MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Mistika

Notices

Mistika Beyond the science...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-08-07, 10:17   #1
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Amelie na dobrome putu
Default Kletve

kukavica ja ovih zadnjih dana kako se god obrnem neka osoba je nasla ispod praga raznorazna cudesa-tipa trouglove,koncice,ispaljene metke bla bla i svako je imao po neku kletvu na sebi.

aj sad da malo trtljamo o tome,ko to umije da radi,cemu to sluzi,ko normalan pristaje na to,jel stvarno postoje oni"ljubavni napitci"...kako se uroci i kletve micu.
jel imate takva iskustva i jel vjerujete uopste u to

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline  
Reply With Quote
Old 25-08-07, 11:05   #2
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

Registrovan: Apr 2007
sarita na dobrome putu

Sto se tice kletvi i vradzbina svakako je rijec o vjerovanju u to.Znaci ljudi koji se bave time vjeruju u to i mozda jakom vjerom i uspiju nesto da urade.Ali mnogo bitnije je to da ljudi koji ne vjeruju u to nisu podlozni tim stvarima i mislim da je to najbolja zastita..
sarita is offline   Reply With Quote
Old 25-08-07, 12:36   #3
viper®
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2006
viper® na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Amelie View Post
kukavica ja ovih zadnjih dana kako se god obrnem neka osoba je nasla ispod praga raznorazna cudesa-tipa trouglove,koncice,ispaljene metke bla bla i svako je imao po neku kletvu na sebi.
Ja bas jutros nadjoh ispaljen metak u cosak od kuce...
viper® is offline   Reply With Quote
Old 25-08-07, 13:16   #4
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

anon1 has disabled reputation

Kletve, kao i ostali crnomagijaski rituali su poznati u Indiji kao dio tantre. Nista novo nista neobicno. Sve to sto se radi na nasim prostorima mislim da je blijeda slika originalnih tantrickih crnomagijskih rituala

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-07, 15:50   #5
Bubica
MiM team Početnik

Bubica's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bubica na dobrome putu

Sarita,u potpunosti se slazem sa tobom,ko vjeruje njemu se takve stvari i desavaju.Cula jesam milion slucajeva,tako da znam da se pojedinci nekakvim JADIMA bave,vjerovatno ih to hrani i zive od toga,svakakvog naroda ima,na kraju nismo svi isti!
Bubica is offline   Reply With Quote
Old 25-08-07, 16:00   #6
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Quote:
Originally Posted by sarita View Post
Sto se tice kletvi i vradzbina svakako je rijec o vjerovanju u to.Znaci ljudi koji se bave time vjeruju u to i mozda jakom vjerom i uspiju nesto da urade.Ali mnogo bitnije je to da ljudi koji ne vjeruju u to nisu podlozni tim stvarima i mislim da je to najbolja zastita..
Nazalost ne vjerovati nije dovoljna i potpuna zastita... ali je u svakom slucaju bolje nego bojati se.

Old 25-08-07, 19:54   #7
FORMICA
MiM team Forumaš i po'

FORMICA uskoro postaje slavan

Tačno Anone potpuno se slažem.
FORMICA is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 21:07   #8
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Hm, meni je nedavno neki žestoki "jajar" ostavio jaje u potkrovlju. Takođe i u rođakovom dvorištu bar 4 - 5 puta... Apsolvirali smo da niko nema kokoške, čak ni u daljnjem dvorištu. Ne znam koji im je postavljanje jaja?
Ja znam da sam kojim slučajem uhvatila osobu koja neštedimice dijeli jaja po dvorištima da bih mu ga nabila u grlo.
Old 27-08-07, 23:32   #9
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Vidim ja da cu morati da dolazim da "iscerujem" djavole

Old 05-09-07, 09:40   #10
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

ne znam, zajebana stvar. Mislim da je bitno ko i zasto kune. Sama kletva je samo lirski izraz
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 05-09-07, 15:12   #11
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

nazalost, suvise slucajeva sam cula vezanih za ovo. pocela sam da vjerujem.
explosion is offline   Reply With Quote
Old 05-09-07, 16:35   #12
milcee
MiM team Forumaš

milcee's Avatar

Registrovan: May 2007
milcee na dobrome putu
Send a message via MSN to milcee Send a message via Skype™ to milcee

Ja verujem u te stvari,na moju veliku zalost imala sam dosta iskustva sa tim.
Uglavnom se takve stvarcice stavljaju na prag,ispod praga,po coskovima kuce,...
Samo mi nije jasna psiha tih ljudi koji se bave crnom magijom,slade se tudjom mukom.Mada,oni nisu svesni da im se sve to sto rade trostruko vraca,i to njihovoj deci(gde najvise boli).
Nema odvratnije stvari od ljubomore i zavisti.
Old 05-09-07, 17:12   #13
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

meni nije jasno kako spavaju, kako zive sa tim. napravim neku bezveznu nepravdu pa me to muci danima, zamisli da nekome svjesno naneses nesrecu i gledas to, a zivis normalno.
nije mi jasno.
cula sam za momka iz podgorice kojem je neko stavio nagaz ispred praga, namijenjen sestri njegovoj, on nagazi i zaljubi se u momka. odveli su ga u inostranstvo, nije pomoglo. na kraju su posumnjali da su vradzbine i odvedu ga kod hodze u ulcinj (mnogo ljudi tvrdi da hodze znaju svasta o tome) i on mu pomogne.to je prica njegovog komsije koji mi ne izgleda kao neko neozbiljan, neko ko bi izmisljao ovakve price.
Old 05-09-07, 17:50   #14
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

pa ljudi su razliciti...svako ima svoju zivotnu filosofiju i pici po njoj,neko ne zna drugacije nego da baci kletvu koja moze citavu familiju da unakazi...
u svakom slucaju nesreca na onoga ko to zadesi jer ima stravicnih problema.
i dzaba da li neko vjeruje u to ili ne...

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 05-09-07, 18:39   #15
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
meni nije jasno kako spavaju, kako zive sa tim. napravim neku bezveznu nepravdu pa me to muci danima, zamisli da nekome svjesno naneses nesrecu i gledas to, a zivis normalno.
nije mi jasno.
cula sam za momka iz podgorice kojem je neko stavio nagaz ispred praga, namijenjen sestri njegovoj, on nagazi i zaljubi se u momka. odveli su ga u inostranstvo, nije pomoglo. na kraju su posumnjali da su vradzbine i odvedu ga kod hodze u ulcinj (mnogo ljudi tvrdi da hodze znaju svasta o tome) i on mu pomogne.to je prica njegovog komsije koji mi ne izgleda kao neko neozbiljan, neko ko bi izmisljao ovakve price.

Anđelčiću, ne vjerujem u ove stvari, mislim da nešto ovako može da utiče na ljude koji su ubjeđeni da kletve postoje i mislim da tu opet psihologija odigra ulogu, a i statistika (moja omiljena poštapalica) nije pokazala da je to tako.

Radili su čini mi se Francuzi neku analizu... (pokušaću da pronađem nešto pa da bacim na net)...

Kod njih je ispalo da od 100 ljudi iste starosne grupe na koje je bačena ''kletva'', su samo 2 čovjeka imala mentalni poremećaj. Takođe se i u stvarnom životu se istoj starosnoj grupi pojavi sličan rezultat. Od 100 kandidata 3 su imala psihički poremaćaj, odnosno ''otklon od standardnog ponašanja'' (period ispitivanja 1 mj.).....

Nemojte me baš držati za riječ, ali čini mi se da je eksperiment ponavljan više puta.

Možda su im babe vračare bile u lošoj formi.

A što se tebe anđelčiću tiče, kad si čula da anđeli prave bilo kakve nepravde.
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 06-09-07, 15:08   #16
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

mislim da nije dovoljno ne vjerovati u to, nazalost. znam i ljude koji nisu vjerovali dok im se nije desilo. cime to objasnjavas? u pitanju su psihicki stabilne osobe, sa "standardnim" ponasanjem
Old 06-09-07, 16:44   #17
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

I psihički stabilna osoba ''pukne'', izašli smo iz rata i to je sindrom tzv. ''vijetnamski'', ljudi su proživljavali svakakva sr.nja.

Mogu o ovome dosta da pričam, ali to nema veze sa vradžbinama, jedina veza je ta što ljudi često kažu ''Bacilo kletvu na njega'', pa tako to opravdavaju.

Ima i onih kojima se ''okidač'' aktivira (neka vrsta otpusnog ventila) kada mu neko kaže da je na njega bačena kletva.

Postoji opet studija koja ovo potvrđuje, nešto slično kao ''placebo effect'' efefekt. Tada te ljude može smiriti samo nadri liječenje neke druge ''babe vračare'' za soma eura. Ali i to su rijetki slučajevi...

Pričaj danas sebi čitav dan da s tobom nešto nije u redu pa ćeš vidjeti kako ćeš se osjećati sutra. Ili možeš upaliti radio i slušati dobru muziku.
Old 06-09-07, 17:12   #18
milcee
MiM team Forumaš

milcee's Avatar

Registrovan: May 2007
milcee na dobrome putu
Send a message via MSN to milcee Send a message via Skype™ to milcee

@Batboy,mislim da nisi u pravu.Verovatno nisi doziveo nista ni priblizno slicno tim stvarima.Pa ne moze ceo Svet da bude mentalno poremecen
Sto se tice tih vracara ja znam da ima mnogo prevaranata,ali ima i onih pravih.Ipak,nije ti sve jedno kad ti neko isprica neke stvari iz tvog zivota koje samo ti znas.
Danas,na zalost,crne magije ima sve vise.
Kao sto sam vec rekla imala sam iskustva sa tim,i nije bas prijatno,pocevsi od toga da ti se od jednom raspada porodica,bez ikakvog razloga,da ti najblizi okrenu ledja,...
Nisu te stvari za zezanje.
Old 06-09-07, 17:48   #19
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Ma ne zezam se, meni je bliži pojam ''alien'' nego ''kletve'', na 100 ljudi se baci kletva a na dvoje troje uspije, takve kletve i ja znam napraviti.

Ove naše sredine su konzervativne, stide se, sakrivaju od bolesne djece i rodbine, a često čovjek koji je imao psihički poremećaj jednostavno ne može da shvati kako je do toga došlo, to se najčešće dešava kod ''psihički reaktivnog stanja'' gdje se bolest ponavlja. Žao mi je što je tako.

U americi je svaki 3 vojnik koji je došao iz Vijetnama imao težak mentalni poremaćaj, dok je svaki 5 pokušao da ubije nekog ili sebe. Teško se živi na ovim prostorima, zavladala je apatija... Moja tvrdnja da normalan čovjek ''pukne'' stoji i za to ne mogu kriviti kletvu. U BiH je najveći broj mentalno oboljelih (po broju stanovnika) na prostorima EX-YU.

Da me je neko pitao da li vjerujem u bioenergiju, rekao bih ''da naravno'', postoje ljudi koji mogu da aktivno utiču na energetska polja drugih ljudi, pozitivno i negativno naravno. Ovo je najbliže što prihvatam vezano za neku vrstu ''udaljenog uticaja na čovjeka''.

Svoje mišljenje uvijek korigujem kad dođem do nekih novih saznanja. Susrećem mnogo ljudi i dosad nisam prihvatio pojam ''kletva''. Možda se jednom desi i to, zasad ne. Takođe ne želim da se neko koriguje prema meni i da mijenja svoj stav jer to nije način.
Old 06-09-07, 17:54   #20
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

pa da, ovo je nacin da razmijenimo misljenja. slazem se sa milceee, a voljela bih da si ti u pravu. nesto mi je neprihvatljivo da je toliko ljudi pod uticajima tara. sta sa djecom, sasvim malom, koja postanu jako cudna, prestravljena i sta sve ne?
Reply

Tags
kletve

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules