MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 12-05-09, 01:55   #21
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ta tvoja procjena je subjektivna kao i čitava tvoja prethodna priča i ja u nju neću da ulazim. Ne vjerujem u tvoju priču, niti imam namjeru da se njome bavim. Kao što ti tvrdiš da ono što ja govorim jeste neistina i za mene je ta tvoja priča neistinita. No, ti vjeruj u svoju priču ja ću u svoju. Mislim da je tako najbolje. Sigurno je da ti mene nećeš ubijediti u suprotno, a ja nemam ni najmanju potrebu da se bavim tvojim uvjerenjima. No, ako mi kažeš da je to što ti pričaš istina, a ovo što ja pričam nije, uzvratiću ti na isti način. ...
Nihile, je li moguce da si toliko zaslijepljen kad zelis da svoju pricu proturis kao istinitu, a znas, jako dobro znas, da nije tako?
Ne mozes da uporedis, ali nikako, tvoju i moju pricu!!!
Ja ne TVRDIM da ti NEMAS rodjake i imovinu u Srbiji...to me cak, vjerovao ili ne, ni najmanje ne zanima, ali ti TVRDIS da ja IMAM?! Sta si ti?! Vidovit?!
Ja TVRDIM da ti pricas NEISTINU kad kazes da MOJA porodica ima rodjake i imovinu u Srbiji, jer je to NEISTINA, a ti mi kazes da lazem, tj da ti bolje od mene znas?!
A ti, poradi mene, posjeduj pola Beograda i Vojvodinu ravnu, to ti nece pomoci da se izvadis iz ove bule u koju si upao
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 02:05   #22
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
Nihile, je li moguce da si toliko zaslijepljen kad zelis da svoju pricu proturis kao istinitu, a znas, jako dobro znas, da nije tako?
Ne mozes da uporedis, ali nikako, tvoju i moju pricu!!!
Ja ne TVRDIM da ti NEMAS rodjake i imovinu u Srbiji...to me cak, vjerovao ili ne, ni najmanje ne zanima, ali ti TVRDIS da ja IMAM?! Sta si ti?! Vidovit?!
Ja TVRDIM da ti pricas NEISTINU kad kazes da MOJA porodica ima rodjake i imovinu u Srbiji, jer je to NEISTINA, a ti mi kazes da lazem, tj da ti bolje od mene znas?!
A ti, poradi mene, posjeduj pola Beograda i Vojvodinu ravnu, to ti nece pomoci da se izvadis iz ove bule u koju si upao
aahahahaahahahaahahaahaa
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 02:08   #23
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
aahahahaahahahaahahaahaa
tacno sam znala da ces ti da se javis i to na ovaj dio
Old 12-05-09, 02:13   #24
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

E ovo je postalo trade mark MiM-a.

Sta si ti?!

i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 09:22   #25
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Ja se pitam je li moguće da si ti toliko zadrta i subjektivna da tvrdiš ono što se ne može ovdje dokazati kao istinu. Da si rekla da je to što pričaš tvoje subjektivno mišljenje na osnovu onoga što znaš, bilo bi ok, ovako trpaš svoju subjektivnu istinu ispred mog uvida i procjene?!? Po čemu to bi trebali da vjerujemo u nešto što ti tvrdiš samo zato što tvrdiš?!? Stvarno nije jasno odakle ti pravo da tvrdiš kako je to što pričaš gola istina? Pogotovo je glupo što ti čak ni notornu činjenicu koju si sama navela nepotrebno negiraš, pa tako tvrdiš da ni ti ni tvoj muž nemate ništa u Srbiji, iako je on iz Srbije?!? ... Inače već rekoh da nema potrebe da se bavimo subjektivnim iskazima jer su oni ovdje neprovjerljivi i neuvjerljivi.
Old 12-05-09, 09:24   #26
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
E ovo je postalo trade mark MiM-a.

Sta si ti?!

Možda bi bilo dobro da se prijavite na emisiju Zone Reality, "Who Do You Think You Are?".
Old 12-05-09, 12:48   #27
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Quote:
Ja se pitam je li moguće da si ti toliko zadrta i subjektivna da tvrdiš ono što se ne može ovdje dokazati kao istinu. Da si rekla da je to što pričaš tvoje subjektivno mišljenje na osnovu onoga što znaš, bilo bi ok, ovako trpaš svoju subjektivnu istinu ispred mog uvida i procjene?!? Po čemu to bi trebali da vjerujemo u nešto što ti tvrdiš samo zato što tvrdiš?!? Stvarno nije jasno odakle ti pravo da tvrdiš kako je to što pričaš gola istina? Pogotovo je glupo što ti čak ni notornu činjenicu koju si sama navela nepotrebno negiraš, pa tako tvrdiš da ni ti ni tvoj muž nemate ništa u Srbiji, iako je on iz Srbije?!? ... Inače već rekoh da nema potrebe da se bavimo subjektivnim iskazima jer su oni ovdje neprovjerljivi i neuvjerljivi.
hahahahahahah, Nihile, pricam o MOJOJ CRNOGORSKOJ porodici iz koje poticem, a ne o MENI i mome muzu, jer da sam htjela da te obmanem precutala bih taj detalj...inace, Nihile, na tvoju zalost, mi imamo imovinu u CG a u Srbiji nemamo ama bas nista....posto je upravo moj suprug dobio CG drzavljanstvo i pasos, kao jedan od potrebnih dokumenata je izdato uvjerenje REPUBLIKE SRBIJE da doticni NE POSJEDUJE NIKAKVU IMOVINU U REPUBLICI SRBIJI...tako da...izvini Nihile...nasa porodica svakako ima rodbinske veze sa Srbijom, ali one nijesu obavezujuce za nase komsije i prijatelje kao ni za rodbinu blizu i dalju
Pozdrav...ako te jos nesto bude zanimalo u vezi moje porodice, samo javi na pm da ti dam dokumenta na uvid...ako treba
Old 12-05-09, 13:19   #28
poom
MiM team Forumaš

poom's Avatar

Registrovan: Feb 2009
poom nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Zaista "demokratično" kod VAS (tebe i Nihila) - ko nije s' nama protiv nas je.....

Nije u redu da izvrćeš moj tekst i da dodaješ neke riječi što nisam napisao... i ako si moderator ne bi smjela sebi davati baš toliku slobodu........

A ono ostalo je neukusni i necivilizovano pa se neću spuštati na taj necivilizacijski nivo, meni strano ismijavanje i omalovažavanje ljudi...

S Poštovanjem !
Old 12-05-09, 14:23   #29
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
hahahahahahah, Nihile, pricam o MOJOJ CRNOGORSKOJ porodici iz koje poticem, a ne o MENI i mome muzu, jer da sam htjela da te obmanem precutala bih taj detalj...inace, Nihile, na tvoju zalost, mi imamo imovinu u CG a u Srbiji nemamo ama bas nista....posto je upravo moj suprug dobio CG drzavljanstvo i pasos, kao jedan od potrebnih dokumenata je izdato uvjerenje REPUBLIKE SRBIJE da doticni NE POSJEDUJE NIKAKVU IMOVINU U REPUBLICI SRBIJI...tako da...izvini Nihile...nasa porodica svakako ima rodbinske veze sa Srbijom, ali one nijesu obavezujuce za nase komsije i prijatelje kao ni za rodbinu blizu i dalju
Pozdrav...ako te jos nesto bude zanimalo u vezi moje porodice, samo javi na pm da ti dam dokumenta na uvid...ako treba
Ja pričam o rodbini i imovini. Ti i tvoja porodica preko tebe imate preko muža vezu sa Srbijom, jer je on iz Srbije i tamo ima svoju rodbinu i roditelje na čiju imovinu on i pravno i faktički polaže pravo. Sad treba fino da pročešljaš ostale članove porodice, pa pogledaj ko je koga ženio, ko se sa kim udavao, gdje se školovao, za koju je firmu radio i od koga dobio penziju, gdje su mu se rođaci odselili, školovali, radili, dobijali penzije itd. Sve su to porodične veze i one postoje. ... Ja nisam govorio samo o nepokretnoj imovini, već o svakoj imovini, a u to spada i pravo nasljedstva, akcije na berzi, penzija, školarina, plata, školska diploma itd. itd. Osim toga, tvoj muž je mogao svoju imovinu privremeno prepisati nekome drugome, bratu, sestri, rođaku, prijatelju i tako dobiti potrebni papir za crnogorsko državljanstvo. ... U svakom slučaju, njega sleduje po zakonu u ostavinskoj raspravi imovina njegovih roditelja, ako ne i nekoga drugog. ... Nego, smiješno je raspravljati o bilo čijoj porodici na forumu, a ti si tu priču započela. Svako svoju porodicu pokušava prikazati u svjetlu u kojem mu odgovara, tako da to ne mogu da budu argumenti za objektivnu raspravu. ... Tako, da batalite dokazivanja na osnovu vaših subjektivnih opisa vlastite porodice. ... Kao činjenicu navedite neke konkretne podatke, brojke, popise i sl. Ili npr. vlasnike telefonskih brojeva po Srbiji. Nađite najcrnogorskije prezime i ubacite ga u pretraživač u imeniku i vidjećete koliko ih ima u Srbiji. Samo npr. prezimena Đukanović ima više od 800, a Bulatovića više od 900, a u BG teško da se može naći ijedna veća crnogorska porodica a da nema više od 200 pretplatnika, koliko pretraživač Telekoma Srbije pokazuje. Svaki od tih brojeva treba pomnožiti sa 3 ili 4, jer sigurno nije dobijen u jednj generaciji i ženidbom i udajom su se mnoga prezimena povezala sa crnogorskim tako da je broj veza ogroman. Jednim dijelom i time može da se potkrijepi moja tvrdnja.
Old 12-05-09, 14:58   #30
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady
Default Imovinske relacije Crne Gore i Srbije

Bas je skroman, samo trazi da mu se skenira katastarski izvod sa sve podacima, ko kakvom imovinom raspolaze, a nije zgoreg i dokaz o porijeklu imovine!

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 15:02   #31
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Snesk@ View Post
Bas je skroman, samo trazi da mu se skenira katastarski izvod sa sve podacima, ko kakvom imovinom raspolaze, a nije zgoreg i dokaz o porijeklu imovine!
Upravo suprotno, ne treba navoditi nikakve svoje lične podatke, već naći neki objektivan podatak za stanovništvo u cjelini. Imenik je javni dokument, objektivan podatak, a ja nisam naveo nikoga poimence, već prezimena koja su najčešća u CG, tj. porodice koje se generalno smatraju crnogorskim.
Old 12-05-09, 20:53   #32
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Registrovan: Jan 2009
DesertFox nepoznate kvantitete u ovom trenu

Slijedeć Nihilovu logiku svi mi imamo nekoga ili nešto u bilo koju državu na svijet. Na kraj, svi smo mi od Adama i Eve.
Naši stari bi rekli: Ne može sve jedna majka rodit.
DesertFox is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 21:07   #33
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

On nam dodje kao BABO, njegova je uvjek zadnja il glava ide s ramena

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Old 12-05-09, 21:12   #34
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

kako polemisati na ravnoj nozi sa nekim ko kaze
Quote:
... Moji stavovi su humani, jasni, precizni, zasnovani na nauci, a ne na bilo kakvom moralisanju. ...
pa svako neslaganje sa njegovim stavovima automatski postaje nehumano, nejasno, neprecizno, nezasnovano na nauci, al ipak moralno?

meni je sve ovo smijesno sta ste se raspisali, nekad hemija izmedju forumasa ne radi i treba izbjegavat ozbiljniju diskusiju sa takvim tipovima, narocito ako su moderatori, a ne pise im da su, pa se junacki zaletis i po ocu i po majci i svemu do devetog koljena, kad ono prijava kod razredne.

Last edited by laufer; 12-05-09 at 21:15..
laufer is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 21:48   #35
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
kako polemisati na ravnoj nozi sa nekim ko kaze

pa svako neslaganje sa njegovim stavovima automatski postaje nehumano, nejasno, neprecizno, nezasnovano na nauci, al ipak moralno?

meni je sve ovo smijesno sta ste se raspisali, nekad hemija izmedju forumasa ne radi i treba izbjegavat ozbiljniju diskusiju sa takvim tipovima, narocito ako su moderatori, a ne pise im da su, pa se junacki zaletis i po ocu i po majci i svemu do devetog koljena, kad ono prijava kod razredne.
Šta smeta ako neko misli da su njegovi stavovi humani.., precizni.., zasnovani na nauci.., a ne na moralisanju... Ne vidim razlog zašto bi nečija neslaganja sa suprotne strane bila nehumana i nenaučna... Upravo se kroz ''sukob'' velikih naučnih teorija.., i raznih naučnih metoda došlo do najvećih naučnih otkrića... I ne vidim razlog zašto bi nečiji human stav bio isključiv po pitanju nekih drugih humanih stavova stavova...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 22:10   #36
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Jos je kod nas demokratija izrazavanja i civilizacijskog verbalnog obracanja u povoju, ovdje je vise moderatora, nego forumasa, vrebaju i bez najave i objasnjenja brisu postove, sibu u ruke i po prsticima. Obzirom da sam navikla da kazem to sto mislim, bez uvreda, naravno i ulicnog bontona, ne mogu to vise biti ja, niti mogu pod takvom represijom slobodno komunicirati. Toliko od moje malenkosti.

Gorki

La Brijer

Old 12-05-09, 23:22   #37
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
... Tako, da batalite dokazivanja na osnovu vaših subjektivnih opisa vlastite porodice. ... Kao činjenicu navedite neke konkretne podatke, brojke, popise i sl. Ili npr. vlasnike telefonskih brojeva po Srbiji. Nađite najcrnogorskije prezime i ubacite ga u pretraživač u imeniku i vidjećete koliko ih ima u Srbiji. Samo npr. prezimena Đukanović ima više od 800, a Bulatovića više od 900, a u BG teško da se može naći ijedna veća crnogorska porodica a da nema više od 200 pretplatnika, koliko pretraživač Telekoma Srbije pokazuje. Svaki od tih brojeva treba pomnožiti sa 3 ili 4, jer sigurno nije dobijen u jednj generaciji i ženidbom i udajom su se mnoga prezimena povezala sa crnogorskim tako da je broj veza ogroman. Jednim dijelom i time može da se potkrijepi moja tvrdnja.
Ovo samo može potkrijepiti tvrdnju da su Crnogorci ili njihovi nasljednici građani Srbije koji redovno izmiruju svoje telefonske račune.

Da ponovimo - postoje dvije vrste imovine: sopstvena i tuđa. Bez ako ne bude opet da se osvajaju komunice ka poslije ćeranja Turaka, pa jedan dio Novoga Beograda oko Bloka 72 bude komunica Đukanovića, a Palilula komunica Bulatovića. Dedinje bi moglo bit katun piperski i niko drugi ne bi smio izgonit više Senjaka bez Piperi. Nije da ovo nije primamljivo i daje mogućnosti razrade ove ideje (npr. telefonski prefiks za Đuroviće iz Crmnice - birajte 011 22, tu su vam svi Đurovići, to je njihova porodična imovina.... ili registracije BG 469... su vam Ivanovića iz Doljana, vi ste iz Doljana?, iz kojeg ste užeg bratstva?, molim lepo, izvolite: BG 469 2244, to je vašo prirodno pravo stečeno rođenjem), ali sam veliki skeptik po pitanju ukidanja privatne svojine i ponovnog ustanovljavanja porodičnih/bratstveničkih/plemenskih svojina.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 23:50   #38
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by DesertFox View Post
Slijedeć Nihilovu logiku svi mi imamo nekoga ili nešto u bilo koju državu na svijet. Na kraj, svi smo mi od Adama i Eve.
Naši stari bi rekli: Ne može sve jedna majka rodit.
Na koju foru si to zaključio? Pogledaj samo susjednu Hrvatsku pa ćeš vidjeti neuporedivo manje veza u svakom pogledu u odnosu na Srbiju.
Old 13-05-09, 00:08   #39
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Ovo samo može potkrijepiti tvrdnju da su Crnogorci ili njihovi nasljednici građani Srbije koji redovno izmiruju svoje telefonske račune.

Da ponovimo - postoje dvije vrste imovine: sopstvena i tuđa. Bez ako ne bude opet da se osvajaju komunice ka poslije ćeranja Turaka, pa jedan dio Novoga Beograda oko Bloka 72 bude komunica Đukanovića, a Palilula komunica Bulatovića. Dedinje bi moglo bit katun piperski i niko drugi ne bi smio izgonit više Senjaka bez Piperi. Nije da ovo nije primamljivo i daje mogućnosti razrade ove ideje (npr. telefonski prefiks za Đuroviće iz Crmnice - birajte 011 22, tu su vam svi Đurovići, to je njihova porodična imovina.... ili registracije BG 469... su vam Ivanovića iz Doljana, vi ste iz Doljana?, iz kojeg ste užeg bratstva?, molim lepo, izvolite: BG 469 2244, to je vašo prirodno pravo stečeno rođenjem), ali sam veliki skeptik po pitanju ukidanja privatne svojine i ponovnog ustanovljavanja porodičnih/bratstveničkih/plemenskih svojina.
Telefonski imenik kao javni dokument može da posluži kao svojevrstan objektivan dokaz za moju tvrdnju da u Srbiji svaka porodica iz CG koja je porijeklom iz CG ima rođake, a odatle i neku imovinu. Nisam rekao svaki čovjek već svaka porodica. Što se tiče podjele imovine na sopstvenu i tuđu, tu treba da imaš na umu instituciju nasljeđa. Osim toga, rekoh da se ne radi samo o nekretninama, već o svemu što se može tretirati kao imovina, a to su i penzije, plate, školarine, akcije, ušteđevina, školovanje, itd. itd. Praktično svaka porodica koja svoje porijeklo ima u CG ima vezu sa Srbijom. ...
Old 13-05-09, 01:06   #40
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Quote:
Originally Posted by poom View Post
ako misliš da nemam pravo na svoj vlastiti stav o nekome onda me tvoje mišljenje zasita ne zanima....
NAravno da imas pravo, ali i ja imam pravo da ti kazem, da ako je tvoj stav da Nihil govori cinjenicama koje se zanivaju na najobicnijim pretpostavkama, NICIM potkrijepljenim, nemam sto vise da ti kazem....zar ne?
Reply

Tags
crne, gore, imovinske, relacije, srbije

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules