MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija > Analitička psihologija i Karl Gustav Jung

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 04-12-12, 22:54   #21
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Mislim na to da nijesu sva jevanđelja kanonska kod svih hrišćana.
Jesu, ista cetiri jevandjelja, po Luki, Mateju, Marku i Jovanu, i kod katolika i kod svih protestanata i kod pravoslavnih.
Old 04-12-12, 22:56   #22
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Ima i drugih jevanđelja, ne?
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 04-12-12, 22:57   #23
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Kanonskih ne, samo 4 kanonska kod svih hriscana.

Quote:
Originally Posted by Radovan234 View Post
Na osnovu starog zavjeta se moglo znati koja su jevandjelja ispravna a koja ne.Imas u ona cetiri jevandjelja koja su prihvacena dosta citati iz starog zavjeta.Sam Isus je govorio "pisano je" i na dosta mjesta ima "da se ispuni".Ta nekanonska jevandjelja su nesto sasvim drugo,sto je suprotno bibliji uposte i ona su se pojavila kasnije.
Netacno. Bilo ih je vise desetina od kojih je izabrano cetiri.
Ima i kasnijih apokrifnih, ali to je druga stvar.
Old 04-12-12, 23:02   #24
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Aha, dobro.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 04-12-12, 23:09   #25
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Evo na wikipediji, najjednostavnije, bas citam.

http://sh.wikipedia.org/wiki/Evan%C4%91elje
Old 12-12-12, 17:13   #26
Radovan234
MiM team Početnik

Radovan234's Avatar

Radovan234 na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Netacno. Bilo ih je vise desetina od kojih je izabrano cetiri.
Ima i kasnijih apokrifnih, ali to je druga stvar.
Izgleda da se nijesmo razumjeli,ne kazem da su bila samo cetiri.Bilo ih je vise desetina kao sto kazes ali su cetiri izabrana.
Radovan234 is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules