MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-06-09, 13:03   #81
Buva+gacce
MiM team Početnik

Buva+gacce's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Buva+gacce nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Dragon Warrior View Post
Da, procitao sam do kraja.
Sta je protivrjecno. Osnovno je da svako ko zeli nesto da dobije pokusava da privoli drugu stranu da mu da najpovoljnije uslove. Zbog toga se otvara dugotrajni proces pregovora. Ne resavaju se poslovi od tolikog znacaja preko noci, jer im je i namjena dugorocna.
zanimljivo, vidiš, beogradski Institut za ekonomsku analizu, kao i najproduktivniji ostatak srpske ( i crnogorske ) ekonomske misli BG Univerziteta, su još u drugoj polovini osamdesetih godina prošlog vijeka utvrdili da:

- gravitaciono područje Luke Bar ide po geografskom principu sve do Slovačke, obuhvatajući još par srednje- evropskih zemalja, te da je stoga neophodno sačiniti strateški plan izgradnje savremenih željeznica, da bi se omogućilo puno iskorištavanje saobraćajnih potencijala, kako CG tako i SRB; po mom sjećanju, procjena je bila da iste usled neiskorišćavanja punog potencijala svog geografskog položaja u tom smislu gube oko meleardu zelenbaća godišnje;
- jadranski naftovod direktno ugrožava interese kako CG, tako i SRB; pri čemu o istom sami Crnogorci nisu ni imali što da kažu, a osnovno protivljenje je dolazilo iz Beograda, jer su tad tamo vjerovatno shjeđeli neki što umiju bistrije prepoznat svoje interese;

tako da ne bih reko da se to pitanje rješava preko noći, ili je to nekakva noć što traje dva'es i kusur godina. i zbog koje i jedni i drugi, makar u moje pero, strašno ličimo na onoga Omera sa onim jajima.

ako tome pridodaš praktični primjer jednog brkatog nam saveznog Premijera, koji je, u skladu sa tadašnjom orijentacijom prema osnovnim principima ekonomije, '98. uveo jednu vrstu blokade CG, dekretom zabranivši korišćenje Luke Bar svim srbijanskim uvozno repro- zavisnim gigantima, pri čemu je kao alternative utvrdio Varnu i Solun, te pridodao nekakvu gomilu subvencija ( pravo iz topčiderske štamparije i džepova svih nas jednako ) da bi im olakšao preživljavanje novih transportnih ruta... pa, ako se možda prishjetiš, da je pomenutu blokadu prvi i bez ikakvog pitanja probio Sartid ( tadašnjeg direktora Dušana Matkovića, recimo četvrtog čo'eka SPS-a ), jer, kako reče Duško, nije mogao da iznese abnormalne troškove transporta usled kojih je, u svega tri mjeseca, imao dodatni gubitak od preko 20 meleona ( + subvencije )... pa, ako dodaš ovo što ovi čike- eksperti, kakvi se i inače pitaju o 'blagodetima' naroda i jednog i drugog, zbore da im je Kopar sasvim dobar, Rijeka i predobra, te pominju nekakve brodove što mjesto kontejnera voze željezničke vagona- i to pominju kao sajens fikšn, ili da su toplu vodu izmislili, bez da se shjete da je takav vid radno- štedljivog transporta postojao i prije no što su oni umjeli reć: 'mama, daj sladojed'...

e, onda možda vidiš da nas te naše emocije koštaju i pumpe i bicikla.
Buva+gacce is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 13:04   #82
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja se izvinjavam ostalima, ali ovaj koji ce i na tehnichki ignore da ode, zeli da kaze da Srbi nemaju specificno razmishljanje ni razlichit pogled na bilo sta.
Ja tvrdim da imaju kao i svi ostali i da ne bi valjalo da nemaju, inache sta bi smo sa vicevima na rachun Crnogoraca i Bosanaca.
Old 07-06-09, 13:08   #83
Buva+gacce
MiM team Početnik

Buva+gacce's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Buva+gacce nepoznate kvantitete u ovom trenu

... uf, dok se ja raspisah, došo šerif i pohapsio odmetnule postove... begam i ja, prije no što me kakva rulja metne na vješala.
Buva+gacce is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 13:20   #84
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Buva+gacce View Post
... uf, dok se ja raspisah, došo šerif i pohapsio odmetnule postove... begam i ja, prije no što me kakva rulja metne na vješala.
mojne da begas, to sto pises je zanimljivo procitati
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 13:51   #85
Dragon Warrior
MiM team Početnik

Dragon Warrior's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Dragon Warrior na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Buva+gacce View Post
e, onda možda vidiš da nas te naše emocije koštaju i pumpe i bicikla.
I za sve je kriv Momir Bulatovic?
Taj dio iz '98. je dio politickog obracuna i pritiska, koji se na ovim prostorima obilato koristi, ali na kraju moraj u da prevladaju ekonomski zakoni.

A u ovih 20 godina je mnogo toga loseg proslo ovuda. Srbija mozda ima u planovima da preuzme Luku Bar i normalno je da to zele da urade na najpovoljniji moguci nacin. Veliki projekti, koji bi bili izgledni bi samo bespotrebno podigli cijenu.
Ал пред Москвом тенк до тенка
војсковође Тимошенка."

Last edited by Bonja the Zmaj; 07-06-09 at 14:54..
Dragon Warrior is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 14:26   #86
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default I nije politichki? tja,..

Među napadačima na Milojka i sin funkcionera DS-a

Quote:
Odbornika Crnogorske partije u Skupštini opštine Mali Iđoš, Mila Milojka, koji je juče pretučen u centru Lovćenca, napao je, između ostalih, i Milutin Pejović, sin predsjednika Opštinskog odbora Demokratske stranke Milorada Pejovića, saopšteno je iz CP.

U saopštenju dostavljenom agenciji Mina navodi se da su napadači Milojka udarcima oborili na zemlju ispred radnje gdje mu je majka zaposlena, a zatim su ga nogama udarali po licu i tijelu.

"Milojko je spašen od težih posljedica intervencijom očevidaca i brzim dolaskom pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) na mjesto smišljenog i zločinačkog napada", kaže se u saopštenju.

Navodi se da su počinioci napada saslušani u policijskoj stanici u Malom Iđošu, a da je Milojko, poslije pregleda zadržan u Vrbaškoj bolnici, prenosi RSE.
Old 08-06-09, 10:00   #87
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Odbornika Crnogorske partije u Skupštini opštine Mali Iđoš, Mila Milojka, koji je juče pretučen u centru Lovćenca, napao je, između ostalih, i Milutin Pejović, sin predsjednika Opštinskog odbora Demokratske stranke Milorada Pejovića, saopšteno je iz CP.
Kao što rekoh nije ga imao ko zakačiti nego neko od naših "poreklom". Mađari nemaju previše interesa u prepucavanju "manjina" po Iđošu.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 13:57   #88
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Ja se vishe nebi saginja sa gacama na koljena,
ni pred BRATOM RODJENIJEM,
dosta je bilo SAGINJANJA cipan cijeli vijek,
neka komshije nauche LEKCIJU, ili ravnopravni odnos ili svako svoj posa,
jer nam je guzica raspala u paraparchad, od bratske intezivne LJUBAVI,
dok ne poljube ANKU u gospodsku guzicu, koju su shutnuli voleom iz Biograda,
ja se mnogo nebih bahca oko njihovog IZVOZA od meLJEardu dolara na nashe trzishte,
neka JEDNOM ZA SVA VREMENA NAUCHE,
da se CRNA GORA,
SAGINJATI NECE, zaludu je Fico izbala Borisa,
narod se pita.
Old 08-06-09, 14:21   #89
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Odnosi Srbije i CG prirodno su predodređeni da budu prisni i jako dobri.
Ako se uzmu i neke razlike koje nisu neprmostive i koje se mogu u ovom trenutku ostaviti po strani, te odnose treba unaprediti zarad lakšeg života građana s obe strane bande.
A svakako te razlike ne treba hraniti uskogrudošću, provincijalni stavom i huškačkom retorikom, a ako se to ima u vidu za kratko vrijeme će se stvari početi zvati i pravim imenom.
A možda je najbitnije u svemu, da ti odnosi nisu inficirani bizarnom i imaginarnom prošlošću.
Odnosi Srbije i Crne Gore neki će reći nikada lošiji, ovdje mislim na poltički establišment obe države, a u stvarnosti među običnim ljudima vlada sasvim druga atmosfera.
I ako se na bavim politikom ja bih to nazvao jedni za druge i to mi ulijeva nadu da je to onaj prirodni i normalan odnos koji treba da bude zastupljen među oba naroda.....
Old 08-06-09, 14:23   #90
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

E kad bi se sve znalo, što bi ova tema bila višak
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 08-06-09, 14:25   #91
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Arkhetren View Post
E kad bi se sve znalo, što bi ova tema bila višak
Vjerovatno..........Potpisujem ti post!
Old 09-06-09, 08:18   #92
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nb-campari na dobrome putu

CP u Srbiji će i dalje tražiti svoja politička prava

Beograd, 8. juna - Danas nije lako biti Crnogorac u Srbiji, posebno ako želite da se tako i deklarišete i ako želite da baštinite vrijednosti svoje kulture, svog naroda i ako želite da zastupate svoja politička prava, saopštio je Nenad Stevović, predsjednik Crnogorske partije u pisanoj izjavi.

Osvrćući se na incident koji se dogodio 6. juna u Lovćencu, kada je pretučen odbornik CP-a Milo Milojko, Stevović ocjenjuje da je taj napad “prevršio mjeru, jer predstavlja direktnu prijetnju cjelokupnoj Crnogorskoj nacionalnoj manjini u Srbiji da ne smije i da ne treba da traži svoja politička prava”.

- Ovo je poruka da smo građani, sve dok ne kažemo da smo etnički Crnogorci i da imamo i svoje sopstvene političke interese, ističe Stevović, i smatra da 6. juna nije pretučen samo odbornik Crnogorske partije, već da je poslana poruka Crnogorcima u Srbiji da ne treba da računaju da su ravnopravni građani i nacionalna manjina u ovoj državi.

Stevović ocjenjuje da Crnogorska partija odbacuje tu poruku, i da će ubuduće “još jače i istrajnije zastupati interese Crnogorske nacionalne manjine u Srbiji”. On navodi da je incident u Lovćencu direktna posljedica svakodnevnih poruka u javnosti kojima se negira “posebni nacionalni identitet Crnogoraca u Srbiji, mi sve te pokušaje, kao i ovaj pokušaj zastrašivanja odbacujemo”.

Stevović u izjavi kaže da se od početka svojih aktivnosti

susretao sa raznim pretnjama, uz opasku da je zastupanje crnogorskih nacionalnih interesa prije desetak godina bilo opasno i u Crnoj Gori.

“Mislim da se svaki patriotski orijentisani građanin i Crne Gore našao u sličnoj situaciji u vremenu koje je prethodilo referendumu. Ja sam to prihvatio kao dio posla kojim se bavim, u stvari zato se i bavim ovim poslom - jer želim da dođu vremena kada će Crnogorci u Srbiji slobodno, bez posljedica, moći reći ko su, čiji su vjernici i kojim jezikom govore”, napisao je Stevović.
nb-campari is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, odnosi, srbije, tema, zbirna

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules