MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Podgorica

Notices

Rezultati ankete: Jeste li za to da se izvrsi rekonstrukcija Jusovace?
Da 8 66.67%
Ne 4 33.33%
Glasači: 12. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-12-09, 20:54   #1
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem
Default Obnavljanje Jusovace

Jeste li za to da se izvrsi rekonstrukcija Jusovace?
Ima na netu fini text o tome, cini mi se da ga je neka nevladina organizacija napisala mozda se nalazi u pdf formatu.
Ima li Pg jos neku istorijsku znamenitost koju bi valjalo obnovit'?
Neka neko postavi anketu ra odgovorima 'Da' i 'Ne', e mi je muka preko mobilnog postavit'.
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline  
Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:20   #2
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Protiv sam svih podsjecanja na negativna mjesta i dogadjaje. Ko zna koliko ih je u staru Jusovacu zalelekalo.
Old 06-12-09, 21:35   #3
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Da je srusimo onda?
Da izbrisemo bilo kakav trag tim nemilim dogadjajima i prepustimo zaboravu?
Jesu li 'glupi' Njemci izbrisali bilo kakav trag Ausvicu i ostalim logorima? Jesu li napravili turisticku atrakciju od nesrecnog zida zbog kojeg je preko 100 ljudi izgubili zivote? Tower of London isto itd. itd...
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:44   #4
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Pardon, Ausvic se nalazi u Poljskoj.
Posted via Mobile Device
Old 06-12-09, 21:48   #5
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Batboy uskoro postaje slavan

Ja sam za.., ali da se ne zloupotrebljava politički... Svaki znajčajan događaj/nja.., odn. proizvod tih događanja treba da se ovjekovječi... Bilo da je taj istorijski momenat pozitivan ili negativan.., treba mu dati znamen...

Zbog nekih znamenja ćemo da se ponosimo.., a zbog drugih da se stidimo... Jedni će da nam ukažu kakvi treba da budemo.., čemu da težimo.., da slavimo život i velika djela ''malih'' ljudi... Drugi će da nas upozoravaju na našu zlu ćud.., na stranputice koje mogu da nas odvedu na najtamnija mjesta ljudske duše.., da nam pokažu produkt zli misli koje su proizvele nezamislive užase...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:51   #6
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

a pazi sad pitanje-kako je moguće da su u serijama bombardovanja (savezničkih) 44/45 sve zgrade porušene u PG liše Jusovače ( i još poneke, da ne griješim dušu)?
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:51   #7
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Ovako Jusovaca je kazamat,turski pa njemacki,pa policijski...Nisam za nikakvu obnovu nje...Neka ostane kako jes sad,neka ljudi i dalje krvavo kamenje kradu za kuce,neka su otvorili kafanu u dvoriste...Valjalo bi samo da se ostavi da se vidi dje su nasi ginuli...Ka kakvi spomen i nista vise
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:53   #8
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Quote:
Originally Posted by Rakoon View Post
a pazi sad pitanje-kako je moguće da su u serijama bombardovanja (savezničkih) 44/45 sve zgrade porušene u PG liše Jusovače ( i još poneke, da ne griješim dušu)?

Jedan dio Jusovace je bio srusen mislim zid koji je bio sa istocne strane prema zeljeznickoj
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:58   #9
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
Ovako Jusovaca je kazamat,turski pa njemacki,pa policijski...Nisam za nikakvu obnovu nje...Neka ostane kako jes sad,neka ljudi i dalje krvavo kamenje kradu za kuce,neka su otvorili kafanu u dvoriste...Valjalo bi samo da se ostavi da se vidi dje su nasi ginuli...Ka kakvi spomen i nista vise
Ima jedna kerefeka.
Ide turski pa srpski. Cini mi se da su tu muceni, a moguce i ubijani, zelenasi.
Posted via Mobile Device
Old 06-12-09, 22:02   #10
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Volio bih odje da procitam koju rijec od FORMICE, Bonje, laufera..
Posted via Mobile Device
Old 06-12-09, 22:02   #11
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Neka je obnove. Valjaće.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 22:03   #12
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

dokazano da neće ako je u centar grada, viđi u kotor što je bilo
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 22:09   #13
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

ne znam moram da pitam Čeda

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 22:31   #14
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Australija je zemlja izgrađena krvlju robijaša. Od te i takve prošlosti su napravili muzejsko-turističku atrakciju, koja se u pojedinim detaljima graniči sa dobrim ukusom. Ali, ljudi iz čitavog svijeta posjećuju te "znamenitosti".

Glavno je pitanje da li bi se od Jusovače moglo napraviti nešto slično, da bude sa pozitivne strane ukusa. Ja vjerujem da bi.

Da li bi se njenim obnavljanjem budile neke neprijatne uspomene? Da, budile bi se. Na žalost, komercijalizacija prošlosti ne pita za cijenu.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 22:35   #15
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Australija je zemlja izgrađena krvlju robijaša. Od te i takve prošlosti su napravili muzejsko-turističku atrakciju, koja se u pojedinim detaljima graniči sa dobrim ukusom. Ali, ljudi iz čitavog svijeta posjećuju te "znamenitosti".

Glavno je pitanje da li bi se od Jusovače moglo napraviti nešto slično, da bude sa pozitivne strane ukusa. Ja vjerujem da bi.

Da li bi se njenim obnavljanjem budile neke neprijatne uspomene? Da, budile bi se. Na žalost, komercijalizacija prošlosti ne pita za cijenu.
Ova prica mi je pala na'm kad sam postavlja' temu.
Cini se, na zalost, da bi potez obnavljanja bio iskazan znatnom politickom notom, radi podrubljivanja podjela a time i skretanja sa, za zivot, potrebnijih stvari.
Posted via Mobile Device
Old 06-12-09, 22:43   #16
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Onda treba sačekat jedno 80 godina ...
Još metaše gradi u te,
Old 06-12-09, 22:47   #17
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
..
Meni je interesantnije da su stanovnici Australije potomci tih robijasa. Mada ni Amerikanci nemaju mnogo bolji rodoslov. Ali meni se cini da je njima bolje sto je tako.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 22:48   #18
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Quote:
Onda treba sačekat jedno 80 godina ...
Ihaaa poleako de, ima jos dosta vrhova dje nema limenki. Mada, prodadosmo helikoptere..

Posted via Mobile Device
Old 06-12-09, 22:53   #19
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Australijanci koji su njihovi potomcu su sada ponosni na to porijeklo.
Još metaše gradi u te,
Old 07-12-09, 15:42   #20
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

mportance of Independent Urban Center What Jusovaca means to citizens?
  • Possibility of better engagement and employment in civil sector
  • Non-formal education
  • Work with socially endangered categories of people (socialization of drug addicts, violence victims, categories of people from edge of existence, work with socially endangered children…)
  • Inclusion of citizens in various creative workshops
  • Learning old skills
  • Increasing the quality of information
  • Animation of citizens for society problems trough different independent and engaged culture forms (modern art, art in space, etc…)
  • Organized entertainment life for youth

What Jusovaca means to civil sector?
  • More importance of identification in public
  • More organized offer to citizens (all in one place)
  • Work space
  • Affirmation of contemporary culture forms and unique space for presentation of it
  • Possibility of connection with public institutions (governmental organs, community institutions, etc…)
  • Presentation of unknown associations, culture groups and individuals
  • Better possibility of cooperation with organization from region and Europe

What Jusovaca means to the city and to Montenegro?
Signing partnership with coalition of NGOs and to giving franchise of location to coalition for establishing Independent Urban Center Jusovaca, city and state of Montenegro will receive:
  • Promotion of city and state out of state borders
  • Connection of the city with regional and European institutions
  • Realization of services for which state “had no possibilities” or realization is much easier in cooperation with NGOs
  • Increasing of city offer of local cultural/historical places
  • Increasing of cultural offer of the city
  • Promotion of city and state tourism
  • Center will give positive picture in front of international subjects about readiness of the city to cooperate with civil sector
  • City will follow trends of all another countries in region and Europe
  • With organization of bigger events Jusovaca will give contribution to the business sector of the city
  • “Jusovaca” means organized cooperation with non-governmental sector
  • “Jusovaca” means open offer to community with help in production of public cultural policy and policy of work with civil sector
  • City will get the opportunity of using Jusovaca space and contents according with concept of open urban space

What Jusovaca project makes unique?
  • Transformation of the “closed” object, as Jusovaca was, to object trough which civil sector will, with support of international partners and institutions, stimulate cooperation, openness and development of civil culture and society
  • Center will be also one of oldest cultural/historical spaces in Podgorica, beside Sahat-tower, not to count usability values
  • “Jusovaca” will be first institution in Montenegro where management and functioning is on citizens initiatives in total
  • “Jusovaca” will be unique institution with more investment will go directly to results, and much less in other costs and fees for employment people
  • In Jusovaca will work more than ten different organizations and management team will be significantly smaller than any other management team in similar governmental or public institutition
  • “Jusovaca” will be first independent center in Montenegro, by the standard of other organization in different forms existing in region and in Europe
  • “Jusovaca” will be an important link of the city with neighbors and region

http://www.zid.co.me/jusovaca/en/index.php
i da je keks korjen svega
Reply

Tags
jusovace, obnavljanje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules