MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Film i Pozorište

Notices

Film i Pozorište Sve o TV serijama, filmovima, dokumentarcima, pozorišnim predstavama i sl.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 03-05-08, 13:41   #1
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion
Default Pozorište

Idete li u pozoriste?
Sta ste poslednje gledali?
Sta mislite o nasim pozorisnim glumcima?
Smatrate li da je cijena ulaznice previsoka?
Ovdje komentarisite i predstave koje ste odgledali.

Ja volim pozoriste koliko i filmove, skoro.

Zao mi je sto nisam imala priliku da gledam neku glumacku ekipu koja nije odavde, sem nekoliko gostujucih glumaca u nasim predstavama. Nema puno nasih glumaca koji me odusevljavaju, ali cu o svakom ponasob reci sta mislim kad budem komentarisala predstave koje gledam.

Nazalost, repertoar u CNP-u nije bas raznovrstan, uglavnom se vrte iste predstave. Ali kako nam je tako nam je. Lijepo je sredjeno, hostese su uvijek ljubazne, salterske radnice takodje. "Sreca" pa su karte skupe, a nema se ni puno vremena, pa se i ove koje se stalno vrte jedva uspiju vidjeti.

Mada, kad malo razmislim, i nisu skupe. Toliko novca potrosimo na gluposti svaki dan, ali nekako ih nije lako dati odjednom, ne ides sam.
Old 03-05-08, 13:52   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Iskreno...puno puta sam bila u prilici da odem, ali nijesam otishla nikad iz raznoraznih razloga...Mislim da sam jedna od rijetkih koja nikad nije bila u pozorishte..na moju veliku zhalost...Ne branim sebe, al' vjerovatno me nijedan dobar naslov, kritika nijesu privukli da odem i odgledam bash tu predstavu, pa uz kritike moje lijenosti i nezainteresovanosti molim vas da mi preporuchite neshto za odgledati..za sve postoji prvi put .
Old 03-05-08, 13:55   #3
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

E sad cemo te nagovarati ovdje, nadam se! Ako i ova tema ne umre posle tvog i mog posta

Evo mjesecnog repertoara, za maj:
http://www.cnp.cg.yu/mrepertoar.htm

I moram da kazem da je uz EURO 26 popust 50%, pa katra kosta 2,5 EUR, sto je stvarno jeftino!

Last edited by explosion; 03-05-08 at 13:58..
explosion is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:19   #4
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
Mislim da sam jedna od rijetkih koja nikad nije bila u pozorishte..na moju veliku zhalost
Ako govorimo o pozorisnim predstavama - same here - ako se izuzme postavka u KICu - Smrt i Djevojka (koja je bila uzasna). Ovo novo crnogorsko glumiste mi je prilicno odbojno.
Ako pocnem sa razlozima - zatrpacu pdf na samom pocetku. Stoga, nek se malo razvije, pa cu onda o losim stranama
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:21   #5
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Volim pozorište..kao klinka sam i sama bila na tim "daskama"

Nažalost, ne idem često, jer u mom gradu je slab repertoar. Zadnje šta sam gledala je "Casanova" u Podgorici, zimus..

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:21   #6
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Eh obozavam da idem u pozoriste, ali uvijek se 'nema vremena'... Zadnji put sam bio u decembru 2007 'Zlocin i kazna', odlicna interpretacija..
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 04-05-08, 00:26   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Ako govorimo o pozorisnim predstavama - same here - ako se izuzme postavka u KICu - Smrt i Djevojka (koja je bila uzasna). Ovo novo crnogorsko glumiste mi je prilicno odbojno.
Ako pocnem sa razlozima - zatrpacu pdf na samom pocetku. Stoga, nek se malo razvije, pa cu onda o losim stranama
da, bash govorim(o) o pozorishnim predstavama...ne rachunam koncert Crnogorskog simfonijskog orkestra kojima sam prisustvovala pod dirigentskom palicom gosp.Papovica
Old 04-05-08, 17:03   #8
THE COON
Nobleman in exile

THE COON's Avatar

Registrovan: Mar 2007
THE COON uskoro postaje slavanTHE COON uskoro postaje slavan

Zadnji put sam gledao ''Zločin i kazna'', mnogo više iz ljubavi prema Dostojevskom nego, nažalost, prema pozorištu. Kažem nažalost jer nemam naviku da gledam predstave, jednostavno se nikad nisam pronašao u tome u toj mjeri da mi postane jedan od prioriteta. Mada se mora reći da je doživljaj stvarno vrhunski.
Što se tiče ostalih događaja u CNP-u, bio sam na par odličnih koncerata (Jazz i klasika)
Old 06-05-08, 15:42   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

U KIC-u sinoc odigran,i premijerno, "Lazljivci". Crni humor. Kazu da je super prosla, a veceras ce opet biti u KIC-u.

Predstavu "Lažljivci", režirao je mladi reditelj Marko Manojlovič, koji karakteriše ovaj projekat kao savrmeni pozorišni izraz koji je aktuelan u Velikoj Britaniji, po tekstu reditelja i glumca Entonija Nilsena.

U predstavi igraju: Branko i Pavle Ilić, Maja Šarenac, Ivona Čović, Goran Slavić, Dejan Đonović, Branka Femić i Dubravka Drakić.

Mislim da su Ilici odlicni, ali nikako da povezem koji je koji. Jedan je za nijansu bolji i bas osvjetrljeva lice nasim pozorisnim glumcima.

Moracu da odgledam Zlocin i kaznu, nikako da se nakanim. Posebno mi se ide kad cujem da su je dobro odradili.
Old 06-05-08, 19:03   #10
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

znaci, neznam jesam li bio na 5-6 prestava u zivotu, i to zato sto sam morao zbog nekih djevojaka koje su voljele pozoriste, a i od toga sam pola prespavao...
al bi izdojio one prestave koje sam gledao na tv-u, to mi je mnogo bolje i komotnije (neznam smije li se i o tim prestavama odje pricat, jer i to je po meni pozoriste, ne?). znaci, recimo, RADOVAN III, je vristanje osmijeha, to sam gledao 285 puta, onda CELAVA PJEVACICA, pa recimo DUGO PUTOVANJE U JEVROPU (sa lazom ristovskim kao kraljem nikolom, duuuboka preporuka ),
i to je to, dok se ne sjetim nekih jos...
Old 07-05-08, 18:10   #11
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Pa dobro, zasto se ne bi i o tome govorilo. I to su predstave, samo su zbog velike popularnosti snimljene.
Nisam gledala druge o kojima govori wawi, ali Radovan je sjajna predstava! Kako covjek glumi... nema rijeci koje ono mogu opisati! Ma i mimika je smijesna! A o improvizacijama da ne pricam!
Ali zamislite da neko uzme da preradjuje Radovana III i da naprave sad predstavu sa drugim glumcima! To bi bilo skrnavljenje! Obozavam tu predstavu i gledala sam je milion puta!
Old 25-05-08, 10:59   #12
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Veceras Sekspir: San ljetnje noci, premijera.
Old 29-05-08, 10:31   #13
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Legendarne rečenice u novom ruhu

Kultni film srpske kinematografije - „Maratonci trče počasni krug“ nedavno je više nego uspešno pretočen i u mjuzikl Pozorišta na Terazijama. „Maratonci“ su svoju premijeru imali 25. maja pred prepunom pozorišnom salom, a karte za sve predstave do kraja prolećne sezone već su rasprodate, te će nakon letnje pauze mjuzikl svoj pozorišni život nastaviti na jesen.

Pod rediteljskom palicom Kokana Mladenovića, plejada odličnih glumaca donosi sasvim drugačije „Maratonce“ u odnosu na one koje smo svi rado gledali na malim ekranima. Ivan Bosiljčić, Dragan Vujić, Ivan Jevtović i Kokan Mladenović pričaju za „Blic“ kako sada izgledaju Topalovići.

Mirko želi da bude zvezda, a ne grobar
Najmlađeg člana porodice Topalović, Mirka Topalovića, tumači Ivan Bosiljčić, koji kaže da je forma pozorišnog mjuzikla zahtevala izražajnija sredstva u tumačenju likova.
- U odnosu na filmsku verziju Mirka Topalovića, u predstavi je dodata dimenzija mjuzikla, jer Đenka u grad donosi mjuzikl i želi i sam da snimi jedan. Mirko je u predstavi predisponiran za mjuzikl, ali ga je grobarski život do tada sprečavao da ispolji svoje mogućnosti. On ne želi da bude grobar, već želi da bude zvezda - kaže Bosiljčić i dodaje: - U ovoj porodici Topalovića, Mirko je iskompleksiran, pun tikova, smušen. Međutim, kada se pojavi Đenka sa svojim idejama, on postaje druga osoba. Ja sam u predstavi pojačao i dimenziju ljubavi prema Kristini, Đenki i mjuziklu, pa je samim tim Mirkov krah još strašniji jer se razočara u sve troje.
Poznati pozorišni glumac Dragan Vujić Vujke našao se u ulozi Lakija Topalovića.
- Trudio sam se da napravim lik koji će se drastično razlikovati od Lakija koga je glumio neprevaziđeni Bata Stojković, koliko god je to bilo moguće. Bio mi je veliki izazov da Lakija obojim nekom svojom bojom, a na publici je da prosudi koliko sam u tome uspeo. - iskren je Vujke, koji ističe da koncepcija mjuzikla porodici Topalović daje jednu novu ikonografiju likova.
- Lakijev lik je neka vrsta katalizatora između dobrog i lošeg, rastrzan je između porodice i nekih njegovih ličnih problema. Ovaj scenario je dopuna i filmskog i pozorišnog scenarija, pa je i Lakijev lik dopunjen. Laki je latentno operski pevač koji na Pantelijinoj sahrani peva jedan belkanto. On je neka vrsta Toma Vejtsa 21. veka.
Najveći rival i ljuti neprijatelj Topalovića jeste Bili Piton, koga u mjuziklu igra još jedan glumac mlađe generacije, Ivan Jevtović.
- Ono što je meni bilo interesantno još na prvoj probi čitanja jeste to da je reditelj Kokan Mladenović zamislio da ti likovi mogu da budu savremeni i drugačiji. Ovaj Bili Piton se poklapa sa jednim pravim Bilijem iz mog detinjstva - priča Jevtović, koji Bilija opisuje na sledeći način: - On je mangup koji je između sela i grada, i poseduje neke osobine koje se uopšte ne poklapaju sa njegovim poslom, a to je iskopavanje grobova. Bluz pevanje i tamnija boja kože takođe su nešto što ovom Biliju Pitonu i njegovoj bandi daju drugačiji ton. Mnoge scene u ovom mjuziklu podsećaju na film „Svini Tod“ Tima Bartona.

Tekst aktuelan i danas
Svi glumci su jedinstveni u oceni da je u pitanju jedan aktuelan tekst koji zahvata sve društvene slojeve.
- Sve u vezi sa ovim mjuziklom je aktuelno. Od te neke bolesne ambicije da se krene ka Evropi, Đenkine želje da napravi film koji će obeležiti srpsku kinematografiju, grobarske mafije, sve je to danas prisutno kod nas. Đenka Đavo, Laki i Bili Piton zapravo čine trijumvirat ljudi sa istim ciljem - objašnjava Vujke savremeni koncept „Maratonaca“, a Ivan Jevtović dodaje da su neke od replika izmenjene da bi se tekst pojačao.
Reditelj Kokan Mladenović ističe da je ovaj mjuzikl mnogo drugačiji od onoga što publika možda očekuje, jer je pun upozorenja, angažovane satire i mnogo je oporiji nego što bi jedan mjuzikl trebalo da bude.
- Bio je veliki izazov napraviti samostalno autorsko delo od nečega što svi već znaju, ali iskorakom u mjuzikl smo u startu uspeli da napravimo taj otklon. Naš Đenka u grad donosi mjuzikl, koji i sam želi da snimi, a njemu je direktno suprotstavljen crni grobljanski svet Topalovića, koji su nam danas u Srbiji opet pred vratima - priča Mladenović i dodaje da u originalnom tekstu iz sedamdesetih ima puno delova koji deluju kao da su pisani sada.
- Podnaslov Kovačevićeve drame je „Desni profil Beograda“, što nikada nije bilo tačnije nego danas. Od cele te velike Đenkine evropske ideje u takvoj grobljanskoj atmosferi (u kakvoj je Srbija danas) na kraju predstave dešava se ono što će se, nažalost, desiti i nama... ostanu samo dugmići - priča Mladenović.
Old 06-06-08, 08:26   #14
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Posljednji puta sam bila proshlog utorka u CNP... Bile su neke koreografije;neka trupa iz Engleske chini mi se... Nishta posebno,od silnih koreografija samo jednom sam se odushevila.
Old 10-02-09, 15:48   #15
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Posljednji put u nedjelju na 'Jakov grli trnje'. Odlicna predstava kako ziva i data rijec i dalje zivi u onome sto je ljudskije, u mislima a ne na papiru 'crno na bijelo'. Vremenom se sve zaboravlja pa cak i spasen zivot. Zatvaranje u sebe i postavljanje istog ispred svega.
Old 06-03-09, 00:37   #16
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Nocas: 'Instant seksualno vaspitanje'
Old 30-03-09, 09:09   #17
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Gledala sam "Ozaloscenu porodicu" u Madlenianumu. Legendarnog Agatona glumi Mima karadzic, a osim njega tu su i Milan Kalinic (rodjak Mica), Viktor Savic (advokat) inace dobio veeliki aplauz od zenskog dijela publike , Kalina Kovacevic,... Radnja se desava na groblju, sto je malo promijenjeno, jer se u originalu odvija u pokojnikovoj kuci. Tekst je skroz ostao isti (a i ko bi Nusica dirao?). Sjajni su bili!!

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 30-03-09, 11:41   #18
Okugata
Guest

Danasnje predstave su sve odradjene modifikovano, daleko od originalnog izvodjenja, cisto da se izbegne monotonost. Interesantno je sto sam pokusala kupiti karte za predstavu 'Disko svinje' , medjutim 5 dana ranije su sve karte bile rasprodate....pa se malo zacudih...
  Reply With Quote
Old 30-03-09, 13:49   #19
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

A i ovamo imamo slicnih problema, pa sada ako planiram da idem na neku predstavu zovem biletarnicu i rezervisem, a onda dodjem uru prije predstave da pokupim karte, jer sto se blizi predstava rezervacija se gubi
Old 17-04-09, 21:16   #20
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Zlochin i kazna, super je bila predstava, shteta shto se izvodila samo dvije vecheri...

Tags
pozorište

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules