MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 27-01-09, 19:12   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Volite ih, ali vas seksualno ne privlače

Situacija iz naslova se nekada desi, i to onda bude veliki problem za oboje - u toj vezi može da postoji ljubav i bliskost, ali je pitanje koliko će i jedno i drugo potrajati bez seksualne komponente. U najvećem broju slučajeva ne potraje.

To može da zvuči krajnje surovo. Neku osobu zaista volite, stalo vam je do nje, srećni ste s njom, želite da i ona bude srećna s vama, ali, eto, seksualno vam nije privlačna. Šta onda? Ono za šta se neki opredele jeste da nekad izbegnu vođenje ljubavi, a povremeno da ipak imaju seksualne odnose, kako bi udovoljili voljenoj osobi; tada najčešće bude i glumljenog uživanja i odglumljenog orgazma. Drugim rečima, bude laganja (uglavnom neverbalnog) voljene osobe, što baš i nije zdrava baza za dobar i dug odnos. I onda se odnos vremenom prekine, ili se nastavi život u laži, ili se ostane u odnosu i prestane se sa seksom, a potrebe te vrste zadovoljavaju se sa strane.

Postoji ideja da će, ako se vas dvoje volite, vremenom doći i do obostrane seksualne privlačnosti čak i ako je isprva nije bilo. Nije nemoguće da se to desi, ali je mnogo češća varijanta da, ako vas neko seksualno ne privlači na početku, neće vam na taj način biti privlačan ni kasnije. Mogu tu druge lepe stvari da se razviju, kao što bi se razvile između prijatelja ili između brata i sestre, ali kad obostrane seksualne privlačnosti nema pa nema, teško je govoriti o ljubavnoj vezi, jer je tu seksualna komponenta deo koji se podrazumeva.

Šta učiniti ako ste u takvoj situaciji? Dobro bi bilo ne lagati voljenu osobu da osećate nešto što ne osećate. I u najvećem broju slučajeva dobro bi bilo okončati tu vezu, kako se emocije ne bi produbile i kako situacija ne bi postala još složenija (time što u celu priču uđu i deca, tada je mnogo teže prekinuti). Jeste, volite vi tu osobu, ali to ne znači da ne biste mogli da zavolite i nekog drugog - nekog ko vas i seksualno privlači. A i voljena osoba bi vremenom mogla da zavoli nekog drugog, nekog ko bi je smatrao i seksualno privlačnom, ne samo divnom osobom s kojom ima mnogo toga zajedničkog.

Krajnja odluka je, naravno, na vama, ali bi bilo dobro imati na umu da je seksualna komponenta bitan deo veze, i da se većina veza u kojima ona izostane ili je nedovoljno zadovoljavajuća pre ili kasnije okonča.

(izvor)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by Zor_djevojka; 30-06-09 at 10:34..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 01-02-09, 18:24   #2
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu

ne treba ni započinjati ovakvu vezu...
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-09, 18:36   #3
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Naravno da ne. Zasto se muciti!
Old 01-02-09, 18:43   #4
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Zar nije početak svega, baš ta seksualna privlačnost, ako ona ne postoji onda se samo družite.
Old 01-02-09, 19:35   #5
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Meni se nije desilo, da ako se ne privlacimo ostanemo prijatelji! Valjda se povrijedi sujeta.... pa, nema ni drugarstva!
Old 01-02-09, 20:16   #6
badr_hari
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2008
badr_hari nepoznate kvantitete u ovom trenu

Gdje nema sexualne privlacnosti, tu nema ni veze...
badr_hari is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 02:30   #7
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Meni se desilo obrnuto, da me neko privlaci a ne volim ga. A owo sto pominjete vi, nije nikad
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 15:06   #8
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Meni se desilo obrnuto, da me neko privlaci a ne volim ga. A owo sto pominjete vi, nije nikad
slazem se.
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 15:48   #9
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

pa valjda je u tome razlika izmedju drugarstva i veze...onaj ko te ne privlaci seksualno, taj ti moze biti dobar drug, prijatelj, a onaj prema kome osjetis i seksualnu privlacnost je neko koga biras za partnera...pretpostavljam da se moze desiti takva veza, u situaciji kad tek izadjes iz neke jako problematicne veze u kojoj si bio maltretiran i fizicki i psihicki, pa onda samo trazis nekoga ko je razuman, ko te razumije, postuje, a sex stavljas u drugi plan...medjutim, sigurna sam da i u toj varijanti jedno, tj ono drugo, koje je izabrano razumom, obicno osjeca seksualnu privlacnost, iako mu nije uzvraceno...moze li da potraje? Vjerujem da moze, samo ne znam do kad.
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 01-03-09, 22:17   #10
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Ljubav i voljenje nije isto. Ljubav nije samo pozitivna emocija već i cjelovit odnos. Voljeti možemo pojedine osobine, ali za ljubav je potreban cjelovit odnos. U ljubavi volimo cjelinu, volimo ličnost, a ne pojedine djelove. Uglavnom, voljeti nekoga u smislu ljubavi uključuje i fizičku privlačnost. Voljeti nekoga tako da nam se sviđa neka njegova osobina nije ljubav, ali teško je zamisliti da nekoga volimo a da nam je seksualno potpuno neprivlačan, a pogotovo da nam je odbojan.
Old 01-03-09, 22:57   #11
Temis
MiM team Forumaš

Temis's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Temis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auruTemis ima famoznu auru

Nije mi se desavalo...Bez privlacnosti nikad ni jednu vezu nisam zapocela...Ona je broj jedan nakon sto donesem odluku sa sebe da cu bas biti sa nekim...

http://i.imgur.com/f7EFogt.png
Temis is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
ali, privlače, seksualno, vas, volite

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules