MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-05-09, 18:34   #1
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil
Default Imovinske relacije Crne Gore i Srbije

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Meni da si rekao da moja porodica ima imovinu u Srbiji na koju (uzročno) ne plaćamo porez.., te me pred cijelim forumom kao lažova... Zabiberio bih ti na svaki post kojim si me etiketirao.., karton... Takvo ponašanje je nedopustivo...!!!
Ovo je nedopustivo i bahato ponašanje jer ti prijetiš da ćeš da udaraš kartone zato što ti se ne sviđa moj stav. Jedno od osnovnih pravila ovog forma jeste da moderatori ne smiju da prijete. Ti si to sada učinio, a prije si indirektno pominjao kako si ti dobar jer te ja vrijeđam, a ti ne reaguješ. Pri tome si zaboravio da si ti mene prije toga uvrijedio i da sebe nisi kaznio. Očigledno da ti ne ide u glavu kako moderator ne smije da zloupotrebljava funkciju koju je dobio. Nazvao si lažovom ne samo mene, nego britanskog naučnika T. Polleta i profesore na univerzitetu u Čikagu, kao i neutvrđen broj žena ispitanica koje su učestvovale u njihovom istraživanju. Njima to naravno nije bitno, ali meni jeste, jer kad izlažem svoje stavove na forumima očekujem da me niko ne vrijeđa, naročito ne moderator. No, ako se ipak neko drzne, pa bio on ko god, biće mu vraćeno istom mjerom, pa neka razmisli hoće li to i dalje da čini. Ako ti nije jasno, ponavljaću ti to dok ne zapamtiš.
Old 10-05-09, 19:32   #2
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ovo je nedopustivo i bahato ponašanje jer ti prijetiš da ćeš da udaraš kartone zato što ti se ne sviđa moj stav. Jedno od osnovnih pravila ovog forma jeste da moderatori ne smiju da prijete. Ti si to sada učinio, a prije si indirektno pominjao kako si ti dobar jer te ja vrijeđam, a ti ne reaguješ. Pri tome si zaboravio da si ti mene prije toga uvrijedio i da sebe nisi kaznio. Očigledno da ti ne ide u glavu kako moderator ne smije da zloupotrebljava funkciju koju je dobio. Nazvao si lažovom ne samo mene, nego britanskog naučnika T. Polleta i profesore na univerzitetu u Čikagu, kao i neutvrđen broj žena ispitanica koje su učestvovale u njihovom istraživanju. Njima to naravno nije bitno, ali meni jeste, jer kad izlažem svoje stavove na forumima očekujem da me niko ne vrijeđa, naročito ne moderator. No, ako se ipak neko drzne, pa bio on ko god, biće mu vraćeno istom mjerom, pa neka razmisli hoće li to i dalje da čini. Ako ti nije jasno, ponavljaću ti to dok ne zapamtiš.
Ako je tvoj stav nazvati nekoga lažovom zato što kaže da nema imovinu u Srbiji... I ako je tvoj stav vrijeđanje i direktno omalovažavanje drugih forumaša.., da onda prijetim.., i ne samo da ću da prijetim već ću i da reagujem...

Ja tog Britanskog naučnika nisam nazvao lažovom (a i da jesam ne vidim problem - samo nije moj stil).., već da je njegovo istraživanje dalo lažno rezultate.., te da je ovako jedno istraživanje čista glupost jer se sa njim dolazi do zaključka da ''Žene zapravo ne uživaju u seksu sa muškarcima, već u bogatstvu i moći koje im oni pružaju...''... Naravno imam pravo teoriju ''Žene nasljedno programirane tako da traže muškarca dubokih džepova... ''.., a koja se kosi sa svim dosadašnjim istraživanjem nazvati glupošću...

Što se tiče određenog broja žena koje su obuhvaćene anketom.., a po zakonima statistike.., stojim iza toga da su pojedine svjesno govorile neiste... Samo si ti ovdje spreman da manipulišeš i inputiraš drugačije stvari... Da l' se zbog nečega pronalaziš u toj anketi stvarno ne znam...

Ni ja ne volim kad me neko naziva majmunom.., ovcom.., notornom laživčinom.., raznom živinom i sl. pa eto istrpio sam te... Što se tiče moje dobrote.., nigdje je nisam spominjao... To zašto ti nisam davao infrakcije zbog gore navedenih ''epiteta''.., sam već objasnio...

E'o ovdje javno kažem i prijetim... Ako se neko registruje da bi po raznim pdf-ovim lupao reklame.., biće banovan... Ako neko nekoga vrijeđa po nacionalnoj osnovi.., snosiće sankcije.., a ako nastavi biće i banovan... Ako neko koristi teške uvrede.., snosiće sankcije.., a ako nastavi biće banovan... A ti ako se pronalaziš ovdje.., molim lijepo...

P.S. Uvrede koje su upućene meni gledam sa daleko većom dozom tolerancije i strpljivosti (mada i tu postoji granica...).., nego prema drugima...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 22:57   #3
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Pusti retrospektivu priče, objasni ti nama ko te je ovlastio da me nazoveš nesojem? Nakon toga objasni zašto si reagovao infrakcijom na moje vraćanje uvrede? To je poenta ovog topika, a ne šta sam ja raspravljao i na koju temu. Ti si meni da infrakciju samo zato što sam uzvratio na tvoju uvredu i to je tvoj bezobrazni nesojluk. Ako ti to možeš meni da napišeš, onda ja mogu i tebi. Ako to pravo daješ samo sebi onda ti zloupotrebljavaš funkciju moderatora. To je čitava priča, a ne da igraš ulogu arbitra ko je svoje stavove o nekoj temi izveo na korektan način, a ko ne. Svako polemiše kako zna i umije, a osnovno pravilo je da se ne smije vrijeđati. Posebno bi to trebalo da vrijedi za moderatore. Ti si to prekršio na veoma grub način.
Najmanje 6 ljudi si nazvao lažovima (Simm, Djudja, u prolazu, Zagorski, sector i Winston Wolf):

Quote:
Originally Posted by Nihil 07-05-09 17:01
Ne znaš, jer takvih nema, a ti možeš da tvrdiš koješta.
Ovo koješta valjda Srbi koriste za glupost/laž.

Quote:
Originally Posted by Nihil 08-05-09, 09:36
To što ti tvrdiš stavi u rubriku bajke i izmišljotine, a i mačkama na repove ako ti odgovara. Vrlo sam informisan i ne znam nijednu porodicu, a znam ih hiljade, iz CG koja nema nešto i nekoga u Srbiji. Ti i Djudja možete da tvrdite što god hoćete u vezi sebe, što ne znači da govorite istinu
Ovo je ponavljanje iste stvari i lagani prelaz iz zone glupiranja (ako se činjenice ne slažu s onim što ja pričam - činjenice su pogrešne) u zonu bezobrazluka.

Quote:
Originally Posted by Nihil 08-05-09, 17:04
Ti umjesto da odgovoriš pričaš neku bezveznu priču o tome kako znaš nekoga u CG koji sa Srbijom nema nikakve veze?!? Ja kažem da takvih nema a da su porijeklom iz CG, a ti kažeš da ima
Ovo je prenošenje bezobrazluka na viši nivo.

Quote:
Originally Posted by Nihil 08-05-09, 17:46
Ne, ne pada teorija niti se tu radi o teoriji već o činjenicama, već kao što ti ne vjeruješ meni, ne vjerujem ni ja tebi da znaš ta tri slučaja. Takođe, kada se kaže da svaka kuća/porodica u CG ima rođake i imovinu u Srbiji onda se tu misli na porodice sa porijeklom iz CG, a ne doseljene Kineze
...
He, ne radi se o teoriji već o činjenici. Riječ je o porodicama koje imaju porijeklo u CG. Svaka porodica koja ima porijeklo iz CG u Srbiji ima rođake i imovinu. Ne radi se o Crnogorcima po izjašnjavanju već o onima po porijeklu kada je u pitanju današnja teritorija CG. Crnogorac ovdje znači neko ko je porijeklom iz CG. I to ne porijeklom jedne, dvije ili tri generacije, već duže nego što se pamti
A sad kao veliko finale - bijeg u utočište svih bitangi. Pretraga krvnih zrnaca.

Dakle, pošto ti ja zadovoljavam sve ove uslove etničke čistoće - to se kod nas Crnogoraca zove nesojluk. Ovome se moralo stat za vrat.
Ja nijesam zloupotrijebio prava koja su mi data, nego sam ih upotrijebio. Velika je razlika. Svako polemiše kako zna i umije, ali je vrijeđanje i nazivanje ljudi lažovima (ukoliko iznose lične podatke koji se ne uklapaju u nečiju projektovanu teoriju) zabranjeno i mora se sankcionisati. Da se ja pitam bilo bi zabranjeno i vrijeđanje zdravog razuma, ali je to za sad neizvodljivo.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 00:34   #4
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Dakle, pošto ti ja zadovoljavam sve ove uslove etničke čistoće - to se kod nas Crnogoraca zove nesojluk. Ovome se moralo stat za vrat.
Ja nijesam zloupotrijebio prava koja su mi data, nego sam ih upotrijebio. Velika je razlika. Svako polemiše kako zna i umije, ali je vrijeđanje i nazivanje ljudi lažovima (ukoliko iznose lične podatke koji se ne uklapaju u nečiju projektovanu teoriju) zabranjeno i mora se sankcionisati. Da se ja pitam bilo bi zabranjeno i vrijeđanje zdravog razuma, ali je to za sad neizvodljivo.
Prvo, ti ne zadovoljavaš ništa jer si zloupotrebio moderatorsku funkciju, uvrijedio si učesnika na forumu, on ti je vratio milo za drago, a onda si mu uputio upozorenje kao ti nemaš drugog sredstva. Nisi ovlašten da proglašavaš nečije stavove bezobrazlukom i nesojlukom. To je uvreda. Drugo, ti možeš da govoriš u svoje ime, a ne u ime Crnogoraca. Šta je kod Crngoraca nesojluk to nije tvoje da određuješ, naročito kada se nesojski ponašaš kao moderator. Stajanje za vrat je metoda zločinaca i fašista, a ne Crnogoraca, tako da bi trebao da pripaziš na izražavanje u tom pogledu. Rječnik ti je žestoko kvaran i uvredljiv.
Zloupotrebio si nakaradno moderatorsku funkciju i to i dalje činiš, bezobrazno i nesojski. Lični podaci se na forumima ne iznose, jer ovo nije nikakva policijska kartoteka niti nešto slično. To što ćeš ti reći da je istina može za tebe biti, za mene može biti laž. Ja tvrdi da nije, a ti tvrdi da jeste i ti tvrdi da ja lažem, a ja ću tvrditi da ti lažeš, pa dokazuj. Ovako si se osjetio uvrijeđenim lično tek kada sam ti napisao da sa onim o bezobrazluku i nesojluku u stvari pokušvaš da budeš pametan na priglup način. To je tebe zaboljelo kao što je meni zasmetalo da bilo ko kaže da je ono što pišem nesojluk. Tako više ne bi smio da se usudiš da pišeš, jer time vrijeđaš, a za to će ti se uzvaratiti, pa ma šta da se desilo nakon toga. Fundametalno obrati pažnju na ponašanje i biraj riječi.
Old 11-05-09, 00:57   #5
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

nema sto no da se organizuje jedno glasanje pa da se razilazimo...

Inace, imam potrebu da kazem da se divim strpljenju moderatora koji danima odgovaraju na Nihilove post...a taman mu dobro dodje da ima dje da potrosi vrijeme, cini mi se
Ne znam momci oce li vi to donijet nesto bodova, ali imate svi od mene po jedan klik na onu vagicu, samo kad uzmognem (sto bi rekli stari "lipsi magarce do zelene trave")
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 01:14   #6
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Nihile preozbiljno si shvatio forum. Ono da ti dokazuje? Sta treba da rade? Da idu do tih porodica sa kamerom i da snimaju citav razgovor dje domacini dokazuju da nemaju nikakve veze sa Srbijom, sve potkrijepljeno porodicnim stablima i raznim dokumentima?
Shvati da si uvrijedio time sto si im reka' da ono sto govore nije istina, a ono sto znaju laz, jer niti ih poznajes niti ista. Tako da u duhu ove virtuelne stvari, sa moderatorske pozicije, licnog shvatanja uvrede, imaju svo pravo da ti daju infrakcije.
Ne valja ti rabota sto se apsolutisticki odnosis, pa sa time ne dozvoljavas izuzetke.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 01:30   #7
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
Nihile preozbiljno si shvatio forum. Ono da ti dokazuje? Sta treba da rade? Da idu do tih porodica sa kamerom i da snimaju citav razgovor dje domacini dokazuju da nemaju nikakve veze sa Srbijom, sve potkrijepljeno porodicnim stablima i raznim dokumentima?
Shvati da si uvrijedio time sto si im reka' da ono sto govore nije istina, a ono sto znaju laz, jer niti ih poznajes niti ista. Tako da u duhu ove virtuelne stvari, sa moderatorske pozicije, licnog shvatanja uvrede, imaju svo pravo da ti daju infrakcije.
Ne valja ti rabota sto se apsolutisticki odnosis, pa sa time ne dozvoljavas izuzetke.
Ne može se to dokazati, u tome je stvar. Besmisleno je da neko insistira kako on zna neku porodicu koja nema nikakvih veza sa Srbijom u CG. Ja tvrdim da nema takvih porodica a da su porijeklom iz CG, a ovi tvrde da ima. I šta sada? Ja kažem dajte onda procjenu, ako se oko toga ne možemo složiti. Koliko to porodica u CG po vašoj procjeni nema nikakve kontakte sa Srbijom? Ja kažem 0%, ako su porijeklom iz CG. ....
Osim toga, ne radi se o ovome što piše Djudja, jer on je trebao da iskaže svoje neslaganje sa onim što ja pišem tako što će dati svoju procjenu, a ne tako što će moju nazvati bezobrazlukom i nesojlukom. Ako to kaže, uvredio me je direktno i bukvalno, i onda je zaslužio da dobije vraćanje milo za drago. Nakon toga on šalje upozorenje i opomenu. To je zloupotreba funkcije moderatora.
Izuzeci potvrđuju pravilo, pa prema tome nisu značajni više od statističke greške. No, po mom mišljenju nema porodice u CG koja je porijeklom iz CG a da u Srbiji nema nekoga, a time i nešto. Šta je tu uvredljivo? Ako je neka porodica došljak u CG i nema dublje korijene u njoj, ona može nemati takve veze sa Srbijom, tako da ne vidim u čemu je problem i kome je tu šta uvredljivo?
Old 11-05-09, 01:55   #8
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Ne može se to dokazati, u tome je stvar. Besmisleno je da neko insistira kako on zna neku porodicu koja nema nikakvih veza sa Srbijom u CG. Ja tvrdim da nema takvih porodica a da su porijeklom iz CG, a ovi tvrde da ima. I šta sada? Ja kažem dajte onda procjenu, ako se oko toga ne možemo složiti. Koliko to porodica u CG po vašoj procjeni nema nikakve kontakte sa Srbijom? Ja kažem 0%, ako su porijeklom iz CG. ....
Osim toga, ne radi se o ovome što piše Djudja, jer on je trebao da iskaže svoje neslaganje sa onim što ja pišem tako što će dati svoju procjenu, a ne tako što će moju nazvati bezobrazlukom i nesojlukom. Ako to kaže, uvredio me je direktno i bukvalno, i onda je zaslužio da dobije vraćanje milo za drago. Nakon toga on šalje upozorenje i opomenu. To je zloupotreba funkcije moderatora.
Izuzeci potvrđuju pravilo, pa prema tome nisu značajni više od statističke greške. No, po mom mišljenju nema porodice u CG koja je porijeklom iz CG a da u Srbiji nema nekoga, a time i nešto. Šta je tu uvredljivo? Ako je neka porodica došljak u CG i nema dublje korijene u njoj, ona može nemati takve veze sa Srbijom, tako da ne vidim u čemu je problem i kome je tu šta uvredljivo?
Ja te nista ne razumijem, tako mi boga! Moja porodica je odje da znamo po precima, poimence, od 1640. godine...oni prije njih idu jos 200 godina unazad, ali nema pisanih dokumenata, bez predanja...pa jesmo li mi po tebi dosljaci? Posto nemamo nikoga u Srbiji, niti smo IKAD imali, a kad kazem moja porodica onda ne mislim na moje roditelje i brata, nego na tatine striceve i njihove porodice a to ti je brat-bratu jedno 50-tak porodica (samo od mojih roditelja ima trenutno nekih 5 porodica u PG)!!!
NIKO nema nikoga u Srbiji niti ikakve zive veze sa Srbijom (nako ja koja sam udata tamo, ako neces da im podmetnes da pretenduju svi izreda (50 porodica) na imovinu roditelja moga muza?!) Pa ces onda da mi kazes da ne govorim istinu kad ti ovo kazem!? I sto ja treba onda da uradim? Da kazem, tako je Nihile, ti si u pravu a ja lazinjam?

Last edited by sneguljica; 11-05-09 at 02:08..
Old 11-05-09, 02:05   #9
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Isto snjeska. Jedno vece dosao stric sa gotovim porodicnim stablom i pricali o svakome, dje je ko i sto, okle je odiva itd. Grobovi su nam u Sutomoru, Baru, Podgorici i Americi. Opet ovo treba da kazes da je laz? Ako to kazes onda si napravio stvarni nesojluk. Ej imam zelene oci, a ti 'ne nego imas kafene'..
No znam da ces i ovo izdrvit', pa sve u krug.

Quote:
Izuzeci potvrđuju pravilo, pa prema tome nisu značajni više od statističke greške.
I ovo bi 'opovrgao' da ti ne ide u korist, kao onu 'pametniji popusta'.

E da, mom ocu je kum Srbin iz Srbije. Eto ako se to racuna...
i da je keks korjen svega

Last edited by Bann'dito; 11-05-09 at 02:09..
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 09:13   #10
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
NIKO nema nikoga u Srbiji niti ikakve zive veze sa Srbijom (nako ja koja sam udata tamo, ako neces da im podmetnes da pretenduju svi izreda (50 porodica) na imovinu roditelja moga muza?!) Pa ces onda da mi kazes da ne govorim istinu kad ti ovo kazem!? I sto ja treba onda da uradim? Da kazem, tako je Nihile, ti si u pravu a ja lazinjam?
Eto, imaš lični osnov po kojem si i ti i čitava tvoja porodica povezani sa Srbijom i rodbinskim i imovinskim vezama. ... Jesi li dobro provjerila ostatak porodice? Nisu u pitanju samo 2, 3 ili 4 koljeno nego i ostali. Čak i u tim koljenima ti ne moraš znati sve, o tome ko se gdje udao, oženio, školovao, zaradio penziju, itd. Ja ove koje znam ne moram poznavati detaljno, ali nisam sreo porodicu u CG koja nema nekoga rođaka i imovinu u Srbiji. Što se tiče pretendovanja na imovinu to se nikada ne zna tačno, ko će je i u kom obliku konkretno dobiti. Porodična imovina nije pravna kategorija i o tome se ovdje ne govori, već govori o povezanosti i interesima. ... No, kao što već rekoh ranije, da se ne bi ubjeđivali u nešto što nije moguće tačno utvrditi ostavljamo u domenu pretpostavki i uvjerenja. Ti vjeruj da tvoja porodica nema nikakvih veza sa Srbijom, a ja ću tvrditi da svi imaju. Ako hoćeš da doprineseš raspravi onda navedi procjenu po svom mišljenju koliko građana CG u procentima ima rođake i imovinu u Srbiji, pa na osnovu toga zaključi kolika je potreba u CG za konzulatima Srbije. Jasno je da Srbija ne bi imala potrebu da otvara konzulate tamo gdje nema ljudi koji bi koristili njihove usluge, a jasno je da je broj takvih ljudi jako veliki, barem 1/2 ili čak 2/3 stanovništva CG.

Last edited by nihil; 11-05-09 at 09:29..
nihil is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 10:19   #11
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Ni kiš, ni guś.

Postoje dvije vrste imovine: sopstvena i tuđa.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 10:29   #12
poom
MiM team Forumaš

poom's Avatar

Registrovan: Feb 2009
poom nepoznate kvantitete u ovom trenu

...............kadija ti tuži, kadija te sudi a haman OVDJE kadija ti presudi, al' po pravilu uvijek na tvoju štetu!!!!
Old 11-05-09, 15:22   #13
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Quote:
Eto, imaš lični osnov po kojem si i ti i čitava tvoja porodica povezani sa Srbijom i rodbinskim i imovinskim vezama. ... Jesi li dobro provjerila ostatak porodice? Nisu u pitanju samo 2, 3 ili 4 koljeno nego i ostali. Čak i u tim koljenima ti ne moraš znati sve, o tome ko se gdje udao, oženio, školovao, zaradio penziju, itd. Ja ove koje znam ne moram poznavati detaljno, ali nisam sreo porodicu u CG koja nema nekoga rođaka i imovinu u Srbiji. Što se tiče pretendovanja na imovinu to se nikada ne zna tačno, ko će je i u kom obliku konkretno dobiti. Porodična imovina nije pravna kategorija i o tome se ovdje ne govori, već govori o povezanosti i interesima. ... No, kao što već rekoh ranije, da se ne bi ubjeđivali u nešto što nije moguće tačno utvrditi ostavljamo u domenu pretpostavki i uvjerenja. Ti vjeruj da tvoja porodica nema nikakvih veza sa Srbijom, a ja ću tvrditi da svi imaju. Ako hoćeš da doprineseš raspravi onda navedi procjenu po svom mišljenju koliko građana CG u procentima ima rođake i imovinu u Srbiji, pa na osnovu toga zaključi kolika je potreba u CG za konzulatima Srbije. Jasno je da Srbija ne bi imala potrebu da otvara konzulate tamo gdje nema ljudi koji bi koristili njihove usluge, a jasno je da je broj takvih ljudi jako veliki, barem 1/2 ili čak 2/3 stanovništva CG.
Nihile, na imovinu RODITELJA moga supruga ni moj suprug nece imati pravo ako njegovi roditelji procijene da je pametnije ostaviti je, recimo, katolickoj crkvi (muz mi nije Srbin, inace)...a o mojoj porodici necu ni da govorim?!
Po kom osnovu, recimo, moj brat ima ikakvo pravo na imovinu mog svekra???
I po kom osnovu on moze reci da ima RODJAKE u Srbiji???
Mozda bi prvo trebao da se raspitas ko se smatra rodjakom, dobri moj Nihile...cak ni meni nijesu rodjaci moji svekar i svekrva, a ne mome bratu...

Dalje, nemam sto da se raspitujem...Posto je moj tata rodjen 1938. i BG je prvi put vidio kad je na moju svadbu krenuo put Vojvodine, tvrdicu ti, moj Nihile, da njegov djed (koji je rodjen 1800 i neke) i otac koji je rodjen pocetkom dvadesetoga vijeka nijesu ni pomisljali da se krecu put Biograda i Srbije...djedo tatin je do Cetinja, put kralja Nikole obrtao, a ovi moj djedo je bio u sanatorijumu na Cetinju jednom...bas su ono putovali i stvarali imovinu po Balkanu...imali su kad od ratova sa Turcima da se setaju po Srbiji i bili puni ka brod, pa malo trgovali imanja...
Isto tako, sve da ima moja tetka (oceva sestra), a nema, zaovu (muzevu sestru) udatu u Srbiji, sa imovinom u Srbiji, ja ne mogu reci da imam imovinu tamo i da sam vezana rodjackim vezama sa Srbijom...da ponovim, ovaj primjer je samo pretpostavka, nema mi tetka zaovu u Srbiji...
Inace, majkin jedan ujak je prebjegao za vrijeme kralja Nikole u RIM, majkina tetka u PARIZ...nego, da se ja raspitam, posto imam imovinu i rodjake u Parizu i Rimu...a setih se, i brat tatinoga oca (moga djeca) je posa da kopa po americkim rudnicima pocetkom 20. vijeka...i nikad se nije vrnuo...vidji...moze bit da i tamo imam imovinu i rodjake...

Po mojoj procjeni MNOGO porodica ima koje NEMAJU NIKAKVE veze ni RODJACKE a POGOTOVO IMOVINSKE u Srbiji...necemo kalkulisati brojkama i procentima, dovoljno ti kalkulises sa informacijama koje su neistina
za imovinske veze cak se usudjujem tvrditi da preko 95 % porodica koje IMAJU rodjacke veze, nema istovremeno imovinske veze sa Srbijom

Last edited by sneguljica; 11-05-09 at 15:26..
Old 11-05-09, 15:40   #14
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
Po mojoj procjeni MNOGO porodica ima koje NEMAJU NIKAKVE veze ni RODJACKE a POGOTOVO IMOVINSKE u Srbiji...necemo kalkulisati brojkama i procentima, dovoljno ti kalkulises sa informacijama koje su neistina
Ta tvoja procjena je subjektivna kao i čitava tvoja prethodna priča i ja u nju neću da ulazim. Ne vjerujem u tvoju priču, niti imam namjeru da se njome bavim. Kao što ti tvrdiš da ono što ja govorim jeste neistina i za mene je ta tvoja priča neistinita. No, ti vjeruj u svoju priču ja ću u svoju. Mislim da je tako najbolje. Sigurno je da ti mene nećeš ubijediti u suprotno, a ja nemam ni najmanju potrebu da se bavim tvojim uvjerenjima. No, ako mi kažeš da je to što ti pričaš istina, a ovo što ja pričam nije, uzvratiću ti na isti način. ...
Old 11-05-09, 16:00   #15
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

IMALA BIH PREDLOG ADMINISTRATORU OVOG SAJTA.

Da adekvatno sankcionise svako odbijanje cinjenicnog stanja " ucesnika ", koji provokativnim, iskljucivim stavom bez dokaza demantuju, odnosno ne dozvoljavati iskljucivost u cilju provokacija, jer je veoma kontraproduktivna i stvara neprijatnu atmosferu medju ucesnicima koji se trude da svojim nepobitnim cinjenicnim stanjem, istog ubijede u suprotno.
Jer nije uvreda samo verbalno, direktno neumjesno obracanje sagovorniku, vec i uporno teroriziranje tipa, ti pricaj istinu, ali ja ti apriori ne vjerujem.

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 18:43   #16
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Registrovan: Jan 2009
DesertFox nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ne, nema kraja....
DesertFox is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 18:53   #17
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by Snesk@ View Post
Jer nije uvreda samo verbalno, direktno neumjesno obracanje sagovorniku, vec i uporno teroriziranje tipa, ti pricaj istinu, ali ja ti apriori ne vjerujem.
Problem je što ti tvrdiš da pričaš istinu, a i ja tvrdim da pričam istinu. Ko govori istinu? Možda oboje, samo svako sa svoje pozicije?
Old 11-05-09, 19:02   #18
u prolazu
MiM team Forumaš i po'

u prolazu's Avatar

Registrovan: Feb 2009
u prolazu nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Problem je što ti tvrdiš da pričaš istinu, a i ja tvrdim da pričam istinu. Ko govori istinu? Možda oboje, samo svako sa svoje pozicije?
Nihile za tebe je Poom gospodin.
u prolazu is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 22:07   #19
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by u prolazu View Post
nihile za tebe je poom gospodin.
.
Old 12-05-09, 00:24   #20
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by u prolazu View Post
Nihile za tebe je Poom gospodin.
A za tebe je genije.

Tags
crne, gore, imovinske, relacije, srbije

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules