MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-05-09, 01:06   #41
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Telefonski imenik kao javni dokument može da posluži kao svojevrstan objektivan dokaz za moju tvrdnju da u Srbiji svaka porodica iz CG koja je porijeklom iz CG ima rođake, a odatle i neku imovinu. Nisam rekao svaki čovjek već svaka porodica. Što se tiče podjele imovine na sopstvenu i tuđu, tu treba da imaš na umu instituciju nasljeđa. Osim toga, rekoh da se ne radi samo o nekretninama, već o svemu što se može tretirati kao imovina, a to su i penzije, plate, školarine, akcije, ušteđevina, školovanje, itd. itd. Praktično svaka porodica koja svoje porijeklo ima u CG ima vezu sa Srbijom. ...
Prakticno, prakticnog_bubbles_h4h:
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 06:35   #42
poom
MiM team Forumaš

poom's Avatar

Registrovan: Feb 2009
poom nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
da Nihil govori cinjenicama koje se zanivaju na najobicnijim pretpostavkama, NICIM potkrijepljenim,
Ali ja to ne vidim tako....
Old 13-05-09, 07:21   #43
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
NAravno da imas pravo, ali i ja imam pravo da ti kazem, da ako je tvoj stav da Nihil govori cinjenicama koje se zanivaju na najobicnijim pretpostavkama, NICIM potkrijepljenim, nemam sto vise da ti kazem....zar ne?
U pravu je NIHIL, svaka crnogorska familija koja ima nekog rodjaka u srbiji ima telefonsku vezu, bar jednom u godini, ako ne sa rodjakom onda, sa komsijom od rodjaka, to potvrdjuje da je stvorio imovinsko pravo na akcije kod srpskog telekoma, ako se ne varam pozivni broj o64...nemam dokaza za to ali iskljucivo tvrdim da on ima pravo. A u telefonskoj knjizi stoji ko je u kakvom srodstvu s onim sto ga nazvao!

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 07:27   #44
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Samo polako napredujemo od Gorskog vijenca u izvođenju dokaza preko posjedovnih listova stigli smo do telefonskog imenika i pretplatnički zasnovanih odnosa. Pratim vas. Hrabro naprijed. Što je sljedeći korpus delikates da mi je znavat.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 07:30   #45
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Ja sam prodala auto prošlog ljeta čiki iz Srbije, znači li to da i ja dobih "korpus delikates"?
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 07:47   #46
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Što je sljedeći korpus delikates da mi je znavat.
Broj leskovačkih roštilja u CG govori sve, tvrditi drugačije bilo bi smijeeeešno, zato mi želiiiimo da skrenemo pažnju na njihov položaj u odnosu na od države favorizovane picerije... Ne mogu više
Čiko Vido is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 07:52   #47
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Broj leskovačkih roštilja u CG govori sve, tvrditi drugačije bilo bi smijeeeešno, zato mi želiiiimo da skrenemo pažnju na njihov položaj u odnosu na od države favorizovane picerije... Ne mogu više
u sridu ...

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 13-05-09, 08:32   #48
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Da ne shvati neko ozbiljno moj tekst gore, po pitanju telefonata. Kakvi zagovornici teme, takva i besjeda...

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Old 13-05-09, 09:24   #49
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

He, simpatično, kada nemate argumenata onda treba da čitavu stvar dignete na sprdnju. Ova ima muža, ona prodaje auto u Srbiju, onaj se davi u leskovačkom roštilju itd., onome je telefonski imenik dokaz da ne ko plaća račun i sve tako he, a sve nemaju nikakvog interesa sa Srbijom. Samo se vi zabavljajte ako će vam biti lakše.
Old 13-05-09, 09:59   #50
poom
MiM team Forumaš

poom's Avatar

Registrovan: Feb 2009
poom nepoznate kvantitete u ovom trenu

Baš tako Nihil....razoružao si ih !!!
Old 13-05-09, 10:34   #51
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Da, moze se tako zakljuciti, posebno mu jak "corpus delikates", onaj sa telefonskim imenikom, jer tamo "zaista "stoje podaci, cije porijeklo vodi korisnik, unesen u tel.imenik, a pogotovo, ko kakvom imovinom raspolaze. Sve to " stoji" u imeniku.

Gorki

La Brijer

Old 13-05-09, 10:43   #52
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Snesk@ View Post
Da, moze se tako zakljuciti, posebno mu jak "corpus delikates", onaj sa telefonskim imenikom, jer tamo "zaista "stoje podaci, cije porijeklo vodi korisnik, unesen u tel.imenik, a pogotovo, ko kakvom imovinom raspolaze. Sve to " stoji" u imeniku.
Rekoh da izabereš neko prezime koje je tipično crnogorsko. To znači da je porijeklom iz CG. Ako je porijeklom iz CG onda znači da ima rodbine u CG, a rodbina je manje-više povezana, posebno kada treba neka pomoć, npr. školovanje, nalaženje posla, liječenje i sl. Misliš li da je to nelogično tvrditi i da je potrebno za svakog detaljno istražiti podatke da bi se nešto tako moglo tvrditi? U društvenim naukama se onda nikada ne bi završila deskripcija, jer se novi podaci stalno pojavljuju, tako da bi se u beskonačnost ispitivali pojedinačni slučajevi, a ne bi se izvodile nekakve zakonitosti, pravilnosti. Ovdje se upravo radi o jednoj pravilnosti, zakonitosti, a to je da sve porodice porijeklom iz CG u Srbiji imaju rođake i imovinu. Dakle, upravo najmoćnije porodice koje su stvorile CG posebnom državom su snažno povezane sa Srbijom i to je činjenica koju bi trebalo uvažavati i u smislu otvaranja konzulata, kao i u beskonačnom broju drugih stvari.
Old 13-05-09, 10:47   #53
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Najmanje 98% ljudi (i njihovih porodica) iz Crne Gore nema nikakvu imovinu u Srbiji.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 10:47   #54
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Ne zapala me muka da tražim pomoć bilo kome (pri tome mislim na rodbinu) dalje od Bioča a kamoli đe dalje! Ja da znam (po obije strane) nemamo takvih! Svi smo bili i ostali u staro pleme.me!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 10:51   #55
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Najmanje 98% ljudi (i njihovih porodica) iz Crne Gore nema nikakvu imovinu u Srbiji.
100% njih ima rođake a 98% nema imovinu?!? Logično, he, vrlo...
Old 13-05-09, 10:51   #56
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Quote:
Apsolutno se slazem s tobom, zbog anonimnosti necu da navodim prezimena, a znam da iz mog kraja, su sve starosjedioci, bar dvadesetak familija, nikad nisu imali tendenciju da stvaraju uslove za egzistenciju, u Srbiji, osim sto je neznatan broj otisao da radi na zapadu, Njemacka, Italija itd...

Gorki

La Brijer

Old 13-05-09, 11:03   #57
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Quote:
Rekoh da izabereš neko prezime koje je tipično crnogorsko. To znači da je porijeklom iz CG. Ako je porijeklom iz CG onda znači da ima rodbine u CG, a rodbina je manje-više povezana, posebno kada treba neka pomoć, npr. školovanje, nalaženje posla, liječenje i sl. Misliš li da je to nelogično tvrditi i da je potrebno za svakog detaljno istražiti podatke da bi se nešto tako moglo tvrditi? U društvenim naukama se onda nikada ne bi završila deskripcija, jer se novi podaci stalno pojavljuju, tako da bi se u beskonačnost ispitivali pojedinačni slučajevi, a ne bi se izvodile nekakve zakonitosti, pravilnosti. Ovdje se upravo radi o jednoj pravilnosti, zakonitosti, a to je da sve porodice porijeklom iz CG u Srbiji imaju rođake i imovinu. Dakle, upravo najmoćnije porodice koje su stvorile CG posebnom državom su snažno povezane sa Srbijom i to je činjenica koju bi trebalo uvažavati i u smislu otvaranja konzulata, kao i u beskonačnom broju drugih stvari.
Ne pada mi na pamet da iznosim takve podatke. Ti ne nalazis za shodno da u raspravama na datu temu, iznosis svoj licni stav, a potrazujes podatke koji se ticu anonimnosti svakog korisnika interneta i zadiru u neku dublju temu. Kakav ti je zapravo cilj ove diskusije???

Gorki

La Brijer

Old 13-05-09, 11:06   #58
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
100% njih ima rođake a 98% nema imovinu?!? Logično, he, vrlo...
Vrlo logično.
Moja imovina je moja imovina.
Imovina moga brata nije moja imovina.
Imovina mojih rođaka je njihova imovina.

Komun (komunica) je bila zajednička imovina bratstva/plemena, kad je društvo bilo organizovano na taj način. Uvođenjem katastra ta kategorija više ne postoji - postoji nešto što se zove titular svojine. Komunice su državna/opštinska zemlja.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 11:14   #59
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Ali Djudja pa ti ljudi čije se poreklo Crnogorac očitava po prezimenu u telefonskom imeniku imaju imovinu u Srbiji. Makar po telefon.

nihil ova tvoja argumentacija je nonsens i mora se sa sprdnjom dočekati inače ako bi ovo shvatali ozbiljno đe bi nam kraj bio.

Old 13-05-09, 11:17   #60
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Vrlo logično.
Moja imovina je moja imovina.
Imovina moga brata nije moja imovina.
Imovina mojih rođaka je njihova imovina.

Komun (komunica) je bila zajednička imovina bratstva/plemena, kad je društvo bilo organizovano na taj način. Uvođenjem katastra ta kategorija više ne postoji - postoji nešto što se zove titular svojine. Komunice su državna/opštinska zemlja.
Niti je logično niti je potpuno. Crnogorci jedni drugima u Srbiji su vazda bili od pomoći i držali su se zajedno čak i kad nisu bili ista porodica. Jedni drugima su obezbjeđivali i obezbjeđuju svakojaku imovinsku korist. Ti se držiš formalno-pravnog okvira priče i to prije svega kada su u pitanju nekretnine, a ja govorim o svakoj mogućoj osnovi i imovini. Priča o komunama i katastrima ovdje nema mjesta. Ako već pominješ formalno-pravnu stranu priče, zašto nikako ne pominješ nasljeđe kao ključnu stvar za prenos imovine. Imovina se nasljeđuje unutar porodice i od te imovine nema samo korist i interes samo onaj na koga se vodi već čitava porodica. Po tvojoj priči više od pola stanovnika u CG nema nikakvu imovinu, bez obzira što su tu rođeni i imaju rođake, pa stoga oni nemaju ništa u imovinskom smilsu sa CG nego sa Srbijom. Sva imovina u CG se vodi na jednog ili dva člana porodice iako ih u porodici ima ko zna koliko.

Tags
crne, gore, imovinske, relacije, srbije

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules