MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Hobi i rekreacija > Lov i ribolov

Notices

Lov i ribolov Preporuke, iskustva, savjeti...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 03-01-13, 12:45   #1
Obrad Baka88
MiM team Forumaš i po'

Obrad Baka88's Avatar

Registrovan: Feb 2009
Obrad Baka88 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Thumbs up Pokretanje ribnjaka pastrmke...

Gledano situaciju u Crnoj Gori, mi imamo mogucnosti za otvaranje ribnjaka sirom zemlje sto bi rezuliralo samnjenje uvoza ribe iz zemalja u okruzenju, mislim da se svi salzete sa ovim...

Pregledavsi mnostvo video zapisa, skica o ribnjacima, cak sam i obisao par ribnjaka u okruzenju. Medjutim vlasnici nisu bili toliko raspolozeni da otkriju neke tajne oko uzgoja pastrmke konkretno.
Mene zanima sledece: 1) neophodna kolicina protocne vode u LITRIMA/ sekund za povrsinu od 20 ari
2) Zbag manjka kisonika u vodi sam razmisljao o kaskadnoj mrezi povezanih ribnjaka i naravno da u nekim slucajevima se odradi i vjestacko obogacenje kisonikom. Da li je ovo u redu?
3) Koliko kosta hrana za mladj, i cijena mladji?

Ovo je za pocetak ,kako bi poceli malo pricu samo, nadam se da cete svojim doprinosom uciniti ovu temu zanimljivom za sve clanove Foruma. Hvala

Last edited by Derek_Trotter; 03-01-13 at 13:29..
Obrad Baka88 is offline  
Reply With Quote
Old 03-01-13, 13:45   #2
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Odlicna tema.
Mislim da treba da se vise paznje posveti ovoj proizvodnji.

Da nemas neku rijeku ili potok u blizini mjesta gdje zelis podici ribnjak
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 14:13   #3
Dragan Bar
MiM team Forumaš i po'

Dragan Bar's Avatar

Registrovan: Nov 2011
Dragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjem

Dobar je to posao sa Pastrmkom ! Vidim da prolazi ko luda
po ovim prodavnicama !
Mada bi valjalo poribljavat i ove naše rijeke .
Dragan Bar is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 14:24   #4
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Evo sam ti nasao nasao ovaj tekst. Osim teksta ima i interesantnih slika koje ti mogu dati neke ideje.

http://content.cdlib.org/view?docId=...ew=entire_text

http://content.cdlib.org/view?docId=...ew=entire_text
Old 03-01-13, 14:31   #5
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Cekajte da si pozdravim starog drugara sa foruma@Obrad Baka88 Srecna ti Nova godinaObradova me sto si na mim,leleleeee od kad te nema
P.S. Neka je sa srecu nova tema ribnjaci i pastrmke po CG.
pehar is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 15:39   #6
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

super stvar,ribnjak..nekada me je zanimalo i gledao sam po zeti,ribnjake koje su ljudi pravili.nemoj da ocekujes da ce ti neko tajne otkrit,ipak te gleda kao potencijalnu konkurenciju.
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 16:09   #7
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Obrad Baka88 View Post
Gledano situaciju u Crnoj Gori, mi imamo mogucnosti za otvaranje ribnjaka sirom zemlje sto bi rezuliralo samnjenje uvoza ribe iz zemalja u okruzenju, mislim da se svi salzete sa ovim...

Pregledavsi mnostvo video zapisa, skica o ribnjacima, cak sam i obisao par ribnjaka u okruzenju. Medjutim vlasnici nisu bili toliko raspolozeni da otkriju neke tajne oko uzgoja pastrmke konkretno.
Mene zanima sledece: 1) neophodna kolicina protocne vode u LITRIMA/ sekund za povrsinu od 20 ari
2) Zbag manjka kisonika u vodi sam razmisljao o kaskadnoj mrezi povezanih ribnjaka i naravno da u nekim slucajevima se odradi i vjestacko obogacenje kisonikom. Da li je ovo u redu?
3) Koliko kosta hrana za mladj, i cijena mladji?

Ovo je za pocetak ,kako bi poceli malo pricu samo, nadam se da cete svojim doprinosom uciniti ovu temu zanimljivom za sve clanove Foruma. Hvala
Svakako treba da se konsultuješ sa stručnjacima, inženjerima poljoprivrede za stočarstvo, odnosno ribarstvo. To košta, ali mislim da vredi, jer ćeš dobiti stručne savete, počevši od izgradnje i zasnivanja ribnjaka i svih pratećih objekata, izbora lokacije, analize vode, pravnih zavrzlama, nabavke mlađi, ishrane i svega drugog. Ne znam kakva je situacija u CG, al' znam da u Srbiji ima par stvarno stručnih ljudi, među njima bih prvog navela dr Zorana Markovića, profesora na Poljoprivrednom fakultetu u Beogradu.
Yello is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 18:42   #8
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

ne zaboravi da prethodno provjeris ko kontrolise ribnu proizvodnju u crnoj gori i da se umilostivis priklodnim poklonom, prije nego pocnes i da ramzisljas o planu, programu i ulaganju. (mislim da svijetozar drzi taj resor, uz minihidroelektrane, te se javi na salter u partijsko u objasni o cemu je rijed, samo budi fin i obuci se pristojno, nemoj u farmericama i trenerkama, nego fine stofane pantalone.)
Old 03-01-13, 22:21   #9
Obrad Baka88
MiM team Forumaš i po'

Obrad Baka88's Avatar

A da Srecna nova godina sve najbolje svima na forumu ) A nije me bilo pune 2 godine na forumu na zalost ... Pehar jos si tu ) sta ima novo kod tebe? A da imam i potok i rijeku na mojim parcelama, tacnije je sve na vlasnistvo moga oca. Sto se tice prodaje imao bi prolaz kod maloprodajnih objekata jer imam par prijatelja koji su trgovaki putnici pa sam razmisljao da sa njima neki dogovor sklopim. Ovako ulaganja za 20 ari ribnjaka bez pomocnih objekata su oko 12000 eura sto i nije mnogo jer za uzvrat ocekujem godisnju proizvodnju od 15-20 tona ribe. Sto se cijene tice trentuna je 4.5 neociscena (takva je makar na sjever) i 5 ociscena...

Hvala na komentarima , a ima li ko jos kakav sajet da bi mogao jos malo da pogledam oko samog pocetka... I da ovih dana pisem ministarstvu polj. da vidim da li ce da ima kakvih subvencija za takvu gradnju ukoliko ima da znam koliko cu moci ici sa zaduzenjem!

Obrad Baka88 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 22:24   #10
Obrad Baka88
MiM team Forumaš i po'

Obrad Baka88's Avatar

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
ne zaboravi da prethodno provjeris ko kontrolise ribnu proizvodnju u crnoj gori i da se umilostivis priklodnim poklonom, prije nego pocnes i da ramzisljas o planu, programu i ulaganju. (mislim da svijetozar drzi taj resor, uz minihidroelektrane, te se javi na salter u partijsko u objasni o cemu je rijed, samo budi fin i obuci se pristojno, nemoj u farmericama i trenerkama, nego fine stofane pantalone.)
Doci cu mu ja u sorc 3/4 i u havaji majicu dako se smiluje na mene

Old 03-01-13, 22:28   #11
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Smile

Quote:
Pehar jos si tu ) sta ima novo kod tebe?
Pa nego sta?Ne odustajem i ne posustajem,ima svega uglavnom lepa desavanja,neka si se ti nama vratio na mim,pozz
pehar is offline   Reply With Quote
Old 03-01-13, 22:33   #12
Obrad Baka88
MiM team Forumaš i po'

Obrad Baka88's Avatar

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Pa nego sta?Ne odustajem i ne posustajem,ima svega uglavnom lepa desavanja,neka si se ti nama vratio na mim,pozz
A znas kako kazu `svukuda podji ali kuci dodjdi `

Old 03-01-13, 22:52   #13
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Doci cu mu ja u sorc 3/4 i u havaji majicu dako se smiluje na mene
javi kad prodas prvu tonu, tebei ce to ic lako i brzo, cim je tata u pitanju.
Old 04-01-13, 09:25   #14
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Quote:
A da Srecna nova godina sve najbolje svima na forumu ) A nije me bilo pune 2 godine na forumu na zalost ... Pehar jos si tu ) sta ima novo kod tebe? A da imam i potok i rijeku na mojim parcelama, tacnije je sve na vlasnistvo moga oca. Sto se tice prodaje imao bi prolaz kod maloprodajnih objekata jer imam par prijatelja koji su trgovaki putnici pa sam razmisljao da sa njima neki dogovor sklopim. Ovako ulaganja za 20 ari ribnjaka bez pomocnih objekata su oko 12000 eura sto i nije mnogo jer za uzvrat ocekujem godisnju proizvodnju od 15-20 tona ribe. Sto se cijene tice trentuna je 4.5 neociscena (takva je makar na sjever) i 5 ociscena...

Hvala na komentarima , a ima li ko jos kakav sajet da bi mogao jos malo da pogledam oko samog pocetka... I da ovih dana pisem ministarstvu polj. da vidim da li ce da ima kakvih subvencija za takvu gradnju ukoliko ima da znam koliko cu moci ici sa zaduzenjem!

Hvala na lijepim zeljama.

Mozda da pocnes sa manjim ribnjakom prve godine gdje ces vidjeti kako sve funkcionise pa da evenutalnu dobit ulazes u prosirenje.

Na tu cijenu sto si pomenuo skini makar 1 euro ili bolje euro i po jer ce ti racunica biti realnija. Na te cijene u marketima ide i pdv od 17 posto plus trgovacka marza koja je makar 10 % a tu su i neizbjezni troskovi transporta koji veoma uticu na cijenu ako je u pitanju manja isporuka.
E, da i tim trgovackim puticima treba da nesto das da ih dodatno motivises.
Nemoj da te ovo obeshrabri vec da te podstakne da sto bolje uradis biznis plan i predvidis i neke troskove koji te kasnije nece iznenaditi.

SRECNO!!!
Old 04-01-13, 10:47   #15
Obrad Baka88
MiM team Forumaš i po'

Obrad Baka88's Avatar

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Hvala na lijepim zeljama.

Mozda da pocnes sa manjim ribnjakom prve godine gdje ces vidjeti kako sve funkcionise pa da evenutalnu dobit ulazes u prosirenje.

Na tu cijenu sto si pomenuo skini makar 1 euro ili bolje euro i po jer ce ti racunica biti realnija. Na te cijene u marketima ide i pdv od 17 posto plus trgovacka marza koja je makar 10 % a tu su i neizbjezni troskovi transporta koji veoma uticu na cijenu ako je u pitanju manja isporuka.
E, da i tim trgovackim puticima treba da nesto das da ih dodatno motivises.
Nemoj da te ovo obeshrabri vec da te podstakne da sto bolje uradis biznis plan i predvidis i neke troskove koji te kasnije nece iznenaditi.

SRECNO!!!

Istina je to, sad za sad gledam mogucnosti da li moze kolicina vode da zadovolji ribnjak, ako moze onda bi odradio nesto . Pa ako bi krenulo dobili bi po koje kg gratis A da li neko zna da li CG daje kakve subvencije na to?

Old 11-06-18, 16:07   #16
matija radulovic
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2018
matija radulovic nepoznate kvantitete u ovom trenu

ja sam mislio posto imam imanje na oblai zete da napravim jezerce 8 sa 5 sa 1,5 metar dubine koji dobija vodu iz zete i izbacuje vodu u zetu(voda ce biti filtrirana na ulazu i izlazu)tako da ribe nemogu pobeci a ionako necu stavljati hemikalije
a stavicu u njega babusku klena i grgeca sa rijecnim rakovima
matija radulovic is offline   Reply With Quote
Old 03-09-18, 12:21   #17
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Tu mi je jedini problem pumpa koja ti mora stalno raditi i trositi struju. Bolje ti je staviti pastrmku ili neku kvalitetniju ribu ako mislis to u komercijalne svrhe
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules