MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija > Analitička psihologija i Karl Gustav Jung

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 22-11-12, 06:10   #21
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Samo zamisli citavu situaciju kao san sa dramskom strukturom,
1. i 4. spratom i saznanjem da devojka u koju si zaljubljen
zapravo ne zivi na 1. vec na 4 . sprratu.

Analiziraj taj zamisljeni san i bice ti mnogo jasnije.
Old 22-11-12, 06:14   #22
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Uostalom, dobro znas jungovsku teoriju da se sinhronicitet javlja
kada je aktiviran arhetip...

Zbog zaljubljenosti, naravno, u ovom slucaju je u pitanju anima.

Mnogo umujete u prazno i ti i Masja, koristeci tu svoju racionalnu funkciju, a slabo sta umete da protumacite i upotrebite.

Anime su vam jos uspavane lepotice
i Snezane u staklenim kovcezima...deco.
Old 22-11-12, 11:57   #23
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Da li si nekada razmisljao o znacenju ovog sinhroniciteta,
uz variranje brojki 1/4?

Jedan, nesto od cega se pocinje,
tvoj ego, ti sam, muski princip, zapravo tvoj svesni stav.

Uzalud vezujes predstavu anime za svoje svesno i racionalno bice.Naprotiv, tvoja 'greska' govori da ti funkciju anime koja personifikuje tvoje nesvesno spustas u prizemlje i time osiromasujes svoj ego.
Dakle, drzis se svoje tadasnje zaljubljenosti na povrsan nacin, kroz projekciju.

Tvoja svest zeli da evoluira kroz priznavanje nesvesnog, cetvorstvo je stari dobri simbol sopstva. Izmedju ostalog, anima je ono jedno sto treba dodati da bi iz muskog trojstva dosao do cetvorstva i celine.
Nije evoluirala do Sofije, majke mudraca, iako je kroz iznenadni broj 4, to zahtevala od tebe.

U osnovi, ovo je sinhronicitet koji je upucivao da anima treba biti prihvacena kao psiholoska cinjenica, unutrasnja predstava, i zahtevalo je odricanje od svesnog (prizemnog) stava olicenog u projekciji.

Shvati ovo samo kao predlog za tumacenje...

Umesto da to uradis i popnes se na cetvrti sprat celovitosti,
nisi prepoznao vaznost projekcije i ostao si u broju jedan.

On pruza osecaj sigurnosti,
ali prvobitno nesvesno jedinstvo se mora prekinuti i narusiti,
da bi se postigla potpunost.

Pretpostavljam da si bio veoma mlad...da se naslutiti po svemu.

Tako da tvoja greska samo znaci...da nisi bio spreman da iskoracis iz rigidnog racionalnog stava. A ni sad nisi
na to spreman...jer sam te upravo ovom temom suocila sa sopstvenom inferiornom funkcijom, tako mracno zenstvenom
i intrigantnom.

Ako ja u ovom trenutku uskocim iz cistog zezanja u ulogu tvoje anime, naravno, ti ces reci :
"Nista ti mene ne razumes, neuka zeno!"

Hahaha, kiss, i lep pozdav za druga.

Mislim da sam te upravo intelektualno zavela i pruzila ti Arijadninu nit...do sopstvene tuzne i neshvacene anime.

sta je ovo ?? alal ti vera
Ala pises postove nemogu da se snadjem sta odabrati da procitam.
iz ovog tvog opisa mogu dobro procjeniti koliko projektujes i koliko si daleko od realnosti, znam sebe i znam koliko sam dao podataka o sebi ovdje na forumu ili bilo gdje drugo. Ne znam kako mozes tvrditi( a nisi bas glupa, djelujes inteligentno) o mojim mentalnim stupnjevima i opste o mojoj licnosti,animi, osjecanjima, racionalnosti itd.. a nikada me uzivotu vidila nisi niti sam ikad otvoreno , osim tehnicki, ovdje napisao nesto o sebi. Forum je zabluda, iluzija. Opusti se i uzivaj , bez pokusaja unosenja svoje privatnosti i teznje da te drugi prihvate i shvate. Jednostavno lezernost je rijesenje.
Budi oprijezna jer , primjer :sta ako sam san i sinhronicitete izmislio ?? a mozda i ne !
ovo sam sve lijepo sponmenuo radi tvog dobra, jer se palis ko teslina zarulja na sitnice, ranije sam vidio cesti konflikti sa forumasima, a zaboravljas da je ovo forum i zabava.

odgovor na odgovor :
Od toga nema nista ( milutin topalovic )

Last edited by MARINER; 22-11-12 at 12:31..
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 22-11-12, 12:00   #24
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Quote:
Uostalom, dobro znas jungovsku teoriju da se sinhronicitet javlja
kada je aktiviran arhetip...

Zbog zaljubljenosti, naravno, u ovom slucaju je u pitanju anima.

Mnogo umujete u prazno i ti i Masja, koristeci tu svoju racionalnu funkciju, a slabo sta umete da protumacite i upotrebite.

Anime su vam jos uspavane lepotice
i Snezane u staklenim kovcezima...deco.
a sta je ovo drugarice ?

Obezvrjedjivanje
sposobnosti i kompetencije ?

( ovo su ceste pojave-negativni transfer)
Old 22-11-12, 12:06   #25
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Quote:
Jesam, ali moj zivot ne potvrdjuje ovo sto kazes...
Mene takve stvari ne varaju, zavaram se kad ih ignorisem.
naravno da ne potvrdjuje .
Niko ne voli sjeci granu na kojoj sjedi. Bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Ima ona narodna : dali je bolje sanjaca probuditi ili ga pustiti da sanja? Dali mu vise cinis uslugu ako ga probudis ili pustis da idalje lijepe snove sanja.
Nekoga jednostavno netreba buditi iz fantazije i pokazivati sta je realitet vise mu stete nanosis jer se ne snalazi u realnosti, a nekoga treba. Ali uvjek je filozofsko pitanje, koga ?

to je to.

Last edited by MARINER; 22-11-12 at 12:22..
Old 22-11-12, 13:01   #26
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Nije obezvredjivanje, samo bezazlena sala i potreba da vas na peckav nacin malo suocim sa sobom...

Moja je realnost trenutno vrlo konkretna,
ispunjena i vedra, i obecava stvaralacku buducnost,
hvala na pitanju.

Ostale psiholoske savete nisam trazila.

Neke jungovke kazu da zena pocinje da se razvija
onda kada pocne da krsi pravila i tabue koje joj
namece animus.
Kad radi pomalo ekscentricne, ali bezazlene stvari.
I malo ono sto joj se prohte, bez postovanja pravila.

Tako da...ne budi bas siguran da je moje ponasanje stihijsko.
Mozda pre - smisljeno.

Slobodni duhovi su konfliktni.
Takav je bio i sam osnivac analiticke psihologije.
Nema stvaralastva bez nemira.
Old 22-11-12, 13:07   #27
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

evo kako bih ja taj moj san protumacio !

Dok sam imao tih nekih 23-25 godina zelio sam bliskost sa ''njom ''( djevojka X) , bliskost se ostvarila ali klimavo, skrto. I hoce i nece. Sto vise nece, to vise JA ZELIM. Iz dana u dan frustracija raste i teznja da bar budem u njenom prisustvu je sve jaca. Ponekad se i osrvari kontakt ali opet nekako skrto. Iz dana u dan sve je jaca teznja i zelja za budem sa njom.
Tih dana pred ocima mi je samo njena slika( lik) , ocigledna zaljubljenost koja se pojacava sto je vise nemam. (a sto je vise imam onda se smanjuje).
Pocinjem da fantaziram o njoj, da pisem pisma, da crtam njen lik, da je cesto sanjam itd..
Kako odmicu dani sve vise se pocinje ona ''X'' pojavljivati u mojim snovima u raznim situacijama.
Danima sam razmisljao gdje li bi boze moj, mogla da stanuje, kako to da mi nece da kaze ?
E upravo u ovom grmu je zec, drugarice Ladi of Rohan !

Moja razmisljanja o njoj i tome gje to ona stanuje, moje nesvjesno mi je ponudilo rijesenje koje ce me zadovoljiti, pa i uspjelo je u tome.
Sve sto sam naveo o sadrzaju tog sna, objesnjeno je ,da ne ponavljam.
Nesvjesno mi je ponudilo objasnjene i oblikovalo situaciju koja ce mi priciniti jako zadovoljstvo, a ja se na to ljepim jako dobro. Pa onda pocese razni sinhroniciteti na to da pojacaju dojam i da mi utvrde utisak. pocinjem da vidim i nalazim stvari koje mi odgovaraju i tako betoniram taj utisak.

ispunjenje zelja

Nesvjesno me je obmanulo i dalo rijesenje koje je cisto ispunjenje zelje, i odvaracanje od realnosti.
Uvid se nasao kada sam kasnije dobio priliku da dodjem kod nje kuci i uvjerim se da je moje nesvjesno totalno promasilo , a pokusalo mi je podvaliti te utiske i servirati ih kao cinjenice u koje sam mlad neiskusan poceo da vjerujem. ( Kako bi bilo da idemo obrnuto Lady? , da kazem da me je moja anima iz nsv. uvjerila u zabludu i vodila na stranputicu, onako kako bezbroj puta spominje jung u svojim knjigama? Emocionalni utisci i zablude protiv racionalnosti i logickog misljenja , animu treba unistiti i oduzeti joj snagu. ).
Od tada se takvim misticnim stanjima ne otvaram olako, nema tu vise mogucnosti da me izmanipulise nsv. sa svojim servisima.
I iskreno nakon tog perioda pa nadalje , rad na sebi i psihoanaliza me je ucvrstila, tako da se osjecam sretniji i fleksibilnoji, veci uvid u svoju licnost i siri i duvlji nivo svj. Bolje me okruzenje prihvata i zracim pozitivnije drugima, a fantazije smjestam na mjesto gdje pripadaju.
Mene nikad zbog ovog amog stava iz nsv. ne remeti ''anima'' niti bilo koja druga snaga, imam stabilnost prema sebi i drugima koja je uspostavljna godinma, pa se nemoze reci da sam nesto nasilu potisnuo ili zgurao u pozadionu pa da me vremenom demonski ometa ili izbija iz tracnica. Moja licna anima nije zagusena onako kako si predstavila u postu i kako mi je inputirano, prije bih rekao konfrontirana sa sobom . Jednostavno ona ne djeluje i nema s tim probleme kao neki drugi.

E sad potvrda ove moje price o snu je sljedca :
kada sam osvojio tu djevojku u potpunosti i kada sam zavladao situacijom, tada su moje zelje o njoj splasnule, situacija se pocinje mjenjati, hladim se i sva ona tenzija koju mi je ona stvarala pocinje da se obrce, mene prstaje interesovati i tako snovi i fantazije o njoj lape, ali ona ( X) pocinj esad da se zagrijava za mene. Kako se ona vise zagrijava tako se ja vise hladim i pocinje mi stvarati napor, jer je sasvim pogresna osoba i karakter mi njen nikako ne odgovara, puno je crta izrazene histeroidnosti sa koketiranjem,emoc.labilnosti i teatralizaciom.
Ovaj tip zene me hladi i povlacim se.
Nikada od tada, od tih mladih dana i mnogo jos slicnog iskustava sa fantazijama, vise ne vjerujem nsv. i njegovim servisima. Oprijez( a sam je i Jung kao imnogi drugi analiticari puno spominjo ''oprijez sa tumacenjem snova i fantazija'')

Ovdje sam ispeko zanat sta znaci samozavaravanje i do kojih dimenzija to moze ici !
Pokusavam ovim i sl.primjerima ukazati talentovanim osobama kako prepoznati fake i pomoci u prepoznavanju zabluda. Oni koji su talentovani shvatice n asta mislim, oni koji nisu grdice me, to moram prihvatiti, sta je tu je, nismo svi isti . Pod ovim bozijim nebom za svakoga ima prostora za zivot.

poz

Old 22-11-12, 13:11   #28
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by MARINER View Post
naravno da ne potvrdjuje .
Niko ne voli sjeci granu na kojoj sjedi. Bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

Ima ona narodna : dali je bolje sanjaca probuditi ili ga pustiti da sanja? Dali mu vise cinis uslugu ako ga probudis ili pustis da idalje lijepe snove sanja.
Nekoga jednostavno netreba buditi iz fantazije i pokazivati sta je realitet vise mu stete nanosis jer se ne snalazi u realnosti, a nekoga treba. Ali uvjek je filozofsko pitanje, koga ?

to je to.
Granu na kojoj sedi odbija da isece obicno onaj ko se odrice svoje zenske strane licnosti, sto je evidentno u tvom isuvise racionalnom stavu u poslednje vreme.

Za razliku od tebe, ja svoj animus zivim.
Cak i kroz konflikt.

Da sam suvise pasivna i zenstvena, on ne bi mogao da bude aktiviran,
niti da me odnese u stvaralacke dubine, ka ostvarenju svoje celovitosti.

Moje pozvanje usmerava moju sudbinu,
a ne racionalni i rigidni stavovi.

Naposletku, dogmaticni.
Old 22-11-12, 13:14   #29
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Fejk smo cesto i mi sami, sve dok ne prepoznamo sta sve fejk nije.

S tim da i zablude tim putem otpadaju.

Zato dobar post, mariner.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 22-11-12, 13:18   #30
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
evo kako bih ja taj moj san protumacio !

Dok sam imao tih nekih 23-25 godina zelio sam bliskost sa ''njom ''( djevojka X) , bliskost se ostvarila ali klimavo, skrto. I hoce i nece. Sto vise nece, to vise JA ZELIM. Iz dana u dan frustracija raste i teznja da bar budem u njenom prisustvu je sve jaca. Ponekad se i osrvari kontakt ali opet nekako skrto. Iz dana u dan sve je jaca teznja i zelja za budem sa njom.
Tih dana pred ocima mi je samo njena slika( lik) , ocigledna zaljubljenost koja se pojacava sto je vise nemam. (a sto je vise imam onda se smanjuje).
Pocinjem da fantaziram o njoj, da pisem pisma, da crtam njen lik, da je cesto sanjam itd..
Kako odmicu dani sve vise se pocinje ona ''X'' pojavljivati u mojim snovima u raznim situacijama.
Danima sam razmisljao gdje li bi boze moj, mogla da stanuje, kako to da mi nece da kaze ?
E upravo u ovom grmu je zec, drugarice Ladi of Rohan !

Moja razmisljanja o njoj i tome gje to ona stanuje, moje nesvjesno mi je ponudilo rijesenje koje ce me zadovoljiti, pa i uspjelo je u tome.
Sve sto sam naveo o sadrzaju tog sna, objesnjeno je ,da ne ponavljam.
Nesvjesno mi je ponudilo objasnjene i oblikovalo situaciju koja ce mi priciniti jako zadovoljstvo, a ja se na to ljepim jako dobro. Pa onda pocese razni sinhroniciteti na to da pojacaju dojam i da mi utvrde utisak. pocinjem da vidim i nalazim stvari koje mi odgovaraju i tako betoniram taj utisak.

ispunjenje zelja

Nesvjesno me je obmanulo i dalo rijesenje koje je cisto ispunjenje zelje, i odvaracanje od realnosti.
Uvid se nasao kada sam kasnije dobio priliku da dodjem kod nje kuci i uvjerim se da je moje nesvjesno totalno promasilo , a pokusalo mi je podvaliti te utiske i servirati ih kao cinjenice u koje sam mlad neiskusan poceo da vjerujem. ( Kako bi bilo da idemo obrnuto Lady? , da kazem da me je moja anima iz nsv. uvjerila u zabludu i vodila na stranputicu, onako kako bezbroj puta spominje jung u svojim knjigama? Emocionalni utisci i zablude protiv racionalnosti i logickog misljenja , animu treba unistiti i oduzeti joj snagu. ).
Od tada se takvim misticnim stanjima ne otvaram olako, nema tu vise mogucnosti da me izmanipulise nsv. sa svojim servisima.
I iskreno nakon tog perioda pa nadalje , rad na sebi i psihoanaliza me je ucvrstila, tako da se osjecam sretniji i fleksibilnoji, veci uvid u svoju licnost i siri i duvlji nivo svj. Bolje me okruzenje prihvata i zracim pozitivnije drugima, a fantazije smjestam na mjesto gdje pripadaju.
Mene nikad zbog ovog amog stava iz nsv. ne remeti ''anima'' niti bilo koja druga snaga, imam stabilnost prema sebi i drugima koja je uspostavljna godinma, pa se nemoze reci da sam nesto nasilu potisnuo ili zgurao u pozadionu pa da me vremenom demonski ometa ili izbija iz tracnica. Moja licna anima nij ezagusena onako kako si predtavila u postu i kako mi je inputirano, rije bih rekao konfrontirana samnom . Jednostavno ona ne djeluje i nema s tim probleme kao neki drugi.

E sad potvrda ove moje price o snu je sljedca :
kada sam osvojio tu djevojku u potpunosti i kada sam zavladao situacijom, tada su moje zelje o njoj splasnule, situacija se pocinje mjenjati, hladim se i sva ona tenzija koju mi je ona stvarala pocinje da se obrce, mene prstaje interesovati i tako snovi i fantazije o njoj lape, ali ona ( X) pocinj esad da se zagrijava za mene. Kako se ona vise zagrijava tako se ja vise hladim i pocinje mi stvarati napor, jer je sasvim pogresna osoba i karakter mi njen nikako ne odgovara, puno je crta izrazene histeroidnosti sa koketiranjem,emoc.labilnosti i teatralizaciom.
Ovaj tip zene me hladi i povlacim se.
Nikada od tada, od tih mladih dana i mnogo jos slicnog iskustava sa fantazijama, vise ne vjerujem nsv. i njegovim servisima. Oprijez( a sam je i Jung kao imnogi drugi analiticari puno spominjo ''oprijez sa tumacenjem snova i fantazija'')

Ovdje sam ispeko zanat sta znaci samozavaravanje i do kojih dimenzija to moze ici !
Pokusavam ovim i sl.primjerima ukazati talentovanim osobama kako prepoznati fake i pomoci u prepoznavanju zabluda. Oni koji su talentovani shvatice n asta mislim, oni koji nisu grdice me, to moram prihvatiti, sta je tu je, nismo svi isti . Pod ovim bozijim nebom za svakoga ima prostora za zivot.

poz

Ne mislim da je moje tumacenje dobro, niti tacno,
bilo je samo predlog da dublje razmislis o znacenju
ovog sinhroniciteta, a ne da ga odbacujes kao besmislicu.

Iritantan mi je bio tvoj prezriv i nipodastavajuci stav,
a bio si, u najmanju ruku, prezriv prema samom sebi,
prema sopstvenoj psiholoskoj realnosti.

Tu vrstu ponasanja je lako razumeti kao strah pred nesvesnim.
Poznato je da se preozbiljne price koje se ticu nesvesnog
i psihickog zivota, prekidaju anegdotom, salom, smehom,
obezredjivanjem koje ima funkciju da se smanji opasna moc nesvesnog
i da se vratimo u realnost.

Tako dozivljavam i tvoj samoprezir i samoironiju...
Old 22-11-12, 13:25   #31
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Uostalom, tako ladan tip kao ti
ne bi ovako relativno burno reagovao
da ono sto sam napisala nisam napisala
cum grano salis.

A sto se mene tice, moji talenti su u okviru literature
i eventualo slikarstva i kulinarstva.

Ni najmanje ne pretendujem na psiholoski ili analiticki talenat,
samo se igram.
Old 22-11-12, 13:32   #32
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Kako bi bilo da idemo obrnuto Lady? , da kazem da me je moja anima iz nsv. uvjerila u zabludu i vodila na stranputicu, onako kako bezbroj puta spominje jung u svojim knjigama? Emocionalni utisci i zablude protiv racionalnosti i logickog misljenja , animu treba unistiti i oduzeti joj snagu. ).
Auuuu, kako ovo zvuci...
Pogodila sam i vise nego sto sam se nadala.

Ne unistiti, nego preobraziti, osvestiti, izbeliti.

Au.
Au.
Au.

Unistiti animu znati ubiti svoju dusu.
Old 22-11-12, 13:34   #33
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Pa anima se u snovima stvaralackih licnosti
javlja kao bice misticne lepote!
Jos pamtim takav prelep san koji je bio uvod
u stvaralacki period jednog analiticara...

Ako mislis da je anima samo Lorelaj,
time samo osiromasujes
svesni stav.

Tako o personifikaciji svog nesvesnog
i unutrasnjem vodicu do sopstva?

Nikada ne bih mogla imati takav stav prema svojoj muskoj dusi.
Daleko da sam njome opsednuta, ali je volim, postujem i dozvolila sam joj da evoluira do spiritualnog vodica i saradnika u kreativnosti.

Secam se da su prvi vidni rezultati te integracije bili - ostri zahvati u mojoj prozi, muski, brutalni...

Bolje je biti i konfliktan, ali ziveti svoju potpunost.

Ono sto odbacis, samo ce se vratiti sa trostrukim zarom
i jos deformisano potiskivanjem i 'unistavanjem'.
Old 22-11-12, 17:14   #34
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Quote:
Auuuu, kako ovo zvuci...
Pogodila sam i vise nego sto sam se nadala.

Ne unistiti, nego preobraziti, osvestiti, izbeliti.

Au.
Au.
Au.

Unistiti animu znati ubiti svoju dusu.

buscar y destruir , todo mi hermana
Old 22-11-12, 17:17   #35
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Quote:
Ne mislim da je moje tumacenje dobro, niti tacno,
bilo je samo predlog da dublje razmislis o znacenju
ovog sinhroniciteta, a ne da ga odbacujes kao besmislicu.

Iritantan mi je bio tvoj prezriv i nipodastavajuci stav,
a bio si, u najmanju ruku, prezriv prema samom sebi,
prema sopstvenoj psiholoskoj realnosti.

Tu vrstu ponasanja je lako razumeti kao strah pred nesvesnim.
Poznato je da se preozbiljne price koje se ticu nesvesnog
i psihickog zivota, prekidaju anegdotom, salom, smehom,
obezredjivanjem koje ima funkciju da se smanji opasna moc nesvesnog
i da se vratimo u realnost.

Tako dozivljavam i tvoj samoprezir i samoironiju...
opet ti meni neki sa strane strani '' input'' !

Stalo mi pred ocima '' found a new hardware''

ha h ah a..haha..

To o cemu ti govoris veze sa realnoscu nema.
Old 22-11-12, 17:21   #36
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Quote:
Pa anima se u snovima stvaralackih licnosti
javlja kao bice misticne lepote!
Jos pamtim takav prelep san koji je bio uvod
u stvaralacki period jednog analiticara...

Ako mislis da je anima samo Lorelaj,
time samo osiromasujes
svesni stav.

Tako o personifikaciji svog nesvesnog
i unutrasnjem vodicu do sopstva?

Nikada ne bih mogla imati takav stav prema svojoj muskoj dusi.
Daleko da sam njome opsednuta, ali je volim, postujem i dozvolila sam joj da evoluira do spiritualnog vodica i saradnika u kreativnosti.

Secam se da su prvi vidni rezultati te integracije bili - ostri zahvati u mojoj prozi, muski, brutalni...

Bolje je biti i konfliktan, ali ziveti svoju potpunost.

Ono sto odbacis, samo ce se vratiti sa trostrukim zarom
i jos deformisano potiskivanjem i 'unistavanjem'.
koja anima ? Nema tu nikakve anime u onom mom snu. Zaboravi te konstrukcije in punkto ad limine. onaj san je cista samoobmana mojim neispunjenim zeljama.
Old 22-11-12, 17:24   #37
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Ok, ako ti tako mislis.
Sve je u redu.
Lepi pozdravi.

Nemam razloga za transfer,
sasvim sam emotivno neutralna povodom
tvog sinhroniciteta.
Old 22-11-12, 17:53   #38
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
buscar y destruir , todo mi hermana

Ok, heroj treba da odsece Meduzi glavu, slazem se.

Ali, nista nije uradio ako nije spasio privezanu Andromedu.

Tek onda je obavio sve sto treba.

............

Nije mnogo drugacije ni u zenskom suocavanju sa nesvesnim.
Kosturska glava se ne unistava u vatri, ona se preobrazava i postaje prelepi princ.

To je osnova procesa.
Old 22-11-12, 17:59   #39
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Quote:
Ok, heroj treba da odsece Meduzi glavu, slazem se.

Ali, nista nije uradio ako nije spasio privezanu Andromedu.

Tek onda je obavio sve sto treba.

............

Nije mnogo drugacije ni u zenskom suocavanju sa nesvesnim.
Kosturska glava se ne unistava u vatri, ona se preobrazava i postaje prelepi princ.

To je osnova procesa.
Meni nikako ne ide u glavu kako ?, sestro moja draga, neshvatas da je sve ovo sala, nema potrebe da bukvalno shvatas ove moje komentare i postove.
koja ironija, koji animus anima ? Vidis da se opustam malo na forumu da se malo druzimo, nisam dugo bio. A ti se palis ko sijalica teslina. H ah

Koja ironija, koji strah od nesvjesnog ? Koliko sam se patologije nagledao, i koliko samo bez problema sebe zagledam , kao kad automehanicar bez straha otvara haubu nekog auta da pogleda sta ima novo.
uzivaj.
Old 22-11-12, 18:02   #40
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Koja ironija, koji strah od nesvjesnog ? Koliko sam se patologije nagledao, i koliko samo bez problema sebe zagledam, kao kad automehanicar bez straha otvara haubu nekog auta da pogleda sta ima novo.
uzivaj.

E ovo mi vec dobro zvuci.

Mah mah! Uzivaj i ti.
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules