MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija > Analitička psihologija i Karl Gustav Jung

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 16-04-11, 01:08   #21
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by MARINER View Post
Lady of Rohan

Taj san je ipunjenje ljubavnih zelja ili bolje receno lijepih osjecanja radosti ili ljubavi, koje daju olaksanje poslije teske krize i problema koji su predhodili. Sta je naj ugodnije poslije suhe hladne mrtve zime nego prijatno suncano zeleno proljece. Radjenje proljeca, radjanje novog zadovoljstva, novog zivota. Torta i jagode koje stravstveno daju miris a taj miris jagoda i tresanja je ljubav ili tvoje proljece poslije pomenute krize. Ta torta je nesto sto je okruglo poput mog avatara a svaki krug je radjanje novog zivota, nove licnosti. Kao iz gusjenice kad izadje leptir .
Ovakav nacin tumacenja je proizvoljan i u vecem procentu je pogresan nego tacan. Smo kad se oci u oci gleda i obradjuje san ili serija snova , tad je moguce priblizno pogoditi. Treba znati uzrast,pol,mentalni sklop.stavove,iskiustva,krizno stanje,vrstu krize ili problema,nacin na koji se izaslo iz toga,raniji snovi, sadasnji snovi, odnos prema njima.. itd..
Da, znam sve to sto si napisao i cime si se ogradio, i sama sam clan jednog intimnog jungovskog kruzoka u kome se tumace snovi i bilo je nezaboravnih utisaka i iskustava tamo. Mnogo sam naucila. Ali si na osnovu mog sna i asocijacija sasvim pogodio znacenje ovog mog kompenzatornog sna. Upravo sam se tako osecala.

Quote:
Sta je naj ugodnije poslije suhe hladne mrtve zime nego prijatno suncano zeleno proljece. Radjenje proljeca, radjanje novog zadovoljstva, novog zivota. Torta i jagode koje stravstveno daju miris a taj miris jagoda i tresanja je ljubav ili tvoje proljece poslije pomenute krize. Ta torta je nesto sto je okruglo poput mog avatara a svaki krug je radjanje novog zivota, nove licnosti. Kao iz gusjenice kad izadje leptir .
Reagovala sam vrlo emotivno na ovo tvoje nadahnuto, skoro poetsko tumacenje, eto, na ivici sam suza...

Znas da je jedan od kriterijuma dobro protumacenog sna upravo to da onaj kome se san tumaci, tumacenje dozivi kao smisleno, da moze da ga uklopi u svoju zivotnu situaciju.
Upravo tako sam se osecala u poslednje vreme, i ovaj san vratio mi je nadu i psihicku ravnotezu (a znamo dobro da je u psihi taj samoregulisuci mehanizam, koji tezi da odrzi mentalno zdravlje i harmoniju). San upravo govori da su moji potencijali u smislu koji si opisao, mnogo veci nego sto sam se ja nadala, da sledi nekakvo obnavljanje (zelena boja vitalnosti) u mojoj psihi. Bitno je sto ja taj krug oblikujem u kuhinji u divnoj seoskoj kuci u kojoj sam odrasla, znaci da se simbolicno vracam svojim korenima i obnavljam izgubljeni osecaj identiteta. Kuca je veca nego inace, znaci da su moji potencijali za davanje i primanje ljubavi mnogo veci i vitalniji nego sto sam se ja zapravo nadala. Ne treba zaboraviti ni mesto gde se to odvija - kuhinja je dobro poznata zamena alhemijske radionice.
Torta mi nije poklonjena, ja je pravim, uposlene su moje ruke - sto govori o neophodnosti aktivnog principa u razresavanju ovog unutrasnjeg konflikta, ja sam ta koja ima svu moc u rukama da promeni nezadovoljavajuce stanje u kome se nalazi. Nisam ispricala da je jedna od najvaznijih stvari u snu da sam se ja strasno kolebala koju cu tortu napraviti, da mi je u glavi bilo par razlicitih recepata, a ja nikako nisam mogla da se odlucim kakvu cu tortu napraviti,sto verovatno oznacava moju dilemu u pogledu toga kakva mi je vrsta emocija i ljubavi zapravo potrebna. Zelela sam najpre da jagode ostanu ucelo, da bi torta lepse izgledala, ali sam se ipak odlucila za recept moje udate drugarice (jos jedan vazan simbol), koji ne daje estetski savrsen izgled, ali je ta njena 'brza vocna torta' izuzetno ukusna. Mislim da san upucuje na to da manje obracam paznju na nastup i spoljasnji sjaj, a da se okrenem onome sto je istinski sadrzajno i 'ukusno'. Mozda da ljubavnim odnosima pristupam prakticnije, upravo kao moja prijateljica. Ipak, nisam se njenog recepta drzala do kraja, i odlucila sam se na neke vazne izmene, davala sam masti na volju. To znaci da treba da oblikujem jednu vrlo individualnu sliku ljubavi, u skladu sa sopstvenom prirodom, ne obaziruci se na klisee i uopstavanja. Kuca je bila puna, posvuda moji ukucani i rodjaci, sto znaci da ceznem za porodicnim ambijentom i da mi je potrebno ispunjenje u tom pogledu. U svakom slucaju, jedan vrlo ohrabrujuc san.

Tvoje tumacenje bilo je vise nego dobro i podsticajno.
Veruj mi na rec, ni na seansama uzivo ne biva bolje.

A serija snova ce vec polako doci, jer mi se u ovom trenutku ni najmanje ne vraca u proslost,niti na prosle snove, vec rastumacene i prezvakane u mom jungovskom kruzoku.
Sjajan sam snevac i zaista imam antologijske snove, mnogo recitije i celovitije od ovog. Imam cudesne snove,ali necu se vracati na njih, vec cu opisivati samo one nove koji ce doci.

Od srca - HVALA.
I zasluzeni aplauz.

Last edited by Lady of Rohan; 16-04-11 at 04:24..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 01:26   #22
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by sanjica View Post
džiberu, nemoj da ti manijak da po pičCi

nego, sviđa mi se tema, zvuči zanimljivo, ispričala bih san kad bih ga se sećala, često mi se dešava da se ne sećam sna, pa da pitam lady of rohan kako se to tumači?
Pamcenje snova se uci.
Najbolje je odmah posle sna premotati film nekoliko puta,
ustati i odmah zapisati san, a dnevnici snova su vrlo korisna stvar.

Snove ne pamtimo najcesce kada radi cenzura - ne zelimo da se suocimo sa nekom vaznom istinom o sebi ili necemu sto nam se desava.

Ponekad, kada smo u jako teskim zivotnim situacijama,
ovo dolazi kao prirodni odbrambeni mehanizam, kojim se cuva Ego
od neprijatnih sadrzaja koji bi iz nesvesnog mogli prodrti u svest,
i tako nas ucinili slabijima, u trenucima kada moramo biti hrabri i trezveni.

Najlepsi snovi se cesto sanjaju u trenucima najvecih kriza, da bi nam obnovili snage.

Kod pamcenja snova, ukoliko ih ne pamtis po svojoj prirodi, spontano, cesto pomaze autosugestija.
Ako dovoljno dugo zelis da pamtis snove,
oni ce postati sve jasniji i celovitiji, to je deo tog procesa
psiholoskog rada na sebi.

Last edited by Lady of Rohan; 16-04-11 at 01:47..
Old 16-04-11, 01:32   #23
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Ja se dobrovoljno javljam da budem zamorche!
I unaprijed se radujem ako mi otkrijete neki pritajeni kompleks
Inace, moji snovi su naizgled infantilni, a u biti su prepuni simbolike.Mnogima sam uspjela da otkrijem znacenje.
Sto se prediktivnih tice, tu je bolje da sutim
Nema potrebe da cutis.
Prediktivni snovi su poznata stvar odvajkada,
a i jungovci ih priznaju i veliki fokus usmeravaju na njih,
jer...tu se krije tajna o povezanosti Sopstva sa onim sto nije psihicko,
a gde se ukidaju granice prostora i vremena.

Sta je to, ostaje nesaznatljivo.
Tu prestaje psihologija,
a pocinje parapsihologija, ili mistika, religija, tajna, tajanstvo,
zovi kako god to hoces.

Ja volim i postujem tajne, i volim i postujem jungovce,
jer vole i postuju tajne.
Old 16-04-11, 01:42   #24
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Lady, kako bi tumacila ovo...
Rolne toalet papira koje padaju sa neba.San se ponavlja vec neko vrijeme....
Ovo sam prvi put sanjala prije par godina, uz jos gomilu nekih suludih situacija kojima sam manje-vise nasla znacenje.Vec neko vrijeme( ne stalno, ali dosta cesto) sanjam samo ovo - dakle setam...svukuda.... i rolne toalet papira koje padaju.I uvijek je iste boje - zute.Boja koju inace ne volim na sebi...
Mogucnost da mi je tokom spavanja bilo do velje nuzde iskljucite

Jako zanimljiv san, ali ovo nece biti tumacenje, vec nagadjanje.
Cim se nesto ponavlja, poruka je vazna i verovatno ce ovi snovi prestati kad im prepoznas znacenje.
Postoji li nekakva stvar koju dozivljavas kao 'mrlju ' na savesti, ili da si necim 'isprljana', osecaj krivice, ili neciji los postupak prema tebi, zbog koga se osecas lose?

Stagod da je, samo klimni glavom za sebe, ne moras odgovoriti.
Mislim da je vreme da oprostis sebi ili nekome...

Rolne padaju sa neba.

Oprosteno ti je, ali jesi li ti sebi oprostila?

Druga mogucnost je jednostavnija :
iako se osecas u....., postoji mogucnost rasta i prevazilazenja ovog loseg osecanja, samo moras postati toga svesna.

Mozda zivis skucen zivot, a pred tobom je nebo, mogucnosti, carstvo slobode, ako budes zivela aktivni, muski, nebeski princip.

Ako pogledas iznad mutne svakodnevice u plavo, siroko nebo, koje ti nudi prostor za slobodu...i izbor.

Rolne padaju sa neba, zuto je solarna boja.
Nesto treba osvestiti, nesto treba priznati sebi,
'izneti na sunce' , na dnevnu svetlost, ne skrivati ga vise u mraku psihe.
Nesto cega se stidis, ili smatras infantilnim.

Evo, ovo je bio bedni pokusaj tumacenja, vise predlozi.

Bilo bi lepo da uz san opisete i okidac za njega, licne asocijacije ili priblizno opisete u kakvoj ste zivotnoj situaciji, naravno, dotle dok osetite da treba,
nista previse intimno sto bi vas zabolelo.

Last edited by Lady of Rohan; 16-04-11 at 01:48..
Old 16-04-11, 10:56   #25
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

San od jutros

Sa svojim roditeljima sam.

Dobijam vest da je devojka kojoj se ranije svidjao moj decko
(a ni on nije bio prema njoj ravnodusan) i koja je bila dugo predmet moje ljubomore, imala saobracajni udes. Ziva je, nije ozbiljno povredjena,
ali je cela sofersajbna pukla u komadice i to je iseklo po licu, rukama i vratu, nista strasno,
ali je dosta izgrebalo.
Osecam kajanje i mislim kako su moje negativne misli upucene njoj
i moja ljubomora zapravo nekako prouzrokovale nesrecu, i da sam je cak mogla ubiti odasiljanjem
losih emocija. Osecam kajanje i shvatam da je najvaznije prema nekom osecati prijateljstvo, bez obzira na sve.

"Kada se to dogodilo"? pita moj otac.
Odgovaram mu : "Jutros u pet".

"Ali kako, kad kazes da su se vracali biciklama"? (misli na nekakvo drustvo
u kome je ona bila, vidim sliku kako se vracaju sa neke planine, zavojitim putevima u mom kraju).

"Ne, tata", odgovaram, "nisi razumeo. Vracala se kolima".

Ja shvatam u snu koliko zlo moze doneti posesivnost i lose misli, i osecam veliko kajanje, ali i olaksanje sto ni ona ni moj bivsi decko nisu vise deo moje price.Vise ne zelim da ulazim u njihov odnos.

Last edited by Lady of Rohan; 16-04-11 at 11:12..
Old 16-04-11, 11:13   #26
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post

Evo, pocinjem od sebe.

Posle jednog perioda velike dusevne krize
i krize osecanja identiteta, [COLOR="DarkGreen"]sanjam nocas
kako spremam vocnu tortu od jagoda i slaga.
Drobim jagodice rukom, a one mirisu li mirisu...

I necu bapska tumacenja, samo da znate.

Jagode su za mene licno slicno sto i tresnjice :
zrelo prolece, kao zrela culna ljubav,
kao poljupci, kao zanos...

A kuca mi u snu veca nego inace sto je,
nov namestaj i svuda sveza zelena farba,
klupe i kredenci ofarbani u trava zelenu boju...
Kuca predstavlja granice tvoje percepcije koje su se pomjerile, zidovi koje je najteze pomjeriti sada su se prosirili i stvorili novi, ociscen prostor. Zelena boja odgovara cetvrtoj cakri (srce, emocije, budjenje), ali isto tako poziva na povezivanje s prirodom u cilju potpunog izljecenja duse, boravak u prirodi, bavljenje hortikulturom i sl. Namjestaj predstavlja "foldere" u tvojoj podsvijesti koji su samo obojeni ali ne i odstranjeni, ipak bi bilo bolje da je kuca potpuno prazna, jer:

"Iz zidova, u kojima su vrata i prozori, sastoji se kuća,
no tek je praznina čini korisnom.

Tako:
Iz postojećeg se određuje izgled.
Iz nepostojećeg se stiče korist."
(Lao Ce)

Torta i jagode odgovaraju planeti veneri ali i potrebi za ljepsom stvarnoscu, pa ti konacno mijenjas svoj stav i shvatas da je tvoj zivot u tvojim rukama, da sama mozes da ga peroblikujes i promjenom stava, kada svjesno pocnes da uljepsavas svoju stvarnost, automatski pojacavas svoj magnetizam i privlacis ljepotu i pozitivne stvari u svoj zivot...

Medjutim, ovo je simbolicko tumacenje, svaki san treba prvenstveno tumaciti sa aspekta emocije koja se javila, jer emocija odgovara frekvenciji na kojoj se trenutno nalazimo, dok nas simboli samo vode u stanje odredjene emocije.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 20:23   #27
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post

Torta i jagode odgovaraju planeti veneri ali i potrebi za ljepsom stvarnoscu, pa ti konacno mijenjas svoj stavta i shvatas da je tvoj zivot u tvojim rukama, da sama mozes da ga preoblikujes i promjenom stava, kada svjesno pocnes da uljepsavas svoju stvarnost, automatski pojacavas svoj magnetizam i privlacis ljepotu i pozitivne stvari u svoj zivot...

Medjutim, ovo je simbolicko tumacenje, svaki san treba prvenstveno tumaciti sa aspekta emocije koja se javila, jer emocija odgovara frekvenciji na kojoj se trenutno nalazimo, dok nas simboli samo vode u stanje odredjene emocije.
Zanimljivo tumacenje, dopada mi se, HVALA.
Narocito ono o promeni stava, jer u tome jeste sustina.
Emocija je bila vrlo pozitivna, iako sam se malo osecala zbunjeno u snu.
U dilemi kuda dalje.
Old 17-04-11, 00:33   #28
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Lady of Rohan, hvala na odgovoru o zaboravljenim snovima

Cesto mi se to desava, sanjam nesto, probudim se i budem par trenutaka pod utiskom sna, cesto su vrlo upecatljivi, nekad cak i traumaticni, vrlo zivi, ali o njima razmisljam samo tih par trenutaka nakon budjenja i posle ih zaboravim... Ali, recimo, jutros sam se probudila i setila se dela sna. Ide ovako: Ja sam kao u nekoj bolnici, na lezaljci, onoj koje se koriste kad se daje krv. Prilazi mi bolnicar, nesto vice ili se cak smeje, ima neki cudan, skoro zacudjen izraz lica. Stavlja mi povesku na desnu ruku, pogled mi se spusta na nju, toliko je jako stegao da su mi nabrekle sve vene i utrnula mi je ruka. Ubada iglu u venu i epruvetu istice krv. Posle toga kao neko olaksanje. Vise se ne secam. Kako bi ovo protumacila?

P. S. Mislis li da snovi mogu biti manifestacija necega sto fizicki nase telo dozivljava dok spavamo? Na primer, da sanjam bolove u ruku, jer lezim na toj ruci i pritiskam je tezinom tela, pa je stvarno utrnula?
Yello is offline   Reply With Quote
Old 17-04-11, 12:53   #29
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by sanjica View Post
Lady of Rohan, hvala na odgovoru o zaboravljenim snovima

Cesto mi se to desava, sanjam nesto, probudim se i budem par trenutaka pod utiskom sna, cesto su vrlo upecatljivi, nekad cak i traumaticni, vrlo zivi, ali o njima razmisljam samo tih par trenutaka nakon budjenja i posle ih zaboravim... Ali, recimo, jutros sam se probudila i setila se dela sna. Ide ovako: Ja sam kao u nekoj bolnici, na lezaljci, onoj koje se koriste kad se daje krv. Prilazi mi bolnicar, nesto vice ili se cak smeje, ima neki cudan, skoro zacudjen izraz lica. Stavlja mi povesku na desnu ruku, pogled mi se spusta na nju, toliko je jako stegao da su mi nabrekle sve vene i utrnula mi je ruka. Ubada iglu u venu i epruvetu istice krv. Posle toga kao neko olaksanje. Vise se ne secam. Kako bi ovo protumacila?

P. S. Mislis li da snovi mogu biti manifestacija necega sto fizicki nase telo dozivljava dok spavamo? Na primer, da sanjam bolove u ruku, jer lezim na toj ruci i pritiskam je tezinom tela, pa je stvarno utrnula?
Vidis, cim si usmerila paznju, pocela si da pamtis snove.

Moguce je da je tvoje fiziolosko stanje uticalo na ovaj san, pa ajde da ga ne tumacimo. Kad budes odsanjala jos par snova, mozda ga mozemo uklopiti u nesto, ovako je pretesko.

I moraces , kao sto sam ja objasnila, da das svoj predlog ili opises situaciju u kojoj se nalazis,
da bismo ista smisleno mogli zakljuciti.
Bravo za zapamcen san, odlicno za pocetak.
Old 19-04-11, 09:26   #30
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Nazalost, nema vasih snova.

Evo, samo jedna slika od jutros :
sanjam orla koji leti i osecam slobodu i mir.

Gledam ga, ali uzivam u njegovom letu
kao da je taj orao ja sama.
Old 19-04-11, 11:06   #31
tinky
ツ ♫ ツ♫ ツ

tinky's Avatar

Registrovan: Nov 2008
tinky has disabled reputation

Već neko vrijeme ovo ne mogu da zaboravim: U snu su mi ispadali zdravi zubi iz gornje vilice, sa desne strane, njih pet ili šest. Ništa me nije boljelo, čak se nijesam ni brinula zbog toga, nije krvarilo, samo bi na dodir ispadali. Ja sam ih skupljala na dlan sa namjerom da ih nosim svojoj zubarki i tu se budim.

Imala sam problema posljednjih mjeseci, posustajem...pokušala sam pronaći nekakovo objašnjenje na netu ali me je to što sam pročitala samo uplašilo...

moje mišljenje je da nema negativnih snova...ovaj sam pokušala protumačiti kao... da su mi misli otišle u negativnom smjeru, osjećam kao da gubim kontrolu i to znači - vraći se nazad, vrati vedrinu )

a moguće je i da žalim zbog nekih izgovorenih riječi... ako je tako, to sam lagano ispravila. .

Eto...zanimala bi me i drugačija tumačenja...?
Old 19-04-11, 15:02   #32
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by gargamelka View Post
Već neko vrijeme ovo ne mogu da zaboravim: U snu su mi ispadali zdravi zubi iz gornje vilice, sa desne strane, njih pet ili šest. Ništa me nije boljelo, čak se nijesam ni brinula zbog toga, nije krvarilo, samo bi na dodir ispadali. Ja sam ih skupljala na dlan sa namjerom da ih nosim svojoj zubarki i tu se budim.

Imala sam problema posljednjih mjeseci, posustajem...pokušala sam pronaći nekakovo objašnjenje na netu ali me je to što sam pročitala samo uplašilo...

moje mišljenje je da nema negativnih snova...ovaj sam pokušala protumačiti kao... da su mi misli otišle u negativnom smjeru, osjećam kao da gubim kontrolu i to znači - vraći se nazad, vrati vedrinu )

a moguće je i da žalim zbog nekih izgovorenih riječi... ako je tako, to sam lagano ispravila. .

Tvoja su tumacenja vrlo blizu istini i vrlo su smislena.
I to sa pogresnim izgovorenim recima itekako ima smisla.

Ovaj san vrlo cesto upucuje na nezadovoljstvo u seksualnom i emotivnom pogledu
i upucuje da je potrebno napraviti promene na tom planu.

Ja sam to sanjala i jesenas i proletos, kada sam shvatila
da ljudi koji mi se dopadaju ne mogu da mi pruze onakvu ljubav kakva je meni potrebna.

Sa razlikom da su mi jesenas zubi bili potpuno crni -
a to je znacilo da u toj prici nista ne mogu dobiti i da tu ne postoji nista kvalitetno.

Proletos sam sanjala da su mi zubi prelepi, blistavo beli, ali krivi, lose rasporedjeni i ispadaju.
To je znacilo da je ovaj odnos mnogo kvalitetniji
(jer je bio u pitanju dobronameran, sjajan covek, koji nije bio za mene, ni ja za njega).

Skupljala sam ih u nameri da ih odnesem svom zubaru, potpuno isto kao i ti,
sto je odlican znak.
Ono u cemu gresimo, imamo potencijala da ispravimo,
draga Gargamelka.

Moguce je da je u pitanju greska u svesnom stavu, jer je u pitanju desna strana,
probaj poslusati glas iznutra, glas intuicije, nemoj ga zanemariti...

Last edited by Lady of Rohan; 19-04-11 at 15:06..
Old 19-04-11, 16:26   #33
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by gargamelka View Post

Općenito, izgubiti zube znači biti lišen agresivne snage i odbrane, to je simbol frustracije i ranjivosti, nemas zivotne energije i ne mozes se pouzdati u sebe.

Zubi predstavljaju i vezu izmedju dvije osobe, (imamo dvije različite materije spojene korijenom), gdje zubi predstavljaju onu drugu osobu "spolja", koja je prilično zdrava i karakterna, ali te napušta iz nekog razloga, svojom voljom, a ti si svjesna i zašto, jer je u pitanju desna strana. Desna strana je takodje "muška strana".

Medjutim, tvoja ravnodušnost koja se javlja u snu govori o nedostatku emocije (pozitivne ili negativne), odnosno nedostatak akcije, kao da se bespomoćno prepuštaš tom stanju.

Ipak, trebaš nečiju pomoć, jer se u mislima javlja treća osoba, ljekar (iscjelitelj, duhovni vodja, autoritet) i na taj način ćeš uspjeti da povratiš samokontrolu i svoju prvobitnu snagu.

U potrazi za smislom
Astrologija blog

Last edited by Supernova; 19-04-11 at 16:50..
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 17:23   #34
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

evo mog sna od prije neku noć:
ja se brijem!
lijepo ka i svaki muški: ispred ogledala, pjena na licu, pa žiletom....

nemam pojma šta bi moglo biti. ima li neko ideju?

za nove: ja sam žensko

nisan is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 18:12   #35
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by nisan View Post
ja se brijem!

pozdr.
Naspisi asocijacije na taj san.
Sta za tebe lico znaci brijanje? Dali je to neko sjecanje na nesto od ranije?
Dali je taj san dao neki emocionalni ton, i koji?
Kakav je ambijent tog sna , gdje se to odvija?
dali je to isjecak iz puno veceg sna, dali je radnja bila komplikovanija od ovog sto si iznjela?

Samo kad das asocijacije na ovaj san moguce je tumacenje , bez toga nema nista.
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 18:24   #36
nisan
charlie

nisan's Avatar

nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by MARINER View Post
pozdr.
Naspisi asocijacije na taj san.
Sta za tebe lico znaci brijanje? Dali je to neko sjecanje na nesto od ranije?
Dali je taj san dao neki emocionalni ton, i koji?
Kakav je ambijent tog sna , gdje se to odvija?
dali je to isjecak iz puno veceg sna, dali je radnja bila komplikovanija od ovog sto si iznjela?

Samo kad das asocijacije na ovaj san moguce je tumacenje , bez toga nema nista.
ama baš niša drugo!
nikakva asocijacija
emocija
nikad niša slično nisam sanjala
upravo sam sanjala samo ovo šo sam napisala
znači, vrlo ogoljeno, bez i jednog drugog detalja, misli i li asocijacije...
zao sam ga i navela, jer je i meni sve o čudno

Old 19-04-11, 18:49   #37
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
ja se brijem!

Odgovori na pitanja Marinera, a u medjuvremenu...razmisli ne ponasas li se kao muskarac, zivi svoju snagu na zenski nacin, a ne nasilno, na muski... Mislim da san upucuje da treba poraditi na zenskom principu (a svi imamo oba u sebi), na zenstvenosti.

I sama imam problema sa prezestokim, predominantnim Animusom.
Kao i sve tatine kceri...

Last edited by Lady of Rohan; 19-04-11 at 18:50..
Old 19-04-11, 21:00   #38
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Quote:
ama baš niša drugo!
nikakva asocijacija
emocija
nikad niša slično nisam sanjala
upravo sam sanjala samo ovo šo sam napisala
znači, vrlo ogoljeno, bez i jednog drugog detalja, misli i li asocijacije...
zao sam ga i navela, jer je i meni sve o čudno
Dopbro je pretpostavila Lady Of Rohan, dala je korisne smjernice.

Olaksacu ti put u asocijacijama. Odgovori mi ovo :
Zamisli da nikad nisam cuo za brijanje, i ti mi reci sta je to po tebi ?
Sta znaci za tebe pjena za brijanje i zilet koji skida bradu ?

Cim nemas asocijacija evidentan je jak otpor prema onome sto je pokrenulo taj san ! Probaj hronoloski dati opisivanje tog akta brijanja dio po dio, pokusaj mi napisati nesto a da ne bude skrto !
pozdrav
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 19-04-11, 22:43   #39
nisan
charlie

nisan's Avatar

baš nemam nikakav stav o brijanju, nemam asocijaciju, nikad ni jednog sekunda nisam razmišljala o tome, nemam neku prvu misao osim da je muški posao, potreba... ne znam šta da vam napišem "iz prve ruke", nešto što bi asociralo na podsvjest i sl.
sve ostalo, u smislu "aha, ajde da razmislim pa da vidim, ....", po meni ne može imati nekog značaja.

možda je prisutan jak uticaj "muškog".
odoh ja da popričam sa ovom ženskom što se sakrila ovamo

Old 19-04-11, 23:32   #40
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Nastavlja se serija snova vezana za ono pravljenje torte.

Ponovo udata drugarica ciji me je recept inspirisao.

Sanjam da je rodila devojcicu (ona vec ima dvoje dece)
sicusnu kao Palcicu, i jos manju, malu kao oni maleni prozirni zeleni leptiri.
Pitam je kako moze cuvati tako malenu devojcicu, koju mozemo nagaziti svakog casa,
ili se ona moze uvuci pod tepih, pa izgubiti...

Ona kaze da se ne treba brinuti, da ce detence vec samo porasti, samo od sebe.

Negodujem u sebi i pomisljam sa ljutnjom kako je moja drugarica lenja,
neodgovorna i razmazena kad moze tek tako jedno krhko i sicusno bice
prepustiti samoj sebi, i osecam veliko sazaljenje prema malenoj devojcici.

Ja razumem san, ali potrebna su mi vasa, drugacija i sveza tumacenja, bez mojih predrasuda.

Last edited by Lady of Rohan; 20-04-11 at 00:06..
Reply

Tags
ali, konkretno, snova, tumacenje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules