MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-12-09, 11:44   #61
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Bez stvaranja pravog AMBIJENTA za realni sektor,
sa realnim kolektivnim dogovorom sindikata i poslodavaca,
koji bi zajednichkim snagama prinudili REZIM, PARTIOKRATE I BIROKRATE da smanje ambicije i potroshnju JAVNOG SEKTORA, i taj novac usmjere u kredite preko poslovnih banaka, dje bi drzava garantovala za 70% kretita namijenjenih REALNOM SEKTORU, sa pravom VETA na odluke banaka, da sprijeche zloupotrebe.

Crni Djavo je bolji DOMACIN od PARTIOKRATIJE & BIROKRATIJE.
HERMETICHKI ZATVORENO TRZISHTE od RATNIH & ANTIRATNIH PROFITERA, sa 10 TV kanala i 40 radio stanica za ispiranje mozga, zabavu, fudbal, tenis, serije i velikog brata sa kockarnicama i kaficima umrtvi i UM&RAZUM gradjana CGe.

Stimulativna FISKALNA-PORESKA politika,
porez sa rada i lichnih dohodaka i preduzetnika,
prebachit na potroshnju, PDV i razne akcize na svu potroshnju od energije do vode,
olakshice za POCHETNIKE PREDUZETNIKE prvih par godina.

Najveci hendikap CGe, je nepovjerenje i loshe iskustvo sa udruzivanjem preduzetnika za zajednichki nastup na druga trzishta,
POSHTENO I ISKRENO, PA KO KOGA ZAJEBE,
je parola sa dubokim korijenima, pucaju kumstva i bratstva kad je novac po-srijedi,
nishta nije bolje u sindikatima, poslodavcima, partijama i pokretima, nikome ne smijesh okrenuti ledja, narod sa greshkom.
Old 01-12-09, 17:45   #62
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Ne reče mi da li ti je što svoj Momo Vojvodić?
ne, sto?
Old 01-12-09, 17:52   #63
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
Citam dvije pametne i obrazovane osobe kako se prepiru, jos od Izbora u USA, i sve mislim da ih neslaganje na tom topicu odvlaci u nepotrebnu svadju i na ostalim temama.
I sve razmisljam kako da tu svadju prekinem, da bi svoju energiju okrenuli u nesto konstruktivnijem pravcu
evo ti najbolji primjer razlika izmedju desnicara i ljevicara. ti si od strane sekletara namjesten da odrzavas redi, a kortistis priliku da skreces diskusiju onamo gdje tebi odgovara, jer mislis da ti najbolje znas kako se dvije odrasle, pametne i djelimicno oobrazovane osobe trebaju odnositi jedna prema drugom, te ne mozes da izdrzis poriva da to prekines i okrenes pricu u smjer koji tebi odgovoara. tipicno ponasanje ljevicara koji svako neslaganje s njegovim pogledima sankcionise, sve uz poklik o postovanju razlicitosti i sloboda. samo postojanje moderatora koji ima pravo da skrece, sankcionise, modifikuje, zabranjuje i brise rasprave na ovom forumu koje nijesu vulgarne i nepristojne je prilicno pogubno, ali odlicno pokazuje administrativno-buirokratsku svijest najobrazovanijih i najtehnickeopremljenijihiverziranih omladinaca i omladinki kojima nasa drzava raspolaze.
s druge strane, dva desnicara, pametna i djelimicno obrazovane, vode konstruktivnu raspravu u kojoj je moguce pronaci nekoliko dobrih i konkretnih zakljucaka, a to sto se o nekim stvaraima ne slazemo, te sto u raspravi koristimo podatke koji su javno izneseni, bez prisile i na osnovu kojih formiramo sliku jedna o drugome, nama to ne smeta da i dalje pricamo i da se borimo za meni bolje bude nego njemu, a njemu da je krivo i da se bori da i njemu bude dobro.
Old 01-12-09, 17:56   #64
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Slazem se sa Perom ja nemam ništa protiv laufera a vjerovatno ni on protiv mene.
ada neno bi se pobili na glkasackom mjestu da se prepoznamo. to sto ti povremeno glasas za dpsdp, zlu ne trebalo, ne mijenja tvoj uglavnom pozitivno-opozicioni stav prema veici pitanja o kojima se ne slazemo!
Old 01-12-09, 18:28   #65
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
evo ti najbolji primjer razlika izmedju desnicara i ljevicara. ti si od strane sekletara namjesten da odrzavas redi, a kortistis priliku da skreces diskusiju onamo gdje tebi odgovara, jer mislis da ti najbolje znas kako se dvije odrasle, pametne i djelimicno oobrazovane osobe trebaju odnositi jedna prema drugom, te ne mozes da izdrzis poriva da to prekines i okrenes pricu u smjer koji tebi odgovoara. tipicno ponasanje ljevicara koji svako neslaganje s njegovim pogledima sankcionise, sve uz poklik o postovanju razlicitosti i sloboda. samo postojanje moderatora koji ima pravo da skrece, sankcionise, modifikuje, zabranjuje i brise rasprave na ovom forumu koje nijesu vulgarne i nepristojne je prilicno pogubno, ali odlicno pokazuje administrativno-buirokratsku svijest najobrazovanijih i najtehnickeopremljenijihiverziranih omladinaca i omladinki kojima nasa drzava raspolaze.
s druge strane, dva desnicara, pametna i djelimicno obrazovane, vode konstruktivnu raspravu u kojoj je moguce pronaci nekoliko dobrih i konkretnih zakljucaka, a to sto se o nekim stvaraima ne slazemo, te sto u raspravi koristimo podatke koji su javno izneseni, bez prisile i na osnovu kojih formiramo sliku jedna o drugome, nama to ne smeta da i dalje pricamo i da se borimo za meni bolje bude nego njemu, a njemu da je krivo i da se bori da i njemu bude dobro.
Ne prenosi svdju sa druge teme!
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 20:13   #66
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
Ne prenosi svdju sa druge teme!
ja razradjujem raspravu, a ti spamujes, moderator ce te karat za to.
Old 01-12-09, 22:06   #67
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Meni si nalijepio negativno nasljedje ljevice, a sebi (i Nabuku) pozitivno nasljedje desnice - ali ja necu tu manipulaciju pripisati tipicno desnicarskom pozivanju na tradicionalne individualne slobode, ispod cega se, gotovo po pravilu, krije nastojanje mocnih da ukinu sva pravila koja ogranicavaju zloupotrebu stecene moci

Salu na stranu, ne zelim ja vama da diktiram kako cete i sta da pricate, ja se samo trudim da raspravu usmjerim u konstruktivnom smjeru i to ne naredbama, vec sugestijama, jer vasa rasprava poprima elemente licnih peckanja koja napustaju temu. Ti Nabuku spocitavas da se mane prazne price i upusti u direktnu borbu protiv rezima, a on tebi odgovara da je lako barjacit sa sigurne distance. Eto, jedino ne bih zelio da se rapsrava u virtuelnom prostoru razvija u tom smjeru, jer se takve price pricaju za stolom, oci u oci.
U virtuelnom prostoru suprostavljajmo stavove, a ne licnosti

Da li je moderator potreban? U idealnoj ravni, kvalitet te opcije je identican idealnoj varijanti po kojoj forumasi sami raspravljaju unutar tematskih okvira i sa potpunim uvazavanjem sagovornika. Ali, idealne situacije postoje samo na papiru
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 22:07   #68
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
ja razradjujem raspravu, a ti spamujes, moderator ce te karat za to.
I to strasno!!!

Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 22:19   #69
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
I to strasno!!!

Tako je to kad stanes iza Pipera
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 22:28   #70
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
Tako je to kad stanes iza Pipera
Još gore je kad staneš ispred.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 22:39   #71
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Meni si nalijepio negativno nasljedje ljevice, a sebi (i Nabuku) pozitivno nasljedje desnice - ali ja necu tu manipulaciju pripisati (tipicno) tradicionalnom desnicarskom pozivanju na tradicionalne individualne slobode, ispod cega se, gotovo po pravilu, krije (nastojanje mocnih da ukinu sva pravila koja ogranicavaju zloupotrebu stecene moci ??) nastojanja da se povecaju i ojacaju prava pojedinaca, pogotovo na raslicitosti izmedju pojedinaca koje nebi bile sankcionisane birokratsko-ideoloskim 'pravilima', da ne kazem stegama.

sve sa najboljom namjerom, jer sa tvojim potencijalom i raznolikoscu za tebe i ima sanse, ako ne zajusis do kraja, a za nas desnjake je prosao voz.

Quote:

Salu na stranu, ne zelim ja vama da diktiram kako cete i sta da pricate, ja se samo trudim da raspravu usmjerim u konstruktivnom smjeru i to ne naredbama, vec sugestijama, jer vasa rasprava poprima elemente licnih peckanja koja napustaju temu. Ti Nabuku spocitavas da se mane prazne price i upusti u direktnu borbu protiv rezima, a on tebi odgovara da je lako barjacit sa sigurne distance. Eto, jedino ne bih zelio da se rapsrava u virtuelnom prostoru razvija u tom smjeru, jer se takve price pricaju za stolom, oci u oci.
a to skretanje je neizbjezno kada se prica i u virtuelnom prostoru i oci u oci, ma je mnogo ljepse ovako no da se gadjamo casama i psujemo majke jedni drugima, padnemo na krv i nikad ne obogoatimo svijet nasom grandioznoscu i mudroscu nepresusnom.

Quote:
U virtuelnom prostoru suprostavljajmo stavove, a ne licnosti
pocinjes i ti da razvijas jedna svojevrstan internet konzervatizam koji ne prihvata da je iner virtualis nerazdvojam od nas kao licnosti poslije ovoliko dana i godina provedenih u ovom svijetu, sa istomisljenicima, slicnomisljenicima i neistomisljenicima. to otudjenje od vituelnog ja je imalo smisla prije deset godina, dans vise ne, pa je i istrajavanje na suvoparnoj koncverzaciji bez licnog zacina pogresno i antiprogresivno. otudjujete covjeka od covjeka, kako cete taki pred milos i ostale ...

Quote:
Da li je moderator potreban? U idealnoj ravni, kvalitet te opcije je identican idealnoj varijanti po kojoj forumasi sami raspravljaju unutar tematskih okvira i sa potpunim uvazavanjem sagovornika. Ali, idealne situacije postoje samo na papiru [/COLOR]
najidealnija je da se sve osim vulgarnosti ostavi svom toku, diskusija i misli koje se ogranicavaju ne donose mnogo dobra. istrajavanje na krutim okvirima, koji su opet toliko subjektivni da nikada nijesu skroz objektivni, je gasenje ovog vida slobodne komunikacije.
ja sa nabukom imam rodjacki odnos (u kojem sam ja ljepsi, pametniji i stariji rodjak, a on... zakljucite sami) koji ova dosadasnja i slicna podjebavanja ne mogu da promijene, kao uostalom i sa svim mojim forumskim neistomisljenicima, jer ako nijesmo toliko svjesni da se najbolje uci od razlicitog (koje je u nasim okolnostima toliko slicno da je prakticno drugo ja), onda je svaka diskusija uzaludna i bezvrjedna i ako ce se svesti na pracenje pravila koje je neko odredio da bi sebi ili olaksao posao ili da mu ide uz svidjanje, bolje je da ne mrcimo.

(najbolje i najproduktivnije postove su ljudi pisali i razmjenjivali na cdm prije nego su uveli partijsko-drzavnu moderaciju, daleko najjaci forum politika na ijednom portali bivse yu, a vidite u sta se pretvorio.)
Old 01-12-09, 22:42   #72
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

dakle lustracija, krvolocni obracun sa birokratijom i povratak na zemlju sa obije noge, bez toga nema mrdanja.
nebojsa medojevic bni bio poguban za crnu goru, bas kao i ostatak opozicije, mada malo manje od sadasnje vlasti. dal iko zna dje se djedose oni sto zbog dvoje jagnjadi zamalo glavom platise, mozda da se njih priupita sta i kako, nebi nam lose bilo?
Old 02-12-09, 01:08   #73
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Quote:
dakle lustracija, krvolocni obracun sa birokratijom i povratak na zemlju sa obije noge, bez toga nema mrdanja.
nebojsa medojevic bni bio poguban za crnu goru, bas kao i ostatak opozicije, mada malo manje od sadasnje vlasti. dal iko zna dje se djedose oni sto zbog dvoje jagnjadi zamalo glavom platise, mozda da se njih priupita sta i kako, nebi nam lose bilo?
To što ti tražiš djelimično je moguće. A ako vidiš nekog da je sposoban to da sprovede, de der reci mi. Ja ne vidim nikoga. A što se Nebojše tiče, on se bar čovjek trudi...ne mogu ga osudjivati što pokušava da uspostavi kompromis. Ko to ne pokuša, prefix "demokratski" ne može nositi.
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 12:25   #74
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
ne, sto?
Počeo si da izmšljaš riječi od jedno 30 i kusur slova ka on. Inače jedna od njegovih mi se sviđa "podgorička pržimudnica".

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:37   #75
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

przimucija je metoeroloska pojava koja izaziva stuc mudovacu, kad ukisjele muda da popjene, ne nzaju zene s kakijem problemima se mi nosimo, nosili se znas vec dje.
Reply

Tags
crne, drustvenog, gore, razvoja, vizije

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules