MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-05-09, 07:46   #121
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan
Talking

Ja bih ovom prilikom zamolila strika Milovana Jankovića iz daleke nam Danske, da me ne zaboravi! Nema veze što je on iz Kuča a ja iz J.krša - bliži mi je no neki Jankovići iz susjednih država!
Striko, samo da znaš, da imam pravo na dio tvojega imetka!
p.s. Pozdravi strinu!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 07:47   #122
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Samo za Nihila i drustvo za stolom:
http://www.yurope.com/people/nena/St...Otadzbina.html

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 07:53   #123
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Koji dokaz bi, po tebi, objektivno pokazao da ove tri porodice o kojima govorim nemaju interesa u Srbiji?
Batali fantomske porodice, već navedi statističke podatke i njihov izvor koji pokazuju da građani CG nemaju potrebe za konzulatima Srbije. Sa tim fantomskim porodicama opstruiraš polemiku o povezanosti građana CG sa Srbijom koja je evidentna. Umjesto da raspravljaš o bitnim temama ti si se uhvatio tupljenja o nekim samo tebi poznatim porodicama. Dakle, treba da navedeš objektivne pokazatelje o imovinskim relacijama CG i Srbije i značaju konzulata u toj priči, a ne o imaginarnim porodicama koje sa Srbijom nemaju ništa. ... Ja sam naveo neke od podataka do kojih se može doći preko interneta i do kojih možemo doći logičkim zaključivanjem. Oni dovoljno slikovito govore o ogromnom broju veza koji postoje između CG i Srbije, na rodbinskom i imovinskom planu.
Old 14-05-09, 08:12   #124
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
...kako sad pola Crne Gore? Ja shvatih maloprije da svi imamo nekakvih interesa u Srbiji?
Slozicu se sa tobom da svi u Crnoj Gori znaju osobu po imenu i prezimenu, koja zivi i radi u Srbiji, paa bilo da je Srbijanac, Crnogorac iz Srbije, Srbin iz Crne Gore, Crnogorac... ali samo par procenata moze reci da ima ikakvih imovinskih veza sa Srbijom...malo veci je procenat onih koji imaju rodjacke veze, a najveci broj onih koji nemaju nikakve veze...ima jedan broj onih koji bi zivot dali da imaju, ali nemaju...greote
Sve u svemu, pretjerujes strasno
Niti je samo pola CG, niti svi imaju neki interes, već sve porodice porijeklom iz CG imaju rodbinu i imovinu u Srbiji. Kada bi se računali pojedinci onda bi u CG bilo više od pola stanovnika koji u CG nemaju nikakvu nepokretnu imovinu.
Na osnovu čega zaključuješ da je par procenata, ako samo kada je u pitanju broj dojučerašnjih državljana CG koji žive u Srbiji trećina stanovnika CG? Navedi neke, makar ilustrativne podatke koji će da potvrde tvoju priču o nekoliko procenata? Ja sam naveo 300.000 državljana CG u Srbiji, 300.000 glasača i njihovih članova porodice u CG, najmanje 10.000 penzionera i njihovih članova porodice, najmanje 4.000 studenata, itd. Imaš dakle, barem 600.000 potencijalnih korisnika konzulatskih usluga.
Sve u svemu, veze su ogromne, a strašno je omalovažavanje tih veza zarad nečije političke vladavine.
Old 14-05-09, 09:26   #125
Montero
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
Montero na dobrome putu

NAravno da mi ne pada na pamet da čitam svih 13 stranica, ali vidim da đe god kliknem ide ista nihilova teza o crnogorskoj imovini u Srbiji. Ja ću se složiti sa Nihilom vezano za broj državljan Crne Gore u Srbiji i vezama ove dvije zemlje. Čak tvrdim da svako ko odnose između Srbije i CG posmatra kao odnose bilo koje dvije strane države, ne misli dobro Crnoj Gori ( više nesvjesno, nego svjesno).
Ali što se imovine tiče, imam drugo viđenje.

Od ovih 300K 'goraca u Srbiji, većina ima ili će tražiti državljanstvo REPUBLIKE Srbije.
Solidan broj ovih ljudi ima imovinu u Crnoj Gori po osnocu nasljedsta, jer im sestre, roditelji, babe još žive u đedovini/otadžbini/rodnom mjestu.
Državljani Srbije, a bez dvojnog državljanstva, polažu pravo na svoj dio imovine i dužnost konzulata će valjda biti i da im pomogne da ostvare svojnska prava u Crnoj Gori
Quote:
nije citat nego usputna opaska. Ako su Srbija i Hrvatska republike, je li Gora crna?
Prvi primjer je iz mog najužeg okruženja su moj brat, koji je dobio srpsko državljanstvo, zbog posla, a otišao je da radi još za vrijeme pretprošle države. On sad ima papire Srbije i jednom će se povesti ostvainski postupak. U slučaju bilo kakvog spora, u boljoj sam poziciji s obzirom na moje CG papire. Ako je nezadovoljan kome će da se žali? Ko će da ga zastupa? Znam da bi moj stric, američki državljanin, odmah nazvao SAD ambasadu i da bi već sutra vidjeli diplomatsku notu u MIP, američkim novinama i ponekom CG mediju.

Drugi primjer je porodica od 6 članova. Od 4 djece, 3 žive i rade u Srbiji ( jedno od vremena SFRJ, jedno od SRJ, a jedna od SCG), a jedno je u CG. Ima tu neke imovine, ali su roditelji živi i u CG. Da li će imovina pripasti samo ovom koji je ostao ili i ostali imaju pravo nasleđivanja. Naravno da imaju pravo i dobiće svoj dio. Ali onda će te 3/4 imovine biti državljana Srbije.
Srećom takvih primjera nema više od 300. Ja znam za nekih 150 i nihil za još 150, a vidim da većina nema slična iskustva...
Montero is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 10:03   #126
raco-nk
MiM team Početnik

raco-nk's Avatar

Registrovan: Apr 2007
raco-nk na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Montero View Post
Srećom takvih primjera nema više od 300. Ja znam za nekih 150 i nihil za još 150, a vidim da većina nema slična iskustva...
Znam i ja bar 33 takva slucaja. (Zasad 333, pod uslovom da poznajemo razlicite ljude)
Ostali nemaju takva iskustva jer se ili ne druze, ili traze da ih okitimo medaljama, ili im se prividjaju neki neprijatelji.
raco-nk is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 10:47   #127
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Montero View Post
NAravno da mi ne pada na pamet da čitam svih 13 stranica, ali vidim da đe god kliknem ide ista nihilova teza o crnogorskoj imovini u Srbiji....
Evo prepričaću ti ja (mada je malo bez veze što nećeš da pročitaš od početka o čemu se radi): nihil tvrdi da nema nijedne crnogorske porodice koja nema imovinu/interese u Srbiji. Nas nekoliko je izjavilo da poznaje jedan broj takvih porodica. On to ne uvažava ka argument, jer mu se to ne uklapa u teoriju. Pokušano je da mu se objasni da postoje dvije vrste imovine - sopstvena i tuđa. Ne uvažava ni to. U međuvremenu se ispostavilo da je najvažnija imovina koju Crnogorci imaju u Srbiji auta crnogorskih tablica koje voze srpski državljani.
Čini mi se da niko nije sporio da ima srpskih državljana koji imaju imovinu u CG, dotakli smo se vlasnika vikendica po Crnoj Gori. Vjerovatno se razlikuju procjene koliko ih ima, ali ne bih reka da je to bitno za ovu diskusiju (topik je formiran i imenovan poslije početka diskusije o neodrživoj tezi da svaka crnogorska familija ima imovinu/interes u Srbiji).
Vjerovatno te na diskusiju naveo naslov teme i ne vidim nikakav problem da raspravljamo o tome koliko ima srpske imovine u CG. Pogotovo mi ne pada na pamet da osporavam nečija lična iskustva po bilo kojem pitanju. Ipak, zbog istorije cijele ove teme mi se čini da se sa nihilom mora raspravit ovo oko čega smo počeli. Volio bih da čujem i tvoje i Racove procjene o crnogorskoj imovini u Srbiji. Naravno, kad odvojite vremena da pročitate ovu dosadašnu raspravu, da se ne bi ponavljali.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 11:25   #128
Zvek_Zivi
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2009
Zvek_Zivi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by raco-nk View Post
Nosim jednu zelenu kosulju kratkih rukava, tako da opet ostaje na nivou predrasuda

posto si sticajem okolnosti usao u oblast kojom se bavim... Da li imas neke egzatne podatke o tokovima ucescu turizma u GDP? O prihodima turizma? O tokovima novca? Ako imas iskrenu volju, ukazacu ti na literaturu u kojoj mozes pronaci tacne podatke.

Jeste. Jasna mi je skroz, kao i to kako se ponasamo mi sa "dollar"evera
p.s.
Samo mi je nestala nepoznanica u vezi smajlija?
Raco Raco brao ti ga kad nosis zelenu ja se nadam opet da nijesi stalno ,pa i zimi ??? No posto mene direktno (IMA SAM RESTORAN U BUDVU MASU GODINA) i nijesma zavisio od silnije meleardi koje "PUMPASE" serbija u nas ( nidje ih ne vidjo) ja mnim e je slika VISE NOJASNA da Crna Gora i njen narod mogu VISE NO ODLICNO DA ZIVE OD TURIZMA ! Dakle sva brda i planine su bile dje i sad ,rijeke i jezera ,pa kako to da u zaje(b)nicu sa serbijom mi bjesmo NJAJJSIROMASNIJA POKRAJNA U EVROPU ??????????? Ja neznam kako se ponasate vi sa "dolar"evra ma kod mene je Kruna i odlicno znadem kako se ja ponasam ! Nestala ti je nepoznanica za smajli znaci na Crnogorskome pojasnjenje : " DO POTONJEGA CRNOGORCA " ZA PRAVO CAS I SLOBODU CRNE GORE ! Jasnije S A D ?????
Zvek_Zivi is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 12:14   #129
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Okvir teme je prilicno jasan. Zmaolio bih forumase da se uzdrze od prelivanje ove teme u beskrajni bezdan ispolitizovanosti odnosa Srbije i Crne Gore od vremena fatalno gresnog prelaska Dunava pa do najnovijih vremena.

U protivnom - ova tema ce pod kljuc, jer se sve manje prica o njoj
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 14-05-09, 12:23   #130
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Evo prepričaću ti ja (mada je malo bez veze što nećeš da pročitaš od početka o čemu se radi): nihil tvrdi da nema nijedne crnogorske porodice koja nema imovinu/interese u Srbiji. Nas nekoliko je izjavilo da poznaje jedan broj takvih porodica. On to ne uvažava ka argument, jer mu se to ne uklapa u teoriju. Pokušano je da mu se objasni da postoje dvije vrste imovine - sopstvena i tuđa. Ne uvažava ni to. U međuvremenu se ispostavilo da je najvažnija imovina koju Crnogorci imaju u Srbiji auta crnogorskih tablica koje voze srpski državljani.
Prepričavanje kao i uvijek ispušta važne detalje. Najprije, ova tema je započela na drugoj temi o konzulatima Srbije u MNE, pa je zbog tvoje uvrede mene (nazvao si moje pisanje bezobrazlukom i nesojlukom, a da nisi raspravljao niti malo), nastavljena na temi u kojoj se žalim na tvoju uvredu, i nakon što je tamo nastavljena polemika, uz ogroman broj moderatorskih provokacija i uvreda na moj račun , juče prebačena nazad na politiku pod drugim nazivom. Neko je napisao da sam ja tu temu postavio, a nisam, ja sam pričao o njoj. Postavio je neko drugi i taj drugi ko je postavio trebao je da se potpiše kao neko ko je otvorio temu. Nije loše što je otvorio novu temu i diskusiju prebacio tamo, već nije u redu da potpiše mene kao nekoga ko je otvorio temu, kada to nije slučaj.
DAlje, tačno je da nihil tvrdi da nema nijedne crnogorske porodice koja u Srbiji nema rodbinu i imovinu. Tačno je da i vas nekolicina tvrdi da poznaje neke porodice koje se ne uklapaju moju tvrdnju. Tačno je i da ja subjektivne iskaze koje tvrde takvo nešto ne uzimam kao argumente. Ono što ti ispuštaš jeste da ja nakon ove pat pozicije u kojoj vi ne vjerujete meni, a ja ne vjerujem vama, niti trebamo da vjerujemo, jer se ovdje raspravlja a ne vjeruje, sa moje strane ponuđena rasprava sa objektivnim činjenicama, sa brojkama koje se mogu provjeriti iz relevantnih izvora. Umjesto toga, vi se i dalje pozivate na svoju riječ i tvrdnju da vi znate neke tamo koji se ne uklapaju u moju tvrdnju. Dakle, umjesto argumentovane rasprave i navođenja izvora koji su provjerljivi i dostupni svima, nastavlja se pozivanje na subjektivna iskustva kojima se daje karakter neupitne tačnosti. Podaci koji su objektivno dati ne smatraju se relevantnim ali zato subjektivni iskazi, kojima se treba "vjerovati na riječ" predstavljaju krunski dokaz iz koje dalje kreće sprdačina, ruganje, ismijavanje, vrijeđanje i sve u tom stilu.
Old 14-05-09, 20:01   #131
raco-nk
MiM team Početnik

raco-nk's Avatar

raco-nk na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
Raco Raco brao ti ga kad nosis zelenu ja se nadam opet da nijesi stalno ,pa i zimi ???
Ponekad zamijenim kosulju sa nekim iz familije Ova je bila djedovo vlasnistvo, a ja imam pravo upotrebe
Quote:
No posto mene direktno (IMA SAM RESTORAN U BUDVU MASU GODINA) i nijesma zavisio od silnije meleardi koje "PUMPASE" serbija u nas ( nidje ih ne vidjo) ja mnim e je slika VISE NOJASNA da Crna Gora i njen narod mogu VISE NO ODLICNO DA ZIVE OD TURIZMA !
Da pokusamo da se drzimo neke teme. Rekao si da je Srbija iz CG izvlacila milijarde, i da je to opste poznato. Ja sam ti trazio neke podatke, a ti opet pricu o junastvu i prirodnim ljepotama. Daj neki podatak, ako zelis ozbiljnu pricu.
Quote:
neznam kako se ponasate vi sa "dolar"evra ma kod mene je Kruna i odlicno znadem kako se ja ponasam !
Mi sa "dollar"evera smo divljaci koji ne razumiju civilizaciju, i ponekad se kupamo i peremo jedan zub koji imamo 2 puta mjesecn. Samo mi je zao sto ne pripadam sjeveru. To je ipak Vojvodina
Quote:
Nestala ti je nepoznanica za smajli znaci na Crnogorskome pojasnjenje :
Quote:
" DO POTONJEGA CRNOGORCA " ZA PRAVO CAS I SLOBODU CRNE GORE !
Quote:
Jasnije S A D ?????
Ne! Smajli se bori za pravo, cast i slobodu? Samo me interesuje u sta puca?
Old 14-05-09, 20:10   #132
raco-nk
MiM team Početnik

raco-nk's Avatar

raco-nk na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Volio bih da čujem i tvoje i Racove procjene o crnogorskoj imovini u Srbiji. Naravno, kad odvojite vremena da pročitate ovu dosadašnu raspravu, da se ne bi ponavljali.
Priznacu da nijesam citao sve postove, ali iz tvog i @Nihilovog posta mislim da mogu da shvatim osnovne uzroke razlika.
Mislim da je kljucna stvar za razumijevanje podjela imovine na sopstvenu i tudju, pri cemu u tudju spada sve ono sto nije nase, makar bilo od oca ili brata
Ako tako posmatramo stvari, ne raspolazem tacnim podacima, ali moja procjena je da broj ljudi koji imaju sopstvenu imovinu u Srbiji nije ni priblizan onom koga Nihil potencira, vec predstavlja mnogo nizi procenat stanovnistva.
Medjutim, mislim da Nihilova prica ima drugu dimenziju, i da on zeli pokazati da veze izmedju CG i Srbije nijesu obicne i da pod odredjenim ekstremnim slucajevima veliki broj ljudi iz CG moze biti ucesnik u obligacionim odnosima u Srbiji. Sto jeste u domenu vjerovatnoce, ali postoji mogucnost. I mislim da broj lica koja mogu biti povezana sa tudjom imovinom u Srbiji tezi onom o kome @Nihil govori.
Old 14-05-09, 22:23   #133
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Evo dosla sam do nekih zvanicnih podataka od ESI-European Stability Initiative, koji datiraju iz 2001. gdje kaze: " Nedavne studije pokazuju da su srpski drzavljani vlasnici 5% preduzeca, 20% turistickih objekata i 45% vikendica u CG. Ti podaci nijesu bas zanemarljivi. Ima jos par interesantnih podataka, po pitanju penzioskog-fonda, na nivou Federacije, gdje se za penzionere iz Srbije, odvaja 2.433.4oo DM ; a na penzionere iz CG minornih 300 DM...itd...

http://www.esiweb.org/index.php?...

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 11:21   #134
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Imam jos nekih podataka iz istih izvora, kao sto su recimo, 2001. godine, govore da u vrijeme drzavne zajednici SRJ, od ukupnog stanovnista u Srbiji, 62, 6% cine Srbi, 5% cine Crnogorci, Albanci 16,5%, Jugosloveni 3,37%, Madjari 3,32%, Muslimani 3,23 %, Romi 1,38% i Hrvati 1,28%...

E sada, razmisljajuci nepristrasno, zdravom logikom, ja se pitam, dali su tih 5% Crnogoraca toliko komunikativni pa komuniciraju sa pola stanovnistva CG. i kako je moguce da se tih 50% Crnogoraca u CG, ima svi ponaosob neke "rodjacke odnose", a od njih po Nihilovoj "predrasudi " i interes, u tih 5%??? A znam sasigurno da bi svaki od njih prekinulo bilo kakav oblik komunikacije, u slucaju ako bi se " taj fiktivni procenat" deklarisao kao Srbi a ne kao Crnogorci..!!!

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Last edited by Snow_Lady; 15-05-09 at 11:25.. Reason: greske u pravopisu
Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 11:33   #135
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Priznacu da nijesam citao sve postove, ali iz tvog i @Nihilovog posta mislim da mogu da shvatim osnovne uzroke razlika.
Mislim da je kljucna stvar za razumijevanje podjela imovine na sopstvenu i tudju, pri cemu u tudju spada sve ono sto nije nase, makar bilo od oca ili brata
Ako tako posmatramo stvari, ne raspolazem tacnim podacima, ali moja procjena je da broj ljudi koji imaju sopstvenu imovinu u Srbiji nije ni priblizan onom koga Nihil potencira, vec predstavlja mnogo nizi procenat stanovnistva.
Medjutim, mislim da Nihilova prica ima drugu dimenziju, i da on zeli pokazati da veze izmedju CG i Srbije nijesu obicne i da pod odredjenim ekstremnim slucajevima veliki broj ljudi iz CG moze biti ucesnik u obligacionim odnosima u Srbiji. Sto jeste u domenu vjerovatnoce, ali postoji mogucnost. I mislim da broj lica koja mogu biti povezana sa tudjom imovinom u Srbiji tezi onom o kome @Nihil govori.
Nesaglasan. Očevo nije tuđe, jer polažeš pravo na njega nasljedstvom (u ogromnom broju slučajeva). Bratovo je tuđe, osim u skoro zanemarljivom broju slučajeva kad brat nema nasljednika.
Što se ovoga drugog tiče - mislim da je i taj broj predimenzioniran. Nasljednici ogromne većine crnogorskih građana koji imaju imovinu u Srbiji su građani Srbije. Zanemarljiv je broj bogatih Crnogoraca iz Crne Gore koji imaju imovinu u Srbiji, a mnogo veći onih koji su se odselili u Srbiju i, osim u izuzetno malom broju slučajeva, ostaju tamo da žive do kraja života. Ako se poneki i vrati da provede penzionerske dane u rodnom kraju - imovina iz Srbije ostaje naljednicima koji tamo žive. Dakle, nasljedstvom ta imovina neće nikad doć do građana Crne Gore.
Ukoliko se dogovore oko dvojnog državljanstva, ka što neće, i svako ko oće bude moga da uzme i srpsko i crnogorsko - pretpostavljam da će se procenat crnogorske imovine u Srbiji povećati.
Da ne bude zabune - ne sporim prijateljske i rođačke veze sa stanovnicima Srbije - sporim tvrdnju da svi, ili veliki broj građana Crne Gore ima imovinu u Srbiji.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 11:41   #136
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Najbolje reshenje je porez na nepokretnu imovinu,

pa ako je UMVRTVLJENA i NOBRADJENA, extra porez,
pa bi brzo pochela prodaja nekretnina,
dje bi domicilno stanovnishtvo bilo u povoljnijem polozaju, da tu imovinu racionalno koriste, i da od te imovine ima vaJde i drzava i opshtina.

OVA ZEMLJA NIJE NASHA,
NEGO NAM JE DATA NA OBRAZ OD NASHIH SHCERI I SINOVA.
Old 15-05-09, 11:46   #137
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Registrovan: Jan 2009
DesertFox nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Da budem precizniji: Za "nezavisnost" je glasalo 55,5% biraca sa validnim glasackim listicima, sto je u tom trenutku predstavljalo 47,6% punoljetnih gradjana Crne Gore, tj za izglasavanje "nezavisnosti" Crne Gore NIJE POSTIGNUTA NATPOLOVICNA VECINA upisanih biraca Da li je interpretacija podataka bliska korektnoj? I ako nije sta u ovom iskazu nije tacno?
Opet ti s tvojijem navodnicima? Ne radi se ođe o tačnosti, no o gledanju na postotke. Ako znamo da oni te ne izlaze glasat unaprijed podržavaju što odluči većina, to onda tvoji postotci ne vrijede ni po lule duvana. Ili misliš da ljudi $ede doma, grizu nokte i čekaju rezultat, nadajuć se e će njina strana bit jača, umjesto da odu glasat i tu istu stranu podrže?
Quote:
...ili su glasali za svoju vecu i ljepsu kucu i vecu stolicu.
Dvije države, dva naroda.. Dr Jakyll & Mr Hyde, rekoh već..
Quote:
Srecom imaju luconose koji ih s vremena na vrijeme prosvijetle shvatanjem proslosti i buducnosti
Ne, no ćemo u tuđe ... puvat.

Quote:
Naveo sam ti odredejne rezultate psihologije ...
Ti rezlutati važe za Zapad đe ljudi nijesu osobito zainteresovani za politiku, pa ih se može prevarit. Ovi naši ođe bistre politiku po cio božji dan.

Quote:
Da?
Čim glasaju kako tebe nije milo, demokratiju krstiš "mašinerijom". Kad su ono glasali na prvome referendumu, ne bijaše mašinerija, no "suva" demokratija?

Quote:
Sta je tebi sve tudje, mogu i da zamislim... Moji su i krstas i trobojka
Moje nije ništa s onu stranu Gostuna. Ja sam zadovoljan svojijem, s tuđijem se ne bih moga usrećit. A, i inače, tamo skaču od sreće što prisvajate ono te je njino, toliko da svako malo upiru prstom put Crne Gore: Sve vas treba proterati!

Quote:
Preporucujem. Samo da nadjemo nekoga da isplanira sta sve treba da radimo. Ili ti imas neke ideje? I da prije toga definisemo ko su Crnogorci i ko kome smeta itd...
!? Da ve spakujemo u traktore i pošljemo u Srbiju? Nema potrebe. Srbstvo više nije u modu, većina vas vrnuće se svojemu "jatu" crnogorskome. A, ako kome bude tijesna Crna Gora, vazda će ga čekat ta "veća i ljepša stolica", istina okrnjena, bez CG (i Kosova).
DesertFox is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 12:11   #138
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Registrovan: Jan 2009
DesertFox nepoznate kvantitete u ovom trenu

Imovinske relacije? Što se tu ima zborit, privatna svojina je neupitna. Što se državne tiče, svodi se na diplomatska predstavništva. Istina, Srbija još ima (ako se ne varam) svoje imovine u CG iako je još za vremena zajedničke države bilo zabranjeno da CG i SR imaju imovinu na području one druge. Pod uslovom da se ne radi o imovini Srbije u CG, svakojako...
Što se privatne imovine tiče, mnim je ođe relevantno samo koliko građani CG imaju (nepokretne) imovine u Srbiju (što oni imaju ođe njin je problem). Svak ko stekne imovinu u Srbiju (uglavnome su to stanovi) tamo će i odselit ili će to prodat. Ako odseli postat će ubrzo njin državljanin koji ima imovinu u CG, što ne dalje ne zanima.
Otuda je bio neuzporedivo veći interes Srbije vezat CG uz sebe. Sad kad smo se odvojili, ne vole ne ni viđet, ali naše more... e, toga se ne mogu lasno odreć. Tamo su njine vikendice, a đe su srbske vikendice... Dok ne stignu porezi...
DesertFox is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 23:24   #139
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Imovinsku svojinu ne mogu da rijese svjetski poznati (po vrhunskom radu po svijetu) Srbi koji su naslednici vlasnika teritorija danashnjih gradova u Srbiji, citavih zona i zgrada u BG, a ne da polemisemo o ovoj nesuvisloj temi o vlasnistvu ljudi porijeklom iz CG u Srbiji.
Old 16-05-09, 00:32   #140
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Batali fantomske porodice, već navedi statističke podatke i njihov izvor koji pokazuju da građani CG nemaju potrebe za konzulatima Srbije. Sa tim fantomskim porodicama opstruiraš polemiku o povezanosti građana CG sa Srbijom koja je evidentna. Umjesto da raspravljaš o bitnim temama ti si se uhvatio tupljenja o nekim samo tebi poznatim porodicama. Dakle, treba da navedeš objektivne pokazatelje o imovinskim relacijama CG i Srbije i značaju konzulata u toj priči, a ne o imaginarnim porodicama koje sa Srbijom nemaju ništa. ... Ja sam naveo neke od podataka do kojih se može doći preko interneta i do kojih možemo doći logičkim zaključivanjem. Oni dovoljno slikovito govore o ogromnom broju veza koji postoje između CG i Srbije, na rodbinskom i imovinskom planu.
Eto, samo cu ovo boldovano dati da procitas...mi koji govorimo o SOPSTVENOM primjeru smo subjektivni, ti si objektivan kad kazes da govorimo neistinu, a pri tome si ti pun ARGUMENATA jer si logicno zakljucio?! :t humb_yello:
sneguljica is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, imovinske, relacije, srbije

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules