MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-07-09, 23:33   #1
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi
Default Alo?Milo odje...

U predmetu o međunarodnom švercu cigareta Direkcije za antimafiju u Bariju, DIA a u koji je "Dan" imao uvid, navedeno je da su italijanski tužioci pokrenuli istragu protiv Mila Đukanovića, na osnovu prisluškivanih razgovora između njega i Dušanke Jeknić. U drugom poglavlju dokumenta italijanskog tužilaštva, čije djelove "Dan" ekskluzivno objavljuje, stoji da je na osnovu tih razgovora koji su zavedeni pod brojevima 140, 141 i 142, potvrđena veza između Đukanovića i mafijaških bosova iz Italije.
DIA navodi, da je upravo Dušanka Jeknić bila glavna veza između poznatog mafijaškog bosa Paola Savina, Veselina Barovića i Mila Đukanovića. Takođe, stoji da se Đukanović zajedno sa njegovim bratom Acom sastajao u Zeleniki kod Herceg Novog sa prvooptuženim Đerardom Kuomom.
- Sa ovim što prezentujemo želi se dokazati, bez sumnje, krivična odgovornost premijera Crne Gore Mila Đukanovića i njegovih saradnika za mafijaško udruživanje u cilju šverca cigareta i pranja novca. Preliminarno se prikazuje i odgovornost institucija Crne Gore. Ta država je cijelu jednu deceniju bila pravi raj za šverc, nekažnjive su bile sve nelegalne aktivnosti, a logističke baze su luke u Baru i Kotoru i flote brodova. Nelegalni poslovi su prikrivani zahvaljujući crnogorskim vlastima. U tom periodu na čelu vlade je bio Milo Đukanović - navodi se u dokumentu Direkcije za antimafiju u Bariju.
Dalje stoji, kako su crnogorske institucije poricale umiješanost u ove poslove, objašnjavajući da su zaduženi samo za kontrolu ukupnog prevoza robe na nivou države kao i naplaćivanje poreza.
- Oni su isključivali svaku mogućnost zloupotrebe, ali su kasnije zauzeli odbrambeni stav tvrdeći da je Crna Gora prošla kroz period teške situacije, međuetničkih sukoba i sankcija. Očigledno je da nijedna od navedenih stvari ne može da opravda, jer je utvrđeno da su poreski prihodi, odnosno tranzitne takse uplaćivane na privatne račune pojedinaca iz Crne Gore u švajcarskim bankama. Kako će se vidijeti iz onoga što slijedi, glavni osumnjičeni Franko dela Tore bio je direktno povezan sa državljaninom Crne Gore Brankom Vujoševićem. Po priznanju dela Torea, otvorena su tri računa kod banke u Luganu. Milo Đukanović je bio savršeno svjestan šta se dešava u Crnoj Gori, bio je upoznat i direktno uključen - stoji u dokumentu.
Kao dobar dokazni materijal, italijanski tužioci su u predmet uvrstili i nalaz crnogorske skupštinske komisije koja se bavila ovim slučajem, a kojom je predsjedavao poslanik Vuksan Simonović.
DIA, kao jedan od ključnih dokaza da su crnogorske vlasti bile umiješane u šverc cigareta, navodi i činjenicu da je dio od poreza na cigarete u početku iznosio tri marke za svaku šteku, a to je nezakonito uplaćivano u budžet Službe državne bezbjednosti, bez odobrenja, čime je flagrantno prekršen zakon i pravni poredak Crne Gore.
Međutim, kao glavni dokaz oni navode stenograme telefonskih razgovora glavnih aktera ove kriminalne priče u kojoj se spominje i ime italijanskog švercerskog bosa Paola Savina.
- Kako je već rečeno, Paolo Savino i Dušanka Jeknić su u periodu februar- mart 2001. godine imali registrovanih nekoliko razgovora između sebe, ali i sa Veselinom Barovićem i Ratkom Kneževićem, za koje se sumnja da su dio lanca Franka dela Torea. Kako se vidi osim Dela Torea i Savina bilo je uključeno još likova sa crnogorske scene počev od njihovog predsjednika Đukanovića. Kad smo kod toga, treba da se podsjetimo prethodnog razgovora Savina i Jeknićeve u kojem nisu mogli da se načude pojedinim situacijama - navodi DIA.
nestasni_cipiripi is offline  
Reply With Quote
Old 01-07-09, 23:33   #2
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

U dokumentu je objavljen transkript razgovora između Savina i Jeknićeve od 8.10.2000.godine koji je prisluškivan na broju 0041-792436461, koji koristi Paolo.
U ovom razgovoru je Đukanović indirektno pominjan u razgovoru Jeknić i Savina u kojem su njih dvoje komentarisali saobraćajnu nesreću koju je imao predsjednik Đukanović u blizini aerodroma Golubovci.
Jeknić i Savino su razgovarali i u januaru 2001. godine, da bi četiri dana kasnije ona pozvala Đukanovića da mu prenese kako stoje stvari u vezi posla. Takođe je prisluškivan i razgovor između Đukanovića, Jeknićeve i Veselina Barovića.
- Briga Đukanovića za ilegalni prevoz cigareta bez sumnje bio je predmet i sastanka u Milanskom hotelu "Četiri godišnja doba", gdje se prema ovom telefonskom razgovoru nalazio Veselin Barović. Razgovor je obavljen 23.2.2001. godine u 22,44sati , a na liniji su se sa broja Dušanke Jeknić čuli Đukanović i Barović - navodi se u dokumentu DIA.
Takođe je objavljen i Izvod iz telefonskog razgovora broj 147, prisluškivanje poziva sa broja 004... na broj 003..., 7. novembra 1996. u 10.58 časova. Tom prilikom Đerardo Kuomo zove Santa Vantađata koji se predstavlja kao Andrea.
Prema sudskim dokumentima u periodu od 1994. godine do 2002. godine oko milijardu mjesečno (100.000 paketa) uglavnom "marlbora" prošvercovano je iz Crne Gore. Kad stignu u Italiju, neoporezovane cigarete prodavala je italijanska mafija.
DIA sumnja da je mafija oprala svoj prljavi novac iz Crne Gore preko brokera i mjenjačnica u Luganu u Švajcarskoj i deponovala ga u švajcarske banke.
- Koliko god da je iznos bio na crnom tržištu zvaničnici policije i tužilaštva uvjereni su da je krijumčarenje bilo glavni izvor gotovine za Đukanovićevu vlast, koja je nametnula tranzitnu taksu na pošiljke švercera, stoji u dokumentu.
Ovakve navode italijanski tužioci potkrepljuju svjedočenjem Benedeta Stana, jednog od članova italijanskog mafijaškog klana. Stano je pred tužiocima tvrdio da je "aktuelni premijer Đukanović prosuo 30 miliona eura da dobije na izborima".
Sudski dokumenti do sada su bili zapečaćeni. Izvještaj DIA uključuje i fascinantne izjave napuljskog kartela, švercera koji su postali doušnici, ključne karike "švajcarskog šverca" hrvatskog novinara Iva Pukanića i urednika "Nacionala" koji je ubijen u oktobru 2008. godine, kao i dva crnogorska zvaničnika. Italijanski istražitelji slijedili su i novac koji stoji iza crnogorske veze - gdje je išao i ko je dolazio u dodir sa njim, ko ga je prao i čiji je on danas.
- Đukanović zajedno sa svojim unutrašnjim krugom imao je ogromne iznose novca nezakonito zarađene i uplaćene u bankama u Švajcarskoj, Monte Karlu i Kipru. Tužilac Šelzi koncentrisao se na čovjeka koji je smislio švercersku šemu sa crnogorskim vlastima - švajcarski državljanin, dobro poznat italijanskim i američkim zvaničnicima Franko Dela Tore. Partner Dela Torea, navodno je bilo MTT, državna kompanija formirana da kontroliše švercerske operacije kojim su upravljali dva Đukanovićeva prijatelja - navodi se u dokumentu.
MTT je upravljao drugom crnogorskom kompanijom, "Zetatransom," koja je imala svoje skladište u Baru, gdje su šverceri držali cigare prije nego što su ih prebacivali u ruke italijanskih mafijaša.
- Đukanović je otišao toliko daleko i obezbijedio zaštitu bjeguncima koji su traženi u Italiji. To je radio preko aparata Ddržavne bezbjednosti. Od početka 2001. godine, čitavi tok novca koji potiče od crnogorskog šverca, kojim su upravljali Kamora i Sakra Korona išao je preko švajcarskih banaka.
DIA navodi da je od 1997. godine do 2000. šverc bukvalno cvjetao, a šverceri punili avione milijardama njemačkih maraka. Prema njihovim tvrdnjama, čovjek koji je to osmislio bio je srpski biznismen Stanko Subotić Cane.
- Preko njegove kompanije Subotić je oprao prihode od kriminalnog udruživanja. On je obezbijedio dostupnost aviona za transfer novca iz Crne Gore koji je stigao iz Švajcarske na Kipar. Koristio je tri aviona, a jedan od njih je kupljen od profita crnogorske tranzitne takse na duvan i Subotićevog novca - navodi se u dokumentu DIA.
Protiv Stanka Subotića Caneta vodi se više sudskih postupaka, a Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije je za njim raspisalo centralnu međunarodnu potjernicu. On je bio uhapšen u Moskvi, ali je pušten iz ekstradicionog pritvora i pored činjenice da ga je potraživala Srbija.
U međuvremenu je italijansko tužilaštvo podiglo optužnicu protiv 14 lica optuženih za međunarodni šverc cigareta, među kojima su i Miroslav Ivanišević, Veselin Vesko Barović, Branko Vujošević, Branislav Mićunović, Dušanka Jeknić.
Italijansko tužilaštvo je arhiviralo optužnicu protiv crnogorskog premijera Mila Đukanovića, jer se prethodno proglasilo nenadležnim. Iz tužilaštva u Napulju je ranije saopšteno da oni nijesu nadležni da vode sudske postupke protiv lica koja imaju diplomatski i državni imunitet, kao što je to slučaj sa Milom Đukanovićem.
Crnogorski premijer je saslušavan u Bariju, pošto mu je tamošnje tužilaštvo uputilo poziv.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 23:34   #3
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

U dokumentu je objavljen transkript razgovora između Savina i Jeknićeve od 8.10.2000.godine koji je prisluškivan na broju 0041-792436461, koji koristi Paolo.
U ovom razgovoru je Đukanović indirektno pominjan u razgovoru Jeknić i Savina u kojem su njih dvoje komentarisali saobraćajnu nesreću koju je imao predsjednik Đukanović u blizini aerodroma Golubovci.
Jeknić i Savino su razgovarali i u januaru 2001. godine, da bi četiri dana kasnije ona pozvala Đukanovića da mu prenese kako stoje stvari u vezi posla. Takođe je prisluškivan i razgovor između Đukanovića, Jeknićeve i Veselina Barovića.
- Briga Đukanovića za ilegalni prevoz cigareta bez sumnje bio je predmet i sastanka u Milanskom hotelu "Četiri godišnja doba", gdje se prema ovom telefonskom razgovoru nalazio Veselin Barović. Razgovor je obavljen 23.2.2001. godine u 22,44sati , a na liniji su se sa broja Dušanke Jeknić čuli Đukanović i Barović - navodi se u dokumentu DIA.
Takođe je objavljen i Izvod iz telefonskog razgovora broj 147, prisluškivanje poziva sa broja 004... na broj 003..., 7. novembra 1996. u 10.58 časova. Tom prilikom Đerardo Kuomo zove Santa Vantađata koji se predstavlja kao Andrea.
Prema sudskim dokumentima u periodu od 1994. godine do 2002. godine oko milijardu mjesečno (100.000 paketa) uglavnom "marlbora" prošvercovano je iz Crne Gore. Kad stignu u Italiju, neoporezovane cigarete prodavala je italijanska mafija.
DIA sumnja da je mafija oprala svoj prljavi novac iz Crne Gore preko brokera i mjenjačnica u Luganu u Švajcarskoj i deponovala ga u švajcarske banke.
- Koliko god da je iznos bio na crnom tržištu zvaničnici policije i tužilaštva uvjereni su da je krijumčarenje bilo glavni izvor gotovine za Đukanovićevu vlast, koja je nametnula tranzitnu taksu na pošiljke švercera, stoji u dokumentu.
Ovakve navode italijanski tužioci potkrepljuju svjedočenjem Benedeta Stana, jednog od članova italijanskog mafijaškog klana. Stano je pred tužiocima tvrdio da je "aktuelni premijer Đukanović prosuo 30 miliona eura da dobije na izborima".
Sudski dokumenti do sada su bili zapečaćeni. Izvještaj DIA uključuje i fascinantne izjave napuljskog kartela, švercera koji su postali doušnici, ključne karike "švajcarskog šverca" hrvatskog novinara Iva Pukanića i urednika "Nacionala" koji je ubijen u oktobru 2008. godine, kao i dva crnogorska zvaničnika. Italijanski istražitelji slijedili su i novac koji stoji iza crnogorske veze - gdje je išao i ko je dolazio u dodir sa njim, ko ga je prao i čiji je on danas.
- Đukanović zajedno sa svojim unutrašnjim krugom imao je ogromne iznose novca nezakonito zarađene i uplaćene u bankama u Švajcarskoj, Monte Karlu i Kipru. Tužilac Šelzi koncentrisao se na čovjeka koji je smislio švercersku šemu sa crnogorskim vlastima - švajcarski državljanin, dobro poznat italijanskim i američkim zvaničnicima Franko Dela Tore. Partner Dela Torea, navodno je bilo MTT, državna kompanija formirana da kontroliše švercerske operacije kojim su upravljali dva Đukanovićeva prijatelja - navodi se u dokumentu.
MTT je upravljao drugom crnogorskom kompanijom, "Zetatransom," koja je imala svoje skladište u Baru, gdje su šverceri držali cigare prije nego što su ih prebacivali u ruke italijanskih mafijaša.
- Đukanović je otišao toliko daleko i obezbijedio zaštitu bjeguncima koji su traženi u Italiji. To je radio preko aparata Ddržavne bezbjednosti. Od početka 2001. godine, čitavi tok novca koji potiče od crnogorskog šverca, kojim su upravljali Kamora i Sakra Korona išao je preko švajcarskih banaka.
DIA navodi da je od 1997. godine do 2000. šverc bukvalno cvjetao, a šverceri punili avione milijardama njemačkih maraka. Prema njihovim tvrdnjama, čovjek koji je to osmislio bio je srpski biznismen Stanko Subotić Cane.
- Preko njegove kompanije Subotić je oprao prihode od kriminalnog udruživanja. On je obezbijedio dostupnost aviona za transfer novca iz Crne Gore koji je stigao iz Švajcarske na Kipar. Koristio je tri aviona, a jedan od njih je kupljen od profita crnogorske tranzitne takse na duvan i Subotićevog novca - navodi se u dokumentu DIA.
Protiv Stanka Subotića Caneta vodi se više sudskih postupaka, a Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije je za njim raspisalo centralnu međunarodnu potjernicu. On je bio uhapšen u Moskvi, ali je pušten iz ekstradicionog pritvora i pored činjenice da ga je potraživala Srbija.
U međuvremenu je italijansko tužilaštvo podiglo optužnicu protiv 14 lica optuženih za međunarodni šverc cigareta, među kojima su i Miroslav Ivanišević, Veselin Vesko Barović, Branko Vujošević, Branislav Mićunović, Dušanka Jeknić.
Italijansko tužilaštvo je arhiviralo optužnicu protiv crnogorskog premijera Mila Đukanovića, jer se prethodno proglasilo nenadležnim. Iz tužilaštva u Napulju je ranije saopšteno da oni nijesu nadležni da vode sudske postupke protiv lica koja imaju diplomatski i državni imunitet, kao što je to slučaj sa Milom Đukanovićem.
Crnogorski premijer je saslušavan u Bariju, pošto mu je tamošnje tužilaštvo uputilo poziv.
Old 01-07-09, 23:35   #4
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Dušanka je malo nervozna

Četvrtog januara 2001. godine prisluškivan je razgovor Dušanke Jeknić u 19.49 sa njenog telefonskog broja 0335-6341767 i Mila Đukanovića.

Jeknić: Halo...
Đukanović: Kako si ...?
Jeknić: Kući sam ..., kao kad sam te zvala prvi put i kad sam ti rekla da sjedim ispod ćebeta, gledam malo vijesti, ove italijanske i tako... a ti ...?
Đukanović: Završio sam sa predsjedništvom i idem put kuće.
Jeknić: Dobro onda, idi kući, ništa, vrijeme je užasno, znaš da sad moram opet da preskočim sve ostalo, ali kiša i snijeg, a ja sam bila da razgovaram sa onim čovjekom.
Đukanović: Mmmmm...
Jeknić: Bila sam, otišla sam i vratila sam se...danas sam bila loše jedno vrijeme ali će sve biti onako kako ste zamislili. Pričaćemo kad se vidimo, malo sam nervozna, znaš mislim na sve ovo... ne znam, ne znam... ovo što se radi stvara zabunu, ja sam se u tri minuta dogovorila o ovome što mi je prijatelj predložio jer sam ga zvala, a čak sam se i dogovorila za jednu drugu stvar koja se neće završiti...
Đukanović: Mmmm...
Jeknić: Ne želim da kao i prošli put mu kažem da ćemo ga opskrbiti, da on ne mora da kaže baš ništa... Znaš, zajedno u ovome on je bio mnogo postiđen tokom suđenja... Pusti to, nije važno, ponovo ću se sjutra pobrinuti za tu stvar. Eto tako, sjedim, Miloš je kod Dada, do ponedjeljka ne ide u školu, vrijeme je užasno, hladno je, rekla sam ti da sam uzela ćebe i ležim...
Old 01-07-09, 23:36   #5
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Sastanak sa Barovićem

Jeknićeva i Đukanović čuli su se i 24.02.2001. u 22.13, ponovo sa njenog broja telefona.

Jeknić: Zdravo, zdravo...
Đukanović: Gdje si ...?
Jeknić: Evo me kući, spremna sam i čekam da me Vesko pozove i da idemo na večeru, a ti ... moje?
Đukanović: Igrao sam basket, bio čitav dan kući, a sad se spremam, ne znam, nešto me Duško Knežević pozvao...
Jeknić: A, Duško, ovaj sa Atlasa?
Đukanović: Aaaa...
Jeknić: Sad sam se smijala Milošu jer je danas prošao pored hotela...jer je Vesku... pasoši...oni su... zaboravili pasoše i novac u sobu... sinoć ih je sobarica pomjerila u sef...Mi smo proveli skoro čitav dan, stigao je naš prijatelj sa suprugom, pričali smo, mislim da smo se dogovorili... onako kako smo već pričali ti i ja. Ti se čuj sa njim (vjerovatno se misli na Veska) i mislim da će biti sve ok. Zaključili smo što je neophodno. On mi je odgovorio da je to definitivno srijeda, ali treba da se posavjetuje sa nekim, a ja mislim da će sve biti ok. Do šest smo sjedjeli zajedno, a onda smo otišli u šoping.

Vesko prispao u Milanu

23.02.2001. godine u 22.44 na liniji su se sa broja Dušanke Jeknić čuli Đukanović i Barović.

Jeknić: Evo ti ga (daje telefon Veselinu Vesku Baroviću)
Đukanović: Halo...
Barović: Prijatelju...
Đukanović:E, gdje si?
Barović: Evo, sam stigao sa poteškoćama
Đukanović:Čuo sam da si imao poteškoće?
Barović:A nisu to poteškoće, nego se nisam probudio, stigao sam knap na vrijeme.
Đukanović: Dobro, u povratku će se svratiti pored Rima.
Barović: Ali mi reci kako je tamo...
Đukanović: Dobro, dobro.
Barović: Aaa...
Đukanović:Sve je kako treba.
Barović:Odlično.
Đukanović: Završio sam i sad sam se vratio, sve vrijeme je padala kiša.
Barović:Jesi li blizu grada?
Đukanović:Već sam stigao, prolazim pored pozorišta i idem kući.
Barović:Ne izlaziš?
Đukanović:Mislim da hoću, samo da se presvučem...
Barovićobro, samo...
Đukanović: Kako se snalaziš tamo, je li dobro?
Barović: Odlično! Duke (Duška) je prava domaćica.
Đukanović: Gdje si, jesi li na standardno mjesto? (Đukanović je htio da zna dobro da li je u pitanju hotel koji su prijatelji uzeli u Milanu)
Barovića, da..
Đukanović:A, dobro čujemo se onda sjutra.
Barović: Dogovoreno, zvaću te...
Đukanović: Je li tvoj telefon u upotrebi?
Barović: Naravno..
Đukanović: Dogovoreno..
Barović:Zvaću te ja, kad budemo malo razgovarali ..(on, Duška i ostali)
Đukanovićogovoreno.
Old 01-07-09, 23:36   #6
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Problem sa narudžbom

Prvog januara 2001. godine Jeknić se ponovo čuje sa Paolom Savinom sa istog broja mobilnog telefona.

Savinoa!
Jeknić: Jesi li zvao?
Savino: Halo, da?
Jeknić:Halo, jesi li me zvao?
Savino: Izvinite, ne razumijem?
Jeknić: Halo, ja sam, jesi li zvao?
Savino: A da, da vidimo li se? Jesi li sjutra već ovdje?
Jeknić: Ne, sad sam u Milanu, vratila sam se sinoć.
Savino: Znam, znam..
Jeknić: E ne znam ima li potrebe, ali ako ima mogu da dođem u ponedjeljak...a sve i da ima, ne vjerujem da mogu doći odmah.
Savino: Aaaa...
Jeknić: Znači bilo je potrebe?
Savino: Dobro, zato što ja u srijedu idem na jedno mjesto, možda se vidimo u ponedjeljak.
Jeknić: Dobro, onda ćemo se vidjeti sljedeće nedjelje, a je li sve kako treba ili ima novosti?
Savino: Ne, ima jedan problemčić sa kućom koja proizvodi...ali prije marta ne može se dobiti roba zato što oni imaju...
Jeknić:Aaaaa...
Savino: Zar nismo rekli u septembru, oktobru?
Jeknić: Mmmm...
Savino:Oni su sagledali svoje mogućnosti i ne mogu dati...
Jeknić: Mmmm... i što se sada dešava? Razgovarala sam sa...
Savino: Ništa ja sam razgovarao sa tima tamo, već da vidim mogu li njihova dva mjeseca biti nešto smanjena.
Jeknić: E, i šta je rečeno?
Savino: Da će mi javiti...
Jeknić: Dobro, čućemo se...
Savino: Ako saznaš što javi mi, a ja ću ga zvati u ponedjeljak...
Jeknić: Dobro...
Savino: Ništa, praktično je problem jednostavan, rekao sam mu da kuća koja proizvodi nije u poziciji da isporuči svu nabavku...
Jeknić: Mmmm...
Savino: To su njihovi problemi a ne naši...

Sumnjivi razgovor

Prisluškivani razgovor broj 494 od 15.10. 2000. u 17.34 poziv sa broja 335-6341767
Jeknić: Zdravo!
Đukanović:Gdje si?
Jeknić: Kući, a ti ? Kakvo je vrijeme tamo?
Đukanović: Prelijepo.
Jeknić: Ovdje kiša ne prekida, kako pada ne mogu da ti objasnim.
Đukanović: Ovdje su i dani i noći ljetnji, mnogo je vruće i mnogo je teško za zaspati.
Jeknić: Na osnovu ovoga mogu da zaključim da je tebi mučno da zaspeš.
Đukanović: Mučno je.
Jeknić: Mogu da zamislim zbog ovoga, a kako se osjećaš?
Đukanović: Sad sam malo bolje.
Jeknić: Kako podnosiš sve to, možeš li da spavaš?
Đukanović: Podnosim mirno, ali, ipak, ne spavam dobro.
Jeknić: Opustio si se ili nisi?
Đukanović: Ne, nisam se opustio.
Jeknić: Nisi se opustio sve ovo vrijeme koje si imao?
Đukanović: Razumio sam za dvije sedmice ne mogu još da razmišljam o opuštanju, u principu treba šest do osam sedmica a sad nisam razumio najbolje može li se nakon dvije sedmice uraditi, ne vjerujem.
Jeknić: Ako sam dobro shvatila, ti sjutra moraš u kancelariju.
Đukanović: Moram da pazim gdje idem, ako ne odem na sastanak za ujedinjenje predsjedništva partije!
Jeknić: Aha, tako shvatila sam... čula sam se sa onim prijateljem...
- Ovo je jedan od prvih telefonskih razgovora koji je ukazivao o umiješanosti Đukanovića u međunarodni šverc cigareta koji je prisluškivan preko mobilnog telefona koji koristi Dušanka Jeknić. Zapravo, u pozivu je Jeknić obavještavala Mila Đukanovića da se čula sa Paolom Savinom - tvrdi tužilaštvo.

Dačo Mitrović je nosač

Dio transkripta prisluškivanog razgovora između Jeknićeve i Đukanovića od četvrtog januara 2001. godine, kada razgovaraju o dešavanjima u Crnoj Gori.

Jeknić: Sad čuh i za napredovanje Filipa Vujanovića.
Đukanović:Sad ću da idem u vilu da vidim to.
Jeknić: Izgleda da je bio odličan večeras, odličan...Vesna Mandić mi je čuvala telefon dva sata... nisam htjela da joj kažem detalje, zna i previše. Ona mu je poslala (odnosi se na Filipa Vujanovića) poklon, najvjerovatnije za ustoličenje...
Đukanović: Ko je to inicirao, Veskić?
Jeknić: Veskić... Slušaj, evo ovako... poslala mu je nešto, ne znam tačno šta, ali izgleda da je akt tašna "gučijeva", preko Dača, možeš li zamisliti Dača kao nosača?...
Đukanović: Ko je nosač?
Jeknić: Dačo, znaš, Dačo Mitrović...
Old 02-07-09, 09:28   #7
Montero
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
Montero na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post

Đukanović: Kako si ...?

Đukanović: Mmmm...

Da, draga...
Montero is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 01:05   #8
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

lomi bacha li ga bacha ahahah
NSX is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 08:37   #9
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

I tako u Danu ladno objaviše i tatin broj mobilnog, 069 011 495, pa neka zove kome basta... "Dobar dan, ja povodom oglasa u Tender za ova odijela za matursko..."
Old 03-07-09, 08:44   #10
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
I tako u Danu ladno objaviše i tatin broj mobilnog, 069 011 495, pa neka zove kome basta... "Dobar dan, ja povodom oglasa u Tender za ova odijela za matursko..."
Aaaaa to je znači....sličan broj.....ja sve mislila da me kakvi manijaci spopadaju kad se javim a uslijedi "Alo milo"
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 09:52   #11
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Ma to ti tepaju, "Alo milo moje..."
Old 03-07-09, 21:48   #12
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Winston Wolfe View Post
Pa i nije mu neki broj...inace na te prve broje Promonte daje opciju da mogu da ga zovu samo oni koje on odobri da ga zovu.

Kladim se da ga je vec to vece pokusalo nazvati bar 100 njih sa pricom "milo bes tebe 100 eura do prvoga glasam te 100%..."
NSX is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
alomilo, odje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules