MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Sve što ste hteli da znate o sexu

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 28-06-07, 12:08   #1
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 5
mary has disabled reputation
Default Orgazam i sve o njemu

Dok neki tvrde da bi u svetu bilo manje ratova kad bi bilo više orgazama, mi nećemo ići tako daleko. No, definitivno se slažemo da seks itekako može uticati na poboljšanje raspoloženja. Naučnici pak dodaju da, među ostalim, pozitivno utiče i na zdravlje. Uostalom, jeste li se ikad pitali zašto ljudi nakon seksa sjaje?

Dobrobiti učestale, sigurne fizičke intimnosti više su naučno utemeljene nego što mislimo.

UČINITE TO ZA SVOG ŠEFA

'orgazamOrgazam potiče ispuštanje hormona oksitocina koji relaksira telo i bistri um', objašnjava doktor Jacob Teitelbaum.

Stoga, umesto da čuvate energiju pre nekog velikog sastanka, iskoristite činjenicu da će vam igre pod plahtama pomoći da se bolje usredotočite na materiju.Zaboravite stari savet o zamišljanju razgolićene mase, razgolitite se sa svojim partnerom', zaključuje Teitelbaum.

IZBEGNITE BOLESTI

Zaboravili ste se vakcinisati protiv gripa? Upalite sveće i pustite laganu glazbu. 'Seks stimulira imunološki sistem, kaže doktorka Deborah Anapol, autorica 'Sedam prirodnih zakona ljubavi'.

Nedavna istraživanja pokazuju da redovite seksualne aktivnosti smanjuju verovatnoću prehlade i gripa.

Romantične će tipove razveseliti da produženo, strastveno ljubljenje, dugoročno gledano, smanjuje krvni pritisak i nivo holesterola.

Kratkoročno, ljubljenje oslobađa bakteriju koja stimulira proizvodnju antitela koja pomažu u borbi protiv infekcija.Čak i držanje za ruke, nedavno je objavio New York Times, zaljubljene lišava stresa.

ZABAVNO VEŽBANJE?

sex najbolji vid vežbanjaVožnja bicikla i joga su sjajni, no seks također ima svoju ulogu u treningu gipkosti i jačanju srca.

Postoje i kreativniji načini za stjecanje kondicije. Seks poboljšava celokupnu cirkulaciju i pokretljivost, a inovativne poze (kama sutra, na primer) istežu vaše telo do krajnjih granica – zamislite vrhunske učinke joge u udobnosti vlastite spavaće sobe.

Derek Noble, jedan od vodećih američkih fitnes trenera, potvrdio je da se tokom seksualne aktivnosti uistinu izgrađuje mišićna masa.

'Upošljavate karlicu, trbušne mišiće i noge, vežbate celo telo. Ako to činite kontinuirano, pomoći će tonusu i uobličavanju vaše muskulature', zaključio je Noble.

UŠTEDITE NA KOZMETIČKIM TRETMANIMA

'Tekućine koje se tokom vatrenog seksa izlučuju na površini tela pune su hranjivih ulja za vašu kožu', kaže Candida Royalle, autorica knjige 'Kako reći golom čoveku što da radi'.Onima koji vole odjuriti u kupaonicu Royalle savetuje: 'Bolje je zato ne žuriti pod tuš i dopustiti telu da apsorbira ta prirodna ulja.'

USPORITE STARENJE

Seks potiče ispuštanje hormona rasta koji pomaže pri mršavljenju i ublažava bolove.Dodatne su studije, pak, pokazale da prakticiranje seksa tri puta nedeljno podmlađuje za čak deset godina.

DOBRO DOŠLO, SAMOPOUZDANJE!

Poslednja, ali ništa manje važna je činjenica da učestali seks podiže osećaj samopouzdanja. Prilikom seksa se, naime, oslobađa endorfin, prirodni telesni opijat.

Dobra runda seksualne aktivnosti će tako u nama stvoriti osećaj zadovoljstva i ispunjenosti.

Zapravo, ispunit će nas pozitivnim sećanjima o nama samima, našem partneru i životu uopšte.
(tportal)
mary is offline  
Reply With Quote
Old 28-06-07, 13:07   #2
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

Registrovan: May 2007
Likes (Received): 0
mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

Quote:
Originally Posted by mary View Post
Dok neki tvrde da bi u svetu bilo manje ratova kad bi bilo više orgazama, mi nećemo ići tako daleko. No, definitivno se slažemo da seks itekako može uticati na poboljšanje raspoloženja. Naučnici pak dodaju da, među ostalim, pozitivno utiče i na zdravlje. Uostalom, jeste li se ikad pitali zašto ljudi nakon seksa sjaje?

Dobrobiti učestale, sigurne fizičke intimnosti više su naučno utemeljene nego što mislimo.

UČINITE TO ZA SVOG ŠEFA

'orgazamOrgazam potiče ispuštanje hormona oksitocina koji relaksira telo i bistri um', objašnjava doktor Jacob Teitelbaum.

Stoga, umesto da čuvate energiju pre nekog velikog sastanka, iskoristite činjenicu da će vam igre pod plahtama pomoći da se bolje usredotočite na materiju.Zaboravite stari savet o zamišljanju razgolićene mase, razgolitite se sa svojim partnerom', zaključuje Teitelbaum.

IZBEGNITE BOLESTI

Zaboravili ste se vakcinisati protiv gripa? Upalite sveće i pustite laganu glazbu. 'Seks stimulira imunološki sistem, kaže doktorka Deborah Anapol, autorica 'Sedam prirodnih zakona ljubavi'.

Nedavna istraživanja pokazuju da redovite seksualne aktivnosti smanjuju verovatnoću prehlade i gripa.

Romantične će tipove razveseliti da produženo, strastveno ljubljenje, dugoročno gledano, smanjuje krvni pritisak i nivo holesterola.

Kratkoročno, ljubljenje oslobađa bakteriju koja stimulira proizvodnju antitela koja pomažu u borbi protiv infekcija.Čak i držanje za ruke, nedavno je objavio New York Times, zaljubljene lišava stresa.

ZABAVNO VEŽBANJE?

sex najbolji vid vežbanjaVožnja bicikla i joga su sjajni, no seks također ima svoju ulogu u treningu gipkosti i jačanju srca.

Postoje i kreativniji načini za stjecanje kondicije. Seks poboljšava celokupnu cirkulaciju i pokretljivost, a inovativne poze (kama sutra, na primer) istežu vaše telo do krajnjih granica – zamislite vrhunske učinke joge u udobnosti vlastite spavaće sobe.

Derek Noble, jedan od vodećih američkih fitnes trenera, potvrdio je da se tokom seksualne aktivnosti uistinu izgrađuje mišićna masa.

'Upošljavate karlicu, trbušne mišiće i noge, vežbate celo telo. Ako to činite kontinuirano, pomoći će tonusu i uobličavanju vaše muskulature', zaključio je Noble.

UŠTEDITE NA KOZMETIČKIM TRETMANIMA

'Tekućine koje se tokom vatrenog seksa izlučuju na površini tela pune su hranjivih ulja za vašu kožu', kaže Candida Royalle, autorica knjige 'Kako reći golom čoveku što da radi'.Onima koji vole odjuriti u kupaonicu Royalle savetuje: 'Bolje je zato ne žuriti pod tuš i dopustiti telu da apsorbira ta prirodna ulja.'

USPORITE STARENJE

Seks potiče ispuštanje hormona rasta koji pomaže pri mršavljenju i ublažava bolove.Dodatne su studije, pak, pokazale da prakticiranje seksa tri puta nedeljno podmlađuje za čak deset godina.

DOBRO DOŠLO, SAMOPOUZDANJE!

Poslednja, ali ništa manje važna je činjenica da učestali seks podiže osećaj samopouzdanja. Prilikom seksa se, naime, oslobađa endorfin, prirodni telesni opijat.

Dobra runda seksualne aktivnosti će tako u nama stvoriti osećaj zadovoljstva i ispunjenosti.

Zapravo, ispunit će nas pozitivnim sećanjima o nama samima, našem partneru i životu uopšte.
(tportal)
U potpunosti se slazem...i tacno je ...
Old 09-07-07, 22:33   #3
supercica04
Breaking The Waves

supercica04's Avatar

Thanks (Received): 1
supercica04 has disabled reputation

Ko su lekari, kako oni izgledaju?
supercica04 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 03:23   #4
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Thanks (Received): 4
Likes (Received): 36
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Vrhunski recept, a ozbiljno mislim da je velika većina stvari tačna...
Old 11-07-07, 07:32   #5
mozak
MiM team Guru

mozak's Avatar

mozak na dobrome putu
Send a message via Skype™ to mozak

Quote:
Originally Posted by supercica04 View Post
Ko su lekari, kako oni izgledaju?
Bravo tako treba...vrh jel da...
Old 27-11-07, 22:16   #6
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
mary has disabled reputation
Default Sve tajne njenog orgazma

Sve tajne njenog orgazma

Postoje tri vrste ženskog orgazma: klitoralni, vaginalni i kombinovani. Samo je vaginalni orgazam, tvrde neki stručnjaci, potpuni oblik seksualnog vrhunca žene, dok je klitoralni orgazam rudimentarni oblik seksualnog zadovoljavanja.

Prema tom mišljenju klitoralni orgazam uopšte i nije orgazam u pravom smislu reči, bez obzira na to što donosi manji ili veći stepen prijatnosti, već je pre zaustavljanje orgastičkog procesa na klitorisu,njegovo blokiranje, zbog čega se zaustavlja i ne sprovodi dalje.

Sve se to dešava zbog toga što je klitoris u toku seksualnog razvoja, koji se nije odvijao skladno, zadržao svoj apsolutni primat iz perioda kada mu je pripadao.

Mnoge žene, naime, koje doživljavaju klitoralni orgazam, a ne orgazam u pravom smislu reči, žive u uverenju da je takav orgazam maksimum njihovih mogućnosti.

Važno je znati da kod mnogih žena, posebno mladih, postoji mogućnost da se pomoću odgovarajuće tehnike ili adekvatne psihoterapije, doprinese razrešenju blokiranja erogenih impulsa klitorisa i prenošenja tih impulsa na vaginu.

Nasuprot veoma raširenom verovanju da su mnogi slučajevi frigiditeta prouzrokovani hormonalnim smetnjama ili lokalnim oboljenjima polnih organa žene, naučno je utvrdjeno da su ti uzroci retki u slučaju frigiditeta.

Takvo verovanje nije slučajno. Reč je, naime, o jednoj psihološki potpuno razumljivoj težnji ka samoobmani kod mnogih frigidnih žena. Svakako će mnogo manje psihološki opteretiti ženu ako svoj frigiditet pripisuje nekom organskom uzroku za čije nastajanje ne oseća krivicu ni pred sobom, ni pred partnerom, nego da se suoči sa činjenicom da nešto u njenom emocionalnom životu nije u redu.

Medjutim, činjenica je da je ostvarivanje seksualnog nagona funkcija celokupne ličnosti, a ne jednog organskog sistema ili čak jednog organa koji tu funkciju realizuje.

(MONDO/Sofia)
mary is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 22:30   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 226
Likes (Received): 5162
Zor_djevojka has disabled reputation

Eto vidji..na kraj' cu ispast' nevina...Samo nek' je fino i neka ga ima, pa kakav god da je
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 07:29   #8
capricornica
MiM team Početnik

capricornica's Avatar

Thanks (Received): 2
Likes (Received): 8
capricornica nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja zaista ne znam sto da kazem
nikad nisam dozivila orgazam
i jednostavno ne znam kako
mislim da nije do decka
vec do mene

kao da imam neku blokadu
imate li kakvih prijedloga

ugasi svetla i pusti muziku tako zelim da si kraj mene tu
capricornica is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 07:51   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Likes (Received): 4
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Nije to kao da imas blokadu, vec je imas. Mogla bi posjetiti neko strucno lice, sexologa, psihologa.
Old 08-12-07, 09:36   #10
capricornica
MiM team Početnik

capricornica's Avatar

pa zaista ne znam
tako mi je krivo
bas mi je krivo
jel mogu ikako sama
da prebodrim hehe ???

nekako mi se ne ide psihologu ili
seksologu???

Old 08-12-07, 09:46   #11
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Likes (Received): 4
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Pa mozes sama, a mozes i uz momka
Bez sale, ako nisi uspjela o sad, a ne vjerujem da nisi pokusavala , ne znam kako bi mogla bez pomoci. treba ti neko da te odblokira. Ili razmisli malo, sta te koci, plasi, imas li kakvih problema, npr. sa samopouzdanjem.
Old 08-12-07, 10:04   #12
capricornica
MiM team Početnik

capricornica's Avatar

pa imala sam decka koji je smo o sebi mislio i ono bas je bio egocentrican i kao come on znas da je dobro and i was like .. hmmm pa i ne bas..
i navaljivanje ... sta ja znam
a sad sam s jednim koji je tako patient...
i lagano me dovodi do ^
ali nisam josh tu

Old 09-12-07, 09:16   #13
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Thanks (Received): 3
Filip na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by capricornica View Post
pa imala sam decka koji je smo o sebi mislio i ono bas je bio egocentrican i kao come on znas da je dobro and i was like .. hmmm pa i ne bas..
i navaljivanje ... sta ja znam
a sad sam s jednim koji je tako patient...
i lagano me dovodi do ^
ali nisam josh tu
ne kontam. kako te taj pacijent dovodi do ^ ako nisi tu? a dje si? na forum?
Old 27-04-08, 13:32   #14
dareP
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2008
dareP na dobrome putu

Nikako da shvatim te zene koje ne mogu da imaju orgazam,ja da imam bilo kakvu oet mi dodje ono,sta je tim zenama!
dareP is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:27   #15
djevojka
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2008
Likes (Received): 2
djevojka nepoznate kvantitete u ovom trenu

ada muher sto vam je..., sasvim je normalno ne dozivjeti vrhunac svih vrhunaca...i ne mora da se radi ni-okakvoj blokadi....
samo lagano, kad naidjes "na pravog" pa pocente da vjezbate svakodnevno, sve ce doci na svoje mjesto....
a mozes i sebi da pomognes....umjesto da mazis njega....malo popmogni sebi, ako znas na sta mislim
Old 30-04-08, 15:39   #16
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Sve žele da dođu do one tačke kada se poslije sexa samo sklupčaju, drhte i tiho jecaju... Što ćete đevojke, same kažete da ste vi te koje biraju, a u životu uvijek imate dva izbora. Pravi i pogrešan...
Old 03-05-08, 23:45   #17
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Likes (Received): 13
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Ako znam Alfe sto si owo sad rekao...

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
Eto vidji..na kraj' cu ispast' nevina...Samo nek' je fino i neka ga ima, pa kakav god da je
Taman tako. Meni ova migrena mora od necega prolazit, pa koji god.
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 03:26   #18
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Ako znam Alfe sto si owo sad rekao...
Ovo za sklupčavanje, drhtanje i tiho jecanje (eventualno) ili ovo za izbor???
Old 14-06-08, 15:39   #19
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 226
Likes (Received): 5162
Zor_djevojka has disabled reputation

zbilja..ja ga nikad nijesam dozhivjela...
Voli te tvoja zver
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 14-06-08, 16:05   #20
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
Thanks (Received): 3
Likes (Received): 27
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Znam ja neke koje kad dozive orgazam pocnu histericno da se smiju,da te jeza ufati.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
njemu, orgazam, sve

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules