MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Muzika

Notices

Muzika Sve o muzici...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-12-11, 12:11   #1
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka
Default Zašto pjevamo pod tušem?

Iliti naših pet minuta slave

Zašto ljudi pjevaju kada se tuširaju i kupaju?
Da li vi to radite?
Koja je vaša numera za nastup?
Watchman is offline  
Reply With Quote
Old 18-12-11, 12:48   #2
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Hahaha, koje pitanje....

Pretpostavljam da ljudi "pevaju" pod tusem, zato sto misle da se njihovo urlanje ne cuje od vode....
A ne znaju da komsije zapusavaju usi....

Ja nikada nisam imala nagon da pevam pod tusem... ne bi me niko ni cuo...
Old 18-12-11, 13:23   #3
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Oh, pretty woman...

Ne pjevam uvjek, samo kad sam dobro raspoložena.

A zašto, ko ćega znati...? Možda se onako goli i sami, pod toplim mlazom koji dotiče svaki dio naše kože, oslobodimo svih inhibicija i dopustimo sebi svašta, pa i falširanje. Bitno je da prija.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 13:38   #4
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Evo ja mogu reći zašto ne pjevam dok se tuširam, prosto zato što nemam vremena, tuširanje mi traje manje od prosječne pjesme pa da ne prekidam na pola

Ali zato pjevam uz kirby, otprilike ovako to zvuči i izgleda http://www.youtube.com/watch?v=PPPU-j-idjg, a nadam se da i komšije uživaju kao ova publika
Old 18-12-11, 13:52   #5
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Mora da plati 8000 dinara zbog pevanja pod tušem

BEOGRAD, 28. januar 2011, (Njuz) – Vlasnicu frizerskog salona iz Beograda A. J. skupo je koštalo pevanje tokom tuširanja. Njoj je kontrolor Organizacije proizvođača fonograma Srbije pred kraj prošle godine naplatio čak 8.000 dinara na ime godišnje naknade za „korišćenje fonograma”, jer je pevanje tokom tuširanja procenio kao muzičku numeru koja podleže zaštiti autorskih i srodnih prava.

I dok advokati sa kojima smo razgovarali u neverici tvrde da pevanje tokom tuširanja ne može da spada u fonogram, u Zavodu za zaštitu intelektualne svojine kažu da pod tarifnik spada „bilo koji uređaj koji reprodukuje muziku“, uključujući i ljudski glas i muzičku pozadinu koju čini efekti vode koja udara po kadi i pločicama.

- Niko ne spori da reprodukcija muzičkih dela treba da bude zaštićena i da autoru bude plaćeno što neko sluša njegovo delo. Ipak, način na koji organizacije tarifiraju reprodukovanje muzike je veoma neprecizan. Propisivanje gotovo svake moguće situacije u kojoj neko može da se nađe da pusti muziku doveo je do apsurda, kao što je ovaj slučaj. Pesma u kupatilu, kojom obaveštavamo svoje ukućene da smo raspoloženi i muzikalni, nikako se ne može smatrati reprodukcijom fonograma. To znači da bi svaka četiri takta, koja predstavljaju početak sigurno neke kompozicije, mogla da podležu ovom tarifniku. Dokle bi nas to dovelo? – pita se advokat Srđan Stojković.

Vladimir Marić, pomoćnik direktora Zavoda za intelektualnu svojinu, kaže za „Njuz“ da reprodukcija muzike sa bilo kog uređaja ili ljudskog glasa može da se podvede pod tarifnik, ali nije želeo da komentariše konkretan slučaj.

- Svako ko misli da je na bilo koji način oštećen, može za mišljenje da se obrati Zavodu – navodi Marić.

OFPS naknadu za korišćenje fonograma naplaćuje svakom pravnom i fizičkom licu koje, obavljajući svoju delatnost, javno koristi repertoar OFPS-a. Ovo ne bi trebalo da se odnosi na „obične“ građane, već samo na one koji muziku koriste tokom obavljanja delatnosti lične higijene.

Prema najnovijim informacijama, jedan penzioner prijavio je bračni par koji živi u stanu do njegovog, jer su tokom zajedničkog tuširanja pevali pesmu Dade Topića i Slađane Milošević „Princeza“, što opet postavlja pitanje da li će oni platiti kaznu od 8.000 dinara, ili će se taj iznos udvostručiti.

izvor

pa vi pjevajte i dalje..
seka is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 13:56   #6
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

A ovi sa Njuz.neta nisu normalni
Inače to je sajt poput raštanja
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 14:44   #7
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by seka View Post
Mora da plati 8000 dinara zbog pevanja pod tušem

................
Ajoj meni, sto ima ludaka....

Kada se potopim u veliku kadu sa penom, poslednje na sta mislim je pevanje, a pod mlazom tusa mislim na topli vodopad negde na Havajima. Tada mogu da se izvijam u ritmu havajske gitare, ali da pevam.... ne sama....
Old 18-12-11, 17:38   #8
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post

Da li vi to radite?
ih koliko oćeš...ja vjerujem- nije ovo što ću reći "naučno" utemeljeno ali meni izgleda vrlo logično- da je akustičnost kupatila razlog što ljudi sebi daju "oduška" i u kupatilu puste glas, jer u tom akustičnom raju glas vam djeluje ljepšim nego što on u stvari jeste i njime možete, uz uticaj tople pare koja se diže oko vas, više nego što vi mislite
Eto gospodo ja tamo najviše pjevam i uživam
Old 18-12-11, 19:11   #9
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Dok se tusiram ne pjevam no sviram gitaru.. Elektricnu gitaru
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 20:15   #10
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

varas se, tu ti ide samo akusticna
Jedino ako nisi sam pod tusem, to je vec druga pjesma

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 20:25   #11
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

neku revolucionarnu, subota je, valjase.
Old 18-12-11, 20:43   #12
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

da se ponovim
a dje je ljepse pjevat Mama mia mama mia mama mia let mi gou manjifikoo-o-o-o-ooo
no po tus?
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 21:27   #13
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

ne pjevam, niti mi pada na pamet.
Soul is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 21:34   #14
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

A sapunjas li macora?

Leo Baskalja
Old 18-12-11, 21:37   #15
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

ne pojem pod tošOm..ja pjevam obično dok čistim pločice, perem suđe..al dok se kupam ne..
i to je obično neka stara izvorna pjesma...
Old 18-12-11, 21:38   #16
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
A sapunjas li macora?
Ne no rakuna
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 22:01   #17
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
Ne no rakuna
On'a ga operi dobro! Iliti, kako bi rekao Rambo Amadeus 'oprem dobro'

Leo Baskalja
Old 18-12-11, 23:28   #18
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post

Da li vi to radite?
Valjda se tu ljudi osećaju najslobodnije, nema ko da ih kritikuje ako loše pevaju

Ja ne pevam baš često, jednostavno se ne setim da nešto pevam i više volim da pustim muziku na radiju da mi svira dok se kupam. Ako pevam, onda je ili Figaro ili La Donna E Mobile
Yello is offline   Reply With Quote
Old 20-12-11, 21:27   #19
titogradjanin
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2011
titogradjanin na dobrome putu

ne pjevam pod tus,samo kad se olesim pa me svi drugi cuju.na njihovu zalost
titogradjanin is offline   Reply With Quote
Old 24-12-11, 10:12   #20
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Bez rijeci.

Leo Baskalja

Last edited by vruc krompir; 24-12-11 at 10:14..
Reply

Tags
muzika, pjevanje, tuš

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules