MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Muvanje

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-01-11, 11:34   #21
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by NSX View Post
huh, čudno je tvoje mjerilo uspjeha
Auh, a što nije čoče?
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 14:29   #22
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Madagaskar View Post
Da li ste ili da li bi ste bili provodadžija
Nisam i nemam namjeru biti. Koji sam baksuz, taj bi par i pored mojih dobrih namjera i međusobne kompatibilnosti, završio gledajući se preko nišana. Uz to bi i jedno i drugo po meni drvlje i kamenje što ih zamakoh.
Ne volim se petljati drugim ljudima u život ni kada su u pitanju banalne odluke, a kamoli ovako krupne. Može biti jako nezahvalno.

Quote:
kako bi reagovali da ste "žrtva" iste?
Bila sam "žrtva" iste mnogo puta, ali nikada nije profunkcionisalo. Ponekad sam mislila da me dragi ljudi, koji me pokušavaju spojiti sa nekim njima dragim ljudima, ustvari nimalo ne poznaju, jer su katastrofalno fulali u kombinacijama. Samo jednom se desilo da mi pokušaj provodadžisanja nije izazvao narogušenost i eskiviranje. Desilo se da me priča o nepoznatom, ali po svemu sudeći jako zanimljivom mladiću zainteresuje, ali do upoznavanja nikada nije došlo, jer je provodadžija vremenom shvatio da mu to nije u interesu. Eto, i taj jedan jedini put kada je moglo upaliti (bar što se mene tiče) je neslavno propao. Baksuz, pa to ti je.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 09:30   #23
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Neko sistematsko provodadžisanje mi je strano, tj. ne pada mi na pamet da se posebno trudim na tom polju. No, ponekad mi se učini da bi neka kombinacija bila interesantna onima na koje se odnosi. Kada upoznajete ljude sa kojima se na neki način družite prepoznajete i njihove želje u pogledu očekivanja i želja od neke vrste veze. Tako može da se vidi da dvoje ljudi imaju potrebu za nekom vezom i na osnovu toga može da se kaže to što se vidi. To je ono u stilu "da li si primijetio/la da te on/a ...", ili "šta misliš o njemu/njoj?" itd. To je više neka vrsta sugerisanja nego u pravom smislu provodadžisanja. Provodadžije/ke obično manipulišu onima koje namještaju, tako da u tom smislu postoji negativnost. Ne mora biti neka zla namjera, ali nije prihvatljivo manipulisati drugima, jer time se ugrožava elementarno poštovanje.

Inače, bilo je nekih pokušaja provodadžisanja, ali čim počnu da se postavljaju pitanja, šta, kako, zašto itd. stvari postaju jasne i manipulatorski entuzijazam splasne. ... Teško je ipak vjerovati/pretpostaviti da provodadžisanje može da uspije bez prećutne saglasnosti onih koji na njega makar prećutno pristaju. Malo je ljudi koji su toliko naivni da neku situaciju, a posebno čitav niz situacija ne prepoznaju kao namještanje "prilike".
Old 04-04-12, 15:11   #24
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Bann'dito View Post
Sto se odje trazi pod uspjesnoscu? Uspjesnost da su se smuvali ili da su stupili u brak?
Za sad ovo drugo nemam u svoj dosije na svu srecu i niko me ne moze tuziti za to.

Uspeh je

dva braka, troje dece i jedan par koji zivi zajedno!

Malo li je?

Ovde sam pre godinu dana pisala kako sam pomogla trecem i cetvrtom paru,
i sada treci par zivi zajedno. Cetvrti se i dalje cuju, ali otezu i nerviraju me.

Dakle, sklopila 3,5 veze od 4 pokusaja,
od toga
jedan brak sa jednim detetom,
jedan brak sa dvoje dece,
jednu vezu u kojoj par zivi zajedno i verili su se,
cetvrti kilavci se jos muvaju.

Uspeh moje agencije je iznad 80 posto,
a ako se kilavci smuvaju, onda 100 posto.

Samo sam ja sama.

Last edited by Lady of Rohan; 04-04-12 at 15:16..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 04-04-12, 15:13   #25
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Objasnicu vam osnovne principe uspesnog provodadzisanja
za koji dan.
Old 04-04-12, 19:11   #26
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Objasnicu vam osnovne principe uspesnog provodadzisanja
za koji dan.
Zivo me zanima (mada znajuci tebe,sigurno im napravis i uporedni horoskop )

Ja nisam nikad bila provodadzisana (bar da ja znam) jer sam se udala u srednjim dvadesetima,po mojim raznoraznim tetkama,ujnama i strinama u neko razumno vrijeme.

A jesam pokusavala upariti neke prijateljice,uglavnom sa muzevim kolegama sa posla-neozenjenim,perspektivnim,finim,dobrim i pristojnim momcima,ali nesto nije islo.
Dvojica su se previse drzala majcinih skuta,trecem se nije zenilo,cetvrti trazio dlaku u jajetu...uglavnom,ja se okanila corava posla.
Old 04-04-12, 22:12   #27
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Uspeh je

dva braka, troje dece i jedan par koji zivi zajedno!

Malo li je?

Ovde sam pre godinu dana pisala kako sam pomogla trecem i cetvrtom paru,
i sada treci par zivi zajedno. Cetvrti se i dalje cuju, ali otezu i nerviraju me.

Dakle, sklopila 3,5 veze od 4 pokusaja,
od toga
jedan brak sa jednim detetom,
jedan brak sa dvoje dece,
jednu vezu u kojoj par zivi zajedno i verili su se,
cetvrti kilavci se jos muvaju.

Uspeh moje agencije je iznad 80 posto,
a ako se kilavci smuvaju, onda 100 posto.

Samo sam ja sama.
Drugo je to kad mlada devojka kao ti upozna dvoje, to skoro izgleda kao usput, ali kad babe, strine i tetke pocnu da se petljaju u tudj zivot, "sa najboljim namerama", pocne kosa da mi se dize na glavi. Nekoliko takvih dokonih babetina sam poslala do vraga sa sve njihovim "dobrim prilikama". Ocito su te "prilike" bile toliko "dobre", da nisu bile u stanju da sami nadju sebi partnera. Za neke sam cula da su jos uvek sami.
Old 04-04-12, 23:02   #28
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Moja pravila za provodazisanje:

1. Moram oboje dobro da poznajem, najcesce godinama.

2. Moraju zaista da budu jedno za drugo, a to znaci da ja postujem onog kog upoznajem i da mu trazim najbolju mogucu priliku.

Kako se prepoznaje ko je jedno za drugo?

1. Da, horoskop.
Lavicu spojila sa Vodolijom,
dve Skorpije na asc, dve Ribe sa konjunkcijama vladara...

2. Zajednicka interesovanja i osobine.
Dva vegetarijanca, npr.
Filmofili.
Sportski tipovi.
Izrazita stidljivost.
Slicna proslost i ljubavna iskustva.
Isti pogledi na vernost, seksualnost.
Isti pogledi na brak i uredjenje doma.

3. Slusati tudje zelje.
Jedna je zelela ETF, visinu, stasitost, ramena
i crnogorsko poreklo. Sve je dobila u paketu,
samo masnicu da razveze...

4. Cudne koincidencije i moji snovi
Kad sam prve spajala, sanjala sam da ce se uzeti.
Sutradan sam nabasala na njega na studentskom protestu i
pozvala ga kod nje.

Ovi drugi su ziveli u istom delu grada, veoma blizu.
Trecu sam sasvim slucajno srela tri puta tokom istog dana
(posle 4 godine, valjda), kliknulo mi, i trazila joj broj telefona za druga, sa pricom kako joj je slican...

5. Parovi cesto lice i imaju fizionomiju koja se odlicno uklapa.

6.Nije svako vreme pravo vreme. Treba biti strpljiv.

7. Intuicija.
Imam dar da pogledam dvoje i da znam da li ce biti u braku ili ne...
Imam intuiciju i za bolesne. Mogu da namirisem ozdravljenje ili odlazak. Ovu prvu intuiciju volim, ovu drugu ne volim.

Last edited by Lady of Rohan; 04-04-12 at 23:10..
Old 04-04-12, 23:14   #29
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Originally Posted by Alessandra View Post
Drugo je to kad mlada devojka kao ti upozna dvoje, to skoro izgleda kao usput, ali kad babe, strine i tetke pocnu da se petljaju u tudj zivot, "sa najboljim namerama", pocne kosa da mi se dize na glavi. Nekoliko takvih dokonih babetina sam poslala do vraga sa sve njihovim "dobrim prilikama". Ocito su te "prilike" bile toliko "dobre", da nisu bile u stanju da sami nadju sebi partnera. Za neke sam cula da su jos uvek sami.

Ja osecam ljude oko sebe, volim ih i postujem njihovu individualnost
i zato sam i uspesna provodadzika...

Pazljivo posmatram ljude i znam sta kome treba.
Ali, odlicno znam i sta meni treba.

Last edited by Lady of Rohan; 05-04-12 at 04:27..
Old 04-04-12, 23:57   #30
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Meni (Lavici) su Vodolije uvijek bile previse mlake i beskrvne i sa njima sam se mogla samo druziti,ma koliko bili lijepi i zanimljivi.Ne bi im pomogli ni ETF,ni stas,ni ramena,ni visina,ni crnogorsko porijeklo.

Jednostavno,ni Njegos ne bi bio Njegos da nije bio cistokrvni Skorpion.
Molim lijepo.
Old 05-04-12, 04:27   #31
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Ma uklapali su se super...
Old 05-04-12, 05:55   #32
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Quote:
Što vi mislite o provodadžisanju? Da li ste ili da li bi ste bili provodadžija i kako bi reagovali da ste "žrtva" iste?
Dosad se nijesam time bavio, sumnjam da ću ikad, bar ne ono klasično, da ubjeđujem jednu osobu kako je ona druga ko stvorena za nju. Ne isključujem varijantu u kojoj samo namjestim situaciju da se upoznaju, pa ako među njima nešto zaiskri dobro i jes, ako ne, nikom ništa, nijesu ništa ni očekivali.

Dešavalo mi se da mi neke dobre prijateljice počnu sugerisati kako bi ta i ta bila idealna za mene, ali što bi je više hvalile, bio sam sve nezainteresovaniji, čak bi se javila neka odbojnost, nemam pojma zašto. Zato ni ja nikog ne hvalim, nek sami uvide koiko su jedno drugom privlačni, ako se već desi da se upoznaju.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 06-02-13, 16:10   #33
anjaa
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2013
anjaa na dobrome putu

pa ni ja se nesto nisam tim bavila...sem ukoliko ne bude neka situacija da poznajem obe osobe,a jedna pokaze interesovanje za ovu drugu,pa kao nesto se umesam...al da na slepo nekog spajam,nisam....ni sama ne podnosim da meni neko nekog provodadzise....
anjaa is offline   Reply With Quote
Old 25-06-14, 12:45   #34
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

http://www.in4s.net/index.php/provodadzija/
Old 07-07-14, 11:26   #35
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Ja da prijavim: i trece provodadzisanje mi je uspelo. Bas bila sa mamom, tatom, bebom i sa mojim dragim na sufleu od cokolade...

Rezultati mog provodadzisanja, za sada: tri braka, cetvoro dece, od toga ja jedno krstila.

Ovo cetvrto provodadzisanje, koje spominjem gore, nije uspelo, ona se udala i dobila blizance.
Tu sam promasila - nisu bili jedno za drugo.

Sad sam ubedila drugaricu (i dugogodisnjeg saborca u trazenju srodne duse u tridesetim) da dozvoli sebi da upozna nekog preko neta.
Prosle jeseni. Rezultat: ode ona preko okeana.

Uspesan, nas covek, poznata faca, u zlatnim cetrdesetim, zgodan, slobodan.

Zvala da mi se zahvali na ubedjivanju.

Nije da sam talicna...
Reply

Tags
provodadžisanje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules