MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Podgorica

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 05-05-09, 20:53   #21
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Bijah na sajmu...Poslije govora zamjenika gradonačelnika(jer gradonačelnik nema vremena za kulturu ljepše je kafane otvarat i trotoare),pa i nekog portugalskog pisca koji je palamudio o zrnu pijeska,pa i Đage ministra kulture otvori se sajam.Kasnije je pjeva i ovi Cukić.Zvanično!
Velik broj izdavača.Koliko viđeh najveći je broj iz Srbije,ima nešto iz BiH,iz CG vrlo malo osim DAN,VIJESTI,POBJEDA,UNIVERZITET,CANU i još možda 2-3 kuće(mada je većina ili prosrpska ili procrnogorska).Mislim da SVETIGORU nisam primjetio.Ima i ruski štand kao i amerićki korner.Dosta zanimljivih naslova ima.Cijene se kreću od 1eura pa do recimo nekih 100-150eura al to su neki luxuzi koliko mogah viđet.
Danas sam trgovao nešto što odavno tražim,ali ne mogah sve pogledat.
E da primjetih mladog Obamu i dosta omladine kako trguju i milo mi je da vidim da mladi ljudi vole da čitaju i da ne žale novce za dobra izdanja.
Očekuju se popusti 09 i 10 tako da štekajte novce do pred zatvaranje.
Eto toliko od mene.
p.s.
I pekara ANĐELA ima svoj štand.Mišljah da su i oni počeli da izdaju knjige,ali oni se ipak drže da sit čoek najbolje pamti,tako da su izložili velik broj peciva i krofni i tome slično proizvoda.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 21:13   #22
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

U pitanju su lisnata tijesta
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 22:35   #23
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

Ja prosle godine odoh sa sedamdesetak eura i potrosih sve na djecije knjige, na engleskom jeziku, stvarno fenomenalne. Vratih se sa desetak probranih knjizica... knjizurina Izdavac je Strana knjiga, cini mi se. Cula sam da ih nema ove godine ali treba mi i potvrda sa lica mjesta
Mada bi mi bilo zao, mozda je ovo jedinstvena prilika da potrosim nesto i na sebe
Tašana is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 23:31   #24
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

I ja sam bila jedno 45 minuta prije zatvaranja...vidjeh na standu DAN-a da su komplet sabrana djela Dostojevskog 28 eura!
Sjutra odoh to da kupim...mislim da je ista cijena bila prosle ili pretprosle godine komleta Iva Andrica.
lijep je povez, tvrd.
I vidjeh na jednom standu roman Hansenova djeca, Ognjen Spahic, 15 eura...to mi se ucinje skupo, jer sam prosle goine to kupila za mnogo manje novca na standu VIJESTI.
Inace, knjiga Istorija CG, u fantasticnom povezu, koza i drvo, koja je ranije kostala 700 eura, na sajmu je 250 eura.
Nijesam zapamtila koja je izdavacka kuca, ali uglavnom ima dosta izlagaca i bogami, lijepih ce se parica tamo potrositi
sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 23:32   #25
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by natasha View Post
Ja prosle godine odoh sa sedamdesetak eura i potrosih sve na djecije knjige, na engleskom jeziku, stvarno fenomenalne. Vratih se sa desetak probranih knjizica... knjizurina Izdavac je Strana knjiga, cini mi se. Cula sam da ih nema ove godine ali treba mi i potvrda sa lica mjesta
Mada bi mi bilo zao, mozda je ovo jedinstvena prilika da potrosim nesto i na sebe
Ja sam prosle godine izuzetno povoljno kupila engleski i italijanski rijecnik.
Old 06-05-09, 01:09   #26
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
PREDUZEĆE "JUMEDIA MONT" NA PODGORIČKOM SAJMU KNjIGA OD 5. DO 10. MAJA PREDSTAVIĆE SVOJA IZDANjA Čekamo vas na "Danovom" štandu
~Ovo je još jedna prilika za druženje sa najvjernijim čitaocima našeg lista i poklonicima kvalitetne literature Dnevne novine "Dan" i preduzeće "Jumedia Mont" predstaviće djela iz svoje produkcije na četvrtom Međunarodnom podgoričkom sajmu knjiga. Ovo je još jedna prilika za druženje sa najvjernijim čitaocima našeg lista i poklonicima kvalitetne literature.
Na četvrtom Međunarodnom podgoričkom sajmu na "Danovom" štandu biće prezentovana većina knjiga koje su svjetlost ugledale u našem izdanju ili su do čitalaca došle uz primjerak "Dana".
Biće izloženi kompleti knjiga sa kojima je "Jumedia Mont" započela svoju izdavačku produkciju - Sabrana djela Petra II Petrovića Njegoša, potom izabrana djela Iva Andrića i F. M. Dostojevskog.
Najvjernijim čitaocima predstavićemo i djela Jovana Dučića - istorijski roman "Grof Sava Vladislavić" i knjige eseja: "Moji saputnici" i "Staza pored puta".
Za poklonike istoriografskog štiva pripremili smo "Istoriju srpskog naroda" Vladimira Ćorovića u četiri knjige. Među naslovima koje će se naći na policama "Danovog" štanda biće i djela kralja Nikole I Petrovića - "Pjesme", "Memoari I", "Pisma" i "Govori", kao i izdanja "Jumedia Mont": "Udarac" Žane Milutinović, "Ubi me prejaka riječ", "Riječ skuplja od života" i "Mafija ne prašta" Nikole Markovića.
Tu su i djela iz edicije "Svetitelji" - "Sveti Petar Cetinjski", "Sveti knez Lazar", "Sveti Nikola", "Sveti Sava"; i "Pravoslavlje u Crnoj Gori".
Posjetioci sajma u Podgorici imaju priliku da kupe i djela "Linija osmijeha", "Tajna ostroškog blaga" Buda Simonovića, "Rat za Kosovo" Miodraga Lekića i DVD izdanje "Sveti Nikolaj Srpski".
R. K.
dan.cg.yu
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 19:24   #27
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Razocarana sam!
Old 06-05-09, 21:02   #28
Emperor
MiM team Početnik

Emperor's Avatar

Registrovan: May 2009
Emperor na dobrome putu

ja idem za vikend. jedva cekam
Emperor is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 21:18   #29
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zagorka View Post
Razocarana sam!
reci nam zasto? Da znamo sto nas ceka (ili ne ceka)?
Old 07-05-09, 10:36   #30
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by natasha View Post
Pogrijesih....
Strana knjiga d.o.o. je knjizara na Filozofskom fakultetu u Niksicu. A mislila sam na The English Book iz Beograda, oni su generalni zastupnici izdanja Oxford University Press i Macmillan Education. Njihovim djecijim knjigama sam bila odusevljena. A ne izlazu na sajmu ove godine Doduse, u pomenutoj knjizari u Niksicu moze se naci ponesto. A od 5 do 25 maja imaju rasprodaju - 20 - 30% popusta na knjige koje se nalaze na lageru u knjizari.
Tašana is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 11:05   #31
Krpica
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2009
Krpica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja idem danas da vidim šta ima. Uvijek nađem nešto interesantno, mada me prethodnih godina nerviralo to što svaki put "forsiraju" isti žanr. Jedne godine nijesmo mogli odabrat knjigu od vitezova, sljedeće od tragičnih islamskih princeza.. Baš me zanima što je hit ove godine
Ja ću se kao i uvijek držati stare dobre klasike.
Javljam utiske sjutra..
Old 08-05-09, 17:41   #32
Emperor
MiM team Početnik

Emperor's Avatar

Registrovan: May 2009
Emperor na dobrome putu

upravo sam se vratrio sa sajma nije bilo lose.bilo je manje izlagaca nego predhodhih godina(samo 6 drzava).sajam u BG i sajam u PG su dva razlicita svijeta.jedan je seljacki(seoski) a drugi stvarno svjetski -ma ovo ne moze ni da se uporedjuje :P ali sta je tu je.mi nemamo bolji zato i volimo ovaj jedan da se vratim na ovogodisnji sajam:cijene su povoljnije u svakom slucaju nego u slobodnoj prodaji.ono sto me je iznenadilo cijene nekih knjiga su razlicite od standa do standa tako da bih vam preporucio da prvo malo obidjete i vidite ko ima koje knjige i kakve su cijene pa onda na kraju da se odlucite sta da uzmete NIKAKO NEMOTE DA KUPUJETE NA PRVU LOPTU i da razmisljate:"Ovo je dosta jeftinije nego u knjizari" i kupite,a na sledecem standu bude jos jeftinije. :P
Ono sto me je razocaralo je to sto nema neki izbor knjiga za razne kompjuterske programe(Photoshop,Corel,AutoCad...).Ja sam ih nasao samo na 2 standa(i opet ovaj jedan je bio 30% jef. od drugog) :P Definitivno,kao i na svaki sajam,dominiraju bestseleri i tu je izbor bas sirok.Knjiga koju sam primjetio kod skoro svakog izlagaca je:"Putovanje na kraj sveta"-Dzon Bojn,autora jos jedne popularne knjige "Decak u prugastoj pidzami".
Po meni najbolju ponuduo imali su naravno Narodnja knjiga,pa zatim Nova knjiga(odlicni popusti),Samizdat B92...
Jos jedna pozitivna stvar je posjecenost-iznad ocekivanja po meni.Dolazile su skole organizovano iz svih krajeva CG(Kotor,Bar,Niksic,Bijelo Polje...) sto je za svaku pohvalu.
Najvaznija stvar koju sam zaboravio da napomen OBAVEZNO prije nego sto kupite neku knjigu pitajte ima li popusta-ponekad cete se iznenaditi...(...prijatno...)
Emperor is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 10:12   #33
Krpica
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2009
Krpica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Da prenesem utiske sa sajma...
Naravno da nisam oduševljena, ali je sama pomisao da se u Podgorici krenulo naprijed po tom pitanju vrijedna pohvale.
izbor je siromašan, čak i na štandovima lagune i derete gdje je ponuda prethodnih godina bila mnogo bolja. Narodna knjiga je po meni dosta raznolika, ali su zato cijene visočije nego inače - ne znam zašto. Stalno kupujem u njihovoj knjižari i prosto sam se iznenadila da knjiga koja košta kod njih 8,5e na drugom štandu košta cijelih 5,5e.
Cijene zaista variraju, ali mislim da će posljednjeg dana biti sniženja.
Tematika - jedno te isto OPET: templari, izgubljene/zarobljene/nesrećne princeze i rqazni priručnici kako pozitivno misliti, kako zaraditi novac, kako jesti a smršati i sl i naravno neizbježni trileri koji su očito najpopularniji.
Kad ih pitate nešto o klasicima kojih naravno NEMA, odgovaraju vam sa - NISMO NIŠTA DOBIJALI. Kao da prodaju farmerice, a ne knjige.
Vidjela sam neki štand Leo RS, dosta je interesantan. Nije bogat nešto posebno, ali su zato sve dobri naslovi.
Neću biti u Podgorici na dan zatvaranja, tako da ću vjerovatno propustiti da kupim naslove koji su mi juče zapali za oko (jednu sam kesu doma donijela i ODE plata!), ali zato svim ljubiteljima dobre knjige želim ugodnu kupovinu
Old 09-05-09, 13:42   #34
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Ima l' koja fotka sa sajma... Ajd' ljudi makar sa mob. .., pa da vidimo ovako i vizuelno...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 14:36   #35
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Ima l' koja fotka sa sajma... Ajd' ljudi makar sa mob. .., pa da vidimo ovako i vizuelno...
fino na put pa vidji svojim ocima

Dako se nakanim danas da odem tamo da ugrabim kakvu novu knjigu joge

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 21:57   #36
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation
Default otvorio mi se pisak

Na stranu shto se posvadjah sa sestrom kojoj je milije kola prat', no na Sajam poci, al' se, srecom, nadje spasenje u vidu Vuchka (druga) koji je pristao da bude moj pratioc na Sajmu (chitaj nosach)..
Vec na ulazu, njih 6 -oro prodaje karte, ka' da je koncert Madone u pitanju. Cura greshkom cijepa 3 karte, umjesto dvije, igrom sluchaja ni ona, ni ja ne primijetismo to, al' sokolovom oku njenog kolege to nije promaklo.Poche on da pjeni, vrishti, kako njega ochi josh sluzhe, kako nije corav i slichno, a ja ga pre$ekoh molbom tj.vishe upozorenjem, da sam strashno nervozna kad upeche + kad mi neko nekulturno zavrishti ka' Pavaroti..Vuchko me gurnu put vrata - nije me prenio preko praga...50 ljudi kam da pukne, ogroman prostor, pa izgledashe malo sablasno..Iskreno, ochekivala sam vecu guzhvu, mada mi je vec na parkingu jasno bilo da nece biti 'stiskavaca' unutra, no 'komoditeta na nivou'...Podgorichani su imali pametnija posla danas...
Nijesam imala nishta posebno za potrgovat u planu mimo 4 komada rjechnika Vujaklije shto svoj stari u kuci da zamijenim, shto da poklonim dragim ljudima - iznenadim ih, jer znam da im treba, a nikako novac da odvoje za njega..20 eura komad...vala dzabe..svaka kuca ga treba imati...
na istom shtandu vidjeh i moradoh prisvojiti i 'Rjechnik sprskog jezika' Matice Srpske, koji uz Vujakliju chini idealnu kombinaciju u mojoj biblioteci...45 eura - neka su im proste..
kako propisno olakshah budjelar na poklon od njih dobih
'Kako se pishe'- pravopisni rjechnik od Krsta Ljubenovica (poklon me odushevio, kao da su znali shta mi treba) i 'Drvo janichara' - Dzejson Gudvina (dobitnik nagrade Edgar Alan Po za 2007.godinu)...
Kad sam vidjela Riku Zarai sa 'Tajne moje prirodne medicine' tako je i zagrlih, ne 'pushcah' i izbrojah 4 metalne po euro...
pomama i vriska za 'Kako da ubijete muzha', reko' daj da vidim o chemu se radi, bar tih 10 stranica svako veche prije no li zaspem, ali me prvo posavjetovashe da uzmem 'Kako da nadjete muzha', pa ovu kao nastavak...dadoh crvenu od 10 euJa, vratishe mi 4...e ja za te 4 e kusura kupih od Stivena Aroja 'Ljubavne veze i zhivotni ciklus kroz Astrologiju'...teshka srca odvojih 0,50 centi i za 'Jupiter' od Alan Leo-a...
Tetka znam da trazhi od Gintera 'Kako pobijediti bolest', pa joj s posebnim merakom uzeh i tu knjigu...
odvuche me Vuchko na shtand skroz u zadnjem redu s nekakvim cd-ima muzike za zdravlje i napredak, mir i ugodan san, dok jedete, dok se kupate, dok uchite, dok ve stishcu i pritishcu - masiraju, ja izabrah ' The Best Of Belly Dance' treskajuci i mijeshajuci dok ovo kucam i dok stolica poda mnom izdrzhi...Vuchko izabra sirtaki i prve dvije odozgo..komad 2 eura...
Sve u svemu: Dodjoh, Vidjeh, Potroshih..i ne pokajah se...
e, da mrlja na istom..neki direktor sa shtanda 'Dobra knjiga' ima chudnu rachunicu i naplatu..Majka i ja se ubismo trazheci La Rusovu opshtu enciklopediju (3 toma)..pitah ga za cijenu on reche 150 e..poshto sam sve spiskala zovnem majku da se spremi i dodje, jer je samo ta jedna ostala..bio je od istog i drugi komplet nekakva tematika, ona je bila 200 e (2 toma)..Majka dodje, pita za cijenu, dobija isti odgovor kao i meni shto je dat - 150 e, prelistava, izvadi novchanik, a cijena mu skochi na 200 e..mrtav 'ladan, al' eto bio je bash raspolozhen, pa smo mogle dobiti snizhenu cijenu na 170 e...Ne znam kako ga kijamet Fata - mama nije zgromila na licu mjesta..pozdravila ga je i doshla kuci..Nervozna...Nije u pitanju 50 - 30 e, nego nesojluk i bezobrazluk.Pored svega toga josh joj nudi vizit kartu ka' da je zhigolo..
Ako dje vidite istu enciklopediju (onu staru - opshtu 3 toma), voljela bih da me obradujete, tj.javite dje je mogu naci - kupiti..Cijena nije bitna

Last edited by Zor_djevojka; 10-05-09 at 21:59..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 22:03   #37
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Registrovan: Sep 2006
anon1 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
fino na put pa vidji svojim ocima

Dako se nakanim danas da odem tamo da ugrabim kakvu novu knjigu joge

bio sam juce, sve dobro obisao i kupih samo 1 knjigu... ocekivao sam da cu vise toga naci...

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 22:09   #38
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

e, da, zaboravih ono najbitnije..mogli bi nashi prodavci malo da uche od srbijanskih na primjer koji se bukvalno polome da ti nadju to shto trazhish, preporuche, posavjetuju, upute gdje bi mogli naci to shto nas zanima.. a ovi nashi da pokushaju da izbace iz svog rjechnika 'tc', 'a-a', 'vrcenje glavom' i 'Nikad chula nemam ti ja pojma' - ka' da su mesare doveli, a ne ljude koji rade tu nekoliko godina i valjda su upuceni u svoj posao..
Sve pohvale dobija 'Narodna knjiga' koja je imala sasvim solidnu ponudu, cure su ljubazne i azhurne...Ja uglavnom kod njih i uzimam knjige...
Old 11-05-09, 08:14   #39
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Štand GRAFO CG mi je najjači bio.2 gospođe bogami u godinama izbačile grudi,da me je sramota bilo.Svratih da vidim neku knjigu,i sad kako je ja listam ova jedna priđe poče da mlati nešto o knjizi,mrda onijem grudovima,ja veze nemam o čemu ona priča...Dođe još jedna kratko podšišana plava,te i ona zanjiha...
Bruka.
Što se tiče ljubaznosti ovi iz Srbije kako reče zorka su profesori za ove naše.Polome se da te usluže,da te savjetuju,uslužni,ovi naši puca im qrac oće li prodat ili neće...
Mislim da je najljubazniji na sajmu bio direktor DOBRA KNJIGA d.o.o iz Bg,koji je stvarno iznenadio kako mene tako i ostale...Kulturan,ljubazan...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 08:23   #40
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Thumbs down

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
Mislim da je najljubazniji na sajmu bio direktor DOBRA KNJIGA d.o.o iz Bg,koji je stvarno iznenadio kako mene tako i ostale...Kulturan,ljubazan...
divan chika, dok preslistavash jednu knjigu cijena je 150 e, kad izvadish novchanik da istu kupish cijena je 200 e...
Reply

Tags
knjiga, podgorici, sajam

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules