MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-06-09, 09:07   #41
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ne znam da li je tebi ovaj forumash otkriven, ali meni je sakriven (koliko i oni sa pressonline) i citam sto pise. Obzirom da sam ja pastovala agencijsku vijest, u kojoj je navedeno da su napadaci nepoznati, eto relevantno je ovo sto meni nepoznat forumash pise da su napadaci poznati (mozda njemu lichno).
Ako vam ne odgovaraju ovakve info to je vasa stvar i brisite, ali ne znam zasto se Crnogorci obracaju CG dijaspori i Ambasadama kad god imaju neki problem van granica CG. Imacu to u vidu za dalje....

Last edited by LadyDaytona; 07-06-09 at 09:12..
LadyDaytona is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 09:11   #42
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by LadyDaytona View Post
Ne znam da li je tebi ovaj forumash otkriven, ali meni je sakriven i citam sto pise. Obzirom da sam ja pastovala agencijsku vijest, u kojoj je navedeno da su napadaci nepoznati, eto relevantno je ovo sto meni nepoznat forumash pise da su napadaci poznati (mozda njemu lichno).
Ako vam ne odgovaraju ovakve info to je vasa stvar i brisite, ali ne znam zasto se Crnogorci obracaju CG dijaspori i Ambasadama kad god imaju neki problem van granica CG. Imacu to u vidu za dalje....
Mislio sam na ove skrivene forumase:
Quote:
Komentari drzavljana Srbije sa Pressonline:
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 09:13   #43
Dragon Warrior
MiM team Početnik

Dragon Warrior's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Dragon Warrior na dobrome putu

Kad ste izbrisali moj komentar na stav...
mozete vala i fasisoidni stav:
Quote:
Nazalost moje nece nikad da objave, suvise su mi civilizovani i sofisticirani tekstovi za srpsko oko i njihov nacin razmishljanja.
Ал пред Москвом тенк до тенка
војсковође Тимошенка."
Dragon Warrior is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 09:14   #44
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dragon Warrior View Post
A posto Milojko i njegova partija nijesu neki znacajan faktor, ocigledno je da se ta tuca ne bi trebala stavljati na medjuregionalni nivo
S druge strane, sto god mislili o bratiji iz CP, ovo je ipak odbornik, predstavnik gradjana - napadnut i prebijen. Dok se ne dokaze suprotno, ovo je prilicno neprijatan slucaj, kod kojeg odugovlacenje rjesenja - siri prostor za jos neprijatnija tumacenja
Old 07-06-09, 09:14   #45
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Potpuno su mi nepoznati koliko i nickovi Dragon Warrior i Nabuko... Pastovala sam u kontekstu njegove priche, ali ako ne odgovaraju zbog politike foruma, u redu - opcija brisanje postoji. Ali ako njegovi komentari i tvrdnje nisu spam, onda s tom politikom foruma nesto nije u redu.

p.s. Ja sam Crnogorka i to sto kazem hrvatsko, albansko, ili to srpsko oko i nacin razmishljanja jeste razlika koju ja definisem u mentalitetskom, kulturnom i bilo kojem smislu. Nema veze sa fasizmom nego sa kulturoloshko- jezicko-mentalitetskim razlikama.

Last edited by LadyDaytona; 07-06-09 at 09:17..
Old 07-06-09, 09:16   #46
Dragon Warrior
MiM team Početnik

Dragon Warrior's Avatar

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
S druge strane, sto god mislili o bratiji iz CP, ovo je ipak odbornik, predstavnik gradjana - napadnut i prebijen. Dok se ne dokaze suprotno, ovo je prilicno neprijatan slucaj, kod kojeg odugovlacenje rjesenja - siri prostor za jos neprijatnija tumacenja
da, za zlurade...
војсковође Тимошенка."
Old 07-06-09, 09:20   #47
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Bilo ko da je u pitanju Slow. U Swiss se obracaju Dijaspori i Ambasadi za bilo koju nepravilnost ili krsenje ljudskih prava Crnogoraca od bilo koga i bilo chega pa i institucija drzave Swiss. Po vasim reakcijama Crnogorci ne treba da se bune i da se ne obracaju za pomoc nikome, jer to zasluzuju i nije ni bitno? Koliko vidim to je ta poruka.
Old 07-06-09, 09:26   #48
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Pastovala sam u kontekstu njegove priche, ali ako ne odgovaraju zbog politike foruma, u redu - opcija brisanje postoji. Ali ako njegovi komentari i tvrdnje nisu spam, onda s tom politikom foruma nesto nije u redu.
nema to veze s politikom foruma - samo sam htio da napomenem - da postovanje forumskih napisa umije da bude veoma missleading, isto kao ona cuvena Pisma citalaca iz Pobjede ranih 90ih. Pogotovo sto oni prednjace u sovinistickom tumacenju - samo podgrijavaju slicne reakcije s druge strane i zamagljuju sustinu problema.

Da u Srbiji dobar dio ljudi ima problem sa ovakvim politicki organizovanjem Crnogoraca i djelovanjem CP - ima. Da vecina Crnogoraca u Srbiji ima mnogo veci problem sa takvim organizovanjem i djelovanjem CP od prosjecnog Srbina - ima. Da drzava Srbija nije bas blagonaklona jednim dijelom politickog angazmana CP (prevashodno vezano za djelovanje CPC) - nije. Da se ovaj slucaj moze posmatrati u tom kontekstu - moze. Da drzavu CG boli pimpek za te iste Crnogorce u Srbij (ili worldwide) - boli.

E ovo su stvari o kojima bi se trebalo raspravljati, po mom skromnom misljenju.

PS: Ako ste raspravili ovo oko srpskog oka, mozemo nazad na temu?
Old 07-06-09, 09:34   #49
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Meni je sovinizam kad neko bilo koju brigu o Crnogorcima u Srbiji i bilo gdje u svijetu naziva fasisoidnom. Nacional sovinizam je kad neko spekulise mijenjajuci zvanicnu informaciju policije o nepoznatim napadachima i tvrdi kao nepoznati sagovornik na forumu (za mene iste vrijednosti kao i nepoznatih komentatora na bilo kojem sajtu) da je to poznanik a ne prijavljuje policiji takvo saznanje. Nacional sovinizam je kad se minimalizuje zvanicne informacije o akciji i stanju povrijedjenog drzavljanina CG u Srbiji sa pricom da je to nebitno i da je zluradost u pitanju jer se pricha o tome itd.
Takvo ophodjenje prema slucajevima u Srbiji za mene je jednako kao da se desilo bilo gdje u svijetu. To sto neki forumasi zele da pokazu da je prebijanje Crnogorskog drzavljanina u Srbiji nije bitno ili da se o tome ne treba pricati jer je u regionu (kako kaze), to je po meni njegova podrshka takvim akcijama u buduce prema bilo kojem drzavljaninu CG.

p.s.Ko je raspravljao oko srpskog "oka"? Kome smeta sto je razlicito od crnogorskog, to nije moj problem.

Last edited by LadyDaytona; 07-06-09 at 09:41..
Old 07-06-09, 09:35   #50
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Po vasim reakcijama Crnogorci ne treba da se bune i da se ne obracaju za pomoc nikome, jer to zasluzuju i nije ni bitno? Koliko vidim to je ta poruka.
Ne znam kako si to mogla da zakljucis iz mojih postova, jer moja poenta je u sljedecem: sto god mislio o CP, drzava treba da ih pomogne, a ne da ih iskoriscava za svoje politicke igrice sa Beogradom. Uocices da je naon referenduma - opalo interesovanje drzave za tim ljudima, pa su se cak i zalili na nerad Anke ambasadorke.

Opet, Crnogorce u Srbiji ne mogu da posmatram kroz CP, jer ima onih koji su oprecnih politickih misljenja, kao i onih koje politika toga tipa ne zanima. Drzava u ovom slucaju treba da stoji na raspolaganju svima koji to od nje zatraze. Stvar principa, umjesto da odlucujemo o svakom pitanju na osnovu da li mi se neko svidja ili ne.

Da zavrsim - mnogo bih vise volio kada bi drzava imali neki smisleni pristup Crnogorcima iz Juzne Backe (kojih ima itekako i ne izjasnjavaju se svi kao etnicki Crnogorci) - i to vise kulturni, umjesto politicki, jer su Crnogorci u Vojvodini jedna od specificnijih grupa, najteze se asimiluju i izuzetno su ponosni na svoje porijeklo, bez obzira na politicke stavove. I ne bih zelio da se to sve posmatra kroz prizmu referendumskih podjela, sto je nazalost do sada bio slucaj

Ali, kad vidimo koliko se drzava brine za svoju dijasporu, pocevsi od Srbije, BiH, SAD i Latinske Amerike, prosto covjek shvati da bez politicke upotrebljivosti - ih i ne zanima. Sto je prvorazredni amaterizam...
Old 07-06-09, 09:42   #51
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

jer dok god crnogorstvo budemo posmatrali kroz politicku, umjesto kulturolosku prizmu - uvijek cemo se lomiti podjelama. A da bi definisali kulturni profil crnogorstva (koji bi ujedinjavao sve nacionalne grupe u CG) - potrebno je mnogo vise i rada i razumijevanja... Ali danasnja situacija je sljedeca - drzava Crna Gora se izjednacava sa jednim uzim nacionalnim/politickim dijelom svog bica, koji naprosto iskljucuje sve Crnogorce drugacijeg politickog stava, kao i vecinu etnicki/vjerski drugacijih gradjana... Podjele se produbljuju, politicke partije profitiraju, a drzava atrofira...
Old 07-06-09, 09:47   #52
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Quote:
jer dok god crnogorstvo budemo posmatrali kroz politicku, umjesto kulturolosku prizmu - uvijek cemo se lomiti podjelama. A da bi definisali kulturni profil crnogorstva (koji bi ujedinjavao sve nacionalne grupe u CG) - potrebno je mnogo vise i rada i razumijevanja... Ali danasnja situacija je sljedeca - drzava Crna Gora se izjednacava sa jednim uzim nacionalnim/politickim dijelom svog bica, koji naprosto iskljucuje sve Crnogorce drugacijeg politickog stava, kao i vecinu etnicki/vjerski drugacijih gradjana... Podjele se produbljuju, politicke partije profitiraju, a drzava atrofira...
Ko to izjednacava CG drzavljanina sa jednim uzim nacionalnim/politickim dijelom svog bica?
Ja se izvinjavam ali moram izgleda da ponovim da ja pricham o CG drzavljanima, a oni koji ne priznaju postojanje CG kao drzave i nemaju CG drzavljanstvo iz tog principa ti ne treba ni da se nalaze u mojim komentarima.
Podjela postoji, CG je ponovo nezavisna drzava od 2006, i ako to neki nece da prihvate, nek to bar deklarisu u startu da se ne zamajavam razmjenom komentara sa takvim osobama kojima realnost nije jaca strana u zivotu.
Old 07-06-09, 09:50   #53
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Ko to izjednacava CG drzavljanina sa jednim uzim nacionalnim/politickim dijelom svog bica?
Sama drzava.
Old 07-06-09, 09:51   #54
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Ne znam kako si to mogla da zakljucis iz mojih postova, jer moja poenta je u sljedecem: sto god mislio o CP, drzava treba da ih pomogne, a ne da ih iskoriscava za svoje politicke igrice sa Beogradom. Uocices da je naon referenduma - opalo interesovanje drzave za tim ljudima, pa su se cak i zalili na nerad Anke ambasadorke.

Opet, Crnogorce u Srbiji ne mogu da posmatram kroz CP, jer ima onih koji su oprecnih politickih misljenja, kao i onih koje politika toga tipa ne zanima. Drzava u ovom slucaju treba da stoji na raspolaganju svima koji to od nje zatraze. Stvar principa, umjesto da odlucujemo o svakom pitanju na osnovu da li mi se neko svidja ili ne.

Da zavrsim - mnogo bih vise volio kada bi drzava imali neki smisleni pristup Crnogorcima iz Juzne Backe (kojih ima itekako i ne izjasnjavaju se svi kao etnicki Crnogorci) - i to vise kulturni, umjesto politicki, jer su Crnogorci u Vojvodini jedna od specificnijih grupa, najteze se asimiluju i izuzetno su ponosni na svoje porijeklo, bez obzira na politicke stavove. I ne bih zelio da se to sve posmatra kroz prizmu referendumskih podjela, sto je nazalost do sada bio slucaj

Ali, kad vidimo koliko se drzava brine za svoju dijasporu, pocevsi od Srbije, BiH, SAD i Latinske Amerike, prosto covjek shvati da bez politicke upotrebljivosti - ih i ne zanima. Sto je prvorazredni amaterizam...
Kulturni ili politichki ili bilo kakvi pristup i zastita Crnogorcima u dijaspori mora da postoji, svidjelo se to nekima (pa i tebi) ili ne. To je obaveza svake drzave na svijetu. Sta ko zeli i kakve prizme zeli da vidi u interno politichkom smislu u CG to je deseto. Drzavljanin CG je pod zastitom Drzave CG i svih institucija Drzave CG u inostranstvu. Da li je to Srbija, Hrvatska, Spanija, US......... irelevantno je.
Old 07-06-09, 09:55   #55
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Sama drzava.
Jel se to tebi tako chini?
Izvini kad se nekome u inostranstvu desi smrtni slucaj, ili bilo kakva nezgoda, povreda ljudskih prava, svi koji imaju CG drzavljanstvo ne obracaju se politicharu u Ambasadi niti popu ili odzi u Drzavnom predstavnistvu, niti chlanovima CG Dijaspore po toj liniji kad nekome treba humanitarna ili bilo koja pomoc. Chini mi se da je ta vasa prizma malo chudna......
Old 07-06-09, 09:58   #56
Dragon Warrior
MiM team Početnik

Dragon Warrior's Avatar

Milo-Milojko je drzavljanin Srbije! A dovodjenje u kontekst prebijanje ovog nesrecnog covjeka sa djelovanjem jedne mikroskopske partije je cisti bezobrazluk, pa sav grijeh na moju dusu.
A o ocima... Cisti reprezentant sovinizma je kada kaze neko da je iznad ostalih, bilo duhovnoscu, bilo kulturom, samo zato sto ih posmatra kao nekakvu drugu naciju.
војсковође Тимошенка."
Old 07-06-09, 09:59   #57
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Kulturni ili politichki ili bilo kakvi pristup i zastita Crnogorcima u dijaspori mora da postoji, svidjelo se to nekima (pa i tebi) ili ne. To je obaveza svake drzave na svijetu. Sta ko zeli i kakve prizme zeli da vidi u interno politichkom smislu u CG to je deseto. Drzavljanin CG je pod zastitom Drzave CG i svih institucija Drzave CG u inostranstvu. Da li je to Srbija, Hrvatska, Spanija, US......... irelevantno je.
Lady, mene samo zanima postovanje zakona i iskoriscavanje svih mogucnosti kojima bi se poboljsala i situacija u drzavi CG, kao i svih clanova nase dijaspore.

Da li se to radi - mislim da ne, i to iz gorenavedenog. Jer mi se nimalo ne svidja sitnopoliticko sisnjarenje nadleznih drzavnih institucija, pa se, recimo, na naslvnoj strani Pobjede izvjestava o uspjehu CP na izborima za mjesnu zajednicu Lovcenac, dok se o ukupnoj crnogorskoj zajednici u Srbiji razmislja samo u kontekstu ko jeste, a ko nije bio za Nezavisnu. Na duzi rok to ne moze biti odrzivo, jer cemo izgubiti te ljude. To sto je vecina bila protiv Nezavisne, ne moze biti argument da sad drzava kaze da je ti ljudi ne zanimaju. Kamo srece da smo na srpsku inicijativu o 3 konzulata odgovorili - ok, i mi bi htjeli da otvorimo konzulate po Srbiji, da se stupi u kontakt s ljudima, da jacaju veze i da se svaki moguci resurs stavi u funkciju razvoja CG, nezavisno od toga da li ti ljudi odgovaraju trenutnoj vlasti. Ali ne, to zahtijeva rad i vizije...

O crnogorskim zajednicama u Amerikama da i ne govorim. Jedan nas diplomata se zajebava na racun crnogorskih iseljenika muslimanske vjere, a o nasim zajednicama po Latinskoj Americi - saznajemo zahvaljujuci pregalastvu jednog Novljanina...
Old 07-06-09, 10:02   #58
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Jel se to tebi tako chini?
Izvini kad se nekome u inostranstvu desi smrtni slucaj, ili bilo kakva nezgoda, povreda ljudskih prava, svi koji imaju CG drzavljanstvo ne obracaju se politicharu u Ambasadi niti popu ili odzi u Drzavnom predstavnistvu, niti chlanovima CG Dijaspore po toj liniji kad nekome treba humanitarna ili bilo koja pomoc. Chini mi se da je ta vasa prizma malo chudna......
Ne cini mi se nista, vec svoje stavove donosim na osnovu iskustava prijatelja i cinjenica.
Administrativna pomoc, koja je itekako bitna i koja se razvija (jer cijeli sistem funkcionise tek 3 godine) - je samo jedna karika.

A jednoj drugoj bitnijoj ja pricam...
Old 07-06-09, 10:04   #59
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dragon Warrior View Post
Milo-Milojko je drzavljanin Srbije! A dovodjenje u kontekst prebijanje ovog nesrecnog covjeka sa djelovanjem jedne mikroskopske partije je cisti bezobrazluk, pa sav grijeh na moju dusu.
A o ocima... Cisti reprezentant sovinizma je kada kaze neko da je iznad ostalih, bilo duhovnoscu, bilo kulturom, samo zato sto ih posmatra kao nekakvu drugu naciju.
Dragon, moze ta partija da ima samo 5 clanova iz uze familije napadnutog, ali je fakat u sljedecem: odbornik (dakle javni sluzbenik) je napadnut, a taj je odbornik ispred partije koja zastupa stavove jedne nacionalne grupe, a ti i takvi stavovi stradicionalno su docekivani na noz od strane dobrog dijela politicke scene u Srbiji
Old 07-06-09, 10:14   #60
Dragon Warrior
MiM team Početnik

Dragon Warrior's Avatar

Na poslednjim izborima ova partija je osvojila 2.501 glas sto je 0.6 promila od ukupno izaslih biraca. U Srbiji je broj onih koji imaju crnogorsko drzavljanstvo oko 120 puta veci, sto znaci da oni ne zastupaju stavove crnogorske nacionalne zajednice, vec se samo tako nazivaju.
Zastupas necije interese ako dobijes relativno veliku podrsku date populacije.
I uopste je ogroman problem, na sta se prakticno nadovezujem na jedan od tvojih postova sto je dovoljno da neko kaze "crnogorska patika" i da za neke postane svetinja, a da je drugi preziru.
Ja sam samo rekao da je stavljanje ove vijesti u pdf sa ovim naslovom zlurad potez, pun fantazija.
Ko bi uradio tako nesto zbog sacice bukaca? Ili zbog Mila-Milojka koji je drzavljanin Srbije, tako da nema potrebu da trazi pomoc ambasada ili azil.
војсковође Тимошенка."
Reply

Tags
crne, gore, odnosi, srbije, tema, zbirna

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules