MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Društvo > Savjeti za potrošače

Notices

Savjeti za potrošače Preporuke i upozorenja pri kupovini.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-02-10, 10:17   #1
Kliker
MiM team Početnik

Kliker's Avatar

Registrovan: Jan 2009
Kliker na dobrome putu
Question Posta Crne Gore - slanje paketa

Ineresuje me...
Kada naručite nešto iz neke druge zemlje (npr iz Beograda)
koliko dana je potrebno da vam stigne taj paket?
Da li robu donose na kućnu adresu ili se mora otići u poštu po to?
Na sajtu piše kako paketi stižu najkasnije za 5 dana od dana pošiljke, a ako se šalje u okviru Crne Gore, za jedan dan.

Kakava su vaša iskustva?

Naručih neke knjige iz BG. Platih ih preko CKB-a pri čemu su mi uzeli 15 eura provizije!? (zato što je devizno plaćanje), zatim sam morala čekati 2 dana dok pare legnu na račun te firme koja mi šalje, uz cijenu knjiga platih i poštarinu od 20 eura... katastrofa - jeftiije bi mi došlo da sam lično po te knjige otišla.

Oni su knjige poslali sjutradan i obavijestili me mejlom. Za koliko dana da očekujem knjige (jer pošta kaže 5 dana, a iskustva ljudi su i do mjesec dana čekanja)?

Nisam odavno ništa naručivala telefonski...
Ranije je to bilo 100 puta jednostavnije - naručim, oni pošalju, ja platim na pošti i preuzmem paket.
Sad ga zakomplikovaše sa ovim e-plaćanjem ...

Last edited by Kliker; 15-02-10 at 10:21..
Kliker is offline  
Reply With Quote
Old 15-02-10, 10:34   #2
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Kad uplaćuješ novac prema Srbiji gledaj da uplaćuješ iz Komercijalne prema Komercijalnoj ili iz Hypo prema Hypo banci. Provizija je 5€.Mislim da ti je najisplativije da plaćanje vršiš karticom preko interneta ako kod te firme postoji ta opcija.

Meni su u skorije vrijeme par puta stizala neka pisma/pošiljke iz Srbije u roku od 7-10 dana, s tim da jedna od tri nije stigla

Za 20€ poštarine ti može knjiga iz Amerike stići ako je naručuješ preko Amazona i ako knjigu imaju na lageru stiže za 2-3 nedjelje.

Last edited by Airbender; 15-02-10 at 10:37..
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 10:36   #3
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ja iz srbije sve što naručujem zovnem familiju pa preko voza čekam jer je ovo drugo katastrofa. Jednom sam plaćao i platio proviziju nekakvom uplatnicom uputnicom 15E. A iznos je bio manje od 40E pa ti viđi.

Ovo iz USA stiže dobro sa time da postoji neki problem tečnosti pa je bolje da to primaš baš preko pošte a ne preko kurirskih servisa.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 10:37   #4
Kliker
MiM team Početnik

Kliker's Avatar

Registrovan: Jan 2009
Kliker na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Meni je u skorije vrijeme par puta stizala neka pisma/pošiljke iz Srbije u roku od 7-10 dana, s tim da jedna od tri nije stigla

Za 20€ poštarine ti može knjiga iz Amerike stići ako je naručuješ preko Amazona i ako knjigu imaju na lageru stiže za 2-3 nedjelje.
7-10 dana za pismo?
Ao!
Ja ću onda čekat 3 mjeseca 5 knjiga. Ako mi ih ne izgube.

A šta ću kad nemam iskustva s tim. No, čovjek se uči na greškama!

Od sad ću sve preko autobusa.

Last edited by Kliker; 15-02-10 at 10:39..
Kliker is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 10:44   #5
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
...Ovo iz USA stiže dobro sa time da postoji neki problem tečnosti pa je bolje da to primaš baš preko pošte a ne preko kurirskih servisa.
I kod naručivanja knjiga preko Amazona ne treba odabrati najjeftiniju opciju slanja jer je poštar bači na sanduče ili ispred vrata, a ako se odabere nekoliko eura skuplja opcija lijepo ti dostavi listicu da je stigla knjiga pa odeš da je podigneš.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 15:41   #6
Miroslav
MiM team Početnik

Miroslav na dobrome putu

Pri pokusaju narudzbe guma za auto gospoda iz Arizone cini mi se, su mi ponudili za transport 4kom da bi me izaslo (bez cijene guma) 850 USD. Zvek, znam da su one kabaste, ali dje tolika razlika za gume u odnosu na 20 USD koje pominjete za knjige preko Amazona?
Miroslav is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, paketa, posta, slanje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules