MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Alternativa > Astrologija

Notices

Astrologija Pod srecnom zvijezdom

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-03-09, 15:43   #1
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan
Question Koliko dopustate da utiču prognoze astrologije na vas?

Inspirasana jednim događejem, odlučila sam da pokrenem ovu temu i vidim vaša mišljenja.

Do koje mjere dopustate da astrologija utiče na vaš život?
Da li ukoliko nešto pretkazuje na loš ishod , odustaje i prije nego što ste prokušali?
unreachable for injustice is offline  
Reply With Quote
Old 11-03-09, 15:47   #2
veccana44
MiM team Početnik

veccana44's Avatar

Registrovan: Feb 2009
veccana44 na dobrome putu

Da mozda nije slicna tema vec postvljena>))).
http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...navanje%20sebe
veccana44 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 15:55   #3
Banned

Hvala za link, nisma ni znala za ovu temu. U svakom slučaju tema nije ista, ima nekih dodirnih tačaka. Ono što mene posebno interesuje na ovoj temi je :

"Da li ukoliko nešto pretkazuje na loš ishod , odustaje i prije nego što ste prokušali?"
unreachable for injustice is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 16:26   #4
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by unreachable View Post
Hvala za link, nisma ni znala za ovu temu. U svakom slučaju tema nije ista, ima nekih dodirnih tačaka. Ono što mene posebno interesuje na ovoj temi je :

"Da li ukoliko nešto pretkazuje na loš ishod , odustaje i prije nego što ste prokušali?"
U pravu si,u drugoj navedenoj temi se radi o tome,kako sebe analiziramo kroz aspekte...

Odgovor na tvoje pitanje je DA...

Posto su mi specijalnost sianstrije,cim vidim da sa nekom osobom imam lose aspekte,bjezim 100 km na sat...sto gubiti vrijeme na prijateljstva koja nisu vrijedna,koja ce te povrijediti.

Posebno aspekt Saturna i Marsa...a da ne pricam o velikom fiksnom krstu u Dejvisonu...e mili brate njega se stravim.
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 16:41   #5
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Posto pojma nemam o astrologiji, lako je zakljuciti da ne utice na mene, skoro pa nimalo...e sad, kad bi se desilo da mi neko ko je strucnjak za to kaze da ne radim nesto sto sam planirala, zbog losih aspekata, ne znam sto bih uradila...nijesam imala iskustava te vrste.

zasad, samo mi je zabavno pogledati horoskop, a natalna karta je za mene ravna starom egipatskom papirusu ispisanom nekim hijeroglifima...jednako ih razumijem.
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 16:49   #6
Banned

Iskreno, moram priznati da se ne razumijem baš u astrologiju.

Andjela, da li bi mi mogla odgovoriti iz sopstvenog iskustva, da li uvjek ono što je pretkazano astrologijom, se i desi ili ima odstupanja?
Old 11-03-09, 17:01   #7
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Quote:

Andjela, da li bi mi mogla odgovoriti iz sopstvenog iskustva, da li uvjek ono što je pretkazano astrologijom, se i desi ili ima odstupanja?
hm...ja pratim uglavnom tranzite(ne gledam, najcesce,direkcije i ostale metode,rijetko)

mogu ti samo nekoliko primjera navest:

Kad mi je preso Satrun preko Mjeseca,umrla mi draga teta,kad mi je muzu presao Uran preko Mjeseca,umrla mu majka,kad mi je muzu presao Uran preko vrha III kuce(kuca bliskih rodjaka,braca i sestara),umro mu brat...sto ja mogu drugo rec,nego da se meni dogadja...

Kad mi je Jupiter presao preko Venere desila se ljubav,kad mi je Satrun presao preko Marsa,stukla sam se kolima...al imam zastitu za saobracaj Jupiter 120 Merkur i jupiter,planeta srece 120 Sunce(zivot...).itd...itd

Znam nekoliko osoba kojim tranzit Jupitera, koji obicno donese preko Mjeseca ljubav,nije donio nista...(te osobe su imale Mjesec u Djevici)...

Znaci ima svasta tu nesto...nije to sve tako jednostavno,samo i to sam primjetila,da tranziti lijepih planeta i nemoraju da nas obasjaju srecom,a teskih,rijetko da nas prskoce.Nezgodno je sto te planete koje zovemo maleficima,jako dugo stoje u znakovima i cekaju da se nagomilaju losi aspekti da bi djelovale...a sretne planete brzo prolaze...i zato sve sto je lijepo kratko traje!

Neki dan su mi duznici vratili neke pare,koje mi dugo duguju,pogledala sam tranzite,nisam vidjela nista tako bitno..eto sve je to komplikovano objasniti...
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 11-03-09, 17:09   #8
Banned

Hvala na odgovoru
Old 12-03-09, 03:21   #9
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Quote:
Da li ukoliko nešto pretkazuje na loš ishod , odustaje i prije nego što ste prokušali?
Najiskrenije, ne, ne odustajem. Pomalo zbog toga što mi je uvijek bilo interesantno da idem protiv vetrenjača a pomalo iz radoznalosti. Međutim, ukoliko nešto baš želim, totalno i zaboravim na astrologiju koliko god je voljela.

Uvijek se pokaže i pozitivna i negativna strana nekog aspekta, to treba da znaš. Ukoliko recimo u trenutku početka veze vidim Uran je na Mjesecu podsvjesno znam da je veza osuđena na propast ali znam i da je Uran toliko romantičan da je šteta to ne proživjeti

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 12-03-09, 14:51   #10
Okugata
Guest

savrseno me ne dotice. kada sam gledala svaki dan i zgrazavala se sa onim kvadratima i opozicijama, desavala su se dobre stvari. gledamo samo sinastrije sa potencijalnim momcima
  Reply With Quote
Old 18-03-09, 13:50   #11
Superwoman
MiM team Forumaš i po'

Superwoman's Avatar

Registrovan: Mar 2007
Superwoman na dobrome putu

Ova svakodnevna ne...ali, od kada sam dobila vrlo tacne prognoze u vezi pojedinih dogadjaja, pocela sam da pazim na savjete...recimo..
Superwoman is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 23:13   #12
FLoRyy
Banned

Registrovan: Mar 2008
FLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auru

Ne dopustam mnogo da bilo kakva ast prognoza utice na mene, jer se do sada malo sto sto mi je neko govorio pokazalo tacnim... Sve su to neke polazne tacke, a mnogo toga zavisi od nas samih a ne od necijih prognoza... Kljuc u rjesavanju problema lezi samo u nama i to je to... Oslanjam se na svoju intuiciju i zadovoljna sam dosta, a astrologija mi samo sluzi da upoznam sebe, da cujem i saznam nesto novo... Pa da malo zadovoljim mene "radoznalu" i "zaljubljenu" u ovu predivnu nauku... xe
FLoRyy is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 22:31   #13
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Ajd da malo oživim temu, da ne bih otvarala novu...

Insiprisana kilometarskim pisanjem jednog forumaša na drugom pdf-u, u kom je izneo neki svoj ljubavni problem sa bivšom devojkom, non-stop je naglašavao da je ona puna sebe jer je rođena u znaku Lava...

Pa da vas pitam - koliko se obazirete na sunčev znak osoba sa kojima stupate u kontakte? Kada vam neko kaže da je u horoskopu škorpija, da li odmah pomislite da je zločest? Ako vam ikada uradi nešto nažao, da li ćete pomisliti da se to od jedne škorpije moglo očekivati, tj. da li ćete postupke te osobe tumačiti na osnovu zodijačkog znaka? (škorpijama a priori izvinjenje, gotovim vas, nego vas ovde uzeh kao primer) Meni lično ništa ne znači samo sunčev znak i podznak, to nije ni 10% celog horoskopa, ali često se srećem sa situacijama kada se ljudi uhvate za to što je neko npr. blizanac pa ga optužuju za brbljivost ili ovan, pa se navodno samo svađa...koliko su ove generalizacije zaista opravdane?

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 13:23   #14
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by NekaDrugaJa View Post
Kada vam neko kaže da je u horoskopu škorpija, da li odmah pomislite da je zločest? Ako vam ikada uradi nešto nažao, da li ćete pomisliti da se to od jedne škorpije moglo očekivati, tj. da li ćete postupke te osobe tumačiti na osnovu zodijačkog znaka? Meni lično ništa ne znači samo sunčev znak i podznak, to nije ni 10% celog horoskopa, ali često se srećem sa situacijama kada se ljudi uhvate za to što je neko npr. blizanac pa ga optužuju za brbljivost ili ovan, pa se navodno samo svađa...koliko su ove generalizacije zaista opravdane?
Koliko me nervira kad ljudi ovo rade...
Komentari tipa:"Jaooo, neee, ti si blizananac (npr.), blizance ne volim!"
Ili kada se za nečiji loš postupak krivi njegov horoskopski znak... Iskreno i ja to ponekad uradim, ali me to nevira jer ne volim generalizacije. Imam dosta dobrih prijatelja koji imaju hroskopski znak sa kojim se navodno moj ne slaže. To je samo horoskop! Mislim da su ovakve generalizacije prelazak granice gde je astrologija zabava i razonoda i da gledanje ljudi na ovaj način može doneti više štete nego koristi. Pomislite da znate nešto o osobi na osnovu njegovog horoskopa, a u stvari, ne znate ništa.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 14:52   #15
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Quote:
Originally Posted by NekaDrugaJa View Post
Ajd da malo oživim temu, da ne bih otvarala novu...

Insiprisana kilometarskim pisanjem jednog forumaša na drugom pdf-u, u kom je izneo neki svoj ljubavni problem sa bivšom devojkom, non-stop je naglašavao da je ona puna sebe jer je rođena u znaku Lava...

Pa da vas pitam - koliko se obazirete na sunčev znak osoba sa kojima stupate u kontakte? Kada vam neko kaže da je u horoskopu škorpija, da li odmah pomislite da je zločest? Ako vam ikada uradi nešto nažao, da li ćete pomisliti da se to od jedne škorpije moglo očekivati, tj. da li ćete postupke te osobe tumačiti na osnovu zodijačkog znaka? (škorpijama a priori izvinjenje, gotovim vas, nego vas ovde uzeh kao primer) Meni lično ništa ne znači samo sunčev znak i podznak, to nije ni 10% celog horoskopa, ali često se srećem sa situacijama kada se ljudi uhvate za to što je neko npr. blizanac pa ga optužuju za brbljivost ili ovan, pa se navodno samo svađa...koliko su ove generalizacije zaista opravdane?
Ima tu dosta istine, bar 80 %, covjekove licnosti karakterisu znak i podznak, u zavisnosti naravno dali zivi zivot koji determinisu znak i podznak ili zivi zivotom koji su mu nametnuti, kodeksi porodice, okoline, drustva itd..Druga je tema, kako on kumulise energiju, koja je izrazena kroz polozaj planeta, aspekata koje prave planete, polozaj znakova i kuca, a koju je naravno dobio prilikom rodjenja, i to se naravno moze odrediti putem analize individualnog horoskopa.

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Last edited by Snow_Lady; 09-05-09 at 18:31..
Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 15:07   #16
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tiga View Post
Koliko me nervira kad ljudi ovo rade...
Komentari tipa:"Jaooo, neee, ti si blizananac (npr.), blizance ne volim!"
Ili kada se za nečiji loš postupak krivi njegov horoskopski znak... Iskreno i ja to ponekad uradim, ali me to nevira jer ne volim generalizacije. Imam dosta dobrih prijatelja koji imaju hroskopski znak sa kojim se navodno moj ne slaže. To je samo horoskop! Mislim da su ovakve generalizacije prelazak granice gde je astrologija zabava i razonoda i da gledanje ljudi na ovaj način može doneti više štete nego koristi. Pomislite da znate nešto o osobi na osnovu njegovog horoskopa, a u stvari, ne znate ništa.
Tebi cu samo odgovoriti u jednoj recenici, izvini sto ne mogu biti kraca. Znas li koliko ti treba da upoznas jednu osobu u potpunosti, dok ne provedes s njom 12 godina, ili pojedes vrecu soli..Sad vidi dje si u toj tvrdnji, koliko poznajes te ljude i karakter tih ljudi koje apriori, nazivas prijateljima. Pa se i dalje " zabavljaj" uz Astrologiju.

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Last edited by Snow_Lady; 09-05-09 at 15:16..
Old 09-05-09, 15:15   #17
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Quote:
Originally Posted by andjela pizelli View Post
U pravu si,u drugoj navedenoj temi se radi o tome,kako sebe analiziramo kroz aspekte...

Odgovor na tvoje pitanje je DA...

Posto su mi specijalnost sianstrije,cim vidim da sa nekom osobom imam lose aspekte,bjezim 100 km na sat...sto gubiti vrijeme na prijateljstva koja nisu vrijedna,koja ce te povrijediti.

Posebno aspekt Saturna i Marsa...a da ne pricam o velikom fiksnom krstu u Dejvisonu...e mili brate njega se stravim.
U potpunosti te podrzavam...Nego mi reci dje nestadose oni silni postovi na temu Lilitha i one kombinacije malefika i benefika koje si prije dva dana ubacila na sajt, na kojoj temi ih mogu naci???

Gorki

La Brijer

Old 09-05-09, 16:09   #18
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Snesk@ View Post
Tebi cu samo odgovoriti u jednoj recenici, izvini sto ne mogu biti kraca. Znas li koliko ti treba da upoznas jednu osobu u potpunosti, dok ne provedes s njom 12 godina, ili pojedes vrecu soli..Sad vidi dje si u toj tvrdnji, koliko poznajes te ljude i karakter tih ljudi koje apriori, nazivas prijateljima. Pa se i dalje " zabavljaj" uz Astrologiju.
A ako budem bolje poznavala astrologiju, bolje ću poznavati svoje prijatelje?
Znači li to da treba odmah čoveka da pitam za njegov znak, pa da mu na osnovu toga sudim i odlučujem da li da se družim sa njim?
Ne bih da vređam sve vas koji se bavite i poučavate astrologiju, nemojte me pogrešno shvatiti. Samo kažem da sve to treba shvatati sa rezervom.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 17:55   #19
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

TIGA ---"Mislim da su ovakve generalizacije prelazak granice gde je astrologija zabava i razonoda i da gledanje ljudi na ovaj način može doneti više štete nego koristi. Pomislite da znate nešto o osobi na osnovu njegovog horoskopa, a u stvari, ne znate ništa."

A zamisli upustis se s nekim u vezu, pa se odlucis na brak, ti recimo ulazis iz ljubavi, a on je usao u bracne vode iz interesa, zna da se pretvara, nasilan je, alkoholicar je, nevjeran, nepouzdan, sebican, a ti susta suprotnost njegova, i provedes s njim deset godina. Sta bi bilo po tebi, bolje i korisnije, da si unaprijed znala s kim se upustas i ides na svoj rizik i snosis konsekvence, ili da izbjegnes tih deset godina pakla i cekas bolju priliku?
Ne da nikome sudis, nego da jednostavno znas kakav je ko, prije nego dozivis neprijatnosti. To je samo banalan primjer a takvih je koliko hoces. Nijedan pravi astrolog ti nece zabraniti da ti slijedis svoju volju i da odlucujes definitivno, samo ce ti ukazati na sanse i mogucnosti a karte su u tvojim rukama, pa odlucuj kakvu ces igru igrati.

I jedno pitanje, kako si dosla do zakljucka, da Astrologiju treba shvatati sa rezervom, zbog loseg iskustva, imas predrasude ili je nesto sasvim trece?

Gorki

La Brijer

Old 09-05-09, 19:56   #20
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Snesk@ View Post
Ima tu dosta istine, bar 80 %, covjekove licnosti karakterisu znak i podznak, u zavisnosti naravno dali zivi zivot koji determinisu znak i podznak ili zivi zivotom koji su mu nametnuti, kodeksi porodice, okoline, drustva itd..Druga je tema, kako on kumulise energiju, koja je izrazena kroz polozaj planeta, aspekata koje prave planete, polozaj znakova i kuca, a koju je naravno dobio prilikom rodjenja, i to se naravno moze odrediti putem analize individualnog horoskopa.
Ne bih bas rekla da znak i podznak cine 80%...svaka planeta, kuca i aspekt nas opisuju i determinisu nase osobine i nacin razmisljanja. Suncev znak i ASC su svega 2 tacke u horoskopu, tesko da njihov uticaj moze da baci u senku toliko toga.

Quote:
A zamisli upustis se s nekim u vezu, pa se odlucis na brak, ti recimo ulazis iz ljubavi, a on je usao u bracne vode iz interesa, zna da se pretvara, nasilan je, alkoholicar je, nevjeran, nepouzdan, sebican, a ti susta suprotnost njegova, i provedes s njim deset godina. Sta bi bilo po tebi, bolje i korisnije, da si unaprijed znala s kim se upustas i ides na svoj rizik i snosis konsekvence, ili da izbjegnes tih deset godina pakla i cekas bolju priliku?
Tesko da se iz kombinacije znaka i podznaka moze videti kakav je neko STVARNO...cak i kada gledamo ceo natal - postoji x primera gde, recimo, osoba u natalu ima izrazenu sklonost ka porocima ali im se nije odala. Sve je stvar volje...meni je jedna devojka rekla da imam u horoskopu naglasenu sklonost ka narkomaniji; sta sam trebala da uradim, da odmah postanem narkoman jer "drugacije ne moze"? A zaista nikada nisam osecala afinitet ka tome. Astrologija je skup mogucnosti, nase je da izaberemo

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić

Last edited by The cheljade; 09-05-09 at 20:01..
The cheljade is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
astrologije, dopustate, koliko, prognoze, utiču, vas

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules