MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Istorija

Notices

Istorija Historia est magistra vitae

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-05-08, 04:39   #1
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka
Default Odnosi Crne Gore i Srbije u prošlosti

Da ne bi šporkali druge topike evo mjesta za rasprave o tome kako su se Crna Gora i Srbija odnosile jedna prema drugoj kroz prošlost, sve do početka II SR.

Molio bih sve koji imaju namjeru da o ovome pišu da iznose podatke koje se mogu literaturno provjeriti, ili da izvedu validan dokaz za svoje tvrdnje na osnovu raspoloživog materijala, ako nijesu u mogućnosti da podkrijepe postojećim dokazima.

Za početak, volio bih da se ođe utvrdi da li je, u kojem periodu i na koji način Crna Gora dobijala materijalnu ili vojnu pomoć od Srbije. Često se pominju kese zlata, tovari laguma i slične stvari, pa da vidimo kad je to bilo i koliko.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline  
Reply With Quote
Old 21-05-08, 17:54   #2
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Ok, da pocnem - i to vrlo kratko (pocinje finale uskoro ).

Ako govorimo o odnosima dvije drzave, tj. rukovodstava/predstavnika istih - oni svakako onda pocinju od vremena Petra I i Karadjordja i cuvenog prodora srpske vojske u Sandzak 1809 i susreta sa Crnogorcima...

(ako se slazete, srednji vijek je potpuno irelevantan za moderne odnose CG i Srbije, pa da to ovdje iskuliramo).
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:46   #3
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Ako cemo pravo da govorimo, u srpsko - crnogorskim odnosima, odnosima izmedju njihovih politickih elita, najduze su trajali periodi nesporazuma i netrpeljivost.
I Srbija je medju poslednjim evropskim zemljama otvorila ambasadu na Cetinje 1897god.Crnogorski poglavari a posebno kralj Nikola imali su opsesiju za dominacijom nad juznoslovenskim narodima sto je i bila teznja srpskih rezima i dinastija.Vodjena je i otvorena i prikrivena borba za svesrpski presto.Ako se zna,da u vrijeme kralja Nikole Crna Gora nije imala jasan i definisan nacionalni interes i drzavni program,rekla bih da je "borba"mogla da pocne!!!

Tags
crne, gore, odnosi, prošlosti, srbije

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules