MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-04-09, 10:42   #41
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by hogarstrasni View Post
Da ne trolujemo temu koja je posvecena drugim stvarima samo dva pitanja.

Zasto americka vlada nije spasavala Leman Braders koja je imala disperzovano vlasnistvo a jeste Morgan Stenli koju kontrolosiu istoimene familije duboko involvirane u tamosnji sistem.

Zasto MANS crta seme investicija Marovica i Barovica, a ne i Djukanovica. Btw. svaka NVO ima ekonmski interes (sto vise grantova i projekata) da stanje u oblasti kojom se bavi prikaze sto daramaticnije. Posto vidim da znas dosta pretpostavljam da si citao o klimatskim promjenama (ranije zvali globalno zagrijevanje, pa promijenili naziv kada im termometri nisu dali za pravo), i gomili ozbiljnih naucnika koji tvrde da od toga nema nista. Napokon, vecinu zabrinutih organizacija finansira General Elektrik koji je grdne pare uvalio u razvoj preskupih zelenih tehnologija.

Stvari se uvijek mogu gledati sa dvije strane
blablabla to i ja velim uvijek se nađe nešto za "tješenje". Ovdje se ne radi o jednom već o svim većim poslovima. Prije godinu dana pitam za neki posao i kažu mi "to je ispod rezolucije ekipe" odnosno ispod nivo interesovanja. Danas je sve preko 10kE u zoni "ekipe".

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?

Last edited by Nabuko; 11-04-09 at 10:47..
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 10:56   #42
Old Bone
MiM team Početnik

Old Bone's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Old Bone na dobrome putu

Quote:
Dokoni cojek svasta cini pa i da se malo umijesam u ovu raspravu.
Elem, LSCG je imao svoju ulogu u prvoj polovini 90-tih jer zahvaljujuci njima je dosta ljudi kapiralo da nije ludo zato sto ne podrzavaju klanje komsija.
No, na kraju je glavna osobina LSCG, nazalost, postala ona cetinjska pizma. Znaci, Milo se 97 okrenuo protiv Sloba zbog cega je LS izgubio dosta glasaca. pri tome se vrh partije ponasao infantilnije od petogodisnjaka. Umjesto da radi na tome da ih povrati, oni su te likove koji su potencijalno biracko tijelo, a nijesu glasali za njih, ispsovali na pasja kola.
Naravno, svako ko se nije slagao sa Slavkovim misljenjem i napustio partiju ,postao je agent DB-a. Nisam bio insajder, ali cini mi se, makar spolja, da je DPS bio pojam unutarstranacke demokratije u odnosu na LS. Inace mi se ne dopada iskljucivost, ali kod LS je ona bila prisutna u tolikoj mjeri da je to postajalo zabavno.
Napokon, kada su imali priliku da traze sta god hoce od Mila isli su na to da mu traze dodatne poslanike sto je zakonski i teoretski nemoguce, prema mom misljenju, samo da ne bi preuzeli odgovornost. O tracevima glede finansijske podrske necu da spekulisem.U tom momentu valjalo je preuzeti odgovornost i uci u vladu sa DPS-om pa fino pokusati da mijenjas stvari, ali nijesu imali zelju za tim. No, treba za to imati i petlje, energije, mudrosti, a i radnih navika.
Podrzati manjinsku vladu bio je realno najkomotniji polozaj. Kada su, tek nakon raspisivanja izbora 2002. godine, skapirali da imaju vecinu, ponasanje LS i cijele opozicije bilo je takvo da su dosta glasaca okrenuli protiv sebe. Sjecam se samo ideje da se u svim medijima pojavljuju tekstovi o izborima i mitnizima bez naslova ili da naslov odredjuju partije.
Opozicija je tada DPS-u godinu dana lufta gdje se isti konsolidovao i razbio ih vracuci apsolutnu vecinu.
Nakon toga Milo je izboksovao nezavisnost i tu mozemo da debatujemo o kradji ideje. Prema mom misljenju, nije bitno cija je ideja vec je vazno ko je realizuje. Kao trener ja mogu da dam ideju da pobijedim Mancester Junajted, ali da li to mogu ostvariti.
Napokon, citao sam Slavkov blog, a i reagovanja. Poprilicno jednoumni tekstovi, a ako iko napise drugacije misljenje nastradao je. Ne bih to bas nazvao demokratijom. Jedan od posjetilaca je napisao da, kada bi Bog sisao na zemlju, to bi bio Slavko. Drugi posjetilac iznio je stav da je to pretjerivanje. Moderator je izbrisao tu prijedbu.Nije bas olicenje demokratije?
Takodje, propagira se bojkot institucija kako bi se vanistitucionalno doslo do promjena. Hvala na ideji ali zaista nisam pobornik vaninstitucionalnih promjena. Ne smatram ih olicenjem demokratije.
Da zakljucim, LS, odnosno Perovic kao njegova personifikacija, zaista mi lici na ekipu frustriranu sto je neko drugi ostvario njihove snove. Nijesam srecan zbog toga, ali...
Pretpostavljam da ce biti gomila buke i kontraargumenata, ali draz ovog foruma bas lezi u suprotnim misljenjima
Nekako mi se cini da si ti dosta realno opisao...kao da ih gledam, iako nisam bio u direktnoj vezi sa LS, ali je tipicno nase (iliti *cetinjska pizma*).
I sto kazes, da"kad bi Bog sisao na zemlju, bio bi kao Slavko" osta, a pokusaj moderacije tipicno crnogorskih shlihtanja i pretjerivanja IZBRISAN! EEE...KAMI NAMA SA NAMA i nasim sujetama bezgranicnim.

Pozdrav,
Old Bone is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 13:33   #43
hogarstrasni
MiM team Početnik

hogarstrasni's Avatar

Registrovan: Sep 2008
hogarstrasni na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
blablabla to i ja velim uvijek se nae neto za "tjeenje". Ovdje se ne radi o jednom ve o svim veim poslovima. Prije godinu dana pitam za neki posao i kau mi "to je ispod rezolucije ekipe" odnosno ispod nipvo interesovanja. Danas je sve preko 10kE u zoni "ekipe".
Radim poslove, nikad nisam nikog pitao za dozvolu. Zaista ne znam o cemu se radi. Napokon, danas je ekipa nelikvidna da ni piljaru ne bi mogla da otvori
hogarstrasni is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 19:32   #44
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Zasto MANS crta seme investicija Marovica i Barovica, a ne i Djukanovica.
Nevjerovatno. Umjesto da se pohvali MANS zbog toga sto je uradio, on se kritikuje sto nije uradio jos i vise ili nesto drugo. I to uglavnom dolazi od ljudi kojima se ne svidja ni ono prvo sto je uradjeno...

Quote:
Btw. svaka NVO ima ekonmski interes (sto vise grantova i projekata) da stanje u oblasti kojom se bavi prikaze sto daramaticnije.
Da li je to primarni interes svih NVOa? Pretpostavljam da si sa (nasim) NVO sektorom dobro upoznat, kada si vec upucen u njihove mracne strategije?

Quote:
Stvari se uvijek mogu gledati sa dvije strane
ne, ali se ne moze otvarati druga samo da bi se relativizovala prva...
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 12:19   #45
hogarstrasni
MiM team Početnik

hogarstrasni's Avatar

Registrovan: Sep 2008
hogarstrasni na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Nevjerovatno. Umjesto da se pohvali MANS zbog toga sto je uradio, on se kritikuje sto nije uradio jos i vise ili nesto drugo. I to uglavnom dolazi od ljudi kojima se ne svidja ni ono prvo sto je uradjeno...

Da li je to primarni interes svih NVOa? Pretpostavljam da si sa (nasim) NVO sektorom dobro upoznat, kada si vec upucen u njihove mracne strategije?

ne, ali se ne moze otvarati druga samo da bi se relativizovala prva...
1. Sto se MANS-a tice vidim da si im fan, a i da imaju svoj topic. Dakle da ne sirim. Sve seme koje su pravili mogu se izvuci iz www.crps.cg.yu, samo ako imas zivaca i vremena da se istim bavis. Dakle, nije neki izbacaj. Za moj ukus su previse bucni, dofacaju se stvari koje nekada ne razumiju i slice na Meda prije stvaranja stranke. Ocekujem da malo vise brbaju na netu i naprave shemu za Djukanovica, family and friends. U sustini, kada se sve sabere cijenim da ipak imaju pozitivan doprinos drustvu, mada ne toliki da bi ih glorifikovao.

2. Primarni interes NVO su grantovi, jer bez njih ne bi mogle da funkcionisu. Postoji trziste grantova kao i svako drugo, a ranije sam objasnio da je GE glavni sponzor ekologa jer je najdalje otisao u razvoju "zelenih tehnologija". Dakle, rezon GE je "dam grantove kroz fondacije koji mi se odbiju od poreza, a za tu lovu dobijam lobiranje za moje proizvode koje niti jedan marketing ne bi mogao da plati". Na kraju, htjele ne htjele, NVO rade za korporacije ili vlade koje direktno ili indirektno finansiraju fondacije koje dijele grantove. Dakle, ko ima lovu bira projekte koje ce finansirati u zavisnosti od spostvenog interesa. Lovu imaju vlade i korporacije. Mozda NVO toga nijesu svjesni, ali ako su idealisti, utoliko gore po njih.
Ovdje necemo siriti pricu o duplim fakturama i taljenju sa lokalnim privrednicima, koji daju vece fakture da bi se prikazale u izvjestajima koje NVO salju donatorima. Razlika se naravno dijeli.
Napokon, kada bi sada usao u NVO sektor napravio bih NVO za promociju homoseksualaca(ki). Ubio bi se od para.

3. Jedan mudri coek rece mi jednom "Najveca istina je ona cija je potpuna suprotnost isto toliko istinita". Mozda je nedje to procitao, ne ulazim u detalje. Svakako, fini sofizam, ali da ne trolujemo sa filozofijom ovaj topic.
hogarstrasni is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, liberalni, nasljedje, politicko, savez

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules