MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Gastronomija

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-10-08, 06:16   #1
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka
Default Tradicionalna kuhinja Crne Gore

Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline  
Reply With Quote
Old 01-10-08, 06:17   #2
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Još metaše gradi u te,
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 06:17   #3
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Još metaše gradi u te,
Old 01-10-08, 08:06   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

glasam za rashtan, sirnicu i malisorske priganice!
Old 02-10-08, 08:16   #5
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

glasam za krapa u ulju, sir u ulju i masline u ulju
Još metaše gradi u te,
Old 02-10-08, 10:08   #6
lady abu bin crazy
MiM team Forumaš

lady abu bin crazy's Avatar

Registrovan: May 2008
lady abu bin crazy na dobrome putu

sto smo masni danas

ja bi rado ovu pastrmku u kiselom mlijeku
lady abu bin crazy is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 16:32   #7
koke_st
SpaŁatina

koke_st's Avatar

Registrovan: Oct 2006
koke_st has disabled reputation

konačno sam skužila šta su priganice.....

FRITULE
Old 07-01-09, 20:28   #8
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Quote:
Originally Posted by koke_st View Post
konačno sam skužila šta su priganice.....

FRITULE
Ne ne fristule su nesto drugo moja Koke...
Dodji nedje do HN pa cu ti spremit...
------------
Nacionalni restotan na Zabljaku pored Crnog jezera,nacionalna kuhinja i u sred menijaKALAMARI!!!!
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 20:29   #9
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
glasam za rashtan, sirnicu i malisorske priganice!
To su zeCke priganice,a ta tvoja teznja prema istoku od droba vuce jel?
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 20:40   #10
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
To su zeCke priganice,a ta tvoja teznja prema istoku od droba vuce jel?
samo ti (za)mijesi nije bitno s' koje bande vuchu..pojeshce se!
zeCke priganice su vishe prijesnih poredjanih u krug, ka palachinke, a ove su prave malisorske...
Old 07-01-09, 21:03   #11
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
Ne ne fristule su nesto drugo moja Koke...
Dodji nedje do HN pa cu ti spremit...
------------
Nacionalni restotan na Zabljaku pored Crnog jezera,nacionalna kuhinja i u sred menijaKALAMARI!!!!
Jedne godine na zabljaku savin kuk ja i frend krenemo da se ozderemo ovih nacionalnih specijaliteta. Sto imate. Veli covjek piiiiicu.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 07-01-09, 23:47   #12
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Ovo ja volim:

1. Provela jaretina pečena sa krompirom, po mogoćnosti u crepulji

2. Jegulja na ražanj

3. čičkovi sa suvim svinjskim i bravljim mesom

4. cicvara

5. kačamak smočan sa sirom ili skorupom i čvarcima (obavezno dva pljata, jedan sa varenikom a drugi sa ki$elim mlijekom)

6. pečeni brav - pecivo

7. riblja čorba (od krapa)

8. bijeli bubrezi (jareći)

9. plještenica (svinjska) na ražanj

10. ruska salata (nas i Rusa 200 miliona)

Last edited by Homer; 07-01-09 at 23:50..
Homer is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 00:49   #13
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

A jedes li sto od ovoga sto volis?
Još metaše gradi u te,
Old 08-01-09, 01:40   #14
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Stufada i rostule zakon! Njam njam njam njam
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 08-01-09, 09:06   #15
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by simm View Post
A jedes li sto od ovoga sto volis?
Pod broj 1 ne jedem od kad mi je baba umrla , jer niko to ne umije spremit kako treba. Sve plagijati neki.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 03-02-09, 21:28   #16
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

fantastican topik i valjalo bi da se razradi, da ima dobro mjesto sa nasom kuhinjom na netu odakle se moze ucit i uzivat kad drmne nostalgija!!! hvala simm!!!!
Old 02-04-09, 13:31   #17
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Ovo ja volim:

5. kačamak smočan sa sirom ili skorupom i čvarcima (obavezno dva pljata, jedan sa varenikom a drugi sa ki$elim mlijekom)
WTF, cvarke i da razumijem, moja majka voli kacamak sa zatopom, mada ja preferiram kiseli kupus ili eventualno przene ljute paprike, ali kako vareniku s ovim spari? Je li ovo rijec o kukuruznom kacamaku na krompire? Drobis li ti ovo vruce u vrucu vareniku ili kako?
Calathea is offline   Reply With Quote
Old 03-04-09, 19:13   #18
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Ovaj brodet s početka priče uopšte nije Bokeljski brodet, možda Muljanski jeste ali Bokeljski sigurno nije, niti je baš tačan ovaj textić o brodetu. Moja je doduše druga strana bokokotorskog zaliva pa znam šta se tamo "parića". Brodet sličan ovom predstavljenom se krčka onako nausput za svaki dan, ali pravi veliki brodet, koji je svojevrstan specijalitet sprema se od minimum pet vrsta ribe i to po mogućnosti kvalitetne, bijele. A koliko para, toliko muzike, uvjek može i skromnije i jeftinije.
Obično tu bude zubatac, orada, brancin, može grdoba, škrpina, gruj ...
E da, poenta je da se u brodet ne stavlja voda, samo ulje i vino. Kuva se 6, 7 sati i kad je napravljen kako valja ne može se lako pokvariti, tj. može baš dugo da stoji. Eto tako to radi moja baba i još mnoge stare majstorice bokeške kužine, samo što se ne reklamiraju, pa onda neki bezvezni recepti budu predstavljeni kao Bokeški brodet.
Old 05-04-09, 07:15   #19
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Kad bolje pogledas neke od ovih recepata sa pocetka, u njih se stavljaju zacini kojih u tradicionalnoj kuhinji sigurno bilo nije.
Calathea is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 11:23   #20
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

1. Jagnjetina ispod saca
2. Heljdija
3. Njeguski stek
4. Cicvara
5. Pljevaljski sir