
MiM team Forumaš i po'

Superwoman's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Superwoman na dobrome putu

ljubav je davanje slobode...nevezivanje...cim pocnes da se vezujes i pocne ljubomora...sve nestaje...
Old 10-09-12, 09:30   #26
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Superwoman View Post
ljubav je davanje slobode...nevezivanje...cim pocnes da se vezujes i pocne ljubomora...sve nestaje...
... mada neki ljudi duže vrijeme funkcionišu u odnosu vezanosti, prožetom iskricama ljubomore i smatraju da je baš to ljubav
Old 10-09-12, 11:16   #27
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
To je nezrelost.
ako mislis na zrelost osobe ne bih se bas slozila sa tobom..ja prije mislim da je to zaljubljenost..mogu ljudi da budu u svim segmentima zreli ali kad je zaljubljivanje u pitanju da budu kao mala djeca.. a ako si mislio na pojam zrele ljubavi onda se slazem..smatram da je velika razlika izmedju zaljubljenosti, kada 'predmet' svoje ljubavi idealizujemo, i zrele ljubavi, kada volimo nekoga onakovog kakav zaista i jeste..sebicnost i posesivnost u zreloj ljubavi ne postoji.. ona je sjedinjenje uz ocuvanja vlastitog integriteta vlastite individualnosti.. i tu dolazi do paradoksa da dva bica postaju jedno, a da ipak ostaju dvoje.. u slucaju da do toga ne dodje onda takva ljubav donosi sve vise i vise patnje, nezadovoljsvto, sve vece i vece ropstvo.. ljubav bez slobode prirodno tezi da bude posesivna.. a onog trenutka kada udje posesivnost, pocinjete da stvarate okove za druge i za sebe.. to je osnovni princip koji treba razumjeti, da ljubav bez slobode nikad ne donosi ispunjenje.. da bi se doslo do toga treba odbaciti sve strahove i ne postavljati nikakve uslove pred ljude koje volimo..
seka is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 12:12   #28
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by Superwoman View Post
Ali, kome davati slobodu, ako nema veze? Samo ako si sa nekim (po)vezan možeš davati slobodu. Slobodna veza. Ljubomora je neizbježna, nužna, no, ako ne dominira nije opasna po vezu i ljubav...
Old 11-09-12, 07:30   #29
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Registrovan: Jun 2012
Gaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavan

Quote:
Pusti filozofiju, uživaj
Old 25-09-12, 18:01   #30
beskrajnost
MiM team Expert

Registrovan: Feb 2007
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

mislim da je uredu ono sto je tvoje da zadrzis, to nije sebicnost, ali ako zeli da uradi svoje stvari trebas dat da osoba u miru cita il kakav hobi ima
Old 25-09-12, 18:11   #31
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Ne treba niko da se podsjeduje. Isto tako ni da se osjeca ugrozenim.
Pa onda nam samo ostaje da to tako i prepoznamo i da napravimo balans izmedju te dvije pojave

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ljubav, posjedovanje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules