MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija > Analitička psihologija i Karl Gustav Jung

Notices

Opcije Teme Način Prikaza
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 29-06-12, 20:52   #1
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka
Default Projekcija animusa i anime i ljubavni odnosi.

Procitala sam mnogo naslova iz analiticke psihologije.
Ne manje od 50 i ne vise od 100. Sasvim dovoljno.

Pouzdano znam da smo u neistrazenoj dzungli kada su ove stvari u pitanju.

O ljubavi jos uvek mnogo vise znaju umetnici nego psiholozi, tvrdim to sa sigurnoscu.

Povod mi je licni, jer ja sam ekstravert emotivnog tipa, sa nekim karakteristikama introverta, dakle - mesanog zauzetog stava.

Nedavno sam srela neke bivse ljubavi, iz vremena kada sam partnere birala po projekciji, iskljucivo po tome, jer sam bila mlada.

To me je podstaklo da napravim iz sale na forumu svoj portret - kakva bih bila da sam musko.

Naravno, na taj nacin sam evocirala uspomenu na njih dvojicu, koji su imali osobine mog tadasnjeg animusa i odgovarali njegovom fizickom portretu.

Kada sam njegove osobine integrisala, fascinacija takvim muskarcem je prestala.
Isto mi se dogodilo nedavno i sa drugim tipom mog animusa.

Poznato je da se ove figure menjaju i narocito kod zena teze tome da ih ima vise (dok anima, navodno, tezi da bude jedinstvena).

Pitam se koji sam to tajanstveni put prevalila od
harizmaticnog bradonje koji pise pesme,
preko dugokosog crnokosog muzicara koji lici na Indijanca,
pa sve do mog najnovijeg tipa muskarca...

Nesto sam od tog procesa shvatila...

Kada sam pesnika, svetskog putnika i indijanskog ratnika prestala da projektujem, dozivela sam snazan osecaj sirenja svesti i ocelovljenja.

Shvatila sam da su Masjini i Marinerovi stavovi o tome sasvim tacni,
da projekcija ovih likova uvek ima nesto neadekvatno u sebi za sta se ne mozes lepiti i da nikada ne znas kuda ce te ovako snazne projekcije odvesti.

Ali, kakav je tacno odnos arhetipskih figura i partnera koje biramo?
I nemojte mi samo pisati ono sto je jungijanska teorija i sto znaju svi
vrapci na grani, jer ja mislim da je ovo neistrazeno podrucje psihe
i da o tome tek treba dosta da naucimo.

Volela bih da se ova tema ne spaja sa drugima, jer je veoma vazna u procesu individuacije mladih ljudi, a mi ovde to jos uvek jesmo.

Last edited by Lady of Rohan; 30-06-12 at 01:50..
Lady of Rohan is offline  
Reply With Quote

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules