MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota > Poroci

Notices

Rezultati ankete: Forumaši, drogirate li se?
Da. Redovno 2 2.67%
Da. Ponekad, kad sam raspoložen i u prilici da to uradim. 3 4.00%
Da. Ali samo u posebnim situacijama. 2 2.67%
Ne. Koristio sam je ranije redovno, ali više ne. 0 0%
Ne. Koristio sam je ranije ponekad, ali više ne. 9 12.00%
Ne. Probao sam, ali je više ne koristim. 11 14.67%
Nikad nisam probao drogu, i ne planiram. 43 57.33%
Nikad nisam probao drogu, ali imam želju i planiram to uraditi. 5 6.67%
Glasači: 75. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 04-10-14, 00:40   #101
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Hahahaha.

Mladost-ludost.

Ja da opravdam boemsko zanimanje. :P

Probala travu do 5 puta otprilike, desetak puta cugnula malo vise da vidim kako je, pusila od 1997-2007.

Sad sam cista od svega , osim od slatkisa.

p.s. I ako se razvedem, znajte da je to zato sto nece da ostavi cigarete. Iako su vec letele kroz terasu. Cigarete su letele, muz jos nije.
Old 04-10-14, 08:40   #102
peggy
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Nov 2013
peggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjem

...Svašta!! Ni na kraj pameti !!
Ni u najranijim,ludim godinama,nije me to zanimalo..(iako sam bila nakratko u takvom društvu)..
Razlog:hoću vladati sobom ( a ponekad i drugima...) uvijek i zauvijek!!
Jesam,ovisna sam - o čajevima i slatkišima..
peggy is offline   Reply With Quote
Old 04-10-14, 09:45   #103
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Hahahaha.

Mladost-ludost.

Ja da opravdam boemsko zanimanje. :P

Probala travu do 5 puta otprilike, desetak puta cugnula malo vise da vidim kako je, pusila od 1997-2007.

Sad sam cista od svega , osim od slatkisa.

p.s. I ako se razvedem, znajte da je to zato sto nece da ostavi cigarete. Iako su vec letele kroz terasu. Cigarete su letele, muz jos nije.
Ja sam žestoki protivnik cigareta.
U mom stanu se ne puši, niti u kolima. Ne podnosim dim i svi moji to znaju. Ni deca moja ne puše ni ex a ni sadašnji.

Ali mi je drago što sam sve to probala.

Nikad nisam bila folirant, bila sam vema buntovna u svoje vreme, ja i Morrison Jim, on Jim a ja njegova Pam, moja ljubav iz teenage dana.
Sada se svemu od srca smejem, svom naivnom detinjem buntovništvu, kontriranju svima i svemu, ali najdraže mi je kada vidim svoju decu kako rastu ispravnih, normalnih i dovoljno širokih horizonata o svemu.

Često imam priliku da vidim decu zatucanih i rigidnih roditelja koji su po pravilu nebrazovani i neinfrmisani o svemu ali jasno znaju da nešto ne treba ni slučajno probati ( otprilike da će postati ovisnici ako samo pridju nečem lošem ) koji svojim kćerkama brane da nose štikle, kljucaju mozak da ne smeju da puše, da ne smeju da imaju momke, ili da ne smeju da idu na neku žurku...sva ta deca na kraju dodju kod nas sa kesama u rukama, da se presvuku za grad u miniće i štikle. Jednom mi je jedna kćerkina drugarica tražila da, ako njena mama bude pitala kažem da spava kod nas, jer je hela da spava kod momka. Bila sam u šoku! Meni moja kćerka sama došla i poverila se kada je bila sa dečkom ( imala je već 19 ) cigarete ne podose ni jedno ni drugo ( možda jedini od svog društva ), moj sin ne beži na utakmice i žurke, već je pola leta išao da radi, da bere jagode da skupi pare za Dubiozu kolektiv ili za Exit, zato jer je čuo od mame kakav je to doživljaj slušati muziku, omiljenog DJ na Dance areni, dočekati svitanje na Tvrdjavi a sad ja njega slušam kako mu je bilo, kakve je utiske doneo, gledam slike, snimke... Ja ih često odvezem kada negde žele da idu, ili organizujem prevoz, ustanem ako treba noću da odem po njih...

Imam dosta liberalne stavove po tom pitanju, i bogu hvala, ako me je išta u ovom životu usrećilo i ako sam išta uradila kako treba, to su moja deca koju sam uspela da napravim tako sjajnom ( moj MA u sedištu i SO na ASC )
Old 04-10-14, 10:54   #104
virgo
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2011
virgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auru

Nisam ni imala želju za tim..najiskrenije.
Po prirodi sam paničar oko zdravlja,stalno mi nešto fali(nemam dovoljno vazduha) pa ja i da hoću cigarete(ili travu) ne mogu..Ostalo me ne privlači,meni je sasvim dovoljna čaša dobrog vina...A i alkohol mi vremenom počeo da smeta

Jedino bez čega ne mogu je KAFA..ona mi je ritual,odmor,obožavam njen miris ukus itddd,ali samo prava domaća kafa,ne ostalo,sve drugo su mi napitci s kofeinom..
virgo is offline   Reply With Quote
Old 04-10-14, 21:29   #105
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Uuuu, ja sam po prirodi porocna, samo se ne dam.

Iako nisam mnogo "vezbala", alkohol mi tece kroz DNK, mislim da bih mogla da napijem dosta njih. Uvek sam mislila da se ljudi foliraju kad popiju malo i prave gluposti, jer meni se mozak nikada nije napio, imam neverovatnu moc samokontrole.
Mogu noge da otkazu, jezik i glava nikada.

Sto se trave tice, to maltene nikada nisam ni osetila, i na to sam rezistentna.

Cigarete sam bas volela, ali nisam zloupotrebljavala, bila sam umeren pusac. Uvek sam mislila da je nikotinska zavisnost autosugestija i izmisljotina.

Ali ne zelim da stetim svom zdravlju.

Ja sam uvek bila svesna opasnosti koje nosi moj zavisnicki horoskop, kad smo vec toga, i nisam se dala. Jedino me je hrana nadvladala, zavrsila sam sa teskim poremecajem ishrane, ali sam i taj pakao savladala.

Kad sad pogledam moj natal analogan Ejmi Vajnhaus, srecna sam sto sam od svega izabrala najbezazleniji porok, a zaobisla alkohol, tablete, drogu ili duvan, osim kao eksperimente.

Ja nikada nisam postala zavisnik, znajuci da krijem velikog zavisnika u sebi.

Hvala, Alea, za ove savete o vaspitanju tinejdzera, vrlo su dragoceni!
Old 05-10-14, 08:03   #106
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

zašto je refreš tema baš ove nedelje kada je, inače anđeoskog lika&dela, glo posrnuo?
glo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-14, 18:48   #107
virgo
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2011
virgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auru

[QUOTE=Lady of Rohan;1373587]Uuuu, ja sam po prirodi porocna, samo se ne dam.

Iako nisam mnogo "vezbala", alkohol mi tece kroz DNK, mislim da bih mogla da napijem dosta njih. Uvek sam mislila da se ljudi foliraju kad popiju malo i prave gluposti, jer meni se mozak nikada nije napio, imam neverovatnu moc samokontrole.
Mogu noge da otkazu, jezik i glava nikada.

Isto! Mojim venama teče alkohol s obje strane Ja slatko i pijem,dobijem često dobro vino kao poklon ali to naravno pijem sa svojom rajom koja ima i posebne priče uz to vino..i da nisam tako "afifnog"zdravlja vjerovatno bi to bilo češće,ovako ma kakvij.
virgo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-14, 10:47   #108
peggy
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Nov 2013
peggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjem

Ja sam počela pušiti u srednjoj školi,ali samo zbog društva,nikada mi cigareta nije
"misrisala".. i onda,sve dok sam redovito izlazila,znala sam zapaliti..
Međutim,počelo mi je jako smetati glasnicama,a radila sam u školi tada, i odmah sam
odlučila -nikad više!! I nisam.Niti mi je to bilo teško prestati (i obožavam pjevati,pa nije
bilo dvojbe oko toga). Sada,nitko ne smije zapaliti kod nas u stanu..tu i tamo nekakva iznimka 1x godišnje..(Ibis,jesi čula...?)
Osim pive-ljeti,i finog šampanjca (prigodno),piće me ne zanima..Važno je imati mjeru.
peggy is offline   Reply With Quote
Old 06-10-14, 14:25   #109
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

I ja sam za to, da treba imati meru. Naprosto vladati sobom.
Meni cigarete stvarno smetaju, pogotovo onaj ustajali dim.

Moj najveći porok je Brufen
I pijem kafu, mada od kada se pojaviše ove instant, to je više mleko nego kafa, ali pijem je, naročito mi legne ujutro. Prvo jedan ness a onda na poslu jedna crna.

I sve više ljudi upoznajem koji su nepušači. I to mi je drago.
Old 06-10-14, 15:30   #110
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

nisam za to da treba imati meru (osim u konfekcijskim br.) ali kako je postavljena tema odgovori su za ban zbog fulanja i spama. nije moje da moda dramim ali tema
-nije poroci
-tema je skroz explicitna i jasna
-da/ne/povremeno
(u tom kontekstu elaborirajte, a ne " juuuu, na maturi sam se ljubila sa nastavnikom fizičkog posle dve đusvodke")
glo is offline   Reply With Quote
Old 07-10-14, 00:54   #111
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Pa dobro, Glo, svako sa svojim potencijalom za drogiranje...

I ja sam bila smesna mojim drugarima sto su pusili po dzoint dnevno, al neka sam...
Bolje biti smesan i citav u glavi. Bar malo.
Reply

Tags
drogirate

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules