MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Roditeljski kutak

Notices

Roditeljski kutak Savjeti za roditelje

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 02-09-09, 17:26   #1
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan
Unhappy Mama, tata mrzim vas!

Jeste li kad izgovorili ili pomislili ovako nešto? Možda vam je vaše dijete to uputilo? Koji su bili razlozi?
Da li je to uobičajena pojava u adolescenciji?
Madagaskar is offline  
Reply With Quote
Old 02-09-09, 17:36   #2
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

ništa strašno

period gnjeva

ako je osoba direktna po karakteru i ako je komunikativna u smislu da se ne stidi reć svoje mišljenje (verbalno agresivnija od ostatka)ovo je normalno (što na umu to na drumu)
Old 02-09-09, 17:38   #3
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Ih...koliko sam puta to izgovorila. Najveci je bedak sto sam ponekad to stvarno i mislila

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 17:40   #4
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Poznato mi je, i rezultat je slabe komunikacije između djece i roditelja. Oni koji to smiju da izgovore su uglavnom razmaženi, a oni koji to ne smiju a misle su prestrašeni, boje se roditelja. Dešava se najčešće u adolescenciji, jer se tada svijest intenzivnije formira, i iako je uobičajena pojava nije pozitivna. Pitanje je da li roditelji i djeca treba da budu najbolji prijatelji, jer ako to nisu onda teško jedni druge mogu da razumiju, a onda se dešavaju i nesporazumi zbog kojih dijete tako nešto pomisli ili izgovori.
Old 02-09-09, 17:52   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Ja sam u tom periodu često tako mislila Najviše zbog nametanja torture po pitanju škole, izlazaka i simpatija.
Matematika mi je ostala upečatljiva i prva asocijacija kad čujem za ove riječi. Otac koji je nekad bio profesor nije mogao da prihvati da ne kapiram matematiku tj. meni najgoru oblast geometriju. Po 100 puta pitanje: "Vidiš li?" (jer je geometrija očigledna?!?) - ne vidim tata...pa kad mu pukne film poslije 1001. puta vrisne "Vidiš li, magare?" - ne vidim TATA!!! Kukavac nije ni pomišljao da je ovo TATA bio odgovor na magare.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 17:56   #6
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

žao mi je što tvoj otac kao profesor (reklo bi se jednim dijelom i pedagog) nije uvažio tebe kao zasebnu ličnost koja šteka u matematici a briljira u nečemu drugome, i prihvatio to kao istinu

najgore u svemu tome je to ne shvaćanje odnosno nepostojanje ikakve želje za probat shvatit svoje dijete kao individuu

glupa inercija i krutost i pogled u jednom smjeru...
Old 02-09-09, 18:00   #7
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Quote:
Originally Posted by ginger View Post
žao mi je što tvoj otac kao profesor (reklo bi se jednim dijelom i pedagog) nije uvažio tebe kao zasebnu ličnost koja šteka u matematici a briljira u nečemu drugome, i prihvatio to kao istinu

najgore u svemu tome je to ne shvaćanje odnosno nepostojanje ikakve želje za probat shvatit svoje dijete kao individuu

glupa inercija i krutost i pogled u jednom smjeru...
Nažalost tu se radilo o precjenjivanju! Stalno mi je govorio da za matematiku nije potreban dar već uporan rad i vježbanje
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 18:07   #8
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

ginger na dobrome putu

postoji još jedna druga stvar:

u životu dolaze periodi raznih zanimacija

ono što ti nekoć nije išlo jedan dan ti možda krene- u smislu da te to počne interesirati i da ćeš se posvetiti tome
nikad ne reci nikad za ništa u životu

tebe niti nije interesirala matematika..a da on nije tako postupao možda bi te jednog dana i počelo interesirati sve to (i geometrija i trigonometrija)

ovako ti je toga dosta za cio život
..ili se možda varam??
Old 02-09-09, 18:27   #9
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Bješe li Mark Tven rekao: "Kad sam bio dječak od 14 godina, moj otac je bio toliko glup da nisam mogao da ga podnesem u svojoj blizini. Kad sam napunio 21 začudio sam se koliko je stari naučio za samo 7 godina."

Sad imam 35, stari i ja ponekad pođemo na pokoje točeno pivo (ne puno, samo po 2 i po nekoliko trećih), ponekad se sjetimo raznih svađa i jedne moje pesnice koju je uspio da izbjegne... Kaže, znao je da će me proć jer je i on bio isti takav. Velim ti, svi mi prije ili kasnije zapjevamo "oprosti mi pape".

Elem, puštite đecu neka vas otvoreno mrze, nipošto neka ne gutaju taj bijes - bolje da ga iskale direktno na vama nego da izlazi na druge ventile ili da vam se svete iza leđa.

http://www.youtube.com/watch?v=Q9iL798jEto
Old 02-09-09, 18:38   #10
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

2nd!
Old 02-09-09, 20:28   #11
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

jesam jednom - pisala sam, chini mi se, kako me 'nacerala' da pobacham knjige i sveske u septichku kod komshija preko puta..
htjela je doktora nauka od djeteta koje je imalo samo 8 godina Hitlerovskim shkolskim metodama - po 200,300 zadataka dnevno i sl..tada joj je s moje strane bilo upuceno :
-mrzim i tebe i matematiku i shkolu...
sjecam se da sam je tada vidjeli prvi put da plache zbog toga shto je to dozhivjela od djeteta od 8 godina..automatski me pushtila da 'dishem' - tome je i pokojni djed kumovao kad joj je skrenuo pazhnju 'shto chinish od ove male, oli da poludi od tvoje preambicioznosti'...
iskreno, ne bih ni znala - sjetila se toga da mi ona nije prichala, kako je i dan danas boli..ne zato shto sam rekla, nego zato shto je znala da je samo i iskljuchivo ona krivac..
dijete od 8 godina ne mozhe bez nekoga posebnog jada rec majci: 'Mrzim te'...

e zaisto bi bila dzukela nad dzukelama, nedostojna i vazduha koji dishem da tako neshto sad pomislim za ovih 28 godina bez obzira na neke nashe razmirice, svadje, a bilo ih je izmedju nas dvije oho ho puta ...majci posebno...('koljemo se' - ali se najvishe volimo to svi u kuci i shire znaju)...poslije svega kroz shto je proshla sa mnom - mojih hireva, 'problema', odluka...

Last edited by Zor_djevojka; 02-09-09 at 20:30..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 02-09-09, 21:13   #12
Okugata
Guest

problem sa roditeljstvom je generalno to sto retko koji roditelj gleda svoje dete kao licnost. vecina misli u fazonu...pa mali/a je on/a jos, ne zna sta i kako, a cudo je koliko si u tim godinama upoznat sa realnoscu i svetom oko sebe i koliko znas sta hoces. zbog toga sam se najvise svadjala sa mojima.
  Reply With Quote
Old 06-09-09, 08:48   #13
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

nikada izgovorila ali pomislila jesam.....period puberteta...ludih godina....a i zapitam se da li ce tako moja cerka pomisliti i za mene.....a, s druge strane, možda tako mora biti jer svako vrijeme nosi svoje!!!!
Old 06-09-09, 09:05   #14
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Jednom je na predavanju profesor pitao, ko su ljudi koje istovremeno volite i mrzite? Gotovo da sam vikala dok sam izgovarila, roditelji.

Nikada nisam glasno rekla 'mrzim te', ali oni su znali da to mislim.
Old 06-09-09, 18:41   #16
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Kad je majka prvi put pošla do prodavnice bez mene, imala sam 3 godine, i dok se vraćala čula je frisku i dreku i viđela bespomoćnog muža na balkonu kako drži nemoguće dijete koje se izvija, a preko balkona pada kiša suza. Kad je došla kući, to je bila scena, mrzjela sam je najviše na svijet što me ostavila

Bilo je dosta situacija u kojima ne mogu da se kontrolišem i pomislim sve i svašta, ali srećom brzo shvatim koliko griješim, i koliko mi ta osoba, Majka, želi dobrog i koliko se bori da svojoj đeci otvori oči, da ih nauči svemu što valja. To svi pravi roditelji rade, i ni jedno ni drugo ne zaslužuju da im dijete kaže da ih mrzi. Naravno, ukoliko to stvarno misli. Ako ne misli, zašto bi onda govorilo takvo što?

Nego dobro je još dok dijete smije da reče nekome da ga mrzi. Teško onima koji te misli moraju da gutaju, koji ne smiju zucnut. Odnosno, oni koji dozvole da im roditelji terminatori crtaju kako će da žive. E, nijesu za sve roditelji krivi...
Blade is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 20:27   #17
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Jeste li kad izgovorili ili pomislili ovako nešto? Možda vam je vaše dijete to uputilo? Koji su bili razlozi?
Da li je to uobičajena pojava u adolescenciji?
Nemoj paničariti . Naizgled jest strašno ali , uobičajena je pojava u adolescenciji . Adolescenti jesu agresivnijega ponašanja . Na takvo se njihovo ponašanje ne reagira agresivno . Potrebno je biti ( iako nije lako ) što smireniji te što više razgovarati s razumijevanjem .
Old 17-10-09, 22:07   #18
Londoners
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
Londoners na dobrome putu

Da kao pubertetlija.Mada i dan danas se ne slazem sa roditeljima mojim po pitanju roditeljstva.JA SAM JAKO SIROKA,pa se na zapadu jos malo prosirila.Imam dvoje dece,tretiram ih od prvog dana KAO LICNOSTI,svakoga na svoj nacin.Ako imate i gledate ono nanny 111 ima super fazona.Biti roditelja znaci ISTRAJNOST,DOLSEDNOST,DISCIPLINA.Roditelj je samo VODICkroz zivot.Mahom smo kopija roditelja ili teska suprotnost.Moja cerka od 8 godina je toliko zrela ali je ja topliko PSIHOLOSKI radim da se apsolutno ne bojim njenog puberteta.Da sam u srbiji gde je LEPO VREME,drugaciji stil zivota,PLASILA BIH SE.Ovako ja SAMO RADIM DECU,to mi je glavni fokus a sama sam profesor plus counsellor i ne bojim se.BICE SVI I SVAKAKVIH FAZAali ono sto vidim vec sada su SOLIDNE OSNOVE.Ostalo je na njima.Necu dati povod i razlog da me mrze.A ako i da kazu to u pubertetu nije big deal.Ja ne pricam mnogo,ja realno delam i oni ce videti i znati sta radim za njih ako imaju malo trezvenosti a imaju.
Londoners is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
mama, mrzim, tata, vas

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules