MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Gradovi > Podgorica

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-02-13, 10:08   #1
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka
Default Hilton Hotel Podgorica

Hotel Crna Gora, hotel sa najdužom tradicijom u Podgorici, svoja vrata otvara davne 1953. godine. Izgradnjom ovog hotela, autora arhitekte Vujadina Popovića, započeo je razvoj savremenog hotelijerstva u Crnoj Gori. Od svog otvaranja on postaje simbol glavnog grada koji sa jedne strane odiše tradicijom, kulturom i nacionalnim obilježjima, a sa druge modernim dizajnom. Bio je mjesto okupljanja znamenitih ljudi iz svijeta kulture, sporta i politike koji su darovali ovom hotelu djelić svog vremena.

Najstariji hotel u Podgorici, hotel "Crna Gora", biće rekonstruisan po standardima hotelskog lanca "Hilton"

seka is offline  
Reply With Quote
Old 26-02-13, 10:13   #2
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Zatvara se hotel Crna Gora: Uprava sprema otkaze

seka is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 10:22   #3
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

meni se svidja

Old 26-02-13, 10:25   #4
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Old 26-02-13, 10:27   #5
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

da zavirimo malo unutra

Old 26-02-13, 10:31   #6
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Meni je,za razliku od tebe,strasno ovo sto rade od hotela.

Istina,bice puuuno komforniji i glamurozniji,ali ce izgubiti onaj svoj generacijama prepoznatljivi sarm i duh.

Ne bih imala nista protiv (dapace) da se intervenise unutar hotela,ali spolja mi je strasno.

Hotel je primjer tadasnje arhitekture,unikat,na neki nacin spomenik kulture.Umjesto da se sacuva,on se unistava.

Strasno.

Valjda nece ista sudbina zadesiti i hotel "Podgorica".
Old 26-02-13, 10:31   #7
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Hilton Hotel Podgorica, (Montenegro)

Investor: Normal Tours d.o.
restaurant, bar, SPA with swimming pool and
congress centre. In addition to hotel space,
the building includes Shopping mall .
Project: concept, preliminary, detail design,
supervision
Hotel: 22.000 m2
SPA: 1.950 m2
Shopping Center: 5.900 m2
Garage: 8.700 m2
Hotel 5 stars, 180 double-bedrooms and 20 suits,
restaurant, bar, SPA with swimming pool and
congress centre. In addition to hotel space,
the building includes Shopping mall .
Project: concept, preliminary, detail design,
supervision
Hotel: 22.000 m2
SPA: 1.950 m2
Shopping Center: 5.900 m2
Garage: 8.700 m2
Old 26-02-13, 10:55   #8
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Burić: Hotel „Hilton“ biće izgrađen do kraja 2014. godine

Prema projektu, hotel “Hilton Podgorica Montenegro” će imati devet kongresnih sala, 197 soba, 23 apartmana sa lanč barom, predsjednički apartman, restoran i aperitiv bar, velnes /wellness/ centar, fitnes i spa blok sa zatvorenim bazenom.
Old 26-02-13, 10:58   #9
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Tužno je ovo apsolutno nepoštovanje učinaka prethodnih generacija od strane narednih i nadležnih...Pogledajte samo onaj čardak preko puta picerije 'Ćošak'...Pade, dakle, još jedan od autentičnih simbola grada Titograda (Podgorice, kako ko voli)...

što li je sljedeće - Sahat kula?

Last edited by Zor_djevojka; 26-02-13 at 14:28..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 11:12   #10
FLoRyy
Banned

Registrovan: Mar 2008
FLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auru

Meni se dopada to što će se centar grada malo modernizovati, i treba da idemo u korak sa vremenom, a ko voli stare građevine i stari duh eno ima Duklja (za koju bih voljela da se nadležni malo više pozabave, i da to obavezno uđe kao još jedna prepoznatljivost grada Podgorice).

Seko, izgleda su zaboravili semafore da "tutnu" ispred hotela (ako uopšte budu i dozvolili da nam makar to ostave za sjećanje).
FLoRyy is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 11:24   #11
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Jesu li ga mogli gdje drugo napraviti. Trebalo je da ostane Hotel Crna Gora jer je to jedan od simbola grada.
Ono sto sam primijetio kada sam skoro bio u Hotelu Crna Gora je da je dosta propao i da se ne vodi o njemu dovoljno racuna. To je uvijek bilo ekskluzivno mjesto.Zamislite u glavnom toaletu su neke stare cesme sa nautilus ventilima. Pa to ne kosta par stotina eura da se zamijeni a dosta rusi ugled.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 11:41   #12
FLoRyy
Banned

Registrovan: Mar 2008
FLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auruFLoRyy ima famoznu auru

Stari hotel "Crna Gora" je meni poceo da lici na ruglo... Razumijem vas, malo starije generacije od mene, ali zaista je bio u fazi raspadanja. Ne sjećam se kad sam zadnji put otišla tamo, možda prije tri godine, i nije mi bilo prijatno unutra...

Derek, upravo zbog toga se i gradi novi hotel "Hilton"... Bolje i to, nego da je za koju godinu nastala ruševina od starog hotela (na šta li bi to onda ličilo)...

Sve to više gledam kao da je stari hotel Crna Gora bio nezadovoljan spoljnim izgledom i da je odlučio da ode na rekonstruktivnu plastičnu i estetsku hirurgiju , kako bi bio ljepši nego ikada ima i on dušu, i prava na sreću.
FLoRyy is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 11:48   #13
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Ja sam ljetos skoro svaku noć imala ritual sa tada 'sadašnjom' i tada bivšom koleginicom (sad su obije bivše )..Od 'Maksima' kad završimo s poslom u 21h, pješke do hotela, popijemo kafu ili izijemo sladoled i onda opet pješke do Starog...Bašta uvijek puna, uglavnom ista lica svaku noć, prijatno, opuštajuće...i baš smo uvijek komentarisale kako relaksirajuće djeluje...
Old 26-02-13, 12:00   #14
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

mozda za vas koji zivite u podgorici taj hotel znaci nesto vise, ali ja sam jednom prilikom u njemu boravila i sem ruine od hotela nista drugo vidjela nisam, pa ni osoblje koje sam morala da pucim da bi dobila osnovno, ali to nije tema..
uglavnom, svidja mi se kako ce izgledati hotel i mislim da ce doprinijeti modernijem izgledu centra grada..a sem toga mislim da ce doprinijeti boljoj turistickoj ponudi i povecanju broja visoko plateznih turista..
Old 26-02-13, 12:10   #15
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

a i sam hotel "crna gora" je izgradjen na mjestu gdje je nekad bio hotel "evropa"..
modernizacija tad, pa sto ne bi i sad..

Old 26-02-13, 13:00   #16
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by FLoRyy View Post
Meni se dopada to što će se centar grada malo modernizovati, i treba da idemo u korak sa vremenom, a ko voli stare građevine i stari duh eno ima Duklja (za koju bih voljela da se nadležni malo više pozabave, i da to obavezno uđe kao još jedna prepoznatljivost grada Podgorice).

Seko, izgleda su zaboravili semafore da "tutnu" ispred hotela (ako uopšte budu i dozvolili da nam makar to ostave za sjećanje).
Ja bih da se oko Duklje pozabavi Four Seasons.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 19:25   #17
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

kudćete sšpijunima i u dbašima dok bude rekonstrukcija? namai nemote slat!
Old 26-02-13, 21:38   #18
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Hotel je imao bas dobru terasu i neki svoj prepoznatljiv smek. Cinjenica je da je oronuo i da je zreo za renoviranje, ali mi se ne dopada sto ga ruse.
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 26-02-13, 23:34   #19
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Godinu dana nakon što je srušen Kino Kultura došla je neka grupa pedera podgoričkih da polože cvijeće i pametuju kako im Mugi ošteti grad, a kad se ta baračina rušila nije bilo nikoga da legne pred bager ili drži kakav transparent ili makar zaleleče.
Muda se ima samo kad se ima i izgovora.

PS. Jagodice Bobice, nije ovo ništa bilo na tvoj račun tj. na račun tvog posta, samo kažem inspirisan nekom drugom pričom.
Old 27-02-13, 00:37   #20
nuit Vl
MiM team Forumaš

nuit Vl's Avatar

Registrovan: Dec 2010
nuit Vl uskoro postaje slavannuit Vl uskoro postaje slavannuit Vl uskoro postaje slavan

meni se bas svidja sto je i hilton kod nas dosao,a posebno mi se svidja sto je tamo gdje,i super....
nuit Vl is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules