MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija > Analitička psihologija i Karl Gustav Jung

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 20-02-12, 10:10   #21
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by MARINER View Post
...
Meni licno se dogadjalo da me je nesvjesno varalo,bolje receno poruke koje sam primo iz nesvjesnog u odredjenim trenutcima su bile jako facinantne i primamljive i prihvacene kao istina,da bi nakon nekoliko godina pokazale se kao promasaj uporedivsi realno stanje stvari sa sim porukama.
...
Mislim da se takve stvari dešavaju kad ego pokušava da kontroliše nesvjesno a ne da ga integriše. Nesvjesni dio psihe ima svoj 'plan' i 'namjeru' i ukoliko mu se od strane ega nameće nešto što što je u suprotnosti sa tom namjerom, ono počinje da se buni i sabotira namjere ega. Ukoliko se takve stvari dešavaju, pravi put je osvijestiti kakve su to nesvjesne tendencije i ako su one u suprotnosti sa svjesnim stavom, pokušati naći način da se suprotstavljane tendencije integrišu u smislenu cjelinu.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 23:58   #22
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Naravno!
to je tacno sto si spomenuo, jasno je da se ti i ja dobro razumijemo oko toga.

Cesto se kaze nesvjesno ne laze samo tumac.

Problem je npr. jedan najobicniji san sa nekim neobicnim prizorima, recimo zivotinja uzbudjena u kuci i skace kroz prozor i dole lezi smrckana. Jung je ovdje vidio da taj snevac ce uskoro zavrsiti letalno , povezao je taj san sa njegovom buducom smrti. Pa nekad se to i dogodi, ali pitanje je uvjek, dali svki put kad se sanjaju crne vrane na kuci znaci neciju smrt ?
Ili sanjanje zmije i ugriza , doci ce los dan kao oni Jungovo primjeri u ''arhaicnom covjeku'' itd..

Tesko je uhvatiti prorocanske snove, mnogi se zalete svojim osjecajim aa na kraju od tog anista n ebude, p ase moze kasnije tjesiti da su to ipak bili snovi zelja ili neke male kompenzacije svijesti.

Poenta moje price je sama cinjenica jungove podjele snova na pet ili sest vrsta.

Meni se jednom desilo da sanjam neki prizor, mjesto i odredjena radnja, dogadjaji itd.. Prosklo je nekoliko god od tog sna i u Dubrovniku se nadjem na istom mjestu iz tog sna u nevjerovatnim detaljima je sve apsolutno isto. Ali cinjenica je da nikad prije to nisam vidio niti sam bio na tom mjestu, niti postoje neke slike da bi vidio i zapamtio prizor. Vise sam ovakvih snova imo u zivotu narocito kad sam bio u 20-tim godinama. Fascinantno i neobicno.

Last edited by MARINER; 23-02-12 at 00:00..
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 06-05-12, 19:06   #23
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Ovo može i ovdje.

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 18:26   #24
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Jednom prilikom medju grupom pacijenata na prijemu na odjeljenju Karadzica jedan malo uznemireniji se poceo isticati, a na to Raso rece sestri : '' Medju rogove ga udri '', ( ha.. ha.) Momentalno pacijent izvadi skriveni noz i pojuri za njim. Ovaj brzo potrca prema kancelariji zakljuca se i usuti ko mis. Malo kasnije ta sestra s ledja uze tom pacijentu noz iz ruke i smiri ga, a Raso ne smje otvoriti vrata na kucanje sestre satima drzeci zakljucana vrata. Ha..ha..

Sta kazes na ovo ?

On je jako specifican lik,ko iz stripa. a u emisiji ''raspakivanje'' je puno toga receno.

Last edited by MARINER; 10-05-12 at 18:31..
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 19:26   #25
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Pa da, kukavice kad mogu, postanu najveci nasilnici...Fuj, fuj, fuj!
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 05-09-12, 13:13   #26
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Jedno od pitanja je i ova tema.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
društva, pitanja, psihološka, savremenog

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules