MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-04-09, 13:46   #21
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Na predizbornim propagandnim papirima je pisalo da su ciljevi (ovim redom) liberalna demokratija, slobodno trziste, nezavisna CG.

Mada, taj redosled ne mora da bude po važnosti pojedinačnih ciljeva.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 13:56   #22
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja ne govorim o predizbornim propagandnim papirima, nego o stvaranju LSCG. Potpisnici osnivanja te stranke. To sto je kasnije ishlo, to je vec rezultat politichko marketinskih kalkulacija.
U to vrijeme ljudi nisu zeljeli da se potpisu za osnivanje tih stranaka. Federalistichki pokret pa LSCG su imali nacionalni problem za osnivanje.
Obzirom da sam tih god bila na CT, od osnivanja do kreiranja, "Zelenom" se svasta moglo i vidjeti i chuti na "licu mjesta" kako to sve treba da djeluje i na sta da lichi marketinski i svakako.To kasnije kad se vec razgranalo do BP i Ulcinja, iz svakakvih lichnih i spasonosnih razloga, to je vec deseto, u tome ste mozda vi uchestvovali, ja nisam. Ali mogu da potvrdim da vecina potpisnika je bila sa istom idejom o drzavnosti CG. Potpisnici, osnivaci i podrzavaoci su bili sa svih strana YU koji su se nasli na CT. Naravno, do tada niko nije ni znao ko je taj lik niti je bilo bitno, bio je bitan razlog broj 1. Kasnije smo ga upoznali, i bilo je dosta sala na njegov rachun, ali autoritet ne, nikako. Njegov lik su kasnije kreirali klinci koji su se divili "borcima" na raznim skupovima slusajuci organizovane rafale i pouchne govore (koje tada nisu ni razumjeli). Ali, kako je LSCG imao u prvim redovima najvise mladih ljudi uz sebe na tim skupovima euforichnost djece bila josh veca. Identichno je pokusao i Medojevic, ali zaboravljajuci da je oko sebe okupio dosta mladih oportunista dok je LSCG imao mlade CG patriote. Dakle, druge emocije i drugachiji imidz.

Last edited by LadyDaytona; 09-04-09 at 14:08..
LadyDaytona is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 13:58   #23
MILIKA
MiM team Forumaš

MILIKA's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MILIKA na dobrome putu

SLAVKO JE DONEKLE U PRAVU, SAMO IMA TU PAR STVARI KOJE NE PIJU VODU.
1. I ON SE SAGINJAO VISE PUTA I ULAZIO U PARLAMENT
2. GLASAO JE NA SVAKIM NISTAVNIM I POKRADENIM IZBORIMA
3. PODRZAO JE MANJINSKU VLADU DPS-A KAD NISU IMALI VECINU, I kAda je sa snp-om imao vecinu. Tada je cak i SNP predlagao da gospodja Perovic iz LS preuzme funkciju predsjednika Crne Gore i predlozi premijera, koji bi formirao prelaznu Vladu, razvlastio MUP, Televiziju su vec bili preuzeli i time bi DPS poslali u penziju ( primali bi mnoge clanove iz DPS, tj nize funkcionere u svoje redove)

Last edited by Bonja the Zmaj; 09-04-09 at 18:31..
MILIKA is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 14:39   #24
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Najgore od svega je to sto je takva lichnost zbog sujete marginalizovao sve prave liberale i patriote LSCG pa sa svojim durenjem kao tadasnji predsjednik LSCG nije podrzao poziv za Nezavisnost i nakon povlachenja iz politike. Ako su Liberali bili partijski inicijatori podrshke te ideje, "Tito" je odgovoran sto zbog lichne sujete i bolesnog egoizma danas na onim snimcima za istoriju nije upisana i ta podrshka, iako je u onim redovima bilo najvise "starih" Liberala koji su od srca slavili i u PG i na CT i bilo gdje po CG. Chak je bilo i komentara upucenih Milu kad je neki lik dodao sampanjac uz chestitke dodao, da parafraziram "svi smo mi danas Liberali".
Sve ovo sto on pise od povlachenja iz politike do danas, to je ogorchenost jer nece da prihvati svoje greshke i da vidi odgovornost za njegove postupke.
Old 09-04-09, 16:08   #25
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Sa većim dijelom teksta nemam nikakav problem, osim sa citiranim. Nijesu ga svi napuštili iz pragmatizma, a nijesu ni svi prešli kod onih koje su zajedno kritikovali.

Biće da ipak ima malo i njegove zasluge što su ljudi napuštali LSCG, jer je ostajanje na kursu LSCG zahtijevalo nasalomljivu vjeru u ispravan put. Oni koji su znali da sačuvaju kritički otklon ne samo prema režimu, nego i prema sopstvenom djelovanju su, na ovaj ili onaj način, bili uklonjeni.
Nisam ni rekao svi - ali jesam vecina. Sad, mozemo raspravljati o broju i opravdanosti napustanja LSCG, a citiracu jednu blisku osobu koja je napustila LSCG 2000: Bilo je 1000 razloga za napustanje liberala, ali ni jedan za prilazak DPSu.

A da je Slavko andjeo kojeg su svi napustili, svakako da nije. Dobar je dio ocerao svojim apsolutizmom.

Quote:
Originally Posted by LadyDaytona View Post
Izvini Slow, ali ovo "kewcanje" koje ide godinama od upozorenja knjizevnicima da ne primaju zasluzene nagrade, od prozivanja svih i svakoga.... degutantno je.
Lady, mozda je lajanje, ali zaista se i meni stomak okrece - kada slusam jednog Mirka Kovaca, koji se zajedno sa LSCG borio protiv DPS rezima 1991, a kako sada kaze za taj isti DPS nesto najbolje u Crnoj Gori. Da ne pominjem Brkovica, Branka Pavicevica - koji su zaduzili nasu istoriju takvim nekritickim odama Djukanovicu - da oni mnogo vise lice na one komunisticke apologete negoli umjetnike sa integritetom.
Jer kritike tadasnjeg DPS je dolazila sa pozicija i crnogorske nezavisnosti, ali i urusavanja potencijala jednog drustva. E sad, kako se DPS odrekao velikosrpske, a prigrlio crnogorsku pricu - onda se zaboravlja ovaj drugi dio kritike iz 1991? Da li to znaci da treba da se zadovoljimo sa nezavisnom drzavom, a ne sa nezavisnom drzavom kojom samostalno upravljamo na korist vecinskog dijela drustva? Pa koja je onda poenta suverenosti? Zastava na Ist riveru ili mogucnost samostalnog organizovanja i iskoriscavanja drustvenih potencijala na osnovama slobodnog djelovanja?

Quote:
On je bio, pogrijeshio u politichkom hodu, povukao se iz praktichne politike po svom izboru i sta sad?
Grijesio je mnogo mnogo puta. I sa svojom danasnjom pricom, s kojom emituje nevjerovantu gorcinu covjeka koji nije uspio, a nagledao se onih koji su pravili nemoralne kompromise (ne kazem da su svi, ali jesu mnogi). E sad, ja njegov glas ne bih uopste zrtvovao, jer ga smatram, koliko god bio ogorcen, kao zanimljiv podsjetnik na neke faustovske kompromise...

Quote:
Sad treba da vrijedja bilo koga u CG? Kome to godi ok, ima ljudi koji bi i svoje najrodjenije ocrnili iz sopstvenog jeda i nesposobnosti, ali takvi "ljudi" imaju karakternu definiciju.
U crnogorskom je mentalitetu - da ako ne mozemo imati prvijenstvo u nekoj stvari, onda iz inata ne marimo uopste za tu stvar. I to je kod Slavka u mnogim stvarima jako vidljivo. Ali isto tako, nece biti da nije u pravu za dobar dio svojih kritika upucenih svima onima koji su zaboravili (ili nikad nisu imali na umu) da jednu samostalnu drzavu ne cine kvalitetnom - drzavni simboli, vec nacin na koji je ona organizovana...

Quote:
Ako iz svakog teksta idu takve emocije ogorchenja, ja ne mogu da ne napisem taj utisak. Sto se tiche priche o "kradji" ideje, to sam vec rekla u prethodnom postu. To je glupost.
Oni koji su podrzali LSCG u startu iz razloga zelje da CG stekne nezavisnost, ti su do kraja ostali borci i izborili se za ono chemu su tezili. Uostalom nisu ushli u LSCG zbog "Tita" nego zbog cilja. To sto je "Tito" umislio da je on cilj... to je vec djetinjarija i pokazuje koliki je amater u politici.
Ali zato su zeljeli nezavisnost? Evo, kao potpisnica osnivackog akta - zasto si ti zeljela nezavisnost?
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 17:27   #26
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post

Lady, mozda je lajanje, ali zaista se i meni stomak okrece - kada slusam jednog Mirka Kovaca, koji se zajedno sa LSCG borio protiv DPS rezima 1991, a kako sada kaze za taj isti DPS nesto najbolje u Crnoj Gori. Da ne pominjem Brkovica, Branka Pavicevica - koji su zaduzili nasu istoriju takvim nekritickim odama Djukanovicu - da oni mnogo vise lice na one komunisticke apologete negoli umjetnike sa integritetom.
Jer kritike tadasnjeg DPS je dolazila sa pozicija i crnogorske nezavisnosti, ali i urusavanja potencijala jednog drustva. E sad, kako se DPS odrekao velikosrpske, a prigrlio crnogorsku pricu - onda se zaboravlja ovaj drugi dio kritike iz 1991? Da li to znaci da treba da se zadovoljimo sa nezavisnom drzavom, a ne sa nezavisnom drzavom kojom samostalno upravljamo na korist vecinskog dijela drustva? Pa koja je onda poenta suverenosti? Zastava na Ist riveru ili mogucnost samostalnog organizovanja i iskoriscavanja drustvenih potencijala na osnovama slobodnog djelovanja?
Meni se stomak ne okrece vec sasvim dobro razumijem Mirka Kovaca, jer je ocigledno i on "nasjeo" na stavku broj 1., koje se odrekao u toku i na kraju (referendum) "Tito". Takodje i Jevrema razumijem i sve ostale. Na stranu sto mislim o Jevremu kad je u pitanju knjizevnost, o javnom vokabularu, o ispadima itd..... Ali ja cijenim i njegovu ekstremnost koja je odigrala ulogu za stvaranje balansa i evoluiranja sustine ideje nezavisne CG. Recimo, znam da je neko takav morao da postoji, normalno u granicama u kojima je djelovao - retorike. Ovo je moje marketinsko vidjenje za korist strategije da bi se doslo do cilja, jer je sa suprotne strane bilo previse bukaca a malo ko bi mogao da posluzi za ulogu koju je on dobio i odradio. Ovi ljudi su se zaista borili svako na svoj nacin. Neko je shvatio zasto je DPS/SDP dobra koalicija za dolazak na cilj, i zato ih u potpunosti razumijem. To je nesto mnogo vece od dnevnopolitichkih fraza, problema i netrpleljivosti. Recimo, razlichita "borba" za CG.
Poenta suverenosti je bila da se o CG odluchuje u CG a ne u BG. To je bila osnova svega, ne u nekom ratnom nacionalizmu, primitivnoj mrznji prema bilo kome i glupostima.

Quote:

Grijesio je mnogo mnogo puta. I sa svojom danasnjom pricom, s kojom emituje nevjerovantu gorcinu covjeka koji nije uspio, a nagledao se onih koji su pravili nemoralne kompromise (ne kazem da su svi, ali jesu mnogi). E sad, ja njegov glas ne bih uopste zrtvovao, jer ga smatram, koliko god bio ogorcen, kao zanimljiv podsjetnik na neke faustovske kompromise...
Meni je taj covjek (vidio si po mojim prethodnim postovima), jedan prosjecan politichki lik, sujetan i bezobziran nazalost u profesiji s kojom se bavio. Nije ni chudo sto je neuspjesno levitirao i nije doveo ni do jedne "pobjede". Glas obichnog gradjanina vrijedi, toliko i njegov, ali to sto je nazalost bio na chelu jedne tako progresivne stranke kao sto je bio LSCG, greshka i zloupotreba rada i razumnosti mnogih iskrenih Liberala. Egoista koji nije htio da narod na referendumu oda javno pochast pravom putu LSCG, samo da bi ON "Tito" ostao upamcen po govorima koja je bila djelo chitavog tima LSCG a ne samo njegova. LSCG ga je pustio previse i covjek je umislio da je on LSCG. Bolesno.

Quote:
U crnogorskom je mentalitetu - da ako ne mozemo imati prvijenstvo u nekoj stvari, onda iz inata ne marimo uopste za tu stvar. I to je kod Slavka u mnogim stvarima jako vidljivo. Ali isto tako, nece biti da nije u pravu za dobar dio svojih kritika upucenih svima onima koji su zaboravili (ili nikad nisu imali na umu) da jednu samostalnu drzavu ne cine kvalitetnom - drzavni simboli, vec nacin na koji je ona organizovana...
Ja citam njegove tekstove, meni ne smeta, skoro kao da chitam bilo koga na nasim forumima. Mishljenje jednog covjeka iz CG, i to je to. Ali da ne preskochim toliko gorchine i vrijedjanja svih i svakog, pa taj covjek nije pohvalio nikoga nizasta.
Da smo imali gradjanski rat u CG, pitali bi se kasnije (ko bi prezivio) da li je postojao neki drugi nacin, i mozda pametniji. Da smo imali gusenje te ideje u praksi, danas bi smo bili bez drzave CG. Da nismo prihvatili 55% ko zna sta bi bilo itd. Obzirom da se sve to izbalansiralo i da se doshlo prije 3 godine do drzave, mi sad mozemo da prichamo, eh da su tada najidealniji, najposteniji, najneviniji, najobrazovaniji, najljepshi, naj......sve sa savrsenom infrastrukturom, autoputevima, neboderima gdje treba da budu, a sa izuzetno konzerviranim i restauriranim spomenicima kulture, da su svi imali po 5000e platu, svi sa besplatim netom i kompovima, i da smo glasali za nezavisnu CG putem interneta.
Moze i tako... np.

Quote:
Ali zato su zeljeli nezavisnost? Evo, kao potpisnica osnivackog akta - zasto si ti zeljela nezavisnost?
Pa znash, u tim mladim godinama (u kojim si i ti bio), gledali smo nepravde, mnogo vise pratili informacije, prava, putovali po svijetu, slusali umobolnike koji su sve vise uzimali maha nad razumom vecine, znali sta se desava u YU i svijetu....Bilo NAM je glupo sto se nista ne moze fotografisati u CG, ni predivni mostovi. Dobijali budalasta upozorenja da su stranci tu ne zbog turizma nego zbog spijuniranja, smijali se takvima. Meni je bilo suludo da narod ne zna sta se desava u SLO, sta u CRO, sta se desava u toj drzavi u kojoj zive. A to se i potvrdilo na odlucivanju za ostanak u YU. Identichno su svi na faxu iz svih drugih republika bili za taj mirniji put i kao sto rekoh i oni su potpisnici tog akta. Bez ikakvog navalentnog nacionalizma, sa velikim postovanjem, svako je bio ono sto je zelio da bude, slovenac, makedonka, srbijanac, vojvodjanka, hrvat, bosanac, crnogorac i nikome niko nije smetao.

Iskreno, smijali smo se Jugosima jer su u to vrijeme za nas bili retrogradni ljudi koji nisu ni znali sta su. Mislim da sve generacije u tim godinama imaju nesto sto smatraju iluzijom mase, eto i mi smo se smijali "seljacima" izvini na izrazu, ali ti ljudi nisu mnogo znali o SFRJ geografiji, o ljudima, o drzavama u okruzenju, o svijetu, znali su svaki desant i gluposti, a kasnije se to prenijelo na prichu o Kosovu i chudesima sa istim intenzitetom i fanatizmom. Plasilo je koliko ih ima, svi deklamovali isto ko papagaji.
Nedugo zatim velika vecina je otisla vani i prije opsteg haosa, malo ko se vratio u drzave nastale nakon YU.

Osim ochiglednog, bilo je porodichnog razloga i teznje za povratak nezavisnosti CG.
Ja sam prvi put chula o mogucnosti za odvajanje CG (kao i Texasa), kad je bio slucaj na Kosovu sa nekim Martinovic(?) tada velika afera u javnosti, i prognoze ljudi koji su prichali da SFRJ nece opstati i da CG treba da razmisli o koristenju mogucnosti za mirno odvajanje koje su imale sve republike SFRJ, jer ako bi bilo protivljenja BG-a da bi to izazvalo nesagledive posledice po narode SFRJ. No tad sam bila jako mala ali sa obavezom da kupujem Dugu, Intervju itd chasopise.

Last edited by LadyDaytona; 09-04-09 at 20:05.. Reason: Slucaj Martinovic*
LadyDaytona is offline   Reply With Quote
Old 09-04-09, 18:30   #27
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Na ostatak posta cu se osvrnuti (pogotovo onaj dio za godine ), kada rascivijamo ovo sustinsko pitanje:
Quote:
Poenta suverenosti je bila da se o CG odluchuje u CG a ne u BG. To je bila osnova svega
A zasto je bilo bitno da se o Crnoj Gori odlucuje u CG, a ne u BG?
Old 09-04-09, 18:59   #28
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Na ostatak posta cu se osvrnuti (pogotovo onaj dio za godine ), kada rascivijamo ovo sustinsko pitanje:
Obzirom da si sad stariji od tadasnjih mojih godina, ipak si ih i ti "odbolovao" pa si sad u drugim.
Quote:
A zasto je bilo bitno da se o Crnoj Gori odlucuje u CG, a ne u BG?
Bilo je vise razloga,i u proshlom postu sam vec navela dosta toga, ali bih voljela da neko takvo pitanje postavis Slovencu ili Hrvatu pa bi dobio enlightment odgovor.
S druge strane, obzirom da smo bili na putu intelektualne elite, i da smo ipak bili upuceni u istoriju, ekonomiju i politichka kretanja u Evropi (posebno), bilo nam je jasno kuda ide politika Beograda, kad je na bilo chiju prichu o potrebi ulaska u EU projekat (kada su nas zvali da udjemo u istom paketu sa Grchkom i Irskom), iz BG stizali podsmjesi i sprdanje sa mnogim pametnim predlagacima. Da ne govorimo o ekonomskim problemima koje je stvarala Srbija u tom periodu, koja je zahtijevala da Savezna kasa placa troshkove na Kosovu, a da Kosovo i dalje bude njenom jurisdikcijom. S tim se nisu slagale druge republike, nametalo se silom i prijetnjom, da bi logichno doshlo do kulminacije.
Mi kao studenti nismo imali ogranichenja sa informacijama i kretanjima, bili smo u kontaktu sa svim republikama preko studentskih organizacija, mnogobrojna putovanja po YU i inostranstvu, istoku i zapadu, pa nama nije trebao niko da preprichava sta se desava u zemlji i kuda sve ide.
Kasnije generacije nisu imale te mogucnosti da se licno uvjere u desavanja van CG, teznje, razloge, vec su pomocu limitiranih medija i nekih "glasnika" stvarali sliku o necemu sto nisu dozivjeli, a mnogo puta je rezultat presudjivanja stecenog na taj nacin - zabluda.
Old 09-04-09, 23:26   #29
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Bilo je vise razloga,i u proshlom postu sam vec navela dosta toga, ali bih voljela da neko takvo pitanje postavis Slovencu ili Hrvatu pa bi dobio enlightment odgovor.
S druge strane, obzirom da smo bili na putu intelektualne elite, i da smo ipak bili upuceni u istoriju, ekonomiju i politichka kretanja u Evropi (posebno), bilo nam je jasno kuda ide politika Beograda, kad je na bilo chiju prichu o potrebi ulaska u EU projekat (kada su nas zvali da udjemo u istom paketu sa Grchkom i Irskom), iz BG stizali podsmjesi i sprdanje sa mnogim pametnim predlagacima. Da ne govorimo o ekonomskim problemima koje je stvarala Srbija u tom periodu, koja je zahtijevala da Savezna kasa placa troshkove na Kosovu, a da Kosovo i dalje bude njenom jurisdikcijom. S tim se nisu slagale druge republike, nametalo se silom i prijetnjom, da bi logichno doshlo do kulminacije.
Mi kao studenti nismo imali ogranichenja sa informacijama i kretanjima, bili smo u kontaktu sa svim republikama preko studentskih organizacija, mnogobrojna putovanja po YU i inostranstvu, istoku i zapadu, pa nama nije trebao niko da preprichava sta se desava u zemlji i kuda sve ide.
Kasnije generacije nisu imale te mogucnosti da se licno uvjere u desavanja van CG, teznje, razloge, vec su pomocu limitiranih medija i nekih "glasnika" stvarali sliku o necemu sto nisu dozivjeli, a mnogo puta je rezultat presudjivanja stecenog na taj nacin - zabluda.
Znaci, da rezimiram - nismo bili zadovoljni kako se iz BG upravlja Crnom Gorom i zeljeli smo da samostalno upravljamo svojom kucom, jer smo mislili da mozemo bolje?
Da li sam u pravu?
Old 09-04-09, 23:51   #30
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Ne,... Zar toliko nerazumljivo pisem?
Ti si pitao mene, a ja sam odgovorila da nisam samo ja bila za odvajanje CG vec je bilo dosta istomishljenika (i prije pojave LSCG), ali ne dovoljno chim je zelja za ostanak u fantomsku YU bio izbor gradjanske CG. Znaci vecina naroda u CG je zeljela da se upravljanje iz BG nastavi i tako su glasali.
Chinjenice su ovo sto ja pricham, a da li je to teshko shvatiti, prihvatiti ili razumjeti.... to je vec drugo.
Old 09-04-09, 23:58   #31
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Ok da preformulisem: tvoje je misljenje, zbog cega si i stala iza LSCG - da je nezavisna drzava bila najbolji nacin upravljanja drustvenim resursima Crne Gore?
Old 10-04-09, 00:07   #32
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Bonja, ono sto se desavalo kasnije je bilo predvidjano mnogo prije mene, a u toku 80-tih je samo intenzivirano. Pokusaj i zelja da se to sve izbjegne bio je i razlog da se podrzi LSCG, pa zvao se on tada i DPS/SNP/NS/DUA i bilo kako. Nama je bilo jasno i otisli smo chim smo vidjeli chemu sve ide, a rezultati narodnog izbora su bili potvrda za odlazak.
Meni je to djelovalo kao opste ludilo i zelja za kolektivnim samoubistvom.
Old 10-04-09, 01:48   #33
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Vazno je ideju REALIZOVATI,
a zasluznima podijelit ORDENJE I MEDALJE,
ako su ZASLUZNI, ali ovo kukumachenje o kradji IDEJE mi ne ide u glavu.

Uvijek sam drzao sanitarni koridor,
od ljudi koji su trazili PRIVILEGIJE za svoju borbu , za svoju ideju.

Da sjutra vaskrsne ISUS HRISTOS,
i trazi privilegirani radni staz za 2009 godina i BORACHKU peMziju,
jer se sklonio na NEBO KOD BOGA OCA, dok se HRISHCANI nijesu OPASULJILI.

Ove "djonove" na igrache i jednog i drugog tima,
smatram nezdreloshcu i promitivizmom nashe politichke scene,
malo je onih koji idu na LOPTU,
i na forumu i pored foruma.
Old 10-04-09, 11:22   #34
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Bonja, ono sto se desavalo kasnije je bilo predvidjano mnogo prije mene, a u toku 80-tih je samo intenzivirano. Pokusaj i zelja da se to sve izbjegne bio je i razlog da se podrzi LSCG, pa zvao se on tada i DPS/SNP/NS/DUA i bilo kako. Nama je bilo jasno i otisli smo chim smo vidjeli chemu sve ide, a rezultati narodnog izbora su bili potvrda za odlazak.
Meni je to djelovalo kao opste ludilo i zelja za kolektivnim samoubistvom.
Poenta cijele moje price je u sljedecem:
Suverenost je bila neophodna, kako bi preuzeli rukovodjenje Crnom Gorom u svoje ruke, a ne da se kljucne odluke donose u Beogradu. Dakle, nezavisnost - nije bila cilj sam po sebi, vec sredstvo za ostvarivanje cilja - a koji je: samostalno donosenje odluka o sopstvenim stvarima.

E sad, naravno da je i Nezavisnost imala jos jedan bitan efekat - a on je dogradjivanje crnogorskog nacionalnog identiteta. Moj je stav - da tri godine nakon Nezavisnosti - mnogo se vise paznje i to na veoma neprikladan nacin - poklanjalo dogradnji crnogorskog nacionalnog identiteta (a nacin na koji se to radi samo produbljuje podjele), negoli na kvalitetnom samostalnom donosenju odluka...
Old 10-04-09, 12:44   #35
hogarstrasni
MiM team Početnik

hogarstrasni's Avatar

Registrovan: Sep 2008
hogarstrasni na dobrome putu

Dokoni cojek svasta cini pa i da se malo umijesam u ovu raspravu.
Elem, LSCG je imao svoju ulogu u prvoj polovini 90-tih jer zahvaljujuci njima je dosta ljudi kapiralo da nije ludo zato sto ne podrzavaju klanje komsija.
No, na kraju je glavna osobina LSCG, nazalost, postala ona cetinjska pizma. Znaci, Milo se 97 okrenuo protiv Sloba zbog cega je LS izgubio dosta glasaca. pri tome se vrh partije ponasao infantilnije od petogodisnjaka. Umjesto da radi na tome da ih povrati, oni su te likove koji su potencijalno biracko tijelo, a nijesu glasali za njih, ispsovali na pasja kola.
Naravno, svako ko se nije slagao sa Slavkovim misljenjem i napustio partiju ,postao je agent DB-a. Nisam bio insajder, ali cini mi se, makar spolja, da je DPS bio pojam unutarstranacke demokratije u odnosu na LS. Inace mi se ne dopada iskljucivost, ali kod LS je ona bila prisutna u tolikoj mjeri da je to postajalo zabavno.
Napokon, kada su imali priliku da traze sta god hoce od Mila isli su na to da mu traze dodatne poslanike sto je zakonski i teoretski nemoguce, prema mom misljenju, samo da ne bi preuzeli odgovornost. O tracevima glede finansijske podrske necu da spekulisem.U tom momentu valjalo je preuzeti odgovornost i uci u vladu sa DPS-om pa fino pokusati da mijenjas stvari, ali nijesu imali zelju za tim. No, treba za to imati i petlje, energije, mudrosti, a i radnih navika.
Podrzati manjinsku vladu bio je realno najkomotniji polozaj. Kada su, tek nakon raspisivanja izbora 2002. godine, skapirali da imaju vecinu, ponasanje LS i cijele opozicije bilo je takvo da su dosta glasaca okrenuli protiv sebe. Sjecam se samo ideje da se u svim medijima pojavljuju tekstovi o izborima i mitnizima bez naslova ili da naslov odredjuju partije.
Opozicija je tada DPS-u godinu dana lufta gdje se isti konsolidovao i razbio ih vracuci apsolutnu vecinu.
Nakon toga Milo je izboksovao nezavisnost i tu mozemo da debatujemo o kradji ideje. Prema mom misljenju, nije bitno cija je ideja vec je vazno ko je realizuje. Kao trener ja mogu da dam ideju da pobijedim Mancester Junajted, ali da li to mogu ostvariti.
Napokon, citao sam Slavkov blog, a i reagovanja. Poprilicno jednoumni tekstovi, a ako iko napise drugacije misljenje nastradao je. Ne bih to bas nazvao demokratijom. Jedan od posjetilaca je napisao da, kada bi Bog sisao na zemlju, to bi bio Slavko. Drugi posjetilac iznio je stav da je to pretjerivanje. Moderator je izbrisao tu prijedbu.Nije bas olicenje demokratije?
Takodje, propagira se bojkot institucija kako bi se vanistitucionalno doslo do promjena. Hvala na ideji ali zaista nisam pobornik vaninstitucionalnih promjena. Ne smatram ih olicenjem demokratije.
Da zakljucim, LS, odnosno Perovic kao njegova personifikacija, zaista mi lici na ekipu frustriranu sto je neko drugi ostvario njihove snove. Nijesam srecan zbog toga, ali...
Pretpostavljam da ce biti gomila buke i kontraargumenata, ali draz ovog foruma bas lezi u suprotnim misljenjima

Last edited by hogarstrasni; 10-04-09 at 12:48..
hogarstrasni is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 20:25   #36
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Sad konacno nadjoh malo vremena za Slavka i LSCG.
Prvo oko posljednjeg blog unosa. Da li su za stanje u drustvu vise krivi od vrhuske DPS-a sve zajedno sa kumarama "posteni DPS-ovci" i jos vise posteni SDP-ovci. Da.

Da li treba bojkotovati DPS, vlast i drustvo. Ne. Skoro je nemoguce zivjeti a da te za nesto ne mogu nabijediti da saradjujes sa DPS-om. Treba radit odbijat danajske darove ali ne mozes se iskljuciti iz svega. Bila su dva slucaja dodjele nagrade Kovacu koji je mnim to zasluzio i zatim dodjela Lubardine nagrade Pejovicu za kojega pojma nemam. Ali je cinjenica da je druga nagrada iskoriscena u dnevno politicke svrhe za promociju MĐ usred kampanje a laureat je samo jednom dobio siri prostor u Pobjedi i tačka. Fina je to linija đe staviti granicu. E sad što se tiče Slavka to je bilo najlakše u avion i za Prag.

Ovo oko Slavkovog jala sve je rečeno uglavnom u Đuđinom postu. Nego ima još jedna glupost koju on i Aleksić često valjaju. Ja sam XY i radio sam nešto sa LSCG. I u jednom trenutku sam "izdao" odnosno zanešen suverenističkom ili ko zna česovom DPS pričom priđem DPS-u. E sad poslije par godina vidim da sve ide u tiritinte i hoću da se distanciram od vlasti. A bogovi iz doline bogova ne daju. Jednom grešan vječno grešan. Hahaha. Ekskomuniciran!

E sada oko ideja i onoga što je LSCG imao. Ako pogledamo izbore 1992-ge kao relevantne za LSCG i druge kasnije suverenistične stranke glasalo je nešto oko 20% biračkog tijela. Ih iz toga doba se sjećam prvog operativca DPS-a na zadatku. Približno 7-8% su bili glasovi koji nisu manjinski koji su u to doba potražili zaštitu od partija koje nisu podržavale rat u razvoju. E sad od tih 7-8 maksimalno 10% glasova što je bila premisa ako ne suverenost a ono da se bude ravnoparavan a ne pod srbijom. Međutim 90% ljudi se nije zalagalo za socijalnu nepravu i neviđeno raslojavanje, zavisno sudstvo, srastanje države sa kumarama krimosima itd. Nezavisnost prosto ne umije da pjeva kako su pjevali oni koji su žuđeli za njom. Prosto da sam znao što će se dogoditi pitanje je što bih radio tih ranih 90-tih odnosno da li bi mirno šjedio kući i čekao da sve mine.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 10-04-09, 22:15   #37
hogarstrasni
MiM team Početnik

hogarstrasni's Avatar

Ajmo malo da se igramo matematike. Prije nego je Milo preuzeo ideju bilo je za nezavisnost 20%. Na referendumu 55%. Njegov doprinos nezavisnosti je (55-20):55, otprilike 63%. To je minimum, jer je gro tih glasaca "prevedeno" na ovaj ili onaj nacin.

Politika je umijece moguceg. Znaci, da smo krenuli u suverenost 90-tih, plivali bi u nasoj krvci. Alo!!! Prvi put smo se iz neke frke izvukli relativno citavi, sa minimalnom stetom.

Tajkuni, kumare i sl. Znam da je stereotipna fraza, ali mislim da je situacija slicna kao u svakoj kapitalistickoj zemlji, posebno u tranziciskoj. Kod nas je mozda vidljivije jer smo mala drzava, a stampa je slobodnija nego u drugim zemljama u okruzenju. Ajde nadjite novinu u Srbiji koja napada Tadica, izuzev Borbe pomalo, koja je Canetove btw))). Sto se stampe, (pazite dobro, ne pricam o medijima) tice, imamo srece sto je gazdama novina to glavni biznis, pa ne prave previse kompromisa, sto ne znaci da ih nema.

Da ne idemo predaleko, iskljucivost LS je nesto sto me kao glasaca odbilo od njih. Ako ti je cilj pobijediti na izborima i preuzeti vlast kako bi preuredio zemlju ne mozes one koji trenutno ne glasaju za tebe nazvat nemoralnim. Kako ces ih pridobit? Realno LS nikad nije bio partija, vec pokret, a pokreti, koliko god imali dobre ideje svoju karijeru zavrsavaju kada zavrse svoju misiju. Smatram da bi, ako bi dosli na vlast bili poprilicno revansistcki, a vjerovatno i diktatorski raspolozeni.

Evo i PZP, kada se odvojio DC, nije pricao kako su otpadnici spijuni.
Old 11-04-09, 06:55   #38
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

O strahu od revanšizma sam već nešto šupljio ovdje kao jednom od osnovnih razloga zbog kojih opozicija ne obara vlast.

Drugi je razlog uspješne floskule koje plasira DPS, koje se putem medija i ostalih "kafana" lako primaju u narodu. Evo ovdje smo pokupili floskulu o nivou korupcije koje ima "ni više ni manje nego u ostalim tranzicijskim zemljama" odnosno što neko reče ima je "taman". Ne vrijedi mora se uzeti pasoš pa prošetati i vidjeti da toga fenomena ima malo manje u većini uspješnih i u pojedinim neuspješnim pričama. Do tada ćemo slušati da u "sjevernoj koreji mlađi kim ima sina kima, da lukašenko isto ima sina, da je u Srbiji Tadić isto gospodar, da je u Rumuniji ovako, Somaliji onako a u Tunguziji tako-kako". To su moj dobro "tješenja".

Neđe je ona iz MANS-a rekla da je jedan od signala uspješne borbe protiv korupcije smanjenje troškova javnih radova. E sad ima radova u CG koji su (stavki u radovima a ne ukupnih radova) 4 puta skuplji nego preko granice u RS a standardno su cijene radova (ne zemljišta i komunalija i ostalog već radova čistih) u CG oko 70% skuplji nego u okruženju.

Drugo ako je neko napravi poneki uspješni potez a za 20 godina ih je zaista bilo to ne znači da je dobio alibi za sve drugo za što je morao da odgovara. Iz prethodne priče slijedi da je suverenost bila ne cilj već sredstvo da se ta suverenost naplati. Istina sprega država-mažnjava počinje ranije ali je posljednjih 6 godina doživljela kulminaciju i to kulminaciju u kojoj trenutno ne znamo đe počinje država a đe nastavlja mažnjavanje. I u posljednjih nekoliko nedjelja sa ovom krizom to kuliminira da je zahvatilo i one pore poslovanja za koje sam mislio da će ostati "fer, kompetitivne i đe će male nekumare moć nešto da zarade".

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 10:12   #39
hogarstrasni
MiM team Početnik

hogarstrasni's Avatar

Da ne trolujemo temu koja je posvecena drugim stvarima samo dva pitanja.

Zasto americka vlada nije spasavala Leman Braders koja je imala disperzovano vlasnistvo a jeste Morgan Stenli koju kontrolosiu istoimene familije duboko involvirane u tamosnji sistem.

Zasto MANS crta seme investicija Marovica i Barovica, a ne i Djukanovica. Btw. svaka NVO ima ekonmski interes (sto vise grantova i projekata) da stanje u oblasti kojom se bavi prikaze sto daramaticnije. Posto vidim da znas dosta pretpostavljam da si citao o klimatskim promjenama (ranije zvali globalno zagrijevanje, pa promijenili naziv kada im termometri nisu dali za pravo), i gomili ozbiljnih naucnika koji tvrde da od toga nema nista. Napokon, vecinu zabrinutih organizacija finansira General Elektrik koji je grdne pare uvalio u razvoj preskupih zelenih tehnologija.

Stvari se uvijek mogu gledati sa dvije strane
Old 11-04-09, 10:20   #40
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Pa LSCG je jedina stranka koja je valjala na ovim prostorima.Ali DPS kako je vidio da će im oni glave doć počeli su ubačat svoje ljude.A novac vrti svuda...
Dovoljno je pogledat koliko su jakih stranaka razbucali.
Ali to je surova stvarnost.
Ima i onih koji su se kleli u Slavka pa im je sad Milo idol.
Kojima je Slavko pijana i prodana budala.
Slavko je Slavko,bez obzira na sve.
Valja pogledat s vremena na vrijema govore,mitinge LSCG po CG.
Sve što je tada LSCG govorio danas je sve to ostvario DPS.
A poslušajte i govore čelnika DPS iz 90ih...Divota.Ka da slušam Mandića danas...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, liberalni, nasljedje, politicko, savez

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules