MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Da li ste za ulazak Crne Gore u NATO...?
DA 26 37.14%
NE 37 52.86%
NEMAM STAV... 7 10.00%
Glasači: 70. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 02-01-09, 10:31   #1
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nb-campari na dobrome putu
Lightbulb Da li ste za ulazak Crne Gore u NATO...?

ulazak crne gore u nato, dobro za crnu goru, lose, skupo,obavezno ako zelimo u evropsku zajednicu. misljenja i obrazlozenje.
nb-campari is offline  
Reply With Quote
Old 03-01-09, 11:40   #2
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

niko nece da komentarise, kao da je tabu tema. nato nije zvanicno uslov crnoj gori za clanstvo u eu, ali nezvanicno jeste. po meni je to jeftiniji oblik bezbijednosti od samostalne. cak bih ukinuo svoju vojsku i placao godisnju rentu. da je jugoslavija bila clanica nato saveza, ne bi izginula onolika sirotinja.
nb-campari is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 12:22   #3
remark
MiM team Početnik

remark's Avatar

Registrovan: Aug 2007
remark na dobrome putu

Valjda bi vlast koja propagira ulazak trebalo da nam kaze sto dobijamo a sto gubimo ulaskom u Nato.
remark is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 14:24   #4
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Quote:
Originally Posted by remark View Post
Valjda bi vlast koja propagira ulazak trebalo da nam kaze sto dobijamo a sto gubimo ulaskom u Nato.
sta ti mislis
Old 03-01-09, 14:31   #5
remark
MiM team Početnik

remark's Avatar

remark na dobrome putu

Ja sam trenutno za opciju Ne.
remark is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 14:41   #6
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Quote:
Originally Posted by remark View Post
Ja sam trenutno za opciju Ne.
zasto?
Old 03-01-09, 15:31   #7
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Samo iz jednog razloga sam za ulazak u NATO - kroz NATO ide put u EU.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 15:36   #8
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ja sam uzdrzan! Od magle se ne vide prednosti i mane.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 15:38   #9
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

anon1 has disabled reputation

A ja bih preformulisao pitanje: Da li ste za ulazak NATO-a u CG?

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 15:49   #10
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Ja sam za ulazak u NATO. Ne znam detalje šta tačno donosi članstvo u NATO ali vidim da nijedna zemlja članica tog pakta nije propala. Naprotiv. Takođe, bitan orijentir za moje opredjeljenje je politički profil onih koji su protiv ulaska u NATO, a to su u najvećem broju oni koji su se protivili crnogorskoj nezavisnosti. Prije referenduma su tvrdili da če Crnu Goru đa'o ponijeti ako se osamostali, da će biti lak plijen raznih zavojevača...svi se valjda sjećaju tih priča. Sad tvrde da Crna Gora ne treba da bude u NATO jer joj ne prijeti nikakva opasnost!!?? Drugim riječima, ja vazda suprotno od njih...
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 16:25   #11
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
A ja bih preformulisao pitanje: Da li ste za ulazak NATO-a u CG?
dobro,
da li si ti za ulazak nato-a u crnu goru.
Old 03-01-09, 16:27   #12
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Ja sam uzdrzan! Od magle se ne vide prednosti i mane.
mozes li pretpostaviti mane
Old 03-01-09, 16:59   #13
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nb-campari View Post
mozes li pretpostaviti mane
Mogu i jedno i drugo ali ne zelim da pretpostavljam jer je dosadanja rasprava na nivou debila. dajte malo matematike pa da brojimo zajedno.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 03-01-09, 17:32   #14
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Dje svi Turci, tu i mali Mujo.

Poshto smo opasani NATOm, bilo bi ludo ici mimo svijeta,
jer mi nijesmo ni ekonomska ni vojna sila.

A NATO ce to naplatit poshteno, kao i drugima, zavisno od BNPa.
Koliko toliko, bice transparentnije nego sadashnji troshkovi za vojsku, svako ce znat koliko i nashto se troshi nash novac, ovako kao shto je sad, samo mozemo da nagadjemo koliko se daje za Crnogorsku Vojsku, nema toga REVIZORA, koji smije zavirit u taj lavirint a da mu ne mrkne svijest, pod uslovom da je posjeduje, jer samo lud njima smije trazit izvjeshtaj, jer je sve to VOJNA TAJNA.
milovan jankovic is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:08   #15
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Mislim da bi privukli vece investitore neophodno da CG bude u NATO paktu. Pogotovo ako pogledamo nasu istoriju. Nije bilo 50 godina a da se ne ratuje. Dovoljno je vidjeti primjer Kipra. Mislim da bi izmedju Grcke i Turske izbio zestok rat oko Kipra ali na srecu se to ne desava jer NATO ne dozvoljava sukob u svojim redovima.
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 18:50   #16
plavi
MiM team Expert

plavi's Avatar

Registrovan: Nov 2007
plavi has disabled reputation

Svaki vojni savez ima zajednicki vojni cilj... Koji je to vojni cilj Crne gore da bi ona bila clanica NATOa?
plavi is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 20:11   #17
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Nema NATO veze sa investicijama.
To je samo korak ka integracijama koje počinju sa ulaskom u sistem globalne bezbjdnosti.
Te integracije mogu da imaju veze sa investicijama.
Ulazak CG u NATO ima dosta mana ali one su cijena koju moramo platiti ako mislimo da budemo dio "Demokratskog zapada".
Homer is offline   Reply With Quote
Old 03-01-09, 20:19   #18
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Jedino ima smisla ovo oko mira a sve ostalo je besmisleno. Ove investicije pa cak i ulazak u EU nemaju previse veze sa investicijama. Grcka je dobar primjer, slicno i Rumunija... Kako vele nema dzabe vecere nidje. Neke se plate odmah a neke se naplate sa kamatom.

Last edited by Nabuko; 03-01-09 at 20:22..
Old 04-01-09, 06:28   #19
sklopljeno u crnoj gori
MiM team Početnik

sklopljeno u crnoj gori has disabled reputation

ja sam protiv jer mislim da se svi sukobi mogu rješiti ljudski,razgovorom,kompromisom...ne treba nam niko sa strane da nas šklepa i naređuje...no ja sam mlad,ove starije što su preživjeli devedesete u potpunosti razumijem,da sam na njihovom mjestu vjerovatno bih i ja bio za,ipak ne mogu protiv mog naivnog pogleda na svijet...
Old 07-01-09, 20:13   #20
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Ja sam protiv ulaska u NATO.
Obrazlozite mi zasto treba da udjemo...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, nato, ste, ulazak

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules