MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-08-09, 13:07   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Ne dozvolite joj da vas tek tako ostavi!

Jednostrana reakcija sa neumitnim krajem koji je veoma bolan. Sve ide kako treba dok vas ne iznenadi riječima: “Čuj, veoma si mi drag, ali to više nije to.” Mozak muškarca to registruje kao “kupi se nesposobnjakoviću!”. I, ostajete sami. Najgore od svega je to što vjerovatno nemate pojma zašto. Znate samo da boli, I to žestoko. Redakcije Men’s Healtha širom svijeta su sprovele anketu među više od 5 000 žena sa ciljem da ustanove zašto žene ostavljaju muškarce I šta se to zbiva u njihovim sluđenim glavama kad se odlučuju na takav korak. Možemo početi time što ćemo ignorisati frazu “nisi ti kriv, ja sam”. “U suštini, sami ste krivi”, odgovorilo je čak 40% anketiranih žena. Svega 4,8% ispitanica je priznalo da su one krive za raskid. Ostale su se uglavnom pravdale riječima “vjerovatno smo oboje krivi”. Živa je istina da žene ne uživaju u raskidanju svojih veza. Prije nego što se odluče na taj ubitačan čin, mnogo razmišljaju o cijeloj stvari. A zašto onda to čine? Pred vama su činjenice – crno na bijelo.

Ženski razlozi za raskid:

Previše nesporazuma i prepirki – 25%
Gubljenje fizičke privlačnosti – 18%
Novi, bolji muškarac na vidiku – 14%
Vara je/varao je – 11%
Nije bio dobar izbor za muža – 9%
Ona nije mogla da se veže – 8%
Loš seks – 3%

Ako ste se neprestano prepirali I ako se plamen među vama ugasio, budite srećni što vas je napustila. Ukoliko ste je varali ili je varate, zaslužujete ono što vas je snašlo (pošteno rečeno!). Da vas još malo uplašimo! 18% ispitanica izjavilo je da bi vas ostavile čak i ako samo poljubite drugu djevojku, a 9% njih bi se na to odlučilo i u slučaju da vas uhvate u nedužnom flertovanju. Dakle, ne preostaje vam ništa drugo do da svoju pažnju usredsredite isključivo na nju, a ne na djevojku za susjednim stolom. Veza koja se temelji na varanju obično se završava potpunim porazom i poniženjem. A ako ne želite da vas napusti, dajemo vam nekoliko savjeta kako da to izbjegnete.

61% ispitanica kaže da je veoma važan potencijal koji bi muškarac trebalo da ima kao muž ili otac

S tim se djelimično slaže još 33% anketiranih žena. Jedna od njih je rekla da je svog prijatelja u kog je bila smrtno zaljubljena ostavila zato što nikako nije mogao da sredi svoj život. “Sven a njemu govorilo je da je rođeni samac : prljav veš nasred kauča u dnevnoj sobi, katastrofalno stanje na njegovom bankovnom računu, opijanje pet noći u nedjelji. Nije radio ono što bi trebalo da radi muškarac koji će jednog dana postati dobar muž: da me zove kako bi se uvjerio da sam u gluvo doba noći bezbjedno stigla kući, da me uključi u svoje planove, da brine o meni kad sam bolesna. I tako dalje…a imao je 32 godine”, razočarano je pričala.

- Nemojte da vas ovo uplaši. Moje osobine koje privlače žene podudaraju se sa osobinama koje bi od muškarca načinile dobrog oca: revnost, povjerenje i sposobnost za dobru komunikaciju. Ako muškarci misled da žene u njima traže samo sliku dobrog muža i oca, nisu shvatili poentu priče. Suština je u njegovom karakteru.

76% ispitanica je razmišljalo o napuštanju partnera u toku prva četiri mjeseca veze

Žene imaju dobro razvijeno šesto čulo. One naprosto imaju. “Nikada nisam išla na treći sastanak sa muškarcem, a da sa njim nakon toga nisam ostala najmanje dvije godine”, izjavila jedna od učesnica u anketi. “Nakon četiri mjeseca počinjem ozbiljno da razmišljam šta zapravo želim: da ostanem u vezi ili da idem dalje.” Četiri mjeseca predstavljaju važnu prekretnicu budući da ste proveli zajedno upravo onoliko vremena koliko je potrebno za iskazivanje ljubavi. Žene tu ne mogu ništa – to je jače od njih – one intenzivno traže znake koji će im otkriti da li ste u vezi sa njima samo zato da biste se malo zabavili ili zaista razmišljate o zajedničkoj budućnosti.
To je period velikih promjena. Prvi mjeseci veze veoma su uzbudljivi, jer neprestano treperite kao leptir. Nakon toga na prvo mjesto izbija potreba za sigurnošću i da se osjećate dobro. Neki ljudi imaju velike probleme sa prelaskom iz jedne faze u drugu.

- Ako ste joj predani dušom i tijelom, potrudite se da ona toga bude svjesna. Ako je volite, to joj i pokažie i recite. Zajedno gradite budućnost. Dajte joj razloga da ostane, i ostaće.

40% ispitanica priznaje da su ih muškarci ubjedili na ne treba da se raziđu

Nada uvijek postoji. Čak i da dan D. “Bila sam usred raskida veze”, objašnjava Ana M., 24 godine. “Rekla sam mud a ne budem sa nekim ko je toliko zatvoren u sebe. Jedno vrijeme je samo ćutao. Nakon nekoliko minuta, sa suzama u očima je počeo da mi objašnjava da je taj problem imao sa svim ženama. Da je želio da bude otvoreniji sa mnom. Njegova iskrenost mi je dala nov podsticaj I odličila sam da ostanem.

- Čarobne riječi mogu da ubjede ženu da ostane. “Volim te” ili “promjeniću se”. Možda vam se čini da je suviše jednostavno da bi djelovalo, ali je tako pokazalo istraživanje. Samo, molim vas, nemojte izgovarati riječi ako ne mislite ozbiljno. Razmislite o njenim zamjerkama i pronađete pravi način da popravite stvari. Možda će vam uspjeti. Ali nikako nemojte žrtvovati svoj identitet jer to nije put do sreće.

Mišljenje žena o raskidanju veze

Koliko dugo razmišljate o napuštanju partnera prije nego što to zaista i učinila?

Danima – 23%
Nedjeljama – 54%
Mjesecima – 23%

Kako ste partneru saopštili da je među vama svršeno?

Telefonom – 22%
U četiri oka, nasamo – 55%
U četiri oka, u javnosti – 7%
Elektronskom porukom ili pismom – 5%
Nisam odgovarala na njegove pozove – 11%

Koliko vremena mu je trebalo da shvati da je među vama gotovo?

Odmah – 25%
Nekoliko dana – 25%
Nekoliko nedjelja – 24%
Nekoliko mjeseci – 18%
Neko me još uvijek zove a onda spušta slušalicu – to traje već dvije godine – 8%

Ko utiče na vašu odluku da ga napustite?

Prijateljice – 25%
Prijatelj – 4%
Porodica – 16%
Niko – 55%

Kada s nekim raskidate, razlozi koje mu navodite su…

Sasvim istiniti – 29%
Istiniti, ali ne svi – 19%
Djelimično istiniti da se ne bi loše osjećao – 50%
Laži – 2%

Kada kažete “nadam se da ćemo ostati prijatelji” da li to zaista i mislite?

Da – 64%
Ne – 36%

Da li ste ostali prijatelji s bivšim?

Da – 16%
Ne – 84%

Kakve su šanse da opet budete zajedno?

Veoma dobre – 14%
Možda će mu se osmjehnuti sreća ako se napijem ili se osjetim usamljenom – 28%
Nema šanse – 58%

Napomena: Rezultati su dobijeni istraživanjem putem interneta

(Men’s Health)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 19-08-09, 13:35   #2
Okugata
Guest

interesantne statistike...ako je iz Men's Health-a, sve cemo verovati
  Reply With Quote
Old 19-08-09, 13:40   #3
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

Registrovan: May 2009
gromovnik has disabled reputation

To je baš prava tema. Gradim mehanizme tako ta bilo kakvom sitnicom naslutim da će me ostaviti, ja je preduhitrim.
Ne treba sebi nikada dozvoliti da te ONA samo iskoristi i odbaci.
Old 19-08-09, 13:42   #4
ginger
MiM team Forumaš i po'

ginger's Avatar

Registrovan: May 2008
ginger na dobrome putu

Ženski razlozi za raskid:
Previše nesporazuma i prepirki – 25%
Gubljenje fizičke privlačnosti – 18%
Novi, bolji muškarac na vidiku – 14%
Vara je/varao je – 11%
Nije bio dobar izbor za muža – 9%
Ona nije mogla da se veže – 8% znači da nisu ni bili vezani nikada
Loš seks – 3%

Ako ste se neprestano prepirali I ako se plamen među vama ugasio, budite srećni što vas je napustila. Ukoliko ste je varali ili je varate, zaslužujete ono što vas je snašlo (pošteno rečeno!). Da vas još malo uplašimo! 18% ispitanica izjavilo je da bi vas ostavile čak i ako samo poljubite drugu djevojku, a 9% njih bi se na to odlučilo i u slučaju da vas uhvate u nedužnom flertovanju. Dakle, ne preostaje vam ništa drugo do da svoju pažnju usredsredite isključivo na nju, a ne na djevojku za susjednim stolom. Veza koja se temelji na varanju obično se završava potpunim porazom i poniženjem. A ako ne želite da vas napusti, dajemo vam nekoliko savjeta kako da to izbjegnete.

kada je tko koga ostavio zbog flerta... gluposti..

- Ako ste joj predani dušom i tijelom, potrudite se da ona toga bude svjesna. Ako je volite, to joj i pokažie i recite. Zajedno gradite budućnost. Dajte joj razloga da ostane, i ostaće.

kako koja...

- Čarobne riječi mogu da ubjede ženu da ostane. “Volim te” ili “promjeniću se”. Možda vam se čini da je suviše jednostavno da bi djelovalo, ali je tako pokazalo istraživanje. Samo, molim vas, nemojte izgovarati riječi ako ne mislite ozbiljno. Razmislite o njenim zamjerkama i pronađete pravi način da popravite stvari. Možda će vam uspjeti. Ali nikako nemojte žrtvovati svoj identitet jer to nije put do sreće.

gluposti... tko još na ovo nasjeda..

Ko utiče na vašu odluku da ga napustite?

Prijateljice – 25% ovaj postotak su glupače
Prijatelj – 4% isto
Porodica – 16% još veće
Niko – 55%

Kada s nekim raskidate, razlozi koje mu navodite su…

Sasvim istiniti – 29%
Istiniti, ali ne svi – 19%
Djelimično istiniti da se (ne) bi loše osjećao – 50% isto glupost..međutim ukoliko se i on ponašao prema vama neiskreno ..onda je u redu
Laži – 2%

Da li ste ostali prijatelji s bivšim?

Da – 16%
Ne – 84% šta imaš bit prijatelj s bivšim? biti kuma njegovoj budućoj i njemu na svadbi

Kakve su šanse da opet budete zajedno?

Veoma dobre – 14% zašto ste onda prekidali uopće?
Možda će mu se osmjehnuti sreća ako se napijem ili se osjetim usamljenom – 28% ova je još bolja
Nema šanse – 58%
Old 19-08-09, 13:45   #5
Okugata
Guest

Men's Health mi je crnji od najcrnjih zenskih casopisa! toliko gluposti procitas, a sto je najgore ima momaka koji se stvarno lozakaju na te savete i statistike.
  Reply With Quote
Old 19-08-09, 13:52   #6
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Ima i zena koje slepo slusaju one savete iz "zenskih casopisa"...smesno.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 13:55   #7
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post
Ima i zena koje slepo slusaju one savete iz "zenskih casopisa"...smesno.
ma to je meni sve zalosno...
  Reply With Quote
Old 19-08-09, 13:57   #8
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

...i jadno kada svoju sreću i ljubav grade po šablonu časopisa a nekada tako loših i nemaštovitih novinara bez iole životnog iskustva....
Old 19-08-09, 14:01   #9
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Nije problem u novinarima to je njihov posao. Plati meni i napisacu ti sta god hoces problem je u onima koji te savete shvataju preozbiljno. Posebno one vezane za ljubav i sex...svi smo razliciti i zivot bi bas bio divan kad bi nam ti kretenski saveti stvarno pomagali.

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 14:03   #10
gromovnik
MiM team King / Queen

gromovnik's Avatar

The scheljade potpisujem te!
Život i ljubav se ne uče, eto to sam mislio a nisam se dobro "odrazio"...

Tags
dozvolite, joj, ostavi, tako, tek, vas

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules